Наруто

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Наруто

Post by Stoly » Sun Dec 09, 2007 3:13 pm

Гледали ли сте го ? Какво мислите за него , кой ви е любимия герой и другите му там работи :wink:
Image

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Dec 09, 2007 3:19 pm

Гледали сме го, въпреки че не става :) Рок Ли ни е любимеца.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Dec 09, 2007 3:24 pm

На мен Какаши ми е любимецът. Също така си падам по първите 4 хокагета и Джирая. Цунаде също донякъде. От хлапетата имам някакви там сантименти почти към всички, без Наруто, когото не мога да понасям. Май от тях най си обичам Гаара все пак.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Dec 09, 2007 9:07 pm

enter Sandman :) Мня новите на наруто още по-зле ;(
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Dec 09, 2007 9:22 pm

За съжаление едно от най- тъпите неща за които съм си загубил времето. 90 % от героите са пълни олигофрени с умения които повтярят до безкрайност и то все по един и същи начин.Долу Наруто :twisted:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon Dec 10, 2007 7:24 pm

Да живей Гаара! Иначе анимето го следях с интерес преди няколко години, но както се случва с повечето безкрайни бози- зарязах го отдавна :) Всъщност ми беше едно от първите, веднага след Хънтъра, така че дори ми е оставило приятни спомени от някои от първите 100-тина епизода (да се разбира - където го имаше Гаара ;р)
Яка тема :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Dec 14, 2007 5:54 pm

Гаара е много ценен персонаж! И самото аниме ми харесваше много до един момент, в който в продължение на 5-6 серий Наруто и Саске само си спомняха разни неща и се приготвяха да се бият.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Apr 14, 2008 6:34 pm

Spoiler: show
http://zamunda.net/details.php?id=124272&hit=1

Хахах работеща игрица по наруто :)
:ninja:

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Wed Apr 16, 2008 7:36 pm

Кселосчо, брилянтен както винаги, ще взема да я пробвам :mrgreen: Иначе Наруто ме кефеше навремето, ама 200 и кусур серии с рикапите - направо се оляха. Иначе Рок Ли кърти мифки :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 16, 2008 8:11 pm

Гаара гаара ;) аз докат н едобутат са новото Наруто поне до 70 нема си губа времето да следя кой кого и верно ли Гара си зе :roll: ;)
:ninja:

User avatar
Remi
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Sun Apr 06, 2008 4:37 am
Location: A warm and sunny island

Post by Remi » Sat Apr 26, 2008 11:42 am

Наруто не е толкова лошо! Единственият му проблем е че първите 220 серии са половината филери, а новите 55 могат да се сбият в 30ина, като се махнат всичките флашбекове и минуте прекарани в съзерцаване на празно пространство или друг герой.
Ама че дълго изречение написах и аз :)
As an older and more mature young adult your job is to... make fun of the little kids!

User avatar
Evil
Commoner
Posts: 36
Joined: Wed May 14, 2008 2:59 am
Location: Ту в левия, ту в десния крачол.

Post by Evil » Wed May 14, 2008 3:35 am

Наруто смърди.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Jul 04, 2008 3:19 pm

Пристрашавам се изобщо да постна в тази тема и да си призная всичко, което ми е на сърчицето, въпреки опасността от яко разкритикуване и дюдюкане от ваша страна. :roll:

Преди няколко дни започнах да гледам Наруто, подтикната от един разговор с Дафи и понеже исках да гледам нещо леко и неангажиращо между четенето за поредния ми изпит, с което да се разсейвам за кратко. С оглед на факта, че серийките са по 20 минути, от които 2-3 са opening and ending и още 2-3 са рекап в началото на епизода, като резултат се получаваше наистина едно кратко развлечение от по петнадесетина минути.

Ами сега вече съм напред с 220 изгледани епизода от Наруто, излезлите 63 епизода от sequel-а Naruto Shippuuden, 4 OVAs и 1 пълнометражен филм. Остават ми още 3 пълнометражни филма да изгледам и ще съм приключила с всичко що носи името Наруто. Освен мангата, която нямам намерение да чета, но пък посредством преразказ на която успях прилично да се оспойля за бъдещите събития в историята. Всичко това на един доста богат, посветен на Наруто, сайт - http://naruto.wikia.com/wiki/Main_Page.

И тук започвам с частта, която малко ме е срам да призная, с оглед на масовото мнение за анимето сред хората над 15 годишна възраст :roll:, но просто не мога да се стърпя. Анимето страшно много ми хареса. Героите, историята, музиката, дори стандартния арт. Всичко е чудесно. Напълно наясно съм с критиките - огромния брой епизоди като начало, провлаченото действие, дразнещия главен герой, както и доста други герои, фактът, че все пак това е сапунен японски сериал за дечица. Разбирам ги и докато гледах отчитах всичко това, включително и битките немалка част от които продължават в няколко епизода, като 90% от тях е просто втренчено зяпане между двамата участници и проследяване на мислите им. Друго нещо е, че винаги знаеш какво ще се случи, битките и изходът от тях са предвидими. Ако някой от добрите ти се струва умрял, то можеш да си сигурен на 100%, че той всъщност си е съвсем жив и ще пририта към края на епизода. Ако някой различен от главния герой Наруто не успее да набие противника или пък самият Наруто изяде огромен тупаник, винаги знаеш, че везните ще се наклонят в положителна насока към края на епизода и нашият главен герой просто ще извади последния коз от ръкава си и ще довърши противника, изненадвайки зрителя. Като стана въпрос за козове, това е единственото нещо, което мен ме дразнеше от-до, всичко останало го преглътнах към 30-40 епизод. Винаги битките преминават през няколко етапа, в които всички се надцакват. Започва се от просто боричкане с шурукени или ками, раздаване на ритници и десен прав, докато се стигне до тайни рядко използвани нинджа умения, които просто надцакват на противника тайното рядко използвано нинджа умение. И така до безкрай всеки вади от ръкава си нещо по-силно от предишното и прецаква човека насреща.

Докъм 30-тия епизод, както казах, а даже и по-рано, вече не ми пукаше за провлаченото действие, най-вече, защото не гледам това аниме като ongoing сериал, чакайки на седмица-две по епизодче, в което само по себе си се случва твърде малко, а защото имах достатъчно епизоди, за да завърша по един мини стори арк или битка. Това прави гледането значително по-различно. Не мога да си представя този сериал да го следиш като ongoing, би било мъчение и човек лесно би го намразил. Следенето накуп обаче си донесе своите плюсове и така историята не ми вървеше бавно, стана ми много интересна и се попривързах към героите.

Като стана дума за героите - за мен те са най-силната страна на това аниме, защото са разнообразни. Не искам да ги сравнявам с герои от значително по-качествени анимета, просто сами по себе си героите в Наруто са приятни, а големият брой епизоди неминуемо ги прави по-истински, развива ги и кара човек да ги обикне, да си избере любимец, на когото да симпатизира и така. Дори филърите, които човек лесно може да пропусне (това са абсолютно всички епизоди от 135, когато приключва историята до 220, когато приключва сериала 'Наруто'), все пак се занимават изключително с героите и ги правят още по-кефещи. Самото качество на епизодите от 135 до 220 е много ниско, като сюжети. Обединени в малки стори аркове от по 2-3 епизода или сингъл стори епизоди, които освен като фен сървиз не могат да бъдат оценени по друг начин. Наистина разликата между качеството на епизодите, като разказ, от 1-135 и тези след 135 е голямо и се вижда. Просто филърите са боклучави и човек няма смисъл да ги гледа, освен ако не се кефи на героите и не иска да ги гледа как плетат терлици (което на мен ми е кеф да гледам, та си ги изгледах и тях).

Почти всички герои ми харесаха много. Дори Наруто, който търпи най-малка, до никаква, промяна в анимето и е тъп като галош радва. Харесва ми това, че е упорит като теле (и с мозък на теле) и е добродушен, маморва масово (синдромът на маморването го има в огромна степен, няма как да се отървем от него, не и в такова аниме, но мен поне не ме издразни) и въпреки, че яде бой, защото е некадърен, спечели възхитата ми, защото нито един път не се разхленчи, че е безнадежден случай, че е слаб и че нищо няма да постигне, а си блъскаше главата и упорстваше, тренираше до последно. Евала, хареса ми. Това упорство му печелеше и една голяма част от битките, ако и уменията му да са невзрачни и прости, в сравнение с тези на приятелите или опонентите му.

Героят, който харесах бавно беше Гаара. Всеобщ любмец, както виждам, но в началото ми беше скучен. В момента, в който го промениха и направиха по-земен и човечен ми допадна повече.

Героят, който ме накара да търся fanfic-ове с негово участие (да, болна съм, знам), защото безумно много ми хареса е Какаши. Какаши ми е на тоя етап един от най-любимите персонажи от аниме (знаете, че не съм гледала кой знае колко много). Той е просто съвършен. Та... след 5-6 фенфика с Какаши, които изчетох, сега само се нервирам, че няма повече участие в анимето и че нямам плюшка или ключодържател или тениска с него :P. Красив е, ех.

Много накратко да изкажа мнение и за продължението на Наруто - Shippuuden. За мен Шипуудена е с класи като качество над първия сериал. В Наруто героите са още деца, в Шипуудена и артът е малко по-добър и героите са по-големи, разни тийнове, някои като развитие вървят напред и започват да радват изключително много - Сакура, която в целия Наруто е един второстепенен, доста излишен персонаж, който само кефи на външен вид (да, харесват ми розовокоси, сори), в Шипууден е хардкор мацка, която раздава тупаник, има самочувствие, умения и не седи като useless кръпка. Като цяло Шипууден изглежда страхотно и чак към 60-61 епизод започнаха филър арк. До 60-ти всичко върви по мангата и няма досадни филър епизоди и изключително развлачване на действието, включително имаше 2-3 много красиви и грандиозни битки и много КАКАШИИИИ :).

Като цяло е това, излях си всичко или поне почти всичко, което ми се беше насъбрало като впечатления. Feel free да ме разкритикувате за лошия вкус. В интерес на истината и аз не очаквах да лапна по откровена сапунерка за дечица, но ето на, никой не е застрахован от фенщина и лапване (по един определен среброкос, висок, перверзен и непукистичено настроен герой).

Между другото попаднах на 1-2 адски добре написани фика, човек да се ненадява, че толкоз кадърно написани неща могат да се намерят на такава тематика. :shock:

Kakashi :P ftw.

Edit: Ъ, забравих да изкажа мнение, че opening-ите са толкоз яки, колкото и тея на ФМА, а има 1-2, които са и по-яки, според мен. Просто много хубав j-pop, раздвижващ и надъхващ.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Jul 04, 2008 5:11 pm

В нашта къща се гледа и Блийч, и Наруто, така че никого не мога да си позволя да критикувам за вкус :oops: Каквато ще да му е таргет аудиторията, ние с мъжа ми се зарибихме още преди 2 години и си го следим Наруто-то :) Даже моят хахо изгледа скоро пак първите стотина епизода, откачалка, ама той и мангата чете и ме спойли отвреме навреме :evil: Та така, кефим се на Наруто, сега малко сме го позарязали, ама си се тегли и ще се гледа по някое време. Какаши е уникален образ, умирам си с него от смях,(Най-култовата серия с него беше като се опитваха да разберат какво му е лицето под маската - е не знам как не се напикахме от смях тогава, абсолютна кретения :lol: ); Джирая е другият пич от големите, уникум просто. Иначе е факт, че Шипуудена повече кефи, истината е, че филърите бая писнаха в един момент - цяла година филъри, ОМГ, как сме псували само :evil:
Уж, щях само 2 реда да пиша, а се отплеснах :roll:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jul 04, 2008 5:18 pm

Дима, няма ли да гледаш Хънтъра най-сетне ;р
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests