Bleach

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Apr 28, 2009 2:00 pm

Shamajotsi, не съм съвсем сигурен дали така оценяваш всичко, което гледаш, но си твърде далеч от истината за Bleach. Първите 20-тина серии са встъпателни и по скоро филъроподобни. Разясняват се общо взето нещата около света на Блийч и се заформят главните герои. Може би ти се струва малко детинско в началото и скучно, но това е за много малко серии. Не искам да ти издавам какво се случва, но да речем, че като започне първия главен Арк нещата навлизат в едно изцяло ново измерение, което няма нищо общо с това, което си гледал.

Имай малко търпение и няма да съжалиш. Сериите са кратки и ще стигнеш до първия голям Арк доста бързо. Нагоре бруталиите са големи и аз ти гарантирам, че не е това, което си си представял, че ще бъде. Поне при мен така се получи. Един приятел дойде у нас и ми каза, че няма да си тръгне докато не изгледам не си спомням там колко епизода. За да го накарам да се махне му обещах, че ще изгледам първите 50 и някъде около тия епизоди бях тотално зарибен :) Единствения проблем на сериала са филърите, но пък част от по тъпите могат да се прецъкат и прескочат. Някой от филърите на мен ми бяха интересни.

Ако не си убеден от мен изгледай този клип:
Spoiler: show
http://www.youtube.com/watch?v=c9HdiPNQHpU&NR=1

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Apr 28, 2009 4:21 pm

Bleach има доста тъпи първи 10-15 серии, но после докъм 50та е баси душевния оргазъм. Аз за съжаление не можах да преборя филърите после. Може да хвана мангата - там няма филъри.

Мангите на тея анимета винаги са по-добри. Наруто, примерно, дето е няма такъв шит като аниме, е съвсем сносно като мангица.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Apr 28, 2009 6:47 pm

Филърите можеш да си ги прескачаш. Доста голяма част от тях са безсмислени. Не виждам какъв може да бъде проблема. Не ти се гледат, не гледаш. Чакаш си и евентуално почва главния арк и виждаш как изрудиите от мангата оживяват. А те са наистина брутални на арка, който тече в момента. :D Пък и имаше някой добри попадения на филърските аркове. Последния беше що годе доста добър.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Tue Apr 28, 2009 7:02 pm

Amikae wrote:Пък и имаше някой добри попадения на филърските аркове. Последния беше що годе доста добър.
Последно, що годе или доста? :)
На мен този филър и в мангата ми хареса силно. Впрочем, мангата ми е ужасно бавна и нямам нерви да я чета. Една битка се развива в рамките на 2 месеца наше време :) - т.е. в 7-8 глави от по 20-тина страници. Много е изнервщо! В анимето не ги мотаят толкова.

Наскоро прегледах отново началото на анимето до края на първи арк. Наистина има слабо въведение. Затова пък едно от любимите ми неща и един вид навлизане в истинската манджа се явява малко след 10-ти епизод. Стигнеш ли до там може да имаш вече поне бегло ориентировъчна идея за сюжета.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 29, 2009 12:47 pm

Аз мисла вече да гледам тия сапунки на малки части от по 200 серии вече :mrgreen: От друга страна битките са в добрите традиции на драгън болс в последно време :)
:ninja:

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Apr 29, 2009 8:12 pm

Най-новият епизод започва брутално! Ето този тип:
Spoiler: show
Image
атакува с явно готиния си удар и нарежда:
Ultimate Attack! Stunning Charlotte Cuuhlhourne's Perfect Stylish Dangerous Psychedelic Valuable Economical Continental Incredible Unbelievable... Shining Strike!!!
Размааааазващо! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edit: Няяяяя! Вторият му куул замах се нарича: "Reina De Rosas"! Върти се, намига, блещука с очички...!

Edit 2: ... и се превръща в принцеска! Същия изрод, но с поличка, токчета и коронка... ъпгрейт на тази, която си я имаше. :shock: :shock: :shock:
Това трябва да се гледа с паузи за почивка от кретения!
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Apr 29, 2009 9:08 pm

Тоя колко грозно са го тафили от Уан Пийс не е истина...
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Apr 30, 2009 5:53 pm

На мен ич не ми харесаха тия лиготии. Края на епизода си беше по-брутален. :twisted:

User avatar
Untitled
Commoner
Posts: 48
Joined: Thu Sep 18, 2008 9:00 pm

Post by Untitled » Thu Apr 30, 2009 7:38 pm

Agree. Yumichika кърти мивки отвсякъде.
''За мен това малко момченце, застанало пред бронзовия кораб на пустинята , постепенно започва да се превръща в символ на човека, изправен пред монголоидните очи на вечността. Зад тях, безнадевдна и безкрайна, се сивееше вълнообразната пустиня. Възможно е и ние с вас да сме там някъде!...Не настоявам!''

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed May 13, 2009 8:59 pm

Много брутален епизода тази седмица!!! Хисаги бил уникат! :)

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Wed Jul 15, 2009 11:01 am

Ъпдейт: мда, наистина първите 15 епизода наистина са подвеждащи по отношение на останалите, но добре че има изпитни сесии, в които човек няма какво друго да прави :lol: ... Та да, преди около месец бях до такава степен вманиачен, че гледах по 10 епизода наведнъж, та за нула време "наваксах" и сега като "нормалните хора" трябва да чакам по една седмица за ново епизодче.

Какво ме кара да пиша обаче? Последния епизод, 228... Някой според мен твърде грешно тълкува значението на "фен сървиз". Какво се получава, когато замесим на едно място:
Spoiler: show
-нуждата от един-два филъра на края на сезона
-сезонът на дините
-разговори за бански
-разговори за женски гърди
-тентакъл хентай
в сериал, в който главните герои се бият до смърт за спасяването на човечеството? Еми, получава се именно такъв епизод...

П.П. Това, което наистина ме разби обаче беше:
Spoiler: show
репликата "There's a tentacle inside my swim suit!" от страна на лейтанантката на 4ти отряд. Както му се вика, без коментар.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jul 15, 2009 6:49 pm

Хихи легендарен епизод! :mrgreen:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 15, 2009 9:36 pm

Мдааа тотал ноузблиидинг е :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:ninja:

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Tue Jul 28, 2009 12:04 am

Spoiler: show
Само на мен ли ми се струва, или Ичиго като постигне банкай много, ама много прилича на ето този образ: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... Prince.jpg ?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Jul 28, 2009 5:53 pm

Ми аз не вижда особено много общо :?

Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 67 guests