J-Drama

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

J-Drama

Post by Mushu » Tue Apr 14, 2009 3:57 pm

Ами замислих се тези дни, че си нямаме тема за японски сериали и филми, доста се почудих дали й е тук мястото, но нали тук слагаме всичко японско, та... Ако модераторите преценят, да местят :)
Като за начало има ли гледащи такива неща? Да се преброим, хаха! Аз съм на тази вълна, защото точно изгледах първия филм по 20th Century Boys - една направо гениална манга, и се оказа, че не е никак зле филмчето. После ще споделя какво друго съм гледала, че тука една фъстъчка мрънка :roll:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Apr 16, 2009 8:38 pm

Аз имах един период на бясна зарибявка, но той беше доста краткотраен.

Сред сериалите и филмите дето са ми направили по-добро впечатление са:
Hana Yori dango, Gokusen, GTO, Sakigake!! Cromartie High, Densha Otоko

Но като цяло, японците са силно зле, играят ужасно и май най-добре да се консумират като аниме и манга.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Thu Apr 16, 2009 10:49 pm

Hana Yori dango и Gokusen са ми сред любимите, първото заради твоя статия в списанието :lol: Иначе не че и аз кой знае какво съм гледала, ама са ми забавни. Все се каня да изгледам Онизука, бтв, ама да видим кога ще стане. Най-интересното при филмите ми е да сравнявам образите, които съм си изградила за героите - от манга или аниме, с актьорите - винаги ми е странно в началото, ама после свиквам и ми е весело. Друго гледано/планирано за гледане - Zettai Kareshi, Hana Kimi, Nodame Cantabile, Anmitsu Hime (със сладуранката, дето играе в Hana Yori Dango). Бтв, Амелия, гледа ли филма Hana Yori Dango? Преди месец-два го пуснаха, голяма забава, много се смях :lol:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 17, 2009 12:05 am

Hana Yori Dango ftw! Филмът не е нищо особено, но за die hard fan като мен беше страхооотен. Много романтика, много чудо. Страшно ме изпълни.

Друго, което харесвам е Hana Kimi, Nodame Cantabile и донякъде Гокусен. Казвам донякъде, защото е съвсем еднообразно и в един момент учениците спряга да ми допадат като персонажи. Иначе мацката рулира :).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Fri Apr 17, 2009 12:37 am

Nodame Cantabile ме размаза. :) И трудно може да се обясни логична причина. Силно подозирам, че анимето би трябвало да е по-добро, но повечето актьори в джей-дорамата къртеха.

Hana Yori Dango ми беше първата, и все още смятам, че ми е харесала, макар че, както каза Елейн, не е нещо кой знае колко изключително. Просто радва.

И... последното, което съм гледала беше Hana Kimi и предимно не ми хареса.

Впрочем, корейците са започнали техен вариант на Hana Yori Dango. Интересно ;)
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Apr 17, 2009 9:19 pm

Я раздуйте? Какъв е тоя Хана Йори Данго филм? За онова 30-минутното филмче ли иде реч, дето се развива в няква паралелна вселена?

Иначе за корейския сериал... То се е видяло, че всички азиатци ще му се изредят на това. Не вервам някой да успее да го направи по-добре от японското обаче.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 17, 2009 10:34 pm

Не, пълнометражен филм, в който двамата са в Америка (или поне в един момент). Почти само фенсървиз, но за много глеми фенове е страхотно ^^.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Feb 15, 2010 7:12 pm

Изгледах 3 Кей-дорами. Това не е съвсем за тази тема, но не мисля, че си заслужават отделна :)

Реших да проверя какво ще сътворят от Hana Yori Dango (Boys Before Flowers). В крайна сметка не съм съвсем разочарована, защото не беше шит. Даже си имаше хубавите моменти (дори такива, които бяха по-добри от японската версия). И беше различно. Достатъчно различно, че да ми е интересно какво ще стане, въпреки, че би следвало да знам...
След това минах през Witch Yoo Hee, което разполагаше със симпатична девойка, владееща само една физиономия (главната героиня Ю Хи) и един доста култов световно известен готвач с азиатска физиономия, на име Джони Крюгер. Но беше смотан сериал, който успя да ми държи сравнително слабия интерес докъм 10-ти епизод, след което го зарязах и го догледах почти насила.
А вчера догледах Love that Kills, ама що ли даже го загледах - и аз не знам. Не е зле, но е за особено романтични натури, които обичат да леят сълзи в големи количества... и които плетат розови терлици, докато зяпат поредния сериал - щото този се гледаше съвсем спокойно по диагонал.

О, за малко да забравя. Гледах и една Джей-дорама. Liar Game.
Култови герои, добър каст и уникални моменти... но имаше какво да се желае. За съжаление 2-ри сезон е още от същото. И все пак заслуважа гледането - 1-ви сезон е прекрасен!
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Mon Feb 15, 2010 7:33 pm

По-добре да беше тествала Kimi wa Petto (писах ревю за него в 39-ти брой на ШД), който лично аз обожавам или направо гениалния Gokusen.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Feb 15, 2010 10:43 pm

Знам :)
Отбелязала съм си ги нейде в списъка на изчакване. Проблемът е, че най-често обичам да стрелям на посоки. Ей така, каквото падне, че и даже не им проверявам рейтинга. При все това 3 от 4-те изгледани ми харесаха (та даже и Love to Kill слагам в числото, въпреки че изобщо, ама изобщо не е мой тип! И изобщо, ама изобщо не бих го гледала ако не ми се беше изпречило едно MV пред погледа. Шансът да загледам такъв тип драма е 1 към 999 някъде). Дангото и Нодамето са ми любими засега.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Fri Feb 19, 2010 11:04 am

Започнах Kimi wa Petto. Ужасно е сладко и... много скучно. Не знам защо. На 8-ми епизод съм от 2 дни. Толкова бях и на 7-ми. Иначе дотам ги изгледах много бързо. Добри начални епизоди, и после ми е малко едно и също.
Идеята, обаче, си е страхотна. Както и почти всички герои. А психоаналитикът кърти. [/quote]
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Sep 29, 2010 4:57 pm

Само аз ли гледам азиатски сериали?

Добре е, че съм постнала тук докъде съм стигнала с Kimi wa Petto, защото все още не съм го догледала.

Затова пък гледах още два корейски сериала:
A man called god - нещо като романтичен екшън. Не съм силно впечатлена, защото сюжета беше доста зле.

You're Beautiful - Този се водеше фаворита на 2009-та. Прекрасен! Нещо като Hana Yori Dango и Hana Kimi заедно. Горещо препоръчвам.
Ето един от любимите ми моменти:
http://www.youtube.com/watch?v=CnLV_SiwysY
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Sep 29, 2010 5:15 pm

Мне, аз честно казано едва намирам време за аниме, какво остава за сериали :roll: Иначе си ги тегля чинно и ги трупам за по-добри времена :wink:
Това второто може да го видя, забавно беше клипчето :)

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Sep 29, 2010 5:30 pm

О, аз си гледам периодично, просто не изпитвам нужда да споделям.

Изгледах Gyne, който има може би най-несимпатичната героиня на всички времена, но иначе беше доста добър сериал.

Много ми хареса Obstetrics and Gynecology Doctors, който освен че имаше готини герои, може да се похвали и с удивително небанален и неклиширан край. Като цяло напоследък мисля, че корейците правят по-добри драми от джапанците.

Сега гледам The 1st Shop of Coffee Prince. Доста приятен, а и комичната част е много сполучлива.

Имам няколко набелязани за по-нататък.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Oct 06, 2010 11:20 pm

Аз се справих с Iljimae и Time Between Dog and Wolf. И двата ги препоръчвам.

Iljimae:
http://www.easternspirit.org/forum/inde ... topic=1528

Time Between Dog and Wolf:
http://www.easternspirit.org/forum/inde ... wtopic=915

И ще подхвана може би и The 1st Shop of Coffee Prince и Hero.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests