The manga topic

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 18, 2008 1:13 pm

Малко от ФМП новелите, по които се прави анимето, да видите кво изпускаме.
Тсубаки Иссей пак е пратил чалендж летър на Соске. Когато отива на мястото на срещата се случва ето това:
That's when Issei suddenly noticed.
There was something strange on the zelkova tree right next to him. On its trunk, which was about the same thickness as his chest, he found a white piece of paper attached with an army knife.
On the piece of paper there seemed to be a long message.

(?)

Issei, who was near-sighted, couldn't really see what was written on it. He walked up to the tree and squinting read the message.

"To Tsubaki Issei:

I did receive your letter of chalenge.
However, as I have an important mission for the student council today, I cannot fight you.
I'm sorry but I have sent a foot soldier in my place."

(A foot soldier?)

About halfway through the letter, just as he shifted his weight a little bit -

Кa-ching.

From under his foot in the ground, something made a dull, metallic sound. Although he was getting a very bad feeling, he continued to read, and found the explanation as to the nature of the sound.

" - if you have already heard the metallic sound, it would be advisable not to lift your leg. There's an anti-personnel land mind underneath. If you take your foot off, it will explode."

"Wh...?!"
He looked down at his foot.
trembling with fear he carefully leaned over. He turned up a little of the dirt from under his worn-out sneaker. A land mine about the size of a CD peeked back at him.
Now shaking all over, he read the remainder of the report.

" - Use this army knife to try and dismantle the mine without moving your foot. If you manage to successfully disarm it and survive, you have won.
That is all.
Good luck to you.

Sagara Sousuke"
:lol: :lol: :lol:
Бати колко го обичам Соске-то! Продължението, а и още от новелите може да намерите тук:
http://chise.ludost.net/upload/datacent ... %20Novels/
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Sat Jan 19, 2008 12:50 am

Какво следя в момента:
Count Cain, Fairy Cube и Ludwig Kakumei на Каори Юки заради стила на рисуване, готик сюжетите, фактът, че това е Каори :heart:

Eden на Хироки Ендо – много ми е трудно да кажа защо ми харесва толкова объркана и хаотична като история манга, но си е факт

Freesia на Джиро Мацумото – Мацумото изисква време да му се свикне, но пък усилието си струва

Fullmetal Alchemist на Хирому Аракава – по-добра от анимето, а това означава много

Homunculus на Ямамото Хидео – уникален поглед върху тва, дето му викат the human condition, Хидео е много голям и като художник, и като сценарист

Leviathan на Еиджи Оцука и Иуу Кинутани – една от най-оригиналните за мен като рисунък и идеи манги

MPD Psycho на Еиджи Оцука и Шо-у Таджима – само мангите на Ямамото Хидео могат да се похвалят с по-болни истории, перфектна!

Saiyuki Reload –не знам що, но Кадзуя Минекура ме кефи доволно, нищо, че дизайнът на героите й бил еднообразен, пълно е с angst и че специално тая поредица няма да свърши скоро, така като я гледам

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jan 19, 2008 1:44 am

Току що дочетох новелата Continuin on my own. За ФМП това е еквивалентът на епизод 4 на Стар Уорс. Т.е. нашите ги СМЛЯХА. Тотално. Ще умра от нетърпение докато субнат следващите книги и от утре почвам да паля свещички по църквите това нещо да бъде анимирано. Брутално е. Боли ме сърцето...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sat Jan 19, 2008 10:32 am

Fullmetal Alchemist мангата е просто един път! Анимето ми е сред най-любимите, ама се хванах да чета мангата от самото й начало и видях колко неща са променили и колко са по-добре там. Кофти е, че излиза само един път месечно, ама поне си струва :) Особено каквито ги сервират напоследък:
Spoiler: show
ОМГ, как смляха Енви в последния чаптър и то в истинския му вид!!!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jan 28, 2008 12:38 am

Соске... :cry:
Току що изчетох квото е събнато от продължението на ФМП новелите. Искам да вляза в оня свят и да пребия всички, които издевателстват над моите хора. :x
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jan 28, 2008 2:22 pm

Е убиха го, а?! :shock:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jan 28, 2008 2:26 pm

Не, разбира се. Нали е главният герой. Ако го убият, ще ида до Япония да пречукам писателя.
Обаче много го тормозят, нихната верица! :spank:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jan 28, 2008 4:56 pm

:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jan 28, 2008 5:24 pm

Абе носи, носи, ма напоследък му се събра много. Чак толкова бой не беше ял... :cry:
Ти вземи ги прочети новелите. Рутят.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Jan 29, 2008 6:34 pm

Прочетох тези дни Tokyo Crazy Paradise - малко старичка манга от 1996г, ама направо се попилях от смях. За мафията, пардон, якудзата в Япония се разказва, наркотици, простотии, изобщо пълен кеф :) Главната героиня я отглеждат като момче, защото в Токио през 2020г е направо страшно да си жена :) И съответно тя е пълно хахо, мъжкарана, бойна, и т.н. Та така де, забавно ми беше много, 19 тома ги прочетох за 3-4 дни, хихик :oops:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Feb 18, 2008 8:54 am

Адашът беше така добър да ми подари двете томчета на Lone wolf and a cub, които си беше поръчал от амазон-а и аз успях тия дни да ги прочета. Та, не е лошо, рисунъкът е хубав, различен от гадния манга-стандарт. История няма - това са отделни разказчета за това как един самурай-асасин и невръстният му син ходят като гламави из страната и убиват тоя и оня. Ценното е, че дава доста добра представа за Япония от Едо-ерата. Чела съм, че авторът бая се е потрудил с исторически рисърчове, за да направи мангата по-достоверна и тя затова била много успешна в Япония и по света. Това ако е вярно, разбира се затвърждава мнението ми, че японците са били, са и винаги ще бъдат доста злокобни психопати и че тази страна трябва да се избягва на всяка цена от всички, които считат себе си за нормални. Иначе самата манга не ми беше нито много интересна, нито много скучна и бих я дочела, ако мога да я намеря без да полагам усилия за целта.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Feb 27, 2008 9:53 am

След анимето Шигуруй, просто НЯМАШЕ КАК да не захвана мангата.
Прекрасна е! Засега е събнат само първи том, който покрива до 3ти епизод на анимето, но това ми е напълно достатъчно да се влюбя. Освен бруталния арт, персонажи и история, има и много супер ценни обяснителни бележки за оная епоха, от която съм направо омагьосана. Нямам търпение да събнат и останалите томове и се надявам скоро да я привършат, за да мога да й се насладя в обозримо бъдеще.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Tiaiel
E'lir
Posts: 165
Joined: Sat Mar 19, 2005 10:08 am

Post by Tiaiel » Mon Mar 10, 2008 10:25 am

Чета още Fruits Basket,тази манга е безкрайна.На моменти ми става толкова малоумна,че я зарязвам и след две седмици я започвам отново.
Лигавото Bokura Ga Ita,нямаше как да яне продължа с мангата след анимето,защо не превеждат по-бързо?
Някой да знае колко чаптъра е вече Blade of the Immortal?
Има нещо в съществуването на черна дупка в съседство,което води до безсънни нощи.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Mar 12, 2008 1:01 pm

Чета 20th Century Boys и направо съм ей така :shock: Бахму мангата, направо ме хвърля в музиката :roll:
Бтв, Fruits Basket аз я изчетох цялата още миналата година, даже ми се наложи да чакам последните 20 чаптъра докато излязат и страшнп много се изкефих. Анимето го обожавам, ама можело още толкова неща да вкарат :roll:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Mar 12, 2008 5:45 pm

Чета 20th Century Boys и направо съм ей така Бахму мангата, направо ме хвърля в музиката
Това да се чува. Аз вече с години търся манга на нивото на 20th Century Boys, но още не съм намерил...
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests