Code Geass

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Oct 17, 2008 7:21 pm

Симеоне, ако искаш да продължим дискусията, нека е лично, аз мразя да се повтарям и да ми излизат с едно и също. И не аз твърдя, че чета 'по-висша литература' и намеквам, че събеседникът ми не чете/гледа друго и съответно не си базира мнението на нещо освен 'евтини творби' и значи мнението му не струва. Ти стигна до там. Това би било доста обидно, ако си позволявах такива глупави коментари да ми пречат. Или ако ми липсваше самочувствие.

Ти пример от сериала така и не цитира и цитирания от мен не коментира. Дотук ок.

Едно съм съгласна,
Spoiler: show
В сериала не се казва за двамата Гиас гивъри. Така че не си го пропуснал.

И, за бога, СС не си лафи с невидими хора, тя си лафеше САМО с Мариан.

За лицето на Коларя, прекалено очевидно е, за да го цитирам. мислех че е ясно доколко това е базата да се мисли че той е Лулу, някои дори се опитаха да намерят четна коса, която да се подава някъде и под всичките му забрадки. Такава аз не видях. Не, че не исках, ама няма. Знае ли се като излиза последния диск, може Picture drama-та да разкрие нещо. Или пък не. Аз мога обаче да интерпретирам сериала на воля. Дали са ми тази свобода, макар да предпочитах по-дефинитивно решение.
И когато ми покажеш слабости, които си видял и аз се запъна, че ги няма тогава ще си говорим. А ти четеш коментираните от други сюжетни дупки и слабости и ги отхвърляш моментално без да ги обмислиш. Аз го харесвам този сериал С всичките му слабости, дупки и недостатъци, а не бидейки сляпа и в отрицание за тях. Мисля че това просто показва, че нямам нужда да идеализирам нещо и да го възвисявам, за да мога да го харесвам и да не ме е срам от това.

Почваш да ме дърпаш към лични нападки, след като ги подкара, така че явно трябва да спра. Това е обидно към самата мен и няма да си позволя да го направя. Аз бях дотук. Публично няма да се принизявавам.
Last edited by Alexis on Fri Oct 17, 2008 7:22 pm, edited 2 times in total.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Oct 17, 2008 7:21 pm

Spoiler: show
И Сузаку няма свръхчовешки умения
Глупости на търкалета. Погледни само как избягва изстрелите в последния епизод и ми кажи, че това не са свръхчовешки умения.
Не ти схващам проблема. Ама изобщо.
Защо ли не се учудвам? Прочети какво съм писал за Шнайцел и може и да ти просветне.
Пак ми приказваш със своите си разбирания за разумни решения. Човеко, това е тийн-аниме, колко пъти трябва да ти го повторя. Нашите са убер, а тия, които не са главни герои, правят грешки, защото не са убер.
Човеко, едно е "лошите" да са дебили по принцип, съвсем друго е да са дебили, само когато на сценариста му отърва. Това е един адски евтин похват да се вдигне куулнес левъла на Люлуш сред фенбойчетата. И не, не искам от Гиас да е Planetes, искам да не завършва всяка битка по същия начин. Щом мислиш, че това е много, здраве да е.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 17, 2008 7:40 pm

Симеоне, ако искаш да продължим дискусията, нека е лично, аз мразя да се повтарям и да ми излизат с едно и също. И не аз твърдя, че чета 'по-висша литература' и намеквам, че събеседникът ми не чете/гледа друго и съответно не си базира мнението на нещо освен 'евтини творби' и значи мнението му не струва. Ти стигна до там. Това би било доста обидно, ако си позволявах такива глупави коментари да ми пречат. Или ако ми липсваше самочувствие.
Алекс. Съжалявам, но да, литературата, която чета, е по-"висша" от тази, която четеш ти в по-голямата си част. Това обаче няма много общо с разговора и интерпретираш поста ми погрешно. Фактът е, че базираме разбиранията си за изкуството *изобщо* върху съвсем различни основи. Кой може да каже къде точно по скалата се намира Гиас? Затова и като казах, че може аз да греша, а ти да си права, това беше сериозно, а не ирония.
Ти пример от сериала така и не цитира и цитирания от мен не коментира. Дотук ок.
Ъм, пример за кое? Сори, наистина изпуснах нишката. Ако е за последната реплика, какви примери мога да ти дам? Дадох ти примерите в сериала, които ме карат да смятам, че това е художествен елемент. Не мога да ти дам категорични, доколкото ако имаше такива, нямаше да има хора, които да са на различно мнение, нали?
И когато ми покажеш слабости, които си видял и аз се запъна, че ги няма тогава ще си говорим. А ти четеш коментираните от други сюжетни дупки и слабости и ги отхвърляш моментално без да ги обмислиш. Аз го харесвам този сериал С всичките му слабости, дупки и недостатъци, а не бидейки сляпа и в отрицание за тях. Мисля че това просто показва, че нямам нужда да идеализирам нещо и да го възвисявам, за да мога да го харесвам и да не ме е срам от това.
Аз не отхвърлям моментално, а давам обяснения. Тия обяснения не си ги измислям сега, а са ми били в главата още когато съм гледал въпросните моменти. Затова е "моментално", а не защото отказвам да "видя" грешките.

Ето ти списък с дефектите на сериала за МЕН.

- Твърде много водевилничене и мелодраматизъм от страна на Люлюш. Не само пред хората, но и насаме. Излишно преиграване.

- От средата на сезона нататък сюжетът не е достатъчно хомогенен за мен - постоянни смени на посоката, което не е твърде хубаво.

- Някои от по-фантастичните елементи, които за мен бяха интересни, а и бяха твърде базови за сюжета, останаха необяснени. Но бяха по-скоро допълнителна информация, отколкото жизнено необходима, затова го смятам за малък минус.

- Цялата сюжетна линия с целите на Чарлз *всъщност* не беше чак толкова необходима на сериала, според мен, а дори и да беше, климаксът й стана твърде набързо, твърде мъгляво се обясни каква е точно работата и най-вече - за мен беше кофти, че стана толкова далеч от финала на сериала. Може би това е оправдано, защото после си почна буквално нов стори-арк, но някакси пак се затвърди нехомогенността.

- Твърде много меки, твърде много промени по тях нон-стоп.

- Разни герои, вкарани колкото да ги има - Джино, оня галфон Лучано, дето се появи за два епизода, и т.н.

Сигурно ше се сетя и за други. НО не съм съгласен да ми се лепят етикетчета само щото имам причини да не съм съгласен с едно или друго.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Oct 19, 2008 4:30 am

Изгледах първи епизод. Като се изключи факта, че искам да повърна от керъктър дизайна (о, не, Кламп! :x ) и ОП/ЕД темите, успя да ми привлече вниманието със сетинга си засега. Ще погледам още.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Oct 19, 2008 9:58 pm

Ох, на 20-ти епизод съм и не мога да се спра, но ми се дощя да прекръсна за един писък от възторг.

КЕФИ МНОГО!!!

Отивам да си догледам. По-кохерентно мнение - след 5 епизода. Може би.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 19, 2008 10:07 pm

След пет епизода ще гризеш нокти, така че няма да е тогава ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Oct 19, 2008 10:14 pm

Изгледай го докрая, прекалено голяма краста е, за да го оставиш наникъде. Като видиш как свършва първия сезон, ще разбереш защо истерясвах, докато започне новия сезон.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Oct 19, 2008 11:10 pm

ОМГ :shock:
22 епизод просто...
Ебати анимето, всеки обрат е псулютен душевен оргазъм. Разбита съм. И каква скорост само...
И тфа е правено с човечетата на Кламп...

Спирам на 23ти, че още не са ми се изтеглили първите епизоди от втори сезон. Отивам на зоологическа градина със Сашко, за да поохладя малко страстите.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Oct 20, 2008 9:55 am

Чак пък див възторг?!
На мен явно не ми влезе така. Вярно, пророних малко сълзи на финала, но това не е кой знае колко показателно. В крайна сметка, освен С.С., нямаше нито един герой, който да харесвам наистина. Да, бяха убедителни, но не бяха близки до обикновения човек... всичките бяха доста далеч от каквато и да е представителна извадка, което не може да ме накара да ги възприемам реално. Не че искам да се припозная в тях, но ми се щеше да припозная съседката примерно :lol:

Вероятно просто не е мой тип аниме. И все пак го изгледах до край :)
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Oct 20, 2008 5:51 pm

Силата на това аниме не е в персонажите, а в историята, стратегическото надиграване и пейсинга. На мен дори С.С не ми харесва, нямам любимци, но начина, по който извъртат нещата е страхотен.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Oct 20, 2008 11:50 pm

Бтв, точно това пък е едно от нещата, които ме подразниха. :) Изсмукано.
Стратегическото надиграване в определени ситуации беше на високо ниво обаче. Аз май само заради това изобщо го догледах. :roll:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Nov 03, 2008 6:05 am

Пфех. Днес изгледах втори сезон и определени мисля, че анимето е от добрите. Да, имаше някъф никому ненужен малоумен гимназиален фенсървис. Да, персонажите бяха клишета и доста от тях дразнеха. Да, изобилната мелодраматичната самопожертвувателност е нелогична и нелепа. Да, някои от обратите бяха ОМФГ.

ОБАЧЕ, ако човек още от самото начало се настрои да гледа анимето, с ясната представа, че вътре са прекалили с идеализма (което бтв си личи още от първи епизод), голяма част от тия неща спират да имат значение. Пък и в крайна сметка на мен ми изглеждаше достатъчно смислено. Имаме световна война с меки. Имаме некфи плащещи количества участници и всеки дърпа чергата към себе си без да комуникира особено много с околните. При това положение как да няма обрати нон-стоп? А аз просто си мра за побъркана аристокрация и политически интрижки, така че мед ми капеше на душата. Темпото беше просто прекрасно. Няма 6-5, няма 10 епа подготовка на една единствена операция, някакви огромни неща се случват непрекъснато и човек не е оставен да скучае. А за качеството на персонажите - не можем да очакваме всичките тия да са пичовци и гениални военачалници и стратези, след като част от тях са си чисти селтаци-партизани, нали? На мен ми бяха достатъчно адекватни, не мисля, че имаше ненужни, само милионите дечица можеха да ни ги спестят, ма тогава пък нямаше да е шонен, а сейнен и малките япончета нямаше да има с кого да се отъждествяват. И бяха учудващо добре развити, предвид зловещия им брой. И никой не беше развит, само за да ни покажат как ще умре след малко, нещо, което очаквах през цялото време и заради което останах приятно изненадана. Всички си изцапаха ръцете и направиха грешки - беше зловещо очарователна лудница. Отдавна не съм виждала толкова готина борба между толкова много еднакви низки човечета. Всъщност, това аниме въобще не протече и свърши така както си мислех, което го отчитам за огромен плюс - писнало ми е от предвидими заглавия. Не умряха тия, които мислех, че ще умрат по всички канони на анимето. Тия дето мислех, че ще се забият, не се забиха. И т.н.

Основните ми критики си остават към фенсървиса, който не може да бъде оправдан с нищо, към арта, с който обаче свикнах и спря да ми пречи сравнително бързо и към изключително отвратителните ОП и ЕД. Също, Оранжевия можеше да не бере портокали накрая, ЕБАТИ! А негово величество Чарлз беше много кух, но то тоя тип идиоти винаги са такива, ко да се прай. А, да. Можеха да убият оная фанатична последователка на Юфи, която мастурбираше на снимката й. Беше доста гнусна. Това, че тя самата не си пръсна главата след всичко, което сътвори, ме понатъжи...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Mon Nov 03, 2008 6:19 am

Как смееш да богохулстваш срещу Table-chan? :mrgreen: Сега отивам на изпит, но като се върна, ще кажа повече :)
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Nov 03, 2008 8:28 am

Table-chan е гадната цайсата онанистка да разбирам?

Между другото, мен трите милиарда ъпгрейда, който меките претърпяха незнайно как за отрицателното време, в което се разви действието, не ме подразниха. Почти не им обърнах внимание, ами просто се кефих на екшън сцените. А освен това, БЛАГОДАРЯ ТИ БОЖЕ, не ни показаха всичките 12 рицари, както се бях притеснила в първи епизод. То и от тея дето показаха, можеха да си спестят някои (оня Лучано, Лукио ли беше - един от малкото персонажи, дето не разбрах за чий са го сложили там).

Прочетох и разправията между Алексис и Рольо на диагонал и искам да кажа, че
Spoiler: show
С.С си говореше с Мариане, докато тя беше жива, поне според моя фенсъб. Нали се беше вселила в онази малката мръхличка като й убиха тялото. Така че С.С не си говори с мъртъвци.
Иначе Лулу си умря накрая. Макар да ми се иска да е жив, де. Но така е по-яко. И мисля, че на Сузаку му е по-гадно и е по-наказания от двамата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Nov 03, 2008 8:35 am

Хехе, радвам се, че ти е харесало :) Казах ти, че е нестандартно като за такъв комерсиален шонен.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests