Code Geass

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 17, 2008 2:44 pm

Тези сериали СЕ излъчват по епизод на седмица. Това не значи, че се ПРАВЯТ с тази цел. Такава е системата навсякъде по света, но това не означава, че сценаристите и режисьорите са длъжни да си правят епизодите така, че да са идеални за гледане в този вид. Това е супер ограничаващо творчески и имам безброй примери както от собствения си опит, така и от наблюдения на други хора, че почти няма сериал, при който гледането по епизод на седмица да не е по-непълноценно, отколкото на по-големи блокове. И понеже пък ВИНАГИ има едно средно хиляда ЗАВЪРШЕНИ сериала, които си заслужават гледането, не виждам за къв да бързам с незавършени.
Spoiler: show
Двусмислие с Лулу няма. С.С. си лафи с мъртви хора принципно, както знаеш - онези, които са имали досег с Гиаса и са отишли в The Unconsciousness. Подробност, която си изпуснала точно заради гледането епизод за епизод. Със Сузаку няма двусмислие също - показаха само взривяването на Ланселот, но беше ясно, че щом не ти показват НЕГО как умира, явно е жив. Още повече, че финалът беше недвусмислен.

И пак казвам - умряха които трябваше да умрат. Ако искаш нещо, при което умират тия герои, дето не им се кефят феновете, чети Васил Тучков.

Едит: Но не разбрах кое в историята за теб е "отворено"?
А мнението ми просто е интензивно и добре защитено. "Единствено вярно/важно" го правят само хората, които не могат да го оборят :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Oct 17, 2008 2:57 pm

Даде, а чете ли хилядите логични алтернативи по блоговете, които са подкрепени с факти от гиас вселената, която не е само сериала, а още игрите и мангите? И още нещо
Spoiler: show
Ти къде си видял СС да си говори с мъртви. Тя никъде не го прави? Ти уж всичко наведнъж си гледал и пак не си разбрал. Колективното неосъзнато НЕ се обективизира, то беше понециал, който Чарлз и Мариан бяха започнали да развиват, но никога не се реализира.
Не ми пробутвай измислените си факти, когато ти сериала не си разбрал на 100%. Мнението ти щеше да е добре защитено ако фактите ти бяха подплатени със сериала, а не измукани от пръстите.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Oct 17, 2008 3:00 pm

А на ония, дето плюеха по предпоследните епизоди, мога само да се усмихвам съчувствено. Да гледаш точно ТЕЗИ финални части от сериала с по седмица разстояние един от друг е самоубийство за впечатленията от сериала. Няма ама точно НИКАКЪВ шанс да не си опропасти човек кефа от гледането точно за Code Geass по тоя начин.
Това е много хубаво, само че аз например не ги гледах по един на седмица и пак смятам, че варираха от безумно тъпи до поносимо тъпи.
Да не говорим, че постоянните клифхенгъри ОЧЕВИДНО са сложени там главно защото сериалът се гледа предимно по епизод на седмица.

Сериалът свършва АБСОЛЮТНО и СТОПРОЦЕНТОВО затворено
Spoiler: show
Е, чак пък. Ако ти пука за политическата страна (as in кой ще управлява света и как така изведнъж стана "love and peace man") почти няма как да не се издразни човек, че всичко е показано в минута-две накрая. Да не говорим, че обяснението как като падне злият тиранин изведнъж ще се възцари световен мир е толкова нелепо, че няма накъде повече. А да оставиш абсолютен дебил като Сузаку да управлява света не е най-разумният държавнически ход евър, но карай.
А мнението ми просто е интензивно и добре защитено.
Не думай. Аз ако напиша "Да не говорим, че за мен в Code Geass силни герои няма. Всички или си сменят мотивацията през няколко епизода без видима причина, или просто са си дразнещи по начало", едва ли ще мога да кажа, че това е добре защитено мнение, но щом си почнал, ще последвам примера ти.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Oct 17, 2008 3:00 pm

Ако един сериал се излъчва по епизод на седмица, не е задължително, но е проява на приличие и някак прави добро впечатление на публиката, ако създателите му го направят годен за гледане по епизод на седмица. Ако държат да следват творческия си порив или - което е по-честия случай - са алчни копеленца, които слагат клифхенгъри, за да са сигурни, че няма да си изгубят рейтинга - не трябва да се изненадват, ако зрителите останат неудовлетворени от това, което им се предлага.

Това без да съм гледала сериала и не съвсем по темата, но като реакция на изказването за самоубийството и развалянето на впечатлението и отговора на Алексис за същото.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 17, 2008 3:18 pm

Гибли, клифхенгърът е комерсиален подход, това е ясно на всички. Но той е просто избор къде да си свършиш епизода и леко подсилване на драматичността на момента. Не е въпрос на приличие, а на желание и необходимост, съжалявам. Ако историята ми е такава, че последните и 2-3-5-10 епизода са една постоянна супер напрегната ситуация с непрестанни промени в нея, сори, но ще си я направя по този начин, а няма да се съобразявам, че тв-мрежите са налогили ограничения на прегледа. Но това не е тема за този топик. Ако искаш да водим тоя спор, плс куотни просто тия мнения и пусни тема в мувиса специално за гледането на сериали.

@Алексис:
Даде, а чете ли хилядите логични алтернативи по блоговете, които са подкрепени с факти от гиас вселената, която не е само сериала, а още игрите и мангите?
Не. Боли ме за блогърски мнения. А игрите и мангите са доразвиващ франчайз, както сама знаеш. Основата е сериалът и историята е логична и завършена спрямо него.
Spoiler: show
Ти къде си видял СС да си говори с мъртви. Тя никъде не го прави? Ти уж всичко наведнъж си гледал и пак не си разбрал. Колективното неосъзнато НЕ се обективизира, то беше понециал, който Чарлз и Мариан бяха започнали да развиват, но никога не се реализира.
Излагаш се. Мариан след смъртта си комуникира със С.С. точно излизайки "на повърхността" на the Unconciousness, според собствените й думи в епизода, където Мечът беше унищожен и Императорът умря завинаги. През целия сериал С.С. си говореше с някакъв невидим събеседник и от средата нататък го наричаше "Мариан". А в предпоследния епизод, когато Лулу пита С.С. защо не е знаела, че Нънали е жива, тя каза, че има способността за подобна комуникация само с хора, обвързани с Гиас.
Така че да, мила, фактите ми са подплатени със сериала. Всичко в горния спойлер съм го гледал в изминалите няколко часа. Колко сигурна си ТИ в това, което казваш?


@ Мат:
Това е много хубаво, само че аз например не ги гледах по един на седмица и пак смятам, че варираха от безумно тъпи до поносимо тъпи.
Да не говорим, че постоянните клифхенгъри ОЧЕВИДНО са сложени там главно защото сериалът се гледа предимно по епизод на седмица.
С това не споря, както виждаш и от отговора ми към Гибли. Но то е комерсиална необходимост, а не сценарна. Сценарият е всичко ДО клифхенгъра.
Spoiler: show
Е, чак пък. Ако ти пука за политическата страна (as in кой ще управлява света и как така изведнъж стана "love and peace man") почти няма как да не се издразни човек, че всичко е показано в минута-две накрая. Да не говорим, че обяснението как като падне злият тиранин изведнъж ще се възцари световен мир е толкова нелепо, че няма накъде повече. А да оставиш абсолютен дебил като Сузаку да управлява света не е най-разумният държавнически ход евър, но карай.
Не съм съгласен. Историята на Люлюш, на въстанието, на Гиас и използващите го, на интригите в императорския двор и на болните амбиции на Чарлз - ТАЗИ история приключи. Това е историята на сериала. Всичко, за което ти говориш, е животът на героите след това. Това е все едно да кажеш, че финалът на FMA е отворен, защото остават живи герои, които трябва след края му да се оправят с живота си. Ся, хората, на които им е важна политическата страна, им съчувствам искрено, но сериалът все пак почива изначално, от най-най-първия си епизод, на идеализъм, не толкова на конкретна политика.

Да, има много неясноти. Но Люлюш премахна част от злото по света - Чарлз, корумпирания Китай, а в крайна сметка и себ си. Даде на хората нещо, което да мразят, а после и спасител, който да го унищожи. И не остави изобщо Сузаку (който беше всичко друго, но не и абсолютен дебил - изобщо тоя тип мнения ше ги защитаваш със ситуации, ако ше ги включваш в постовете си) да управлява. Остави да управляват китайската и японската принцеси, останалите глави на държави и сестра си като владетел на Британия, подпомагана от Шнайцел. Сузаку трябваше да защитава всички тях в случай на опасност, не да командва. При това безименен, безличен - просто Зеро. Така че в крайна сметка и той си плати за престъпленията.

И в крайна сметка забравяш капацитета за добро и градеж, който имат хората веднага след жестоки и чудовищни конфликти. Не е като и след Втората Световна да не е имало доста повече идеализъм, отколкото в нормална политическа ситуация. А начело на света останаха свестни и капацитетни хора, което беше и целта на Люлюш. Какво ще правят те вече, е тяхна работа, той само им даде бъдеще, за разлика от Чарлз и Шнайцер, които искаха да им го отнемат.
Не думай. Аз ако напиша "Да не говорим, че за мен в Code Geass силни герои няма. Всички или си сменят мотивацията през няколко епизода без видима причина, или просто са си дразнещи по начало", едва ли ще мога да кажа, че това е добре защитено мнение, но щом си почнал, ще последвам примера ти.
С тая част от мнението ми просто никой не е тръгнал да спори. Но ако трябва, мога да я защитя. Дори тъпак като Тамаки си има полу-комична функция в сериала, а мотивацията на всички по-сериозни герои е добре защитена и подкована в сериала. Ако държиш и преценя, че си струва да се занимавам, ще ти дам примери за всеки, когото поискаш. Не, че сигурно няма и нелогични действия, но са малко и не ключови. ТИ можеш ли да защитиш с примери твоето мнение както за героите, така и за сериала?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Oct 17, 2008 3:41 pm

Симеоне, боли те за блогърски мнения... Ок. А с какво твоето е по-меродавно, освен че си е твое. Техните са точно толкова меродавни колкото и твоето, само че малко по-начетени в сферата. Предвид, че голяма част от играта разказва, за имперската страна, за рицарите на Чарлз и за времето м/у двата сезона, някак се има предвид, че те СА част от всета, не само сериала. Друг въпрос е, че ти решаваш, че ще свириш само по половината ноти. Това ми е все тая, но не претендирай да си прав.
Spoiler: show
Излагаш се. Мариан след смъртта си комуникира със С.С. точно излизайки "на повърхността" на the Unconciousness, според собствените й думи в епизода, където Мечът беше унищожен и Императорът умря завинаги. През целия сериал С.С. си говореше с някакъв невидим събеседник и от средата нататък го наричаше "Мариан". А в предпоследния епизод, когато Лулу пита С.С. защо не е знаела, че Нънали е жива, тя каза, че има способността за подобна комуникация само с хора, обвързани с Гиас.
Ти спал ли си, когато Мариан каза, че гиасът и е бил да пътува м/у тела. Тоест, това че тялото на Мариан е мъртво не прави нея мъртва. Тя беше жива като същност, мислене, спомени, душа - това, което я прави личност си беше живо и следеше развитието на света и се е намесвала периодично в полза на Чарлз. Просто, докато не беше активна като Мариан, си пребиваваше в света на С, до който СС има достъп по всяко време, както и до самата Мариан, на която именно тя е дала Гиас.
Стига си спорил без да си напълно наясно със сериала и вселената му. Приемем ти мнението, каквото и да е то, но не съм съгласна с него.
Всичко в горния спойлер съм го гледал в изминалите няколко часа. Колко сигурна си ТИ в това, което казваш?
Кога си гледал нещо има малко значение. Аз съм 100% сигурна в думите си, защото точно в обсъждането на всички елементи от сериала съм гледала серииите по няколко пъти и съм търсила и алтернативни разбирания на думите гледайки всички преводи и следейки всеки жест. Ти явно, заслепен от фенбойщина, тотално си пропуснал някои детайли. Аз може да съм фенка на сериала, но не си позволявам да загубя критичното си мнение, за слабите места в него.
Spoiler: show
БТВ, съгласна съм, че политиката я затвориха ОК и да Сузаку също беше наказан донякъде, но той не загуби толкова колкото Лулу, но това не ме притеснява. Аз съм доволна, че на Сънрайз им стискше да не го убият, а да убият Лулу. Но Нанали е тъпа наивница и беше таква до края. Сузаку е all brawn, no brain, добре, че Лулу се сети да поръча на Шнайцел да служи на Зеро, та чрез него да има малко мозък във властта.
Гъх, предлагам ти не просто да преспиш а да изчакаш седмица да ти се уталожи фенбойщината и да помислиш критично, а и не забравяй, че най-добрия лек за любов от пръв поглед е втория. Може би ако гледаш сериала пак, не само ще видиш какво именно се случва, но и ще видиш и някои от минусите му.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Oct 17, 2008 3:57 pm

Spoiler: show
Не съм съгласен. Историята на Люлюш, на въстанието, на Гиас и използващите го, на интригите в императорския двор и на болните амбиции на Чарлз - ТАЗИ история приключи. Това е историята на сериала. Всичко, за което ти говориш, е животът на героите след това. Това е все едно да кажеш, че финалът на FMA е отворен, защото остават живи герои, които трябва след края му да се оправят с живота си. Ся, хората, на които им е важна политическата страна, им съчувствам искрено, но сериалът все пак почива изначално, от най-най-първия си епизод, на идеализъм, не толкова на конкретна политика.

Да, има много неясноти. Но Люлюш премахна част от злото по света - Чарлз, корумпирания Китай, а в крайна сметка и себ си. Даде на хората нещо, което да мразят, а после и спасител, който да го унищожи. И не остави изобщо Сузаку (който беше всичко друго, но не и абсолютен дебил - изобщо тоя тип мнения ше ги защитаваш със ситуации, ако ше ги включваш в постовете си) да управлява. Остави да управляват китайската и японската принцеси, останалите глави на държави и сестра си като владетел на Британия, подпомагана от Шнайцел. Сузаку трябваше да защитава всички тях в случай на опасност, не да командва. При това безименен, безличен - просто Зеро. Така че в крайна сметка и той си плати за престъпленията.

И в крайна сметка забравяш капацитета за добро и градеж, който имат хората веднага след жестоки и чудовищни конфликти. Не е като и след Втората Световна да не е имало доста повече идеализъм, отколкото в нормална политическа ситуация. А начело на света останаха свестни и капацитетни хора, което беше и целта на Люлюш. Какво ще правят те вече, е тяхна работа, той само им даде бъдеще, за разлика от Чарлз и Шнайцер, които искаха да им го отнемат.
Първо, наистина оценявам, че ми отговори така, а не се върза по твърде заядливия ми тон. Но никак не съм съгласен. Колкото и глупава да ми се видя лично на мен, политическата страна на нещата е важна - най-малкото, защото й бе отделено много екранно време. Не мисля, че е нормално след като главният герой се бори за един по-добър свят и дори "умря" за него, ние да го видим като поредица от ужасно захаросани кадри в продължение на минута-две. В целия сериал ни се натяква и показва под път и над път какви гадове и расисти са британските благородници...а в края на краищата дори не ни показаха и един кадър от техния бунт, който беше споменат с едно изречение два-три епизода преди края. Не ни показаха дали няма по света масови кланета на британци от разлютени намбъри, което би било нормално за по-захаросан сериал, но този уж има някакви претенции за мрачност енд стаф.
Друг пример - как по дяволите Шнайцел остана жив? Човек би очаквал поня някой да си спомни, че той унищожи цял мегаполис.

И в крайна сметка забравяш капацитета за добро и градеж, който имат хората веднага след жестоки и чудовищни конфликти. Не е като и след Втората Световна да не е имало доста повече идеализъм, отколкото в нормална политическа ситуация.
Трябва ли да ти напомням, че след Втората Световна веднага почва студената война? A и след краят на втората световна, причината за конфликта вече я няма, докато в света на гиас, не мисля, че причината за всички конфликти по света бяха само и единствено Люлуш, татко му и батко му. А начело на света, както каза другарката Алексис, остана един пич, който само знае да се бие и да предава всеки свой командир, една патка и Шнайцел...които апропо нямам никаква защо някой би ги търпял да управляват каквото и да било като сметнем track record-a им.

И Сузаку може и да не е дебил (колкото и да ме дразни), но е гнусен колабороционист и абсолютен лицемер с голяма любов към предателството. Мотивацията му се люшка от "мразя Люлуш, и аз не знам защо" през "Мразя го, но вече поне знам защо" до "Станах му най-верният съюзник без никакво обяснение защо, просто ме кефи вече".
а мотивацията на всички по-сериозни герои е добре защитена и подкована в сериала.
Сузаку, Джино, Роло и т.н. Но не ми се задълбава, а и честно казано въобще нямам намерение да си припомням всичките им скокове в мотивацията, let's agree to disagree.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 17, 2008 4:02 pm

Симеоне, боли те за блогърски мнения... Ок. А с какво твоето е по-меродавно, освен че си е твое. Техните са точно толкова меродавни колкото и твоето, само че малко по-начетени в сферата. Предвид, че голяма част от играта разказва, за имперската страна, за рицарите на Чарлз и за времето м/у двата сезона, някак се има предвид, че те СА част от всета, не само сериала. Друг въпрос е, че ти решаваш, че ще свириш само по половината ноти. Това ми е все тая, но не претендирай да си прав.
Моето мнение е това за сериала като такъв. Ти ми даваш разни аниме-"разбирачи", които са играли игри, за пример, при това в контекста на *алтернативни* финали. Еми какво ме бърка изобщо, че на тях wistful thinking-ът им работи с по-пълни сили от моя и че някакви техни си измислени финали ги кефят повече? Мен този ми харесва, аз коментирам него. Прочее, малко е смешно да ми даваш игри за пример предвид опита си в игрите по принцип. Японските заглавия много рядко предлагат смислена история, особено тези, правени като част от друг франчайз. В общия случай сценариите им се пишат от пълни некадърници и идеята е просто да се смукне някоя и друга пара от феновете. Така че изиграй, осмисли и тогава ми говори, че нямам право да имам мнение за един сериал... гледайки сериала.
Spoiler: show
и спал ли си, когато Мариан каза, че гиасът и е бил да пътува м/у тела. Тоест, това че тялото на Мариан е мъртво не прави нея мъртва. Тя беше жива като същност, мислене, спомени, душа - това, което я прави личност си беше живо и следеше развитието на света и се е намесвала периодично в полза на Чарлз. Просто, докато не беше активна като Мариан, си пребиваваше в света на С, до който СС има достъп по всяко време, както и до самата Мариан, на която именно тя е дала Гиас.
Не, но също така никъде не е казано, че ТОВА я е запазило "жива като същност и мислене" и й е дало възможност да комуникира през the Unconscious със С.С. Двете спокойно могат да са напълно отделни явления, поне в сериала няма грам намек за друго. А ако С.С. има достъп до един носител на Гиас, на когото го е дала тя, защо да няма такъв до другия? Още повече, че на всеки с грам усет за наратив, е ясно, че тоя финал с репликата на С.С. към Лулу е стопроцентов финален щрих. Просто махване с четката за довиждане, а не някакъв намек, важна информация или каквото и да е друго. И трябва да се възприема в тая му светлина. Двусмислие няма.
Стига си спорил без да си напълно наясно със сериала и вселената му. Приемем ти мнението, каквото и да е то, но не съм съгласна с него.
Това е просто фраза. "Приемам ти мнението". Как точно ми го "приемаш"? В какво се изразява този "прием"? Смяташ, че греша, понеже нещо не съм схванал, но "приемаш" мнението ми"? Какво точно "приемаш"? Правото ми на мнение? Ок, мерси. Не е като и аз някому да съм отрекъл правото на мнение. Изобщо, аман от обвинения в нетолерантност, които после си мислите, че компенсирате с някакво кухо вмятане на "приемам ти мнението".

Така, това беше отклонение. По въпроса, че не съм бил напълно наясно със сериала и вселената му, ще те помоля да ми го покажеш конкретно и със сцени. Това е в отговор и на ранта ти по-надолу как си се ровила из епизодите. Приемам, че греша, когато ми се покаже черно на бяло с факти. В момента не го правиш, а ми даваш разни блогъри за пример, все едно не знаем и двамата с теб точно какви хора постват по аниме-блоговете.

Обвиненията във фенбойщина са смехотворни. Фенбой не съм бил никога на нищо. Много силно харесвам едно или друго нещо, но никога не съм сляп за дефектите, които АЗ виждам в тях. Когато обаче ми се смучат от пръстите дефекти, с които не съм съгласен, споря. Това, че ще ми лепнеш етикет "фенбой", само показва колко слабо познаваш начина ми на мислене.

Имам обаче претенции да разбирам доста от наратив. От добре разказана история. Никога не се водя от дребни пристрастия, когато оценявам нещо, за мен позицията "този герой е тъп/ме дразни, значи трябва да умре!" и "Баси, колко е лош сериалът, защото героят, който е тъп/ме дразни, не умря!" е безумна. Всяка история има своя вътрешна логика и историята е добра, ако събитията в нея отговарят на тази вътрешна логика. Събитията в Гиас отговарят. Виж, тези в надутата ти от блогърски мнения и анализи глава може и да не съумяват, но проблемът не е в сериала в този случай.


Прочее, Гиас има съвсем други проблеми, които ше си напиша в ревюто. Никаква "любов от пръв поглед" не ми е, а нещо, което имаше потенциала да е пълна боза и носеше ужасно комерсиални и евтини елементи до самия си край, но успя да ги надрасне и да завърши наистина качествено и не изцяло по шонен клишетата.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 17, 2008 4:16 pm

Мат, сега видях, че си писал.
Spoiler: show
Първо, наистина оценявам, че ми отговори така, а не се върза по твърде заядливия ми тон. Но никак не съм съгласен. Колкото и глупава да ми се видя лично на мен, политическата страна на нещата е важна - най-малкото, защото й бе отделено много екранно време. Не мисля, че е нормално след като главният герой се бори за един по-добър свят и дори "умря" за него, ние да го видим като поредица от ужасно захаросани кадри в продължение на минута-две. В целия сериал ни се натяква и показва под път и над път какви гадове и расисти са британските благородници...а в края на краищата дори не ни показаха и един кадър от техния бунт, който беше споменат с едно изречение два-три епизода преди края. Не ни показаха дали няма по света масови кланета на британци от разлютени намбъри, което би било нормално за по-захаросан сериал, но този уж има някакви претенции за мрачност енд стаф.
Друг пример - как по дяволите Шнайцел остана жив? Човек би очаквал поня някой да си спомни, че той унищожи цял мегаполис.
Политическата страна беше важна в сериала, но не и реалистична, трябва да се съгласиш. Всичко беше доста опростено и идеализирано, така че за мен това, че Люлюш през цялото време в крайна сметка знаеше какво върши, е достатъчен фактор да приема, че и с последното си решение е бил така. Ужасно захаросани не бяха кадрите, бяха по-скоро изпълнени с надежда. Че сега има шанс нещата да се оправят. Британските благородници бяха лишени от права още по времето на господството на Люлюш над Британия. Те са маловажни, защото когато армиите са под контрола на Гиас, са останали без зъби. Масови кланета на Британци по света не се очаква да има точно заради хората, поставени начело на новия свят - принцесите, новия Зеро, Шнайцел - хора, които имат властта, способностите и морала да предотвратят това. А самият Шнайцел остана жив, защото в крайна сметка никой не научи за плана му да "унищожи света", а използването на Флея над Пендрагон беше оправдано като тактически удар над вражеска държава. Реално тогава той беше на страната, която теоретично "спечели" със смъртта на Люлюш - U.F.N.

Трябва ли да ти напомням, че след Втората Световна веднага почва студената война? A и след краят на втората световна, причината за конфликта вече я няма, докато в света на гиас, не мисля, че причината за всички конфликти по света бяха само и единствено Люлуш, татко му и батко му. А начело на света, както каза другарката Алексис, остана един пич, който само знае да се бие и да предава всеки свой командир, една патка и Шнайцел...които апропо нямам никаква защо някой би ги търпял да управляват каквото и да било като сметнем track record-a им.

И Сузаку може и да не е дебил (колкото и да ме дразни), но е гнусен колабороционист и абсолютен лицемер с голяма любов към предателството. Мотивацията му се люшка от "мразя Люлуш, и аз не знам защо" през "Мразя го, но вече поне знам защо" до "Станах му най-верният съюзник без никакво обяснение защо, просто ме кефи вече".
Безспорно не всичко е цветя и рози след Войната, но е имало достатъчно хубави и подтикнати точно от идеализъм работи. Причината за конфликтите по света не бяха само Лулу и родата, но те бяха огромна опасност за САМИЯ свят. И тази опасност беше премахната. А начело на света, повтарям си предния пост, останаха три много свестни и добронамерени жени със силна воля и желание за мир, подпомагани от двама души без амбиции за власт. Както и още един куп управници, които биха ги подкрепяли, както се видя при подписването на хартата на U.F.N.

Сузаку не е колаборационист и мотивацията му всъщност не се променя. Той е фанатизиран пацифист. Иска войната да спре, да не се избиват хора. За целта първо мисли, че смъртта на баща му ще разреши проблема, но тогава е още малък и наивен. После решава, че ще промени нещата отвътре и каквито жертви и "предателства" извършва, са все с тази цел. Намрази Люлюш едва след като онзи уби Юфи, която Сузаку обичаше. А му стана верен съюзник заради разкритията в света на С. Тогава разбра именно към какво се стреми Чарлз, към какво ще се стреми и Шнайцел, и видя, че единственото "бъдеще" е това, което Люлюш иска да създаде. Освен това разбра и желанието му да поеме върху себе си омразата на хората и реши да му помогне. Точно защото и двамата виждаха в това шанс кръвопролитията наистина да спрат ако не завинаги, то за дълго време. Както се видя накрая, успешно. А го имаше и моментът, че в крайна сметка получи възможността да отмъсти за смъртта на Юфи, убивайки Лулу.
Сузаку, Джино, Роло и т.н. Но не ми се задълбава, а и честно казано въобще нямам намерение да си припомням всичките им скокове в мотивацията, let's agree to disagree.
За Сузаку писах в горния спойлер.
Spoiler: show
Джино не беше особено главен всъщност, беше сложен колкото да има още яки файтъри в сериала. Мотивацията му в крайна сметка си беше просто "рицарска" - той реши, че верността към "правдата" е по-важна от тази към Британия, ако тази Британия се командва от узурпатор, който подчинява хората на волята си с "магия". не мисля, че тук има кой знае какво противоречие.

Роло пък беше комплексар и промит мозък, който нямаше нищо в живота си, освен Люлюш, и накрая реши да приеме самозаблудата си, а не истината. И тук нищо противоречиво :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Oct 17, 2008 4:24 pm

Обвиненията във фенбойщина са смехотворни. Фенбой не съм бил никога на нищо. Много силно харесвам едно или друго нещо, но никога не съм сляп за дефектите, които АЗ виждам в тях.
То е и логически невъзможно да си сляп за дефектите, които виждаш. Фенбойчетата са слепи за дефектите, които ги има, но те не ги виждат. Смятам забелязваш разликата?
Имам обаче претенции да разбирам доста от наратив. От добре разказана история.
Сериалът е фрашкан с дупки в сюжета. Ама фрашкан.
Spoiler: show
Като почнем от победите на Люлюш, които почти винаги биваха постигнати с на практика същата тактика, която враговете му така и не разгадаха или поне запомниха, минем през съживяването на Мао, conversion-а на Роло на страната на Лулу, ултра-трипер бойните умения на Сузаку в ръкопашните схватки, цялостната нелепост на това как група бунтовници ще се подчиняват безпрекословно на човек, който никога не си показва лицето, безумно дебилният план на императора, превръщането на Шнайцел в chaotic evil guy и бързото забравяне на това от всекиго, за да може той все пак да управлява накрая като марионетка, съживяването на Корнелия, Нанали и на кой ли още не. И това са само тези, които си спомням одма.
EDIT: В отговор на горния пост:
Spoiler: show
Сузаку не е колаборационист
Моля? Да служиш в армията на поробителите ЗНАЧИ да си колабороционист. No ifs, no buts.
Политическата страна беше важна в сериала, но не и реалистична, трябва да се съгласиш.
Разбира ще се съглася, даже бих казал, че политиката беше предимно смехотворна, особено ония убер-зли китайски евнуси. Но не мисля, че нещата бяха толкова идеализирани по начало, че да оправдават такъв финал. Макар, че ако приемем, че финалните кадри не са реалността, а представят как Люлуш би искал да са нещата след смъртта му нещата бигха си дошли на място.

А самият Шнайцел остана жив, защото в крайна сметка никой не научи за плана му да "унищожи света", а използването на Флея над Пендрагон беше оправдано като тактически удар над вражеска държава.
Тактически удар би бил удар по армията или по някое градче, за да покаже, че не се шегува (като Хирошима). Не по столицата.
Last edited by Matrim on Fri Oct 17, 2008 4:41 pm, edited 1 time in total.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Oct 17, 2008 4:31 pm

Не знам, за мен ти си фенбой в много отношения, просто за конкретни сериали/книги/филми и т.н. Не генерализирано. Поне се държиш като такъв. Това настрана. Не го казвам като обида, а като констатация.

И странно, но сега звучиш като Симба който си каза мнението за Малазан на база на това какво е чел и ти не беше съгласен с него. И не ми обяснявай разликите знам ги, но асоциацията е същата. (Само се хвани за това, вместо за същността и спирам да ти отговарям, това е само пресилено сравнение, но за мен донякъде подходящо в случая.)
Spoiler: show
На теб тоя финал с мъртвия Лулу ти харесва, ми на мен ми харесва алтернативния, в който Лулу е всъщност нужният втори носител на гиас символа, получен от баща му (и бтв той се включва след първата смърт на носителя) и затова е 'жив' и със СС в края на сериала. И дори няма да се обяснявам, защото ти сам каза, че на теб нещо ти харесва като край и него приемаш и коментираш.
Spoiler: show
Не, но също така никъде не е казано, че ТОВА я е запазило "жива като същност и мислене" и й е дало възможност да комуникира през the Unconscious със С.С. Двете спокойно могат да са напълно отделни явления, поне в сериала няма грам намек за друго. А ако С.С. има достъп до един носител на Гиас, на когото го е дала тя, защо да няма такъв до другия? Още повече, че на всеки с грам усет за наратив, е ясно, че тоя финал с репликата на С.С. към Лулу е стопроцентов финален щрих. Просто махване с четката за довиждане, а не някакъв намек, важна информация или каквото и да е друго. И трябва да се възприема в тая му светлина. Двусмислие няма.
Значи ти можеш да говориш за пордразбиране, но не и другите, всъщност повече то ясно е от казаното в серията в която Мариан, Чарлз, Лулу, Сузаку и СС в Меча на Акаша. И Мариан там КАЗВА в пряк текст, че СЛЕД стартирането на Рагнарьок връзката и 'спирането' на развитието на човечеството и изтриването на индивидуалността, едва тогава ще я има комуникацията м/у живи и мъртви. Гледай пак епизода (нали искаше конкретни примери, бтв, твоите къде са, говориш ми не какво е, а какво си разбрал и какво се подразбира), аз ти давам конкретен пример - ep 21, @ 10min 24 sec. -

(Charles)If the Ragnarök junction is successful, then such tragedies will no longer take place.
(Marianne) All masks will be gone. We can all be who we really are
...
(Suzaku) That's why I need to confirm something. The world that you are trying to create.
...
13 min 45 sec: (Marianne) It's a good thing for everyone scattered around to become one again. You can even become one with the deseased, as well, you know?"

Я виж че това е всичкото АКО се получи, а то не се , как тогава я виждаш тази комуникация с мъртви.

За отделните явление, толкова е веротно да са отделни, колкото и да не са.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 17, 2008 4:44 pm

@ Мат:

Ето това имах предвид под "вътрешна логика". Не се обиждай, но ще направя едно обобщение - много пъти и преди ми е правило впечатление при вас с брат ти, макар и по-често при теб, че имате навика да мерите всичко по един аршин - своя си. Не гледате доколко една ситуация е логична/възможна/разумна/адекватна/естествена в СВЕТА на дадено произведение, в неговата СФЕРА, а доколко е такава спрямо важите разбирания. От изброените от теб неща горе-долу само с едно съм съгласен - за Мао. Всичко друго е в синхрон с вътрешната логика - тона - на сериала. Това ВСЕ пак е тийн-аниме, не можеш да го гледаш без да отчиташ този момент.


@ Алекс:
Не знам, за мен ти си фенбой в много отношения, просто за конкретни сериали/книги/филми и т.н. Не генерализирано. Поне се държиш като такъв. Това настрана. Не го казвам като обида, а като констатация.
Искам примери от къде идва тази констатация. Не я приемам категорично. ДОРИ за RahXephon не бих се нарекъл фенбой, въпреки че ако към нещо съм на границата, това е този сериал.
Spoiler: show
На теб тоя финал с мъртвия Лулу ти харесва, ми на мен ми харесва алтернативния, в който Лулу е всъщност нужният втори носител на гиас символа, получен от баща му (и бтв той се включва след първата смърт на носителя) и затова е 'жив' и със СС в края на сериал. И дори няма да се обяснявам, защото ти сам каза, че на теб нещо ти харесва като край и него приемаш и коментираш.
Да, ами проблемът с този финал е, че това е стандартна фен-фик сапунена развръзка - героят се зима с героинята и двамата живеят щастливо до края на дните си или нещо такова. Извинявай, но това е унизително за качеството на сюжета на Гиас. Да, лично мнение. Не всички сме откърмени с любовни романи и сапунени сериали и не всички плуваме в постоянна фен-фик среда. За мен това е ниска проба художественост и се радвам, че този сериал е над нея.

Значи ти можеш да говориш за пордразбиране но не и другите, всъщност повече то ясно е от казаното в серията в която Мариан, Чарлз, Лулу, Сузаку и СС в Меча на Акаша. И Мариан там КАЗВА в пряк текст, че СЛЕД стартирането на Рагнарьок връзката и 'спирането' на развитието на човечеството и изтриването на индивидуалността, едва тогава ще я има комуникацията м/у живи и мъртви. Гледай пак епизода (нали искаше конкретни примери, бтв, творите къде са, говориш ми не какво е, а какво си разбрал и какво се подразбира), аз ти давам конкретен пример - ep 21, @ 10min 24 sec. -

(Charles)If the Ragnarök junction is successful, then such tragedies will no longer take place.
(Marianne) All masks will be gone. We can all be who we really are
...
(Suzaku) That's why I need to confirm something. The world that you are trying to create.
...
13 min 45 sec: (Marianne) It's a good thing for everyone scattered around to become one again. You can even become one with the deseased, as well, you know?"

Я виж че това е всичкото АКО се получи, а то не се , как тогава я виждаш тази комуникация с мъртви.

За отделните явление, толкова е веротно да са отделни, колкото и да не са.
Пропускаш един фактор - те говорят за обикновените хора, не за безсмъртните като C.C., V.V., а накрая и Чарлз. Достатъчно ясно беше изначално, че те са по-специални индивиди с по-особени умения. И да, колкото едното е възможно, толкова и другото, вероятно, но което и да е, не променя последното, което ти казах по този повод - че финалната реплика на С.С. е художествен, а не сюжетен елемент и двусмислие за съдбата на Люлюш няма. Ако имаше, това би разрушило изцяло целия финал, който градиха последнтие 5 епизода.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Oct 17, 2008 4:55 pm

Roland wrote:@ Мат:

Ето това имах предвид под "вътрешна логика". Не се обиждай, но ще направя едно обобщение - много пъти и преди ми е правило впечатление при вас с брат ти, макар и по-често при теб, че имате навика да мерите всичко по един аршин - своя си. Не гледате доколко една ситуация е логична/възможна/разумна/адекватна/естествена в СВЕТА на дадено произведение, в неговата СФЕРА, а доколко е такава спрямо важите разбирания. От изброените от теб неща горе-долу само с едно съм съгласен - за Мао. Всичко друго е в синхрон с вътрешната логика - тона - на сериала. Това ВСЕ пак е тийн-аниме, не можеш да го гледаш без да отчиташ този момент.
Знам твърде добре какво е вътрешна логика и за МЕН тя беше нарушавана под път и над път. Каква вътрешна логика има в това:
Spoiler: show
- в свят, в който никой няма свръхчвешки умения в ръкопашен бой Сузаку да има, без никакво обяснение?
- съживяването на Мао да е нелепо, а на Корнелия да не е?
- Шнайцел, the final boss
- главнокомандващите, биещи се срещу Люлуш да забравят, че имат мозък само и единствено в тези битки
и т.н. Гледай Planetes, създадено от същите сценарист и режисьор, направи сравнение с Geass, после може пак да си говорим за добър наратив.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Oct 17, 2008 5:02 pm

Фенбой е човек, който се запъва като магаре на мост и отказва да види слабостите в харесвано от него нещо. Толкова. Ти често си именно такъв.
Spoiler: show
Да, ами проблемът с този финал е, че това е стандартна фен-фик сапунена развръзка - героят се зима с героинята и двамата живеят щастливо до края на дните си или нещо такова. Извинявай, но това е унизително за качеството на сюжета на Гиас. Да, лично мнение. Не всички сме откърмени с любовни романи и сапунени сериали и не всички плуваме в постоянна фен-фик среда. За мен това е ниска проба художественост и се радвам, че този сериал е над нея.
Брях, не стоим ли над простосмъртните. Не се опитвай да ми излизаш с тънки обиди. Първо не ме е е срам че съм чела или чета такава литература. Това си е мой личен избор. И БТВ да живее далеч от всичко, което е обичал и искал, е по-тежко за Лулу, отколкото да умре, така че недей да обобщаваш толкова лесно. И края беше толкова тенденциозно направен така, че да може да се интерпретира, че това е по-тъпо отколкото честно да бяха избрали нещо дефинитивно. За мен това само по себе си е слабост. Сякаш не им стискаше да разочароват нито една група фенове, затова дай да подадем хляб и на двете. С два хляба и пет риби ще нахраним всички, айде моля ти се (това последното е към сценаристите и режисьорите, не към теб).

Това с последната реплика, че е само художествен елемент е точно пример за фенбойщина - да не искаш да приемеш че тя е двусмислие, целещо се в хората, които искат Лулу да оживее. Двусмислие има, точно базирано на това че винаги има 2-ма immortal Geass-givers - мъж и жена, а със смъртта на Чарлз, някой трябваше да поеме неговия символ. Последния човек, който Чарлз докосна (иронично, точно с ръката, на която е символа) беше сина му Лулу. База за интерпретация, колкото искаш и в двете посоки. Аз не твърдя че съм права, че Лулу е жив на 100% (просто предпочитам да мисля че е така, без да отричам алтернативата). Твърдя че товята увереност, че знаеш, какво са целели сценаристите е абсурда и не се базира на нищо материално освен фенбойщина. Ето това е фенбойщина - отказ да приемеш алтернативи, а не да седиш и да колекционираш картинки и инфо за нещо - това е колекционерство. Фенбоят е просто упорит в отказа си да приеме каквото и да е, което не съвпада с неговите желания и виждания.

И ти искаш док-ва, а сега ми излизаш с това че само защото СС и ВВ са видиш ли по-особени, за тях не се отнасяло, за това док-ва няма. Не ми се оправдавай така евтино. Напротив, никъде няма база, на която да градиш това си обяснение, освен че са безсмъртни и имат връзка със създадените от тях Geass-users.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 17, 2008 6:57 pm

@ Мат:
Matrim wrote:Знам твърде добре какво е вътрешна логика и за МЕН тя беше нарушавана под път и над път. Каква вътрешна логика има в това:
Spoiler: show
- в свят, в който никой няма свръхчвешки умения в ръкопашен бой Сузаку да има, без никакво обяснение?
- съживяването на Мао да е нелепо, а на Корнелия да не е?
- Шнайцел, the final boss
- главнокомандващите, биещи се срещу Люлуш да забравят, че имат мозък само и единствено в тези битки
и т.н. Гледай Planetes, създадено от същите сценарист и режисьор, направи сравнение с Geass, после може пак да си говорим за добър наратив.
Spoiler: show
- И Сузаку няма свръхчовешки умения, но в целия сериал се подчертава, че е много атлетичен. Шин-Ке също беше "свръхчовек", ако си спомняш, с оня меч. А може и други да са били така, просто сериалът не фокусира върху ръкопашни схватки. Прочее, в не едно и две интервюта на създателите на Гиас се казва, че Сузаку умишлено още в първия епизод на няколко пъти е показан да прави много тежки физически неща, за да се демонстрира какъв е атлет.

- Корнелия пък кога е била разстрелвана от упор с картечници? Първия път, когато си взе, дори не беше показано къде е ранена, ако си спомням правилно. Вторият беше в долната част на гърба. Тя си каза, че Шнайцел изобщо не се е целел да я убива.

- Не ти схващам проблема. Ама изобщо.

- Пак ми приказваш със своите си разбирания за разумни решения. Човеко, това е тийн-аниме, колко пъти трябва да ти го повторя. Нашите са убер, а тия, които не са главни герои, правят грешки, защото не са убер. Или гледаш подобно заглавие с тая нагласа, или не го гледаш изобщо. Искаш от Гиас зрелостта на Stand Alone Complex примерно. Ми няма я, съжалявам. Сменяш сериала и нямаш проблеми. Не се съмнявам, че Планетес е по-реалистично и "умно". Правено е с тая идея изначално. Но двете са несравними жанрово, като аудитория и като цели, така че да ги мериш с един аршин е автогол.

@ Алекс:
Фенбой е човек, който се запъва като магаре на мост и отказва да види слабостите в харесвано от него нещо. Толкова. Ти често си именно такъв.
Аха, ясно. Значи твоето мнение е абсолютно, т.е. ти *знаеш* кои са слабостите, а аз *отказвам* да ги видя. Схванах. Това, че виждам *други* слабости е без значение, не виждам тия, които *ТИ* си видяла, значи съм фенбой :) Ще знам.
Spoiler: show
Брях, не стоим ли над простосмъртните. Не се опитвай да ми излизаш с тънки обиди. Първо не ме е е срам че съм чела или чета такава литература. Това си е мой личен избор. И БТВ да живее далеч от всичко, което е обичал и искал, е по-тежко за Лулу, отколкото да умре, така че недей да обобщаваш толкова лесно. И края беше толкова тенденциозно направен така, че да може да се интерпретира, че това е по-тъпо отколкото честно да бяха избрали нещо дефинитивно. За мен това само по себе си е слабост. Сякаш не им стискаше да разочароват нито една група фенове, затова дай да подадем хляб и на двете. С два хляба и пет риби ще нахраним всички, айде моля ти се (това последното е към сценаристите и режисьорите, не към теб).
Не стоим над простосмъртните, но стоим над някои жанрове. Не ти излизам с никакви обиди и това дали те е срам от нещо, или не, е единствено твой проблем, мен не ме касае. Виждам, че освен Абсолютен и Обективен Оценител на Дефекти, вече си и Личен Психолог на Люлюш и знаеш кое за него е по-тежко, но за мен, фенбоят, твоята версия си остава просто фен-фик мечтичка да съберем героя с героинята. На останалата част от горния цитат ще ти отговоря в следващия.
Това с последната реплика, че е само художествен елемент е точно пример за фенбойщина - да не искаш да приемеш че тя е двусмислие, целещо се в хората, които искат Лулу да оживее. Двусмислие има, точно базирано на това че винаги има 2-ма immortal Geass-givers - мъж и жена, а със смъртта на Чарлз, някой трябваше да поеме неговия символ. Последния човек, който Чарлз докосна (иронично, точно с ръката, на която е символа) беше сина му Лулу. База за интерпретация, колкото искаш и в двете посоки. Аз не твърдя че съм права, че Лулу е жив на 100% (просто предпочитам да мисля че е така, без да отричам алтернативата). Твърдя че товята увереност, че знаеш, какво са целели сценаристите е абсурда и не се базира на нищо материално освен фенбойщина. Ето това е фенбойщина - отказ да приемеш алтернативи, а не да седиш и да колекционираш картинки и инфо за нещо - това е колекционерство. Фенбоят е просто упорит в отказа си да приеме каквото и да е, което не съвпада с неговите желания и виждания.
Не, че не искам да "приема" нещо, доктор Фройд, просто твърдя, че го интерпретираш грешно. А го твърдя, защото съм изчел съответния брой книги, изгледал съм съответния брой филми и сериали, занимавал съм се със съответното количество сюжетни критики и анализи и съм си изградил съответния усет за наратив. Може и да е грешен, разбира се, но само него имам, та с него ми се налага да работя. Ти пък имаш блогове, фен-фикове, любовни романи и сапунени сериали и усетът ти за наратив се крепи на тях. Кой знае, може пък в тоя случай ти да си права, а аз не. Но не ми излизай с тия глупости за фенбойщината, само защото гледам на нещата под различен ъгъл, ако обичаш, понеже излиза малко като да стоиш доста над простосмъртните.

В добавка, ще те помоля да ми кажеш в кой епизод е казано, че "винаги има 2-ма immortal Geass-givers - мъж и жена". Възможно е да съм го пропуснал, затова питам. Не съм го забелязал.
И ти искаш док-ва, а сега ми излизаш с това че само защото СС и ВВ са видиш ли по-особени, за тях не се отнасяло, за това док-ва няма. Не ми се оправдавай така евтино. Напротив, никъде няма база, на която да градиш това си обяснение, освен че са безсмъртни и имат връзка със създадените от тях Geass-users.
С нищо не ти "излизам". Дадох го като вариант. Като евентуална причина. За мен фактът, че С.С. цял сериал си лафи с невидими хора, стига, за да приема последната й реплика ако щеш и като израз на навика й да си изговаря мислите гласно, все едно ги обсъжда с някого. Изобщо, варианти много, точно затова казвам, че е повече художествен, отколкото сюжетен похват.

Има, прочее, много по-тривиална причина да греша, която ти така и не спомена, което ме води към мисълта, че не си забелязала - не показват лицето на коларя, който я вози. Но аз си оставам на моята позиция.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests