Nodame Cantabile

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jul 30, 2012 12:33 pm

+9000 :)

И мен решението с почти или напълно статичните инструменти в анимето не ми харесва особено като похват дори и в обратен ред на гледане. Мангата съвсем ще ми е плоска ако не си пусна някой и друга класическа докат я чета сигурно, не съм се и засилил. Голяма част от атмосферата е жестове и възклицания дори да са по японски преекспонирани.

Иначе рускинята е толкоз рускиня колкото аз съм японец :mrgreen:
:ninja:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Jul 30, 2012 1:19 pm

Ell, твърдя че пренебрегваш смисъла и целта на доста по-основни неща - като гротеската и анимацията.
За по-конкретни техни представители, като мангата и анимето и аз нямам амбицията да съм познавач.

И въобще не говоря за елитизъм. Примерно не твърдя, че аз съм разбрал заглавието "по-добре" от вас.
Твърдя, че според мен вие най-грубо теглите черта на по-горните художествени средства...което евентуално е простимо за теб (щом не си фен на тези медии...било анимета, било картуни, било комикси), но тотално не го разбирам при Xellos.
аз посочих в самото начало, че причината да не харесам статичността на концертните сцени в анимето е, че гледах лайв анкшън версията преди него
Всъщност не казваш това...от думите ти личи, че въобще не харесваш анимацията...защото музикантите не предавали достатъчно емоции и енергия със свиренето си.
Не знам колко дорами си изгледал, аз изгледах известен брой
Мухахаха! Това е поредното "кой е по-по-най" елитистко разсъждание нали?
Не, не съм гледал много дОрами...Там каквото е излизало по БНТ през минало-свършените времена, като и по разни руски сателитни телевизии. Май направих изключение само за Samurai Resurrection (заради незавършеното аниме Ninja Resurrection). Имаше и един тъп училищен комедиен сериал (синът на якудза бос се правеше на гимназист). Последните две са пълни боклуци естествено.

И последният гвоздей в ковчега на теорията ти за снобарското ми отношение...аз се дръвча за такива неща и на Амелия, и на Роланд, и на АлДим, и на Силвър...все хора с по-богат и тузарски аниме лист от моя...дръвча се и на хора от АнимеС с десетократно по-дълги списъци.

Са вземи се опитай да разбереш, какво критикувам в изказването ти...а не да го приемаш, като мерене на авторитети. 8-)
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Ell
Farmer
Posts: 51
Joined: Thu Jul 26, 2012 6:39 pm

Post by Ell » Mon Jul 30, 2012 1:47 pm

alshu wrote:щом не си фен на тези медии...било анимета, било картуни, било комикси
Всъщност си прав само за картуните и комиксите... Изказваш се доста категорично за вкуса ми.

По важно обаче:
alshu wrote:
Не знам колко дорами си изгледал, аз изгледах известен брой
Мухахаха! Това е поредното "кой е по-по-най" елитистко разсъждание нали?
Ти се хващаш само за началната част на репликата и пренебрегваш основния й смисъл. Тя завършва с (извини автоцитата ми):"преди да преценя, че тази на Нодаме Кантабиле ми харесва много повече от другите.", което иде да рече, не, че ти не си гледал достатъчно, не че аз съм гледала много и съм някаква меродавна инстанция, а че аз не сравнявам опита си с твоя, но и че моето мнение не е съставено на базата на липсващ такъв, а съм почакала поне да свикна с жанра и да добия известна представа за него, преди да си съставя мнение. По-конкретно настоящия случай това си е важно, защото Нодаме Кантабиле е много хубаво аниме, но не може да се прави сравнение само между него и лайв акшън версията, без да се имат предвид други лайв акшън версии, които да дадат представа за самия жанр.
Що се отнася до това да ми опонираш - е, не е никакъв проблем, щото ако няма противни мнения, никаква дискусия не е. Но при липсата на интонация, тона на коментара се поддава на интерпретация...
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT.
* * *
Ell Vas

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Jul 30, 2012 2:12 pm

Ell
Изказваш се доста категорично за вкуса ми.
Ъъъ...имах в предвид отношението ти, а не точно вкуса...защото според мен ако уважаваше донякъде тези жанрове, нямаше да реагираш така - "Ама те не се движат!"...по-скоро щеше да се ядосаш, че не са имали средствата или щеше да изкоментираш анимираните сцени (защото има и такива, при това свързани точно с емоциите на музикантите герои... но ти малко ги пропускаш) или пък онези шаблони с кръгчета, капки завъртулки и т.н. които наистина седят малко необичайно, като израз на атмосферата в музикалната сцена (но пък съм ги в разни шоджота и джосеи...значи са традиция...)...и какво евентуално биха символизирали...

Вместо това ти ги отричаш без дори да се замислиш.

Несериозно ти е отношението, затова и не приемам извода ти -
да бъда честна обаче към игралния сериал, трябва да кажа, че той превъзхожда много свои събратя
За мен отношението ти е нечестно :lol: :lol: :lol:
Last edited by alshu on Mon Jul 30, 2012 2:32 pm, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Ell
Farmer
Posts: 51
Joined: Thu Jul 26, 2012 6:39 pm

Post by Ell » Mon Jul 30, 2012 2:24 pm

За мен у музиката има неща, които не могат да се предадат само с мелодия и, както в анимето, мислите на героите, а с движението на телата на онези, които предават тази музика, защото ме интересуват те, предаващите музиката, колкото самата музика. Оттам и аз исках да го видя в това аниме, за да си съставя по-пълен образ за героите му. Не считам, че то трябва да се нагажда към моите очаквания, но не считам, че аз трябва да се нагаждам към него без критика. Не отричам използвания похват, но не съм длъжна да го харесвам или да не искам нещо по-различно.
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT.
* * *
Ell Vas

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Jul 30, 2012 2:40 pm

Ell
у музиката има неща, които не могат да се предадат само с мелодия
В класическата музика (когато не е свързана със сценично изпълнение) - твърдо НЙЕ :lol: ...но във филм за музиканти - определено :lol: .

Все пак почти съм горд, че успях да те накарам малко да посмекчиш -
силно ме разочарова анимирането на концертните сцени - те всъщност не бяха въобще анимирани


до
Не отричам използвания похват, но не съм длъжна да го харесвам или да не искам нещо по-различно.
8-) .
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Ell
Farmer
Posts: 51
Joined: Thu Jul 26, 2012 6:39 pm

Post by Ell » Mon Jul 30, 2012 3:00 pm

Прочетох ти мнението, то ме накара да направя следното нещо:
:D, което предходните не успяха.
Що се отнася до смяната на тона, тя е само смяна на изразни средства. Разочарованието не се е изтрило, защото аз имах вече продуцирани очаквания, които не се оправдаха (друг въпрос дали е трябвало да ги имам, те не са предмет на дискусията, май...), но пък мнението ти бе интересно.
Само защо отново не четеш всичко, а само части от него? При първия цитат от мнението ми си пропуснал много важен аспект - че това е моето, само моето и ничие друго мнене и не карам никой да се съгласява с него, но и няма да го променя, защото някой не е съгласен.
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT.
* * *
Ell Vas

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Jul 30, 2012 4:23 pm

Ooдkeееy...сега следва една wall of text...та да не се шашнете....

Първо на последните въпроси.

Ell
Само защо отново не четеш всичко, а само части от него?
Аз чета всичко, но не съм съгласен само с част мислите ти. 8-)

Примерно това за броя на гледаните японски кино/ТВ драми...е, малко се избъзиках там, но основното - спорех на ниво идеи, а не "Коя си ти та да ми опонираш?". :lol:
това е моето, само моето и ничие друго мнене
Че аз с тебе споря (и със Xellos, който още от едно време недолюбва замръзналите музикални сцени в анимето на Nodame)
и не карам никой да се съгласява с него
аз си мисля, че се подразбира как и ти не трябва, да се съобразяваш с моето несъгласие към това мнение и т.н. и т.н. :lol: :lol: :lol:
няма да го променя, защото някой не е съгласен
Е, поне съм длъжен да опитам :mrgreen:


А сега да изложа и още един път несъгласието ми...надявам се в по-ясна, обобщена и чиста форма.
- Ти си разочарована от липсата на анимация по време на музикалните изпълнения, защото смяташ, че зрителя трябва да е запознат с чувствата и преживяванията на музикантите (не защото така трябва да е "в музиката", а защото това е част от сюжета и е важно за разбирането на героите).
- Аз не съм съгласен, защото:
* Само част са анимирани "доста пестеливо". Това е обикновено в по-общите сцени с оркестъра (както каза Амелия в следващите сезони, имаме и анимиран оркестър, а е пестено от анимацията на диалозите). В сцените със солистите, с музикантите на които се акцентира или с диригента са дадени малко повече детайли и лицеви анимации.
* В тези сцени са предадени точно емоциите и преживяванията на героите, които са важни за историята. Понякога с пълна анимация (казах за лицето на Нодаме), понякога с по-пестелива анимация, понякога само със застинало (но говорещо изражение), понякога с цветовата гама или разни там сърчица, точки или квадратчета (вече не помня).
За мен такава е природата на комиксите и анимациите - да предават неща по алтернативен начин. Иначе най-добрата анимация би била - просто прерисуване на заснет филми, а комиксът ретуширане на снимки. Не че няма такива похвати, но те не се ползват през 100% от времето.
- Ти изрази колко си впечатлена от live action актьорите пресъздаващи тези емоции и преживявания.
- Без да съм гледал съответната дОрама аз пък изразих несъгласието си. За мен актьор, който се прави, че свири и изразява емоциите на героя си, не се отличава от актьор, който преиграва или се прави на шут :lol: .
Ъъъ и няма начин да променя мнението си.
И не е някакъв предразсъдък към японската ТВ "актьорска школа". Аз ненавиждам този подход и в Холивуд...може би с изключение на "Амадеус" на Форман, където просто няма друг начин да се изрази какъв (симпатичен) кретен е Моцарт...но пък и там беше направено със средствата на гротеската, нали?
- Изразих учудване, че се впечатлявате чак толкова от този анимационен подход. В край на краищата и двамата (със Xellos) трябва да сте виждали подобен подход в действие и в други анимационни (били те японски или не) заглавия.

Е, сега с изразеното несъгласие към подхода, донякъде разбирам повече позицията ти.
Но все още си мисля, че малко пренебрегваш споменатите по-горе методи "за пестене от анимационен бюджет". Лично аз дори не ги приемам непременно за такива (а очевидно са) и дори смятам, че с тях могат за се изразят много повече неща, отколкото с една шепа лошо костюмирани и гримирани япончета дето се взимат за големи актьори . :lol: :lol: :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Ell
Farmer
Posts: 51
Joined: Thu Jul 26, 2012 6:39 pm

Post by Ell » Mon Jul 30, 2012 5:03 pm

А, виж колко стегнато и хубаво мнение! Благодаря. Сега вече успях да разбера!
В този дух, позволи ми и аз да си кажа всичко детайлно.
Нямам против финансовата мотивация на избрания подход, в нейна светлина, той изглежда къде-къде по-добре. Само дето, аз, понеже съм учила достатъчно за мениджмънт, маркетинг и финанси, не искам да ги смесвам с изкуството, било то визуално или не. Нещо като изявление на несъгласието ми с меркантилността, която и с него и без него няма да спре да съществува.
Аз и не твърдя, че музикантите трябва задължително да правят нещо. Те си знаят най-добре, но и аз знам какво резонира с душевността ми най-подходящо и ми се иска да го видя, още повече при анимето, което си е създадено с поне известна цел да забавлява. Моя темперамент си изисква подвижност, експресивност някаква, защото аз имам желание да открия в нея отношението на музиканта към музиката. За това в Нодаме Кантабиле са използвани мислите на героите, аз исках да ги допълня със собствени впечатления, понеже гледам визуално изкуство и следва да разчитам мъничко поне и на очите си.
После аз още не съм гледала останалите части на анимето и коментарът ми си беше само за първия сезон, мисля, че това го споменах още в първия си коментар по темата.
Що се отнася до сериала (дорама, бтв, е начинът, по който японците четат думата drama, аз съм възприела техния навик - правилен или не, което не иде, да рече че се оправдавам, а се мотивирам), аз наистина го харесвам, защото го сравнявам с други такива, а не с анимета. Харесвам го, след като навикнах на специфичностите на японските серийни филми и те спряха да ми бъдат странни или смешни. Що се отнася до поклащанията им при свиренето на музикалните инструменти или на дирижирането, аз като лаик в тази сфера не ги намерих дразнещи или кой знае колко преиграващи. А и не ми се случи да гледам 5 минути, да прескоча десет, да гледам две и пак да прескоча, а изгледах целия сериал от-до, без да има нещо, което да ми се стори скучно. Затова, да, в сравнение със своите събратя този лайв акшън е доста добър.
Та това е. А ако аз не съм разбрала добре нещо от това, което си имал предвид като шега, вероятно е причинено от факта, че от буквите няма как да се усети, а и на мен ми липсва практика във вътрешнофорумната атмосфера.
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT.
* * *
Ell Vas

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Jul 30, 2012 5:30 pm

Ell
дорама, бтв, е начинът, по който японците четат думата drama, аз съм възприела техния навик
[sarcasm]Аз пък си мислех, че е някакъв особено луксозен модел козунак :o .[/sarcasm]

Всички му викат така...това, че го пишех с главно О, не е подигравка, а просто шегичка...
понеже съм учила достатъчно за мениджмънт, маркетинг и финанси, не искам да ги смесвам с изкуството, било то визуално или не.
А трябва...защото говорим за ТВ шоу с определен бюджет, срок, график на излъчване и т.н.
Всичко трябва да е организирано перфектно (а организирането на анимация е логистичен кошмар). Нещата не опират само до пари, но и до ограничено време.
Японските телевизии са много стриктни в това отношение.

Един 24-26 сериен сезон се излъчва точно за 6 месеца...докато западни анимирани ТВ шоута, като Young Justice (най-скъпата ТВ анимация на Warner Bros за последните години) могат да си позволят да се моткат две години...с излъчване на 7 серии помежду всеки hiatus. (И обърни внимание...хората отговорни за този ужасен график, се оплакват от ниския рейтиг и недоумяват, кой е виновен...сигурно тъпите зрители)
Затова и епизодите им са перфектно полирани.

Това е индустрия и правилата в нея понякога оставят дълбок отпечатък в заглавнието.

ПП
От тук идва и моето учудване...как може някаква евтина ТВ сапунка да си позволи хем драматична, хем реалистична игра при свиренето на инструментите...
Last edited by alshu on Mon Jul 30, 2012 5:42 pm, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jul 30, 2012 6:20 pm

Ребята, давайте жить дружно!

Сори за дребното прекъсване, само исках да вметна към алшу, че в Нодаме лайва, актрисата на Нодамето се справя доста добре с нодамеността на Нодаме докато свири. Имаше моменти, в които натискаше клавишите с ебати осторожността, точно като Нодаме като се вживее нещо, барабар с физиономиите и сичкото. Имаше и такива, в които се лигави или такива, в които е просто супер съсредоточена - пак като Нодамето. В това отношение дорамата се показа като много приятна изненада. Някои от цигуларите също бяха пълни с чувство - можеш да видиш как музиката изригва от тях. Или поне се предполага. Чияки ми беше най-разочароващ с дирижирането си всъщност - просто актьорът изглеждаше супер изкуствено и неудобно с всяка емоция, която се опитваше да предаде.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ell
Farmer
Posts: 51
Joined: Thu Jul 26, 2012 6:39 pm

Post by Ell » Mon Jul 30, 2012 7:18 pm

Alshu, подозирах, че знаеш за дорамата, ама не мога да чета мисли, за щастие, та предпочетох да документирам своите причини да го ползвам като термин, не да те питам дали знаеш или не и какво имаш предвид под главното о. ;) Иначе дорама козунак колко да е луксозен...
А що се отнася до евтиността на сапунките на японците, е, такива са си, на мен като че ми е по-разведряващо да гледам японските евтинии, понеже не ми се вкарват в баси великия филм, като някои скъпи американски продукции. А аз обикновено гледам дорами, щото са си разведряващи. Виж, южнокорейците понякога в какви неща се набутват...
Силно се съмнявам обаче да могат да не се поклащат като свирят. Аз си казах, че мен не ме дразни, ти си каза, че теб те дразни... оукей.
Не искам да влизам в момента с бизнес спецификите на изкуството, щото пазарно насочената част на моя мозък е малко по-цинична, отколкото аз искам. Та оттам и отделянето им една от друга. Пък и таз говоря за качествата на крайния продукт от потребителска гледна точка... примерно.

Amelia, опасявам се, че актьорът, който играе Чиаки, по принцип си изглежда някак притеснен от нещо си, неизвестно за зрителя.
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT.
* * *
Ell Vas

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Jul 31, 2012 9:39 am

Amelia
актрисата на Нодамето се справя доста добре с нодамеността на Нодаме докато свири
За лицето ти вярвам...за свиреното, не толкова.

Ell
Силно се съмнявам обаче да могат да не се поклащат като свирят.
Не ми пука дари се поклащат или не...истинските изпълнители също се поклащат...пука ми от това, че си личи как се преструват, че свирят...и не разбирам, как това е по-висшата форма...
Не искам да влизам в момента с бизнес спецификите на изкуството
Трябваше по-горе да го отбележа...думата "изкуство" ми звучи малко прекалено. Все пак и в двата случая говорим за ТВ шоута. Може би "забавление" е по-точна дума.
От друга страна точно тези бизнес специфики, определят какво виждаш на екрана - в анимациите си личи много повече, но дори и в live action-ите, като видиш несъразмерните костюми и неубедителните декори, може да си направиш някой и друг извод за така наречените production values.
Не говоря за някакъв тънък счетоводен анализ (на данни, с които и без това не разполагаш), а просто за "ахааа, тук сцената изглежда претупано" или "я, то най-важното събитие се случи извън кадър" и т.н.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Ell
Farmer
Posts: 51
Joined: Thu Jul 26, 2012 6:39 pm

Post by Ell » Tue Jul 31, 2012 10:02 am

На мен това търсене на бизнес спецификите ми убива удоволствието. Аз искам да си почина от науката, тя да си почине от мен и въобще и двете да сме доволни.
Айде, ще се съглася с корекцията на думата "изкуство", но пък ако е забавление, аз предпочитам да се забавлявам. Търсенето на грешки не е сред нещата, които определям като такива, не ме блазни, понеже аз и не очаквам някакво съвършенство, а и не ме интересува много дали претендират за такова, понеже аз ги гледам в среда, лишена от маркетинговата политика на разпространителите, че да знам колко на сериозно се взимат. Прочее, при горното условие, предварителните ми впечатления се диктуват от хора, които вече са гледали съответното нещо и си имат мнение, което обикновено е далеч от мениджърските подробности. В този смисъл не това ми е мотивировката да гледам даден сериал/филм/аниме/ друго.
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT.
* * *
Ell Vas

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jul 31, 2012 5:42 pm

Не ми вярваш, че в лайва е добре направено свиренето на Нодаме, което в мангата ЛИПСВА, а в анимето почти липсва??? :lol:

Този спор, дето се вихри тук е леко абсурден. Гледай сериала, пък обсъждай какво не е направил както трябва като го видиш. Той си има много проблеми като типичен японски лайв екшън. Сцените със свиренето определено не са от тях. Считам, че когато имаме заглавие, центрирано върху изпълнителите на въпросната класическа музика, е не само желателно, а и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да ни се покаже емоцията на свирещия. И то не само с лицата им, след като може и с тяло. Иначе аз класика слушам рядко и като просто я слушам никога не мога да се вживея в нея. В Нодаме, с обясняващия наратив на Чияки за съответното парче + физиономиите на Нодаме + правилната анимация на движенията, там дето я има в анимето или изиграните движения в лайва, се получава нещо, което ми въздейства супер ударно. Почвам не само да чувам музиката, ами и ДА Я РАЗБИРАМ. Ясно ми е, че в медиите комикс и аниме трябва да се направи компромис с разни неща и че сами по себе си те и така са прекрасни. В лайва са правили компромис с други неща. Той също е прекрасен сам по себе си. Там където Райзинг Стар оркестъра взе да размахва инструментите беше толкова яко, че съм се смяла с глас от кеф примерно. А от някои изпълнения на Нодаме направо настръхвах като Чияки. За сцените, в които им снимат само ръцете по клавишите предполагам са наели професионални музиканти. За останалото - добре са обучили каста - удря с колкото сила трябва и с квато скорост трябва в правилната област на клавишите. Не преиграват неприятно в тези моменти. На мен страшно добре ми влиза.
Last edited by Amelia on Tue Jul 31, 2012 5:59 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests