Nodame Cantabile

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jul 20, 2009 9:42 am

Nodame Cantabile. 10/10. Толкова е хубаво!
Който не го е гледал - да ходи да поправи тази грешка.

Преди това изгледахме School Rumble, който имаше брутален първи сезон, но следващите бяха просто престъпно тъпи. На всичкото отгоре свърши ужасно, без квото и да е развитие, след ненам колко тона циклеж...

Таман след него си говорехме със Сашо как искаме романтично аниме с правилни персонажи, готина история и хубав край - и Нодаме ни даде всичкото това. Утре ще загледаме втория му сезон.

Дослуша ми се класическа музика, а това се случва много рядко... Ей сега ще нагрухам торентите...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jul 20, 2009 11:03 am

Уф, ДОБРЕ де, пускам го да се сваля! Ебаси досадницата, честно! :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Jul 20, 2009 3:26 pm

Нодаме съм го гледала игрално и е великолепно. Зарибих и Дафи да го гледа и тя също му е фен :). Прекрасна история е! :mrgreen:

От Алексис знам, че джей-дорамата е доста по-добра от анименцето ;).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Jul 20, 2009 4:06 pm

От Алексис знам, че джей-дорамата е доста по-добра от анименцет
Абе не е баш така според мен, но аз съм гледал само около половин епизод от драмата и то след като гледах анимето, та нямам много право на мнение по темата. :)

Тъпото е, че втори сезон е много по-ръшнат от първи, та е добре човек да попрочете и мангата, за да запълва празнините в сюжета. Сега се чака и трети, който би следвало да докара нещата до края на мангата, която скоро ще бъде дописана.

Иначе ако и на Симеон му хареса, това ще е направо неестествено - аниме, което всички активни юзъри на този подфорум да обичат. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jul 20, 2009 4:11 pm

Е да не го харесвам тогава, ако тва ше развали нещо във вселената...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jul 20, 2009 6:27 pm

На Нодаме гледах част от първи епизод на игралното, сега свалям целия сериал. Кво да ви кажа - японци. Тия няма да могат да играят добре и с патлак опрян в главата. Поне анимето го няма тоя проблем.

Но да видим, де. Ще гледам и игралното.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jul 21, 2009 9:31 am

Нодамето просто СМАЗВА. Със сигурност е от най-перфектно направените и въздействащи аниме сериали, които съм гледал. Персонажите са жестоки и прекрасно развити, историята е зарибяваща и неуморна, а самата музиката ме шашна отвсякъде - за първи път виждам музикално аниме, в което мога наистина да повярвам, че става въпрос за гениални изпълнители, а не такива, които се преструват, че са гениални (Beck примерно).
Да, вторият сезон може да е по-ръшнат от първия (исках още :(), но ми хареса също толкова. Просто материалът, с който работят, е от изключителна класа и адаптацията явно се прави от наистина кадърни хора.

Имах опасения, че Нодаме ще писне като оназ клъцка от School Rumble, но се оказа учудващо интересна и многопластова и не мога да откъсна очи от нея и вдъхновената й джувка. На Чияки пък страшно му тичка гласът на Соске и успява да направи невъзможното - да е мистър Куулнес, без да е превзет и дразнещ.
Още по-яко е, че са правили солидно проучване за всеки аспект - от локациите до поведението на оркестрите. Абе евалла.

п.п. Бтв има един виолист Роланд :lol:
Last edited by AlDim on Tue Jul 21, 2009 10:25 am, edited 1 time in total.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jul 21, 2009 10:05 am

Много е хубаво бе!

Втори сезон верно са го претупали и от това е пострадала музиката доста, ама пак ме кефи.

Август месец се чака един епизод ОВА, а трети сезон почва да излиза догодина. Нямам търпение!

В момента точа разни класически произведения и като се свалят почвам да чета мангата със съответния музикален съпровод...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Jul 22, 2009 6:31 pm

Аз гледах първо игралния сериал. Може и това да ми е повлияло на вкуса, но ме изкефи на макс. Мангата несъмнено е най-доброто, което може да се хване.

Но несъмнено всичко Нодаме е задължително.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Wed Jul 22, 2009 8:41 pm

джей драмата е отвратителна,просто не си правете труда да я търсите даже.:shock:
аз лично успях да изгледам около три епизода,като не мога да не отреча,че имаше някои забавни моменти,но като цяло си беше ужасно изживяване.
типичните аниме мимики,поведения и диалог просто не стоят на място в реалния свят,но на средностатистическия японец това явно не му прави особено впечетление,незнайно защо. :lol:
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Jul 22, 2009 11:30 pm

Аз анимето не съм гледала, но вероятно ще ме зариби толкова, колкото и джей дорамата. :D Като за японски сериал си беше съвсем добре.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jul 23, 2009 4:22 am

Игралния сериал май си е поредната смешно аматьорска японска работа, доколкото видях част от първия епизод. Анимето е далеч по-качествено, а мангата тия дни ще я подхвана.

User avatar
Untitled
Commoner
Posts: 48
Joined: Thu Sep 18, 2008 9:00 pm

Post by Untitled » Fri Aug 28, 2009 9:20 am

Мда, заслужава си да се подхване мангата, въпреки че съществува опасността да я свършиш преди тя да е свършила. Все още е ongoing и последния чаптър свършва на много гадно място. (cliffhangers....grrrr...)

Но анимето ще го кажа това 1000/10, и още толкова за лайв екшъна (последния може да се гледа в asianrice.tv, ако на някой не му се играе да го тегли) Драмата е малко претрупана откъм мимики и т.н., но пък Mine е по-готин отколкото в мангата.

Но пък от мангата и анимето са страхотни. Даже, май когато Нодаме свири е по-готино от оригиналните парчета. В един от последните чаптъри на мангата свири концерт на Шопен, този ми стана любимият. :D
''За мен това малко момченце, застанало пред бронзовия кораб на пустинята , постепенно започва да се превръща в символ на човека, изправен пред монголоидните очи на вечността. Зад тях, безнадевдна и безкрайна, се сивееше вълнообразната пустиня. Възможно е и ние с вас да сме там някъде!...Не настоявам!''

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Dec 16, 2009 11:01 am

Изчетох мангата и сега почвам анимето :) Изгледах първи епизод и как не се напиках от смях не знам :lol: Уникални са! Добре, че докато се наканя да чета, мангата свърши, иначе щеше да ме е яд да чакам и това да излиза :) Иде ми да залепна за компа и да зяпам, ама кой ще ме остави!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Dec 28, 2009 5:08 pm

Примъквам го ужасно бавно, ма първия епизод беше приятен, аз като музикален инвалид съм далеч от the shivers ама стаа ;) Лайвовете на японците са винаги с некви убиташкоекспресивни гримаси и препрепреувеличаване на всяка простотия. Освен GTО и DMC лайвовете които са кретении и на хартия и аниме :)
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests