The manga topic

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 07, 2014 4:58 am

Е то при японците секс без доминация няма, те използват сълзите от болка за лубрикант, мисля 8-)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed May 07, 2014 4:01 pm

Има си и съвсем нормални БЛ манги, моля, моля :) Но е факт, че има супер много изнасилвания и връзванки, които аз си заобикалям отдалеч ;)

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri May 30, 2014 12:09 am

Започнах мангата на One Outs и изглежда изключително обещаваща. Чувал съм, че анимето е яко, но определено не съм си мислел, че бейзболна манга може да ми хване вниманието толкова здраво!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jul 14, 2014 12:18 pm

Покрай американския комикс Strangers in Paradise (адашке, хвърли му един поглед ако имаш време, би трябвало да ти допадне) видях в Goodreads като препоръка за харесалите го 20th Century Boys.

Първите 7-8 тома доста ми харесаха. Наоки Урасава май е попрочел Стивън Кинг - минимум "То" за подхода му към децата в миналото и настоящето. Готино боравене с отделните персонажи и поднасяне на загадката кой аджеба е Томодачи.

Около 10-и том вече взе да ми става досадно как аха-аха да ни кажат името на Приятеля или да покажат лицето му и хоп! минаваме на нещо друго. След първите 2-3 пъти нарастващо ме дразнеше.

След разкритието кой е Баш Злодеят интересът ми взе да спада с всеки следващ том, най-вече защото така и не разбирам на какво отгоре въпросният стана толкова влиятелен и опасен. Хайде да речем, че след оная церемония с папата имаше логика тепърва да стане такъв, но той вече си беше и преди това вместо да е лидер на малка до средноголяма секта.


Особено след (първи 15 тома)
Spoiler: show
атентата срещу парламента, от който оцеляха само депутатите на Демократичната партия на Приятелството, понеже в тоя момент всичките били другаде - и никакви подозрения ни от полиция, ни от друго официално място, всичко е точно, партията си става номер едно в страната и безпроблемно отвлича хора за допромиване на мозъците без дори близките им да възроптаят, понеже Приятелят е ебаси пичът и е ебаси честта да те вземе в Мозъкопромивалнята.
:roll:

Тезата, че папата е толкова важен, че (първи 15 тома)
Spoiler: show
евентуалната му смърт ще настрои цял свят срещу Япония - не срещу убийците, а срещу държавата -
ми се струва малко изсмукана от пръстите.

Моментите с (първи 15 тома)
Spoiler: show
Богородицата, светото дете, дето може да го роди отново оная пача от сектата, свръхестествените способности и възкръсванията
са ми малко ни в клин, ни в ръкав. Но пък може в последните томове да има някаква аргументация, де - макар че предпочитам тия неща да се изясняват в движение, не веднага, но поне в разумен срок, а не отговорите да се скупчват най-накрая тип "а помните ли го онова в осми том, ами ето за какво идеше реч".



Тая манга след първоначалната възхита все повече ми заприличва на манджа. С грозде.


Сега съм в началото на 16-и том и ще добутам до края главно на инат, хем от разни страни съм предупреден, че завършекът е незадоволителен и неясен, до степен Урасава да плясне още два тома епилог с 21st Century Boys, които според прочели ги пак не изясняват всичко, ама ще видя сам какво се има предвид. Принципно нямам нищо против отворен край, в който не всеки персонаж и сюжетна нишка са завършени, но намеците са повече в посока "неотговаряне на загадки" тип Лост (интересно дали Кюз и Линделоф са чели тая манга :mrgreen: ).



При всяко положение се радвам, че научих за това заглавие, защото покрай него се поинтересувах какво друго е сътворил Урасава и попаднах на Monster. Там още съм в началото (7-8 глави от мангата и 3 епизода от анимето), ама доста повече ме грабва самата тематика, а и поне засега е по-стегнато поднесена. :D



П.П. Да са живи и здрави хората от http://mangafox.me/ , които след толкова години продължават да поддържат гигантската си база данни за онлайн четене на манга. :bow:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jul 16, 2014 7:54 pm

20th Century Boys 18-и том някъде по средата (198-а глава май).

When someone is singing a song, you can't shoot them! GUTA LALA SUDA LALA

:facepalm: :facepalm: :facepalm: :shock: :neutral: :?

What are they?! Aliens?!!
No, they're... they're called hippies.
Hippies...?
GUTA LALA SUDA LALA GUTA LALA SUDA LALA GUTA LALA SUDA LALA

:rofl: :rofl: :rofl: :ghostche: :monkey: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl:

Много пълнеж, много сюжетен тюрлюгювеч, много гута лала суда лала, много малоумия и все повече странични линии с всеки следващ том. Това е манга еквивалентът на сериала "Лост", заклевам се. Ама без култовите персонажи и с повече детински фенфикшън на нивото на Кенджиевата тетрадка "Book of Prophecies" наместо това.


При охарактеризирането на персонажите и постъпките им и въобще изграждането на тоталитарния свят авторът регресира докъм 12 години умствена възраст вече. Дочитам мангата от едното нездраво любопитство само за да видя до какви дълбини на дебилизъм ще се стигне.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 16, 2014 8:49 pm

Я, адашът! Адаше, ей тва ми е мнението за 20th Century Boys мангата нейде от по-напред в тая тема:
viewtopic.php?p=261479#261479

Доста съвпада с твоето. После четох и други манги на Наоки Урасава и установих, че всичките са много малоумни и тоя е всъщност най-надценения мангака в света на мангата. Подозирам че и Монстър ще ми се види малоумно след приличното начало, ако го гледам пак или взема да го изчета.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Jul 16, 2014 10:55 pm

Monster е яко до края, поне анимето, за мангата не знам. Но 20th Century Boys e с десетина тома по-дълга и има около 5458945549 сюжетни обрата повече отколкото трябва.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jul 16, 2014 11:01 pm

Съгласен и с двама ви.

Тая манга сякаш е писана от малко дете - задържа вниманието си върху една и също нещо не повече от няколко минути, непрекъснато се отплесва в нови и нови неща, после се връща на някои от предишните в разбъркан ред и хаотичен времеви поток, абе пълна шизофрения в структурата на повествованието. Аргументацията кое защо се случва и защо тоя персонаж се държи така в тая ситуация и тя така - детинска.



Към края на 19-и том съм, тъкмо минах "Седемте самурая". :roll: Още три плюс двата епилог. :?

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Jul 16, 2014 11:08 pm

Пасъре, виж Uzumaki, Parasyte, Vagabond, Vinland Saga. Не са много пълни с обрати или сложни сюжети, но са добре нарисувани и консистентни, като последните две обаче са незавършени.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jul 17, 2014 10:24 am

Ама аз нямам нищо против обрати и сложен сюжет, стига да са поднесени кадърно и с мярка. :)

На тоя етап откъм манги съм си набелязал Planetes (казаха ми навремето в темата на анимето, че е дори по-яка от него, а то си е адски качествен sci-fi/slice of life) и Monster (паралелно с анимето, където поне в първите 8 епизода Урасава показва, че може да е добър разказвач, ако се ограничава до малко на брой сюжетни линии и ги поднася стегнато, подредено и аргументирано като за пораснали хора, а и Мат тук и в статията си в ШД подчертава, че задържа високото ниво до края).

Иначе от статиите в списанието и разискванията тук съм насъбрал двайсетина други анимета (сериали и филми) в списъка за гледане, та имам занимание за обозримото бъдеще. :D

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Jul 17, 2014 12:56 pm

Аз точно за това ги отбелязвам, щото в мангата често се губи всякаква мярка с тия неща. :lol: А за аниметата и моят списък в голяма част е от стари броеве на ШД.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jul 17, 2014 5:21 pm

Ами изчетох всичко, включително двата тома 21st Century Boys.

Наоки Урасава явно е искал да обсъди сериозни теми като тоталитаризъм, религиозни секти, биологична война и печалбарство на фармацевтичните компании с продажбата на ваксини и разни други въпроси, но в крайна сметка ситуацията е - едно детенце се обидило, че го набедили несправедливо за кражба на астронавтска значка и решило като порасне да завладее света и да унищожи човечеството, а накрая папата награждава японските герои, като междувременно наблъскваме де що се сетим от японската попкултура с гарнитура Уудсток и една камара странични разсъждения, истории и персонажи, без които тая манга можеше да се вмести в 12-13 тома с малко на брой стегнато поднесени сюжетни линии и смислено развитие на основните теми.


Шепа потенциални бисери в купчина оборски тор.


Абе гута лала суда лала.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Aug 09, 2014 6:49 pm

Въпрос към Амелия - надъхал съм се и имам средствата, но искам да питам - оправдано ли е да хвърля 50 лв по GitS мангата? В смисъл, достатъчно добра ли е да оправдае цената? И ако да, това издание нецензурирано ли е? http://www.bookdepository.com/Ghost-She ... 1935429012
Не съм чел манга онлайн много, но от това което съм чел, пък и от превюто което видях на сайта на Dark Horse, не бих имал проблем с арт стайла.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Aug 09, 2014 10:06 pm

Понеже въпросът не е на ЛС Image , да кажа нещо и аз.

В статията си за мангите на ГитС в шестата Анимания Амелия хвали най-много именно първата, която си дал в линка - в нея се говори за Кукловода и има основата за някои от самостоятелните епизоди от двата сезона на сериала.
И да, изданието в линка ти е нецензурирано.
ГитС 2.0 по нейни думи почва добре, но избива на фантасмагорични откачености (от лошия тип), а 1.5 описва Секция 9 след напускането на Мотоко и се връща на доброто ниво - сцени от нея са ползвани в сериала и Innocence.


А линкът, който си дал е с твърде висока цена, съветвам те да се насочиш към Маркетплейса на Амазона.
http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listin ... dition=new
Препоръчвам ти Books2anywhereUS, ползвал съм ги многократно и съм много доволен. Цената им в момента е 9,57 лири + 4,02 за доставка = 13,59 лири спрямо 19,36 лири в твоя линк.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Oct 17, 2014 5:32 am

Начи, Terra Formars. Кратък синопсис. В 21ви век много умните умове на Земята решават да тераформират Марс като го заселят с няква плесен и хлебарки. 500 години по-късно, екип от астронавти отива да нагледа кво се случва и бива нападнат от еволюирали до някви хуманоиди хлебарки и изтребен до крак. Втората експедиция, която отива до Марс вече е по-подготвена. В нея имаме ГМО хора, които могат да се трансформират в някво насекомо. Оцеляват двама от тях и донасят до Земята ценни проби от хлебарки + някъв извънземен вирус, който почва да мори човечеството. В крайна сметка нейде в 2600-та година Ю-НАСА (Китай, Япония, САЩ, Русия, Германия, Римска федерация(?!)) изпраща комбиниран екип от ГМО астронавти до Марс за още проби с надеждата да намерят лек за вируса. Междувременно нашите трябва да оцелеят някак при срещата с хлебарките. Отгоре на всичко това нациите почват да се надцакват една друга.

Пействам от аниме.лудост:
Понеже не мога да понеса анимето поради безумна цензура, реших да хвърля един поглед на мангата, за да видя струва ли си изобщо да си губя времето с това заглавие. Преживях някак идеята за тераформирането на Марс на база плесен и хлебарки. Не ми беше лесно, но съспенднах дисбилийфа. Преживях скучната технология и липсата на квито и да е идейни футуристични джаджи и идеи, които би трябвало да съществуват в човешкото ни общество в 2600-та година. Преживях досадните диалози, в които японски мангака показва какви стереотипи забелязват в японската нация стереотипно разгледаните от страна на мангаката чужденци. Обаче...

ТЕЯ СЕРИОЗНО ЛИ МИ ЦИТИРАТ ЧАРЛЗ ДАРВИН В МАНГА С ХЛЕБАРКИ, ЕВОЛЮИРАЛИ ДО ЧОВЕКОПОДОБЕН ПОЛУИНТЕЛИГЕНТЕН ОРГАНИЗЪМ ЗА 500 ГОДИНИ НА МАРС, ХРАНЕЙКИ СЕ С НЕКВА ПЛЕСЕН??? :shock:

Ок, дали ще свърши светът ако малоумните мангаки почнат да правят някъв дребен рисърч преди да си изсерат НАУЧНОфантастичните манги. Не държа да са с научната достоверност на Нобелов труд. Просто малце от малце да връзват смисъл...
То нереалната човешка анатомия е най-малкия дерт...

Аз се забавлявам безмерно на това, че в 2600а година, руснаците си говорят за комунизма, все едно е бил вчера, а Япония все още няма право да използва ядрено оръжие, щото САЩ са им забранили след Втората световна, хората успяват да направят ГМО човеци, но не успяват да изолират вирус от болните от вируса, в ЮАР обрязват жените и всички държат да стрелят по хлебарките с пистолети, вместо да ги думнат с нещо, което се взривява при контакт. Или лазери. Тея що нямат лазери? Огнехвъргачки? Нещо?

Бтв, ако ще подбирам гени на разни животни ОБЕЗАТЕЛНО ще взема тези на разни застрашени от изчезване видове, защото са се себедоказали еволюционно толкова добре...

Иначе мангата си я чета все още, заради секси арта. Са, ако не бяха обвинили еволюцията за случващото се на Марс ами просто имахме некви извънземни насекомохора, щеше да е къде-къде по-поносимо това четиво. Как да е, екшънът става, неприятните приятелки от детство си взимат (чакам с нетърпение и негативните цици да си заминат) и ако човек се абстрахира от мъжките сълзи на мъжествеността, мъжкия каст е доста фъкъбъл, особено като се трансформира. Инфото за насекомите е интересно. Жалко, че мангаката не е отделил 2 минути да се образова що е то еволюция и да помисли как ще изглежда нашия свят след още 500 години наука и масово образование. Аз на тея хлебарки щях да им пусна Т1000, да видим кво ще му направят.
Нататък темата изби в пускане на Ю-тюб клипчета, с насекоми, които убиват/изяждат други насекоми и това всъщност може би е най-ценното нещо в нея, така като се замисля... Но мангата всъщност увлича, колкото и малоумна да е на моменти. Като някъв по-качествен Шингеки но Кьоджин или Гантз е.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests