Nodame Cantabile

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Member
Commoner
Posts: 32
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:51 pm

Post by Member » Mon Jan 24, 2011 11:31 pm

Някой може ли да ми каже, анимето докъде покрива мангата? Не ми се рови да сверявам :roll: . Благодаря предварително!

П.П. Съжалявам за двете поредни мнения.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jan 25, 2011 12:28 am

Цялата манга е анимирана в 3 сериала - Нодаме Кантабиле, Нодаме Кантабиле - Париж и Нодаме Кантабиле - Финале.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Member
Commoner
Posts: 32
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:51 pm

Post by Member » Tue Jan 25, 2011 1:58 am

Amelia wrote:Цялата манга е анимирана в 3 сериала - Нодаме Кантабиле, Нодаме Кантабиле - Париж и Нодаме Кантабиле - Финале.
Жалко, исках още :roll: .

Благодаря за отговора.

EDIT: Всъщност, не цялата манга е анимирана. Има и "Nodame Cantabile - Opera Hen", което не е анимирано, но пък то и още не е завършено

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed May 30, 2012 9:08 am

Гледам качили са 8 епизода от сериала тук най-сетне със събс на бг ;)

Image

Изгледах го на един дъх дет се вика 8те серии са до състезанието на двата оркестъра. Щреземан е некъв леко извънземен ама се свиква, иначе всичко е 1:1 с анимето включително яките звуци на нодаме :). Като всякя фжъдорама си е по-слабо от анимето НО пък има нещо повече от статични инструменти, все пак гледаш как движат някакви лъкове по цигулките хората. :violin:

http://www.animefreak.tv/watch/nodame-c ... nline-free

Nodame Cantabile - Released in September 2003 (ISBN B0000C4GLG), with sections of music by Rachmaninov, Liszt, Brahms, Gershwin, Beethoven, and Chopin that are performed by the characters in the manga series. The performers included the Vienna Philharmonic, London Symphony Orchestra, and Berlin Philharmonic.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jul 24, 2012 6:33 am

Изгледах го и аз лайва и се изкъртих от кеф...
Нодаме е гениално под всякаква форма просто! ;_;

Дори ужасяващото типично японско преиграване на секъв хумор и драма не можаха да го развалят. Даже напротив - тупалките, които Чияки раздаваше на Нодаме са ме правили да цвиля от смях. Наживо като я размята насам натам си е гледка за милиони. Или как и заклещи главата с вратата веднъж...

Мацката, дето играе Нодаме е СУПЕР сладка! Бе като цяло косплея пак е докаран мега яко. Стреземан е странен, ма и така е як. Малко ми мяза на Атила вожда на хуните, ма нема лошо.

Има още 2 филма и един спешъл май. Предполагам по останалата манга. Свалям ги в момента.

В този ред на мисли, има още малко Нодаме манга - "Опера хен" се казва. Поразцъках я и изглежда завършена. Ще я прочета тея дни - само 2 томчета са.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sat Jul 28, 2012 12:32 am

Добре, че ме подсети, бяха ми останали няколко чаптъра да си прочета :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jul 28, 2012 1:19 am

Опуках останалото игрално Нодаме. Бая набързо са прецапали в европейската част - няма ги доста от сравнително важните неща, примерно драмите около бащата на Чияки, но като цяло добре са подбрали най-най-важните моменти и са ги сплавили хубаво. Голям кеф е да го консумира човек и в тая инкарнация. Нищо, че Чияки гледа като теле в железница през цялото време. Актрисата на Нодаме компенсира с изразителността на лицето си и за него така или иначе.

Кефи ме колко реалистично свирят актьорите. Набират се на пианото с много страст - супер яко е! Ще взема да си дръпна анимето пак - просто Чияки озвучен от Томоказу Секи е единственият достоен Чияки за мен.

Опера-хен е сладурско. С него, без него - все в гъз, ама създава някво по-силно усещане за финалност от предишния финал.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jul 28, 2012 10:33 am

дай некви връзки за продълженията лайва
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jul 28, 2012 10:36 am

На bakabt е всичко.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jul 28, 2012 11:22 am

е там малко ми е зор ама ще се понахалства докат стане... Could not connect to MySQL database: Too many connections :/
:ninja:

User avatar
Ell
Farmer
Posts: 51
Joined: Thu Jul 26, 2012 6:39 pm

Post by Ell » Sat Jul 28, 2012 1:39 pm

Аз пък имах възможността да си съставя впечатления в обратен ред - гледах първо live action адаптацията и едва след това - анимето. Затова и вероятно силно ме разочарова анимирането на концертните сцени - те всъщност не бяха въобще анимирани, бяха си чисти картинки с музика за фон. Това си остава и основната силна страна на игралната версия, защото акторите бяха успели да пресъздадат енергията на самото музикално изпълнение, която трябва да идва от самите музиканти.
Обаче Чиаки от анимето ми беше много по-плътен като образ, още малко по-деспотичен, което на мен лично ми хареса, беше много свеж и различен от всичко, което бях гледала по-рано. Той и Морита от Honey and Clover са най-уникалните образи в шоджо/джосей жанра по моему. Затова пък Нодаме си беше същото супер сладко и едновременно с това супер изнервящо същество. Което много добре говори за Уено Юри, актрисата зад нейния образ.
Особено ме очарова представянето на класическата музика в анимето, откровено й се наслаждвах, макар да бях много скептична в началото. Харесаха ми и историческите бележки, направиха нещата доста по-ясни за лаик като мен. Но най ми хареса нестандартната любовна история, поставена без лигавщини и драматизми, както и интересният поглед върху таланта като сила, оказваща трансформиращо въздействие върху характера на личността, както и позицията и възприемането на таланта в семейството. Затова си пазя и втория сезон за момента, в който ще ми се пригледа нещо качествено и оригинално.
За да бъда честна обаче към игралния сериал, трябва да кажа, че той превъзхожда много свои събратя (изключае дорама адаптацията на Liar Game по едноименната манга), а Тамаки Хироши (Чиаки) се справя доста по-добре от много свои колеги.
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT.
* * *
Ell Vas

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jul 28, 2012 7:02 pm

Ell, ти не си гледала анимираното Нодаме в Париж и Нодаме Финале ли?
Гледай ги - в тях се случват повече неща отколкото в игралната версия. Там е трябвало да орежат разни ценни работи и липсват някои мега любими моменти. Те са и по-добре анимирани от първия сезон, особено финалето.

На свой ред пък анимето е поорязало мангата, та и тя трябва да се прегледа...

Абсолютно съм съгласна с казаното от теб бтв. Това е една от най-любимите ми любовни истории въобще изобщо, точно щото са успели да я направят по някакъв неклиширан начин. А и участниците в нея са безкрайно яки. Аз си изглеждам анимето Нодаме периодично, като ми се догледа нещо такова, щото, уви, няма друго като него. :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jul 29, 2012 10:09 pm

Хаха, Елизе винаги ми напомня на тая от ДМС агентката им :).
:ninja:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Jul 30, 2012 11:22 am

Ell
Това си остава и основната силна страна на игралната версия, защото акторите бяха успели да пресъздадат енергията на самото музикално изпълнение, която трябва да идва от самите музиканти.
Това да го видя няма да го повярвам.
Пък и музиката е за слушане (освен ако не говорим за опера, оперета, мюзикъл или някакво друго сценично изкуство). Да гледаш как някакъв музикант се тресе от чувства докато свири, някак не ми подобрява преживяването...то и доколкото съм гледал концерти (примерно новогодишните на Виенската филхармония) музикантите си изглеждат съвсем нормално и професианално.
Без там някакви експресии и емоции...с изключение на диригента, който обаче ги ползва за професионални цели и са как да го кажа...разбираеми и приятни за гледане.

Силата на анимето (евентуално и на мангата) е, че успява да покаже тези чувства и емоции - символично и информативно, та хем да е ясно какво изпитва героя (примерно лицето на Нодаме, когато изгуби контрол), хем да не провали музиката.
А и нали това е основният смисъл на комикс/анимационната медията - да предава неща, които с традиционните театрални средства не могат да бъдат изразени.
Тези концертни slide show-та и грозни анимирани CGI ръце боравещи с инструментите ми въздействат повече и по различен начин от живо изпълнение.
силно ме разочарова анимирането на концертните сцени
За мен е признак от твоя страна за тотално неразбиране на анимацията като жанр. 8-)

Като държиш на реалистични изпълнения - има са ТВ канали за класическа музика, къде постоянно въртят записи на живи изпълнения.
да бъда честна обаче към игралния сериал, трябва да кажа, че той превъзхожда много свои събратя
No way in hell! :twisted: :twisted: :twisted:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Ell
Farmer
Posts: 51
Joined: Thu Jul 26, 2012 6:39 pm

Post by Ell » Mon Jul 30, 2012 12:13 pm

Alshu, нямам нищо против тотално да не разбирам аниме жанра, но той не е само за тотални разбрачи, не мислиш ли? Иначе би бил доста снобски... Остава и любопитно до колко човек може да бъде наречен тотален неразбирач на нещо заради едно свое мнение, но това ще оставя на теб да прецениш.
И после, аз посочих в самото начало, че причината да не харесам статичността на концертните сцени в анимето е, че гледах лайв анкшън версията преди него. За мен обаче не е ценно да слушам само музиката, още по-малко там, където се опитват да демонстрират и самите музиканти като изпълнение и ритъма между тях и диригента.
Не знам колко дорами си изгледал, аз изгледах известен брой, преди да преценя, че тази на Нодаме Кантабиле ми харесва много повече от другите. :wink:
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT.
* * *
Ell Vas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests