Bleach

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Untitled
Commoner
Posts: 48
Joined: Thu Sep 18, 2008 9:00 pm

Bleach

Post by Untitled » Sun Feb 15, 2009 7:01 pm

Като аниме в началото къртеше мивки, но сега епизодите се разводниха. Сложиха доста филъри, но...е, мангата все още е на ниво. Малко инфо:

Kurosaki Ichigo е нормален гимназист, който се различава от другите с това, че цял живот е виждал призраци.
Spoiler: show
Заради ярко-оранжевата си коса често влиза в конфликт с училищните побойници (защото в Япония единственият естествен цвят на косата е черния, ergo неговата коса е изсветлена, bleached, ergo името на сериала...може би), но иначе е трудолюбив ученик, който служи за role-model на двете си сестрички понеже баща му е леко чалнат.
Така, дотук с личните наблюдения.

Всичко се променя един ден когато той среща Kuchiki Rukia, която е shinigami, (буквално-бог на смъртта), която принадлежи на военна организация, която се занимава с две неща-събирането на души, и унищожаването на зли същества (Hollow), които първоначално са били души и после са се превърнали в чудовища, които на свой ред ядат хора и духове. Rukia тъкмо се опитва да обясни (като рисува нагледно) на Ichigo какво представлява, когато семейството му е нападнато от един такъв зъл дух. Излиза, че Hollow са привлечени от духовна енергия, и Ichigo е надарен с изключително силна такава. Той се опитва да спаси близките си, но в процеса Rukia е тежко ранена. Единственият начин да се спре чудовището се оказва да се прехвърлят временно нейните сили в тялото на Ichigo. Той приема и след като убива Hollow-a, се нагърбва със задачата да пази града от набези докато силите на Rukia не се възстановят. Обаче простата ситуация се усложнява когато някой решава да я потърси...

Така, като цяло, анимето ми харесва-добра анимация, музика, герои. Историята е добре замислена и те кара да гледаш. Както казах, много филъри имаше, но общо взето и те са хубави. По мангата е създадено аниме, игра, два филма (Мemories of Nobody и Diamond dust Rebellion) и едно OVA. В момента мангата е по-напред от анимето, но нови епизоди излизат всяка седмица.

Та, гледали ли сте го? Какви са ви впечатленията?
''За мен това малко момченце, застанало пред бронзовия кораб на пустинята , постепенно започва да се превръща в символ на човека, изправен пред монголоидните очи на вечността. Зад тях, безнадевдна и безкрайна, се сивееше вълнообразната пустиня. Възможно е и ние с вас да сме там някъде!...Не настоявам!''

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Feb 15, 2009 7:12 pm

Аз гледах първите към 60 епизода, които ме разбиха от кеф. После почна някъв филър с нещо като вампири, който упорито не мога да преборя. Засега съм го зарязала и съм се посветила на новата си любов One Piece. Бтв, препоръчвам ти го - мисля, че ще ти хареса, а и има достатъчно яки персонажи, за да си правиш фенфикове с тях.

За Блийч - идеята ми харесва. Това с различните мечове, шинигамита, банкаи. Особено банкаите. Сред тях има страхотни гледки. Тоя на Ичиго е тъп обаче.
Сред персонажите има и готини, но за съжаление не са толкова много, колкото ми се иска, а и главните са злета - като се почне с Ичиго и Рукия, та се стигне до отвратителната Орихиме и оня сдухар с лъка. Май само тоя големия мълчалив тип ме кефи.
Сред шинигамитата има и жестоки. Зараки Кенпачи ФОРЕВЪР! Тоя е мега як, даже дълго време имах сигнатура, вдъхновена от него. Кефи ме и оня много мързелив космат женкар.
Битките са прекрасни понякога, но за съжаление са разводнени по типичния за този тип анимета начин. Имат много потенциал, но той не се реализира.

Анимето е много по-добро от Наруто обаче.

Но One Piece и Hunter X Hunter бият всичките такива.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Feb 15, 2009 7:27 pm

Това ми е единственият набег в жанра на шонен-екшън-сапунките. След петдесетина епизод установих, че явно никой, който не е някакъв монстър, никога няма загине и реших, че нямам какво да гледам все едни и същи да се бият за енти път и победителите винаги да оставят победените да умрат, което разбира се никога не се случва. :lol: А и траш толка при битките бързичко ми дойде до гуша. Явно просто жанра не е за мен.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Untitled
Commoner
Posts: 48
Joined: Thu Sep 18, 2008 9:00 pm

Post by Untitled » Sun Feb 15, 2009 7:41 pm

Amelia wrote:Аз гледах първите към 60 епизода, които ме разбиха от кеф. После почна някъв филър с нещо като вампири, който упорито не мога да преборя. Засега съм го зарязала и съм се посветила на новата си любов One Piece. Бтв, препоръчвам ти го - мисля, че ще ти хареса, а и има достатъчно яки персонажи, за да си правиш фенфикове с тях.

За Блийч - идеята ми харесва. Това с различните мечове, шинигамита, банкаи. Особено банкаите. Сред тях има страхотни гледки. Тоя на Ичиго е тъп обаче.
Сред персонажите има и готини, но за съжаление не са толкова много, колкото ми се иска, а и главните са злета - като се почне с Ичиго и Рукия, та се стигне до отвратителната Орихиме и оня сдухар с лъка. Май само тоя големия мълчалив тип ме кефи.
Сред шинигамитата има и жестоки. Зараки Кенпачи ФОРЕВЪР! Тоя е мега як, даже дълго време имах сигнатура, вдъхновена от него. Кефи ме и оня много мързелив космат женкар.
Битките са прекрасни понякога, но за съжаление са разводнени по типичния за този тип анимета начин. Имат много потенциал, но той не се реализира.

Анимето е много по-добро от Наруто обаче.

Но One Piece и Hunter X Hunter бият всичките такива.
Филърът с вампирите свършва на 110 епизод, струва ми се. От там започва arrancar arc, където се появяват малко по-интелигенти Hollow и даже едни, дето са като еквивалента на капитаните.

А Captain Kyoraku rulz, и Nanao-chan също :D .
''За мен това малко момченце, застанало пред бронзовия кораб на пустинята , постепенно започва да се превръща в символ на човека, изправен пред монголоидните очи на вечността. Зад тях, безнадевдна и безкрайна, се сивееше вълнообразната пустиня. Възможно е и ние с вас да сме там някъде!...Не настоявам!''

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Feb 15, 2009 11:05 pm

Matrim wrote:Това ми е единственият набег в жанра на шонен-екшън-сапунките. След петдесетина епизод установих, че явно никой, който не е някакъв монстър, никога няма загине и реших, че нямам какво да гледам все едни и същи да се бият за енти път и победителите винаги да оставят победените да умрат, което разбира се никога не се случва. :lol: А и траш толка при битките бързичко ми дойде до гуша. Явно просто жанра не е за мен.
Е не си съвсем прав. Може би си е до вкус, но пък доста от злите персонажи, с които се бият последните епизоди точно на никой не му се иска да умират защото са изруди. За нещастие обаче умират, както между другото и всички вампири биват избити. Блийч си заслужава гледането, ако човек има малко търпение. Търпението се отплаща доста приятно с мега здравите битки, а да не говорим, че колкото по напредва с епизодите, толкова повече яки персонажи се появяват и повече започва да кърти. Като заключение ще кажа, че това което анимето е в момента няма нищо общо с това, което беше на 1-100. Самите мащаби са много различни и според мен, като се изключат филърите доста на добре вървят нещата. :)

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Feb 15, 2009 11:09 pm

До края на арка със Soul Society беше доста яко, после стана буламач. Не може да се сравнява с One Piece, което е най-великият шонен изобщо.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sun Feb 15, 2009 11:27 pm

Гледаме го, барабар с Наруто :lol: Изобщо в нашата къща тез сапунки се тачат ;) В момента арка е просто мърховен, само че трябва човек да изчака да се понатрупат епизоди, че иначе не кефи. Много ме кефят половината капитани, една част от Еспадата и болшинството Вайзарди. Мнооого ме кефи Урахара, просто е уникален, както и останалите от магазина. Татковците на Ичиго и Ишида също къртят, абсолютни изроди :) Мда, човек ще си помисли, че умирам за тоз сериал... ама наистина се кефя като го гледам, нищо че стана вече 2 години, може и повече как се влачим с него (все още се чудя с какъв акъл се хващам да гледам онгоинг сериали, ама както и да е :roll: )

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Tue Feb 17, 2009 9:14 am

Той проблема не е в гледането на онгоинг сериали по принцип... Има и такива, които свършват ивенчуъли. :mrgreen:
Аз съм фенка на Блийч от някакво време. Хм, май и аз като Мушу две години (мислех, че са по-малко). Тогава вече бяха излязли 100-тина епизода :shock:
Определено не ми харесват главните персонажи, но шинигами капитаните рутят. Вайзардите също. Както и някои еспада. Предполагам, че все още го следя покрай тях, както и заради хляба в идеята. Светът им е доста богат (както и на Наруто всъщност)... т.е. те определено са хвърлили усилия в тези бозави сериали. Жалкото е, че при Наруто всичко отива на кино, като започнат да се бият (по една битка в 3-4 епизода, както и безкрайни сързерцания и диалози).
В Блийч поне битките се точат бързо, което в последствие сметнах за голям плюс при този тип бози.

Между другото, както бях споменавала някъде, феновете на вайзардите ще останат доволни от историята им. В мангата се споменава, като кратичък филър арт насред аранкарския арк. :D
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Feb 17, 2009 10:26 am

Guilty pleasure си е Блийча, да. И аз някъде от Н-ти епизод го отпочнах, като бях болнични една седмица декември по-миналата година и нямах какво да правя. Нарутото го зарязах по някое време че е голяма боза, Блийча върви някак по-стегнато. Филърите вярно не стават много, но ако има филър с вайзардите ще е читаво. То като се замисля остана единствения ongoing сериал, който следя в момента, Soul Eater-а го спрях към 27-28 еп. че ми стана и той безинтересен.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Untitled
Commoner
Posts: 48
Joined: Thu Sep 18, 2008 9:00 pm

Post by Untitled » Tue Feb 17, 2009 6:25 pm

Alanna wrote: Между другото, както бях споменавала някъде, феновете на вайзардите ще останат доволни от историята им. В мангата се споменава, като кратичък филър арт насред аранкарския арк. :D
Да, сега текат епизодите по този арк, Turn back the pendulum. Първия излезе миналата сряда, утре ще има втория в zamunda. :D
''За мен това малко момченце, застанало пред бронзовия кораб на пустинята , постепенно започва да се превръща в символ на човека, изправен пред монголоидните очи на вечността. Зад тях, безнадевдна и безкрайна, се сивееше вълнообразната пустиня. Възможно е и ние с вас да сме там някъде!...Не настоявам!''

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Feb 17, 2009 7:11 pm

Мда, мойто мъж чете мангата и каза, че е много як тоя арк за Вайзардите, който де факто се развива доста преди историята в момента и в мангата се водят чаптърите с минус отпред. Най-сетне ще ги видим какви изроди са били предното поколение капитани, хехе :D

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Feb 17, 2009 7:17 pm

Уроди са бе! Много здраво кефят! Онова момиченце какъв крак му вкара на тоя капитан. Направо му разби мутрата :lol:

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Feb 18, 2009 12:46 pm

Хм, значи е време да изгледам насъбралите се епизоди и чаптъри от мангата. Май откъм декември не съм гледала и чела, за да се посъбере материал. :wink:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Mar 20, 2009 12:05 pm

Аааа, снощи четохме с моя мъж последния чаптър от мангата и направо очите ни бяха ей така :shock: :shock: Ичиго просто ни скри шапките, баси, изумяват ме тез мангаки как измислят такива неща :shock:
Spoiler: show
Баси, Улкиора му направи дупка в гърдите и той взе, че стана и почна да се бие по-яко и от Еспадите с най-високите номера :shock: Да не говорим, че изглеждаше брутално - с дълга коса, рога и т.н. и направи СЕРО с рогата си, ОМГ!!!

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Sun Apr 26, 2009 3:57 pm

Хм, напоследък тръгнах да ги гледам тъй прехвалените анимета. Попаднах на някои, които много ми харесаха (Ghost in the Shell 1&2, Ninja Scroll, Death Note, поне до 13. епизод, докъдето съм стигнал), едно, което що-годе ми хареса (Акира), както и един сериал, който... абе да кажем, че съм много съгласен с ревюто в списанието за Elfen Lied (което не ме отказа да догледам сериала, след като го прочетох - чудех се колко надолу ще продължи да копае, след като стигна всички възможни дъна на този свят).

И тъй като, за мое най-голямо съжаление, за голям период от време ще трябва да изоставя "Тетрадката на смъртта", вчера си викам, ми дай да го видим и този Блийч, много го хвалят, пък и колкото и да съм скептичен, ето че един сериал ми показа, че може да греша адски много в предварителната си оценка за нещо.

Еми да де, ама Белината, поне до трети епизод, май взе да спада към лошите анимета. Историята не е интересна, на първо време, пък и досега по-голямата част от времето се запълва от разни странни, тъпи и крайно несмешни шеги. Главният герой хич не ми харесва (то бива да е глупав, бива, ама чак толкова) и в комбинация със "забавните" моменти, трети епизод ми докара твърде голямо количество фейспалмове. А и сериалът не е кратък, като да си кажа "бе дай да го догледам, може да стане по-хубаво".

Има един плюс обаче и това е музиката. Не, нямам предвид интрото (става, ама можеше и по-добре) и аутрото (нееее!), ами точно туй, дето се чува като фон на действието. Чак от време на време се чувствам кофти, че не ми е интересно, ама какво да се прави.

Може да се каже, че има и още един плюс, ама той излиза наяве, когато човек е гледал Elfen Lied.

И да обобщя: не ще кажа "дано от четвърти епизод вземе да стане по-интересно", защото просто не ме грабна до там, че да ме интересува това - изоставям го и трябва да си намеря друга занимавка докато му дойде реда и на 14. епизод на Death Note.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests