Code Geass

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 12, 2009 6:13 pm

Ето как изглежда събран целият първи сезон, накуп с екстрите:

http://shadowdance.info/roland/geass.jpg
And you can't dance with a devil on your back...

Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Post by Nowiqbroi » Sat Oct 17, 2009 7:37 pm

R2 e ултимативното фенсървис аниме. Съдържа всичко, което един отаку иска - от гащи до гигантски роботи. Ама изобщо не заслужава високите места, които са му отредели в anidb и myanimelist.
Първия сезон е ок.

PS Code geass не се ли води seinen?
Last edited by Nowiqbroi on Sat Oct 17, 2009 9:00 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Oct 17, 2009 7:41 pm

Доста ги заслужава...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Nov 21, 2009 8:09 pm

Alexis wrote:Симеоне, обичам те във фанатично настроение, само твоето мнение е важно. Сцените с
Spoiler: show
императорът-супермен и където Лулу гиасва Юпитер са абсурдни, иначе в последствие и аз съм доволна от сериала, но да не убият това говедо досадно и тъпо Тамаки (и НЕ, НЕ визирам Сузаку, който макар да не харесвам, нямам спроблем с него), както и кравата влюбена в Тоудоу, както и абсолютно заслуилия тази съдба Оуги, беше досадно. Накрая 'нашите' не дадоха никакви жертви с имена освен уж Лулу и Сузаку. А за смъртта визирах лекото двусмислие за Лулу и неясната съдба на уж вечно умиращия Ксин-ке.
Че кой се интересува от тоя педофил Шинку ли,Ксинке ли,какъв е там? :lol: Финала,заедно с този на филма и на сериала Евангелион,са най-добрите крайове(is that even a word)на аниме които съм виждал засега.Заедно с Гурен Лаган де.
Roland wrote:Ето как изглежда събран целият първи сезон, накуп с екстрите:

http://shadowdance.info/roland/geass.jpg
Човек,серизоно,искам да те ограбя.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 21, 2009 8:26 pm

"Краища". И на Ева всичките смърдят БРУТАЛНО бтв :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Nov 22, 2009 12:01 pm

Не знам мен ме кефат и двата края,и всъщност за мен двата края са еднакви,защото Шинджи достига до едно и също решениеВъпреки че първия не го схавах ЦЯЛОСТНО,защото беше 4 сутринта и не бях съвсем свеж.Иначе,мислeте ме за извратеняк и мазохист,но Шинджи ми хареса като герой,защото съм донякъде като него. :lol: Виж това клипче и ми кажи така ли си се почувствал. :lol:
Spoiler: show
http://www.youtube.com/watch?v=x0qV7Kjg ... r_embedded
Оn:Мале,а сега като се сетя колко плаках когато
Spoiler: show
Люлюш умря
,направо ми става малко смешно. :)
Last edited by Claymore on Sun Nov 22, 2009 6:49 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Nov 22, 2009 9:37 pm

Мани го Рольо - той засмуква онова смешно сурогатче Ра Зефон и е обречен от фенбойщинката си. :lol:

И аз съм фенка на Шинджи - много яко направен персонаж! Жалък беше, но пък в крайна сметка той изнесе всичко на гърба си. И двата края на Ева ми харесват, но си имат проблемите. Единият (на сериала) е разкошен катарзис, който обаче би шута на цялата хубава история до момента. Енд ъф Ева пък е доста хубаво зрелище, но ми е някак идейно тъповат...

И аз ревах на края на Гиас - МНОГО добър беше. :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Nov 23, 2009 11:26 pm

Аз ревах и като
Spoiler: show
Роло умря.Не знам,просто искаше да се почувства като човешко същество,а Люлюш му се развика и го наруга и се изгаври с него,а той продължи да го защитава докато пукна.
:( Иначе,да,точната дума за описание на Евангелион е точно катарзис.А иначе благодаря че писахте за Коуд Гиас и Гурен Лаган в Анимания иначе едва ли щях сам да ги намеря и изгледам. :)
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

neychev
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Tue Feb 02, 2010 2:36 am

Post by neychev » Tue Feb 02, 2010 3:02 am

анимето е култово ... ще има 3-ти сезон. Макар и историята може да не е продължение а пред история може би...
Посетете блогчето ми за Аниме новини и трейлъри http://animenewsbg.wordpress.com 10x

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Nov 20, 2010 4:25 pm

Изгледахме го с Ян и ни хареса. Общо взето Амелия е написала и моето мнение. Сериалът беше изненадващо добър: драматичен, бърз, неклиширан, пълен с обрати (по скромното ми мнение обосновани и изпипани), темите бяха доста зряло разгледани и изобщо, ако не беше фенсървисът и Нина, щеше да е идеален :) На финала не ревах, но ме развълнува определено.

П.П. И има култовата реплика "Lelouch, why are you Lelouch?". Поклон!
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Damnation
Farmer
Posts: 50
Joined: Tue Jan 03, 2012 4:45 pm
Location: Sofia

Post by Damnation » Fri Feb 10, 2012 2:30 pm

Мен ме изкефи много ( въпреки че, едва ли бих могъл да бъда определен като особено посветен / особено капризен ) аниме фен. И тъй като според мен краят все пак е отворен, някой да е чувал слухове за трети сезон ?
Ego te provoco

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Feb 10, 2012 3:04 pm

Трети сезон няма да има. Но ще има други екстри, като ОВА, базирана на Алиса в страната на чудесата (Code Geass Hangyaku no Lelouch: Nunnally in Wonderland), и спин-оф с друг главен герой в друг сетинг - Code Geass: Bōkoku no Akito. Има и един тон манги с допълнителни истории и алтернативни сетинги, ала Code Geass: Suzaku of the Counterattack, Code Geass: Shikkoku no Renya, Code Geass: Nightmare of Nunnally.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Feb 10, 2012 3:47 pm

Бреййй, явно авторите страшно обичат истории в които Nunnally се намира в гадна или направо смъртоносна ситуация.
Това на техният садизъм ли се дължи или на садо-мазохизмът от страна на феновете :lol: :lol: :lol: ?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Nov 03, 2012 8:05 am

Изгледах го и аз най-накрая. Изкефи ме адски много, въпреки че във втори сезон бяха натъпкали материал колкото за двойно повече епизоди с много сериозни дупки и недостатъчно развитие на много от основните персонажи и сюжетни линии.
Смятам, че Neo-Jesus завършекът е в пъти по-правилен от емо-чикията End of Evangelion и безличната боза в Rahxephon. Самият Люлюш е брутално як персонаж - Богът на Лъжите и ултимативният благороден анти-герой.

Основният проблем е, че поддържащият каст не е на нивото на Люлюш. С някои малки изключения (CC и донякъде Карен) повечето бяха доста плоски. Ученическата комедия също беше много долнопробна и ненужна. Жена ми изкоментира, че нямаше да е зле поне да ги бяха сложили в университетска обстановка и определено съм съгласен - там поне се предполага хората да развиват някакви идеологии.

Но като цяло се е получило наистина добре. Историята има много ценни идеи, които обръщат обичайния Eva-тип мека сюжет с главата надолу и после го изнасилват. Също така си правят гавра с трупа на Gundam.

9/10

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Nov 03, 2012 8:25 am

Да се включа с едно бързо споменаване, че сравненията между Гиас и Ева ми причиняват ортикария.

На второ гледане Гиас определено ми хареса доста по-малко. Фенсървисът е тотално непоносим и неадекватен на фона на всичко останало, много персонажи ми досадиха ужасно, втората половина на втори сезон губи сяква кохерентност и почваме да правим квантови скокове от сцена в сцена. Някви работи се случват, някви колосални епични драми, които никой няма време да изживее всъщност... бе разпокъсана и ръшната история няква. Финалът, за който нямах търпение да настъпи, рита гъзове все така обаче. Пак ревах. Ама половината аниме го проспах - приспивах се вечер с него и оставях Сашко да си го гледа сам. Нищо общо с предишната ми зарибявка. Бях решила да си го купувам, сега вече не го искам. Гледам, че съм му дала 8-ци на двата сезона преди, сега бих му дала 7-7.5.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 22 guests