The manga topic

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The manga topic

Post by Amelia » Sat Aug 06, 2016 10:28 pm

И аз така мислех, щото съм свикнала на черно-бяла манга, ама някои картинки от Джоджо са си визуален оргазъм.

Като примерно тоя Джайро Зепели:
Spoiler: show
Image
Отива му цвят на Джоджото. Иначе го има и черно-бяло ако цветът ти е толкова дерт.

Ето ти я тази картинка черно-бяла:
Spoiler: show
Image
Изобщо, ако има една манга, която да трябва да се прочете от всеки, то тя е Джоджо. Най-малкото щототака човек може да прочете 4-5 различни манги с различен свят, усещане, етц. Шедьовър. Стига се оправдава и ходи прочети примерно 7мата част - до нея не знам дали някога ще стигнем в анимето, тя е в паралелна вселена на тая на първите 6 части така че няма как да се спойлнеш за тях, а и не ти трябва инфо от тях, артът е различен, историята е много яка, стандовете са извънземни и Джайро ис лов. Джони и той.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The manga topic

Post by трубадур » Sat Aug 06, 2016 10:56 pm

цъ, писна ми от манги, след бейда съм потресен... па и ми се зоба нещо, дето си показват циците

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The manga topic

Post by Amelia » Sun Aug 07, 2016 12:52 am

Хаха, че Фери Тейл не ти ли стига? Фърли един поглед на Prison School - има и аниме по него. Анимето е по-цензурирано от мангата, но дори така е яко софт-кор порнаж. :lol:
Учудващо яка простащина е.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The manga topic

Post by трубадур » Sun Aug 07, 2016 10:33 am

Мислех, че е станало ясно, че липсва ли кеч с клитори явно не става за мене. Та фери тейл интелектуално и визуално си е за 3-годишни. :lol: Пробвах го призъна, още като беше новото задължително ечи, ма не ме впечатли, мангата, поне докъдето стигнах беше доста овладяна между другото. А и още повече след вече три баси и качествените сезона на High School DxD (джоджото на ечито) май и тука нема кой да пълни празнината, най-много да видя ква манга адаптация са му направили.

Ся убачи, покрай цветния джоджо, се сетих, че четох японската версия на уичблейд. Американският комикс, преди да доде великолепният художник Stjepan Šejić според мен е доста слаба ракия, след хърватската свежа кръв се превърна в един от любимите ми. Освен това много се радвам на анимето. Въпреки дебилната си основа в центъра на цялото бие сърцето на много човешка връзка между майка и дъщеря. Освен това повечето основни герои са доста човешки и приятни. За съжаление това не се отнася за мангата. Оцветена е, сценаристът на анимето я е писал, заради което има няколко ценни момента във взаимоотношенията, но като цяло е доста семпла, евтина боза, с лоли пикла за уичблейдка, млад киек за сайдкик, ловци на демони, разгонени малолетни ученички и пр. гафове.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: The manga topic

Post by Claymore » Sun Aug 07, 2016 11:43 am

Степан Сежич/Сейич впрочем има и много готин за мен BDSM лесбийски ромком комикс. Едва ли ще ти погъделичка нуждата за секс по тоя начин, ма е забавно.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The manga topic

Post by трубадур » Sun Aug 07, 2016 11:58 am

Следя го навсякъде, двата профила в девианта, ютуб канала, където е решил да има солидно присъствие като цяло язе съм по него (само фб и туитър и подобните пропускам, щото аз не вися там и не ми дреме дали интригуващи ме човеци имат профили)

User avatar
Вашта леля
Scholar
Posts: 128
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:29 pm

Re: The manga topic

Post by Вашта леля » Mon Sep 12, 2016 5:24 pm

Аз дочетох Innocent докъдето са го качили на Mangafox и минах на Green Blood. Не знам дали да търся други неща на Sakamoto Shinichi, защото още се дивя как е възможно някой манкака да е толкова добър като визуализатор и толкова зле като storyteller. Стилизацията на Green Blood не е чак толкова изцъкана и фина като на Иносент-а, обаче след нескопосаната композиция на онова, това направо ми маже душата с мехлем.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: The manga topic

Post by alshu » Mon Sep 19, 2016 10:06 am

Detective Conan chap. 969-972 - най-накрая обяснението откъде Сера познава Шиничи и Ран.
Ако някой се е съмнявал и за секунда - Мери е поредната MILF-ка в света на Конан.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: The manga topic

Post by alshu » Mon Oct 03, 2016 11:21 am

Detective Conan chap. 973-974 - от една страна винаги ми е кеф да чета Конан, от друга с последния арк се получи малко нескопосано.
Винаги съм си мислел, че Сера си мълчи заради по-уважителна причина, а тя тук прибягна до подсказки чрез бански костюми :shock: :shock: :shock:.
Щом вече има доверие на Шиничи, да си беше свалила картите на масата, що ли?
Както и да е, вече официално фиксираха цялото семейство на Сера - Акай Шуичи, шампиона по Шоги (и гадже на патрулната полицайка) и минимализираната и майка. Би било забавно да спретнат една дискусия между последната Конан и Хаибара.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: The manga topic

Post by Amikae » Thu Oct 13, 2016 3:15 pm

Просветлете ме, има ли къде да чета новелите и мангата на Re:Zero? :)

Благодаря!

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: The manga topic

Post by alshu » Thu Oct 13, 2016 4:30 pm

За мангата - МангаФокс, МангаСии и пр.
За книгите нямам си на идея.

Най-странното е, за какво ти е нужен този шит?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The manga topic

Post by трубадур » Thu Oct 13, 2016 5:04 pm

alshu wrote: Най-странното е, за какво ти е нужен този шит?
Задаване на истинските въпроси.

Малкото и рядкото, което се появява от One Punch Man e тоталното дъно. Милото толкова се е забило в неебателната си митология и епичен world building че да ти се плаче. Чаптър след чаптър двамата главни се появяват само на корицата, занимават ни с драмите на някакви си супергеройчите тук-таме с някакъв по-фун туист, от който да получи диария и толкоз. Да не говорим, че и Кинг е в десета глуха и май забравиха въобще защо тази манга беше интересна и какво привличаше хората към нея.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: The manga topic

Post by Amikae » Thu Oct 13, 2016 5:28 pm

alshu wrote:За мангата - МангаФокс, МангаСии и пр.
За книгите нямам си на идея.

Най-странното е, за какво ти е нужен този шит?
Защото ми харесва. I guess? :roll:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: The manga topic

Post by alshu » Thu Oct 13, 2016 8:54 pm

ми харесва
Това на базата на цялото аниме?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: The manga topic

Post by Amikae » Fri Oct 14, 2016 9:19 am

alshu wrote:
ми харесва
Това на базата на цялото аниме?
На базата на анимето.

Харесва ми цикличността, както и усещането, че цялото нещо е една голяма ролева игра. Освен това хумора е много мой тип и концепцията за прераждане е реализирана според представите ми. Примерно винаги леко ме е дразнело как в Edge of Tomorrow се игнорира самото умиране. Сякаш един нормален човек няма да започне да полудява, като умре няколко ужасяващи смърти и помни всяка една от тях.

А черешката на тортата е, че всъщност някъде от втората си половина нещата започнаха да отиват много в Berserk територи с цялата безнадеждност и гнусни OP гадини.

Много ясно, че ще искам да прочета новелите. Кой знае какви нюанси са пропуснати за да се транслира всичко това в аниме. I wanna know about that shit.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests