Tengen Toppa Gurren Lagan

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
NoUserFound
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Wed Nov 19, 2008 4:37 pm
Location: на майната си...буквално
Contact:

Post by NoUserFound » Fri Nov 21, 2008 10:48 am

Amelia wrote: Как да е, ще се радвам да споделиш къде другаде си виждал тези идеи, защото ми се иска и аз да ги видя. Изброй ми заглавията, които са довели до тяхната неиновативност, плз.
"The Ancient Secret of the Flower of Life"
Като за източник на всички подобни идеи за спиралата :lol: ,които са пробутвани и в песни и във филми.
Конкретни заглавия не мога да ти изброя,защото не се сещам в момента наистина,но това не означава че като вземат една хубава идея и я наплескат на някакво
Раса,която е коренно различна от нашата и ни е поставила под някакъв контрол??
Аз докато го пиша поне се сещам за няколко книги и още 2-3 филма.
Незнам защо ме разбра криво,аз още в началото казах,че просто не е това,което съм очаквал от него.Някакси ми се стори претупано и наплескано надве-натри.
Според мен можеха да го направят много по-качествено и интересно,но това си е мое мнение :?
F_CK

All I need is U!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Nov 21, 2008 8:45 pm

Стана ми интересно и пуснах един сърч за флауър ъф лайф. Впоследствие съжалих, щото намерих редица безумни мистични простотии. В общи линии имаме яка картинка, съставена от насложени едно върху друго кръгчета, която хората причисляват към божествената геометрия и на чийто фон можеш да си нарисуваш квото искаш, включително спирала:

http://www.floweroflife.org/spiral03.htm

Рандъм изречение от там:
Let us extrapolate from the previous example. As soon as you feel the spiral of love, attached to the spiral (fractally and holographically) are infinite sets of spheres, tetrahedrons, and all five platonic solids. This means that as soon as you feel the spiral of love you have all of the necessary building blocks for creation.

:ghostche:

Не видях нищо за спиралата като доста по-свързаната със здравия разум алегория на еволюцията и човешката същност, произлязла от формата на ДНК молекулата, което е всъщност идеята в Гурен лаган.

Все още чакам заглавия - от личен интерес питам. Идеите ми харесват и искам да ги видя пак, ако ги има.

Това за различните раси, които се борят една с друга е стандартната формула на Гъндам мека сериалите - а Гурен Лаган ползва и на моменти пародира идеите на Гъндам.
Една раса или ще се бие с друга раса, или със себе си - няма голям избор. И двете сме ги виждали доста. Тук оригиналността идва точно от разните екстри на расите.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Nov 22, 2008 2:23 am

Две странични вметки - спиралата като символ (вкл. на еволюцията, по-специално в духовен смисъл) съществува от много преди Уотсън и Крик и като цяло е доста интересна форма, свързана (отново) с Фибоначиевите числа и Златното сечение.

Цветето на живота, както повечето планиметрични постройки с неочаквани и интересни свойства (а то има бая), е bound да бие на мистицизъм. Съотношения и форми, които се срещат често в природата, но и до днес още не е ясно защо точно те, винаги са имали окултна символика сред древните и по-развити цивилизации.
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Nov 22, 2008 2:46 am

Moridin wrote:Две странични вметки - спиралата като символ (вкл. на еволюцията, по-специално в духовен смисъл) съществува от много преди Уотсън и Крик и като цяло е доста интересна форма, свързана (отново) с Фибоначиевите числа и Златното сечение.

Цветето на живота, както повечето планиметрични постройки с неочаквани и интересни свойства (а то има бая), е bound да бие на мистицизъм. Съотношения и форми, които се срещат често в природата, но и до днес още не е ясно защо точно те, винаги са имали окултна символика сред древните и по-развити цивилизации.
Мда, това за Фибоначи и Златното сечение го има и в горния линк и е Ок до момента, в който не почват да ти дават съвети точно какви конфигурации с други хора да правиш, за да изпиташ пълната сила на спиралата на любовта (както я наричат те)...

Иначе ясно, че спиралата е стар символ с най-разнообразно значение. То е бъкано с такива. Но конкретно тая трактовка не я бях срещала досега и затова й се изкефих.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 22, 2008 9:21 am

Amelia wrote:а Гурен Лаган ползва и на моменти пародира идеите на Гъндам.
Съжалявам, но това просто не е вярно. Или ако е, искам примери. Аз за 27 епизода аниме не видях МИНУТА пародия където и да е, на каквото и да било.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Nov 22, 2008 6:03 pm

Ми примерно меките? Лица с прикачени ръце и крака? В това има лек елемент на ебавка според мен. В някои от сцените на комбинация - също. Въобще, на доста места имаше такива работи. То като направиш нещо меко-подобно с идиоти като Гурен бригадата и с тоя буйстващ шоненизъм, няма как...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 22, 2008 10:42 pm

Това е комедия, не пародия. Не пародира нищо разпознаваемо, а клишетата са ТАМ, а не са подложени на подигравка, поне аз така го усетих. Меките са си просто дебилен арт. Кефещ, но нищо не пародира.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Nov 23, 2008 1:25 am

Възможно...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Post by Nowiqbroi » Sat Oct 17, 2009 9:42 pm

Доста ме издразни умишлената му клишираност.
Това със спиралата е готина идейка, ама един лайтмотив яко аниме не прави. :?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 29, 2010 9:26 am

За онези, които ги вълнува, обявиха Anime Legends бокса на сериала:

http://www.mania.com/aodvb/showthread.php?t=100659

Засега датата е 6-ти юли и макар и Бандай да обичат да отлагат, в конкретния случай едва ли ще е с много, понеже дисковете вече са налице, само пакетирането е друго.

Аз съм изкушен да се изкуша.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Feb 08, 2012 9:15 pm

Хаааа, имало спешъл версия на 6ти епизод - тоз с Ганмена баня :mrgreen: Нема такъв фенсървис за момченца :) :oops:
:ninja:

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Fri Feb 10, 2012 4:19 pm

Ммм, анимето ми се лута измежду "страхотно", "мастърпийс" и "вечно любим мастърпийс".

Имаше адски нереално силни страни. Имаше готини идеи, имаше много смях, героите ангажираха адски много, радвах се безобразно много, когато наште печелеха, а тва ми се получава рядко принципно, щото обикновено антагонистът винаги е много по-likeable от нашия човек, и тук МОЖЕШЕ да стане така, ама уви. Та. Купища смърт, и всичките до един умряха много качествено, най-качествено всички знаем кой. Камина си ми остана един от любимите герои до живот, Йоко успя да ми стане брутално симпатична и интересна, Ниа успя да не ме дразни прекалено много, въпреки че нейният тип персонаж винаги ме е отвращавал.

Сега, кво му е на анимето? Ами...

Имаше няколко напълно безцелни епизода в първата част, които, ясно, че са там, за да ги заобичаш тия герои, ама можеха да се измислят по-оригинално и по-незавлачено. Анимето, което се издигна от калта до отвъд Космоса за 27 епизода... Не ми харесва, че имаше толкова бавни епизоди. Йоко и дечицата беше безобразна тъпотия :/ А толкова ми беше интересно да видя какво е станало с нея.
Персонажите повечето много ми харесваха, ама предимно в първата част. Някои от второстепенните ще си ги запомня завинаги. (Атенбороу и УТЕ УТЕ УТЕ УТЕ УТЕ УТЕ УТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!! беше престъпно забавно), ама във втората част станаха доста сухички. Политическите интрижчици и лушванията на Шимон между 'да, няма проблем, убийте ме' и 'ще спася света' също не ми се харесаха кой знае колко. Шимон си беше епичен по един свой собствен начин, но да задмине или дори да изравни Камина със сигурност не успя. Та да, чисто идейно, някои от епизодите (не малко, имайки предвид че анимето е някви си 27 епизода) бяха бавни, идейно нехубави и разочароващи.

Въпросът е чистият гениализъм в останалите 15-20 епизода компенсира ли достатъчно, че да го нарека "шедьовър"?...

И аз не знам.
Depending on your request, whether I will laugh or get angry, that will decide your lifespan, boy.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Feb 10, 2012 4:24 pm

Абе да не би на мен да са ми пробутали нещо друго да гледам, че така и не останах очарован от това аниме? Първите 8 епизода бяха яки, ама останалите 19 бяха под средното ниво за мен. Твърде много излишни неща, същата история можеха да я разкажат за 13-14 епизода без особени загуби и щеше да е доста по-приятно.

User avatar
Lanelor
Farmer
Posts: 66
Joined: Mon Jun 11, 2007 9:51 am

Post by Lanelor » Fri Feb 10, 2012 5:05 pm

Абе да не би на мен да са ми пробутали нещо друго да гледам, че така и не останах очарован от това аниме? Първите 8 епизода бяха яки, ама останалите 19 бяха под средното ниво за мен. Твърде много излишни неща, същата история можеха да я разкажат за 13-14 епизода без особени загуби и щеше да е доста по-приятно.
Съгласен съм, че има повтаряемост, но това е характерно за "спиралата", като цяло се повтаря, но мащаба на събитията се изменя - от подземните пещери до необятната галактика.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Feb 10, 2012 5:08 pm

Вижте сега.
Дължината на един сериал е доста относително нещо.

Обикновено тя се определя от броя на time slot-овете, за който студиото се е договорило със съответната телевизия.

Това понякога налага пробутване на пълнежни или дори по-лошо recap епизоди.
Даскалските приключения на Йоко определено си бяха точене на локуми: всички sensei-и trope-ове на едно място.

Ако пък историята е по-дълга от предвидения обем, се налага да я ръшват по грозен начин.
Има сериали, които демонстрират и двете практики (примерно първия сезон на Nurarihyon-а).

По-закоравелите фенове сме свикнали на такова отношение и го игнорираме. При това то не е уникално само за аниметата, случва с всякакви видове рисувани сериали, защото планирането и реализирането на анимация е нещо доста сложно, бавно и понякога непредвидимо (да не говорим за скъпо, но пък с малка печалба). Примерно американските, често изпадат в hiatus или ги cancel-ват в нищото още преди да е приключил сезона.

За мен TTGL е доста добро в това отношение. Вярно е, че без боклучавите епизоди щяхме да получим един стегнат 23-24 сериен сезон...но пък познавам анимета, които за 50-100 серии казват много по-малко...и се водят класика :lol: .
Т.е. Gainax тук са дали на феновете качество, което те рядко получават :lol: .

Иначе TTGL-ът е леко странно, пълно е с отакуцентрични бъзици и е доста идиосинкратично на моменти. Не е задължително да се хареса на всеки. (Но пък и харесването му не е доказателство за изтънчен вкус :lol: :lol: :lol:)
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 12 guests