Tengen Toppa Gurren Lagan

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Feb 10, 2012 6:27 pm

А аз мислех, че ние поначало си нямаме изтънчен вкус - иначе нямаше да гледаме аниме изобщо. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Feb 10, 2012 8:51 pm

Тук бих постнал моя снимка на която с елегантно облекло пия скъпо уиски, ама нямам такава снимка. :lol:

User avatar
Ell
Farmer
Posts: 51
Joined: Thu Jul 26, 2012 6:39 pm

Post by Ell » Thu Aug 02, 2012 8:26 pm

Току що го изгледах... И оставам с впечатлението, че под името на това аниме, са събрани не едно, ами три анимета, с основни общи черти, заключаваюо се героите и страхотния арт. До 8 епизод е приятна шонен мека комедия с як главен герой, на който взе, че му се случи едно нещо и стана ясно, че главен герой той не е...
В тоя момент се чудех дали да продължавам да гледам. Ама пък колкото и да не ми хареса това, дето се случи с Камина, все пак ми хареса разчупването на клишето, а и че не се разчиташе на него като персонаж да изнесе историята на гърба си.
Епизодите от 9-ти до 17-ти бяха от някаква скучновата мека с до известна степен повърхностни и дори дразнещи герои (Ния!). Много бавно ми вървяха тия епизоди. Изгледах ги, колкото да продължа нататък. Единствено ми хареса битката в 14-ти епизод: приятно зрелищна.
После обаче дойде 18-ти епизод и оттам нататък очите ми бяха като на кучето от "Огнивото" - чаени чаши. Прекрасен подход към героите, тотално излизане от клишето на този е добър, този - лош, айде, вървете да се биете, че добрия да победи. Колкото и да не харесвам Рошиу от по-ранните епизоди, характерът му беше много хубаво развит след 18-ти епизод. Е, не че започнах да го харесвам, де... Същото се отнася и за Кинон, когото намирах за дразнещ в началото, а в последствие като че ли ми напомняше на Камина дори повече, отколкото Шимон.
Изненада ме
Spoiler: show
главата на Лорд Геном и нейната постмортум употреба, както и фактът, че обясниха действията му и, вместо да го направят по-черен от дявола, го пратиха в групичката на онези, дето вършат съмнителни неща с добри мотиви. Т.е. оставиха го сив, което според мен беше страхотно попадение.
Обаче най-много ме изненада Вирал. Тук сигурно трябва да си кажа, че прекарах доста епизоди в чудене кой друг герой съм чувала да говори със същия глас... Мадараме от Блийч.
Spoiler: show
Много як спаринг имаха с Шимон в затвора. Двойният юмрук върху петелоподобния беше супер, напълни ми душицата с кеф.
Въобще Вирал ми стана сред любимците в това аниме, заедно с Лирон и къртичето.
А последните три епизода ме залепиха за екрана. Финалът беше много, много хубав.
Само дето през цялото време се чудех защо на тия спирални пичове силата им иде от въпроса: "Кои, по дяволите, си мислите че сме?"
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT.
* * *
Ell Vas

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Aug 02, 2012 9:01 pm

Щото е мега яко да го крещиш тоя въпрос докато правиш това, дето те правеха. :lol:
То по принцип тоя въпрос си е стандартна реплика от шонен аниметата - тук е използван по предназначение, ама с повече апломб. Мен ме зарежда адски много като вземат да го крещят това.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Aug 03, 2012 11:11 am

За предисторията на Лорд Геном може да се разбере в един от сегментите на Tengen Toppa Gurren Lagann Parallel Works.
Същият сегмент е сложен и в началото на първия TTGL филм (не че съм гледал целия филм). Според мен той може да се разбере напълно само след изглеждане на TTGL.

Е, точно в този сегмент донякъде има обяснение защо се държи така
Spoiler: show
първоначално е бил spiral, а после е вербуван и brainwash-нат да се държи като anti-spiral. След "препрограмирането" му от Лирон се връща към част от оригиналния си персонаж
.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Ell
Farmer
Posts: 51
Joined: Thu Jul 26, 2012 6:39 pm

Post by Ell » Fri Aug 03, 2012 12:02 pm

Ще се види този сегмент в такъв случай. Присетих се само за
Spoiler: show
обяснението на самата глава на Лорд Геном за промените в характера му с това, че той е само глава и другите атрибути ги няма.
Като че ли, това беше коментара по тоя повод в анимето, ако не греша. Иначе се споменаваше, че е
Spoiler: show
бил спирален войн в предходната война с антиспиралите.
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT.
* * *
Ell Vas

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jan 18, 2015 8:51 am

https://www.youtube.com/watch?v=cdo5ECj-AhQ

Manly combining is a thing of beauty...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jan 19, 2015 11:54 am

Изгледах го за ненам кой си път и сега ми хареса една идея по-малко от преди (явно търпимостта ми към цици фенсървис съвсем е заминала), но екшънът продължава да е все така надъхващ и бесния позитивизъм, който блика от него, продължава да ме зарежда неимоверно. Искам да живея в главата на Хироюки Имаиши. :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests