J-Drama

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Thu Dec 09, 2010 1:08 pm

ОК, Принцът на кафето не го подхванах, но опитах няколко корейски екшън-трилър сериали, които се оказаха пълна скръб. Толкова дупки да имат в сюжетите... не е истина. Единят (IRIS) имираше малко "24", само че като сюжета е толкова близо, поне да си бяха направили труд да помислят малко. Героите често действаха и разсъждаваха като 5-6 годишни деца. А аз издържах цели 18 епизода. Чак се гордея със здравите си нерви. И все пак го зарязах - не ми се губеха още 5-6 часа време. Swallow the Sun е другият сериал, който остана недогледан. Той пък беше толкова муден, че не можах да му издържа. Главният герой пък приличаше на врабче, въпреки че се очакваше да е много куул. Загуба на време. Пълна и тотална.

Hero става. Историята е приятна, има ценни моменти, едва няколко недомислици, поносими персонажи... и доста увлекателно действие. Разказва се за екип журналисти, решили да преборят неправдите и корумпираната новинарка агенция, която служи на определени персони. Шефът на въпросния екип е бивш мафиот, изхвърлен от гилдията си след като се озовава в затвора.

После подхванах и малко джей-дорами.
Bloody Monday се оказа доста добър сериал. Вторият му сезон пък е дори по-силен от първия... И са само 10-тина епизода по около 40-50 минути. Далавера отвсякъде :)

А Gokusen... супер сладка комедия с два съществени недостатъка. 1. японците, както знаем, са дървени, а и 2. се опитват да ни пробутват сравнително евтини нравоучения... Подходящата аудитория е по-скоро 12-16 годишни младежи. При все това има доста ценни моменти. Заслужава си. Пък и на някои от героите им отива да са дървени - якузите например. Точно заради тях си струва гледането.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sun Dec 26, 2010 11:15 am

Изгледах игралния на Mushishi, харесва ми като цяло, макар да беше малко по-дълъг, отколкото имаше нужда и беше доста объркан - хора негледали анимето не биха разбрали какво става.

Скоро мисля да гледам и Онизука.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 81 guests