Monster

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Jul 25, 2012 9:34 am

Аз го дропнах, защото във всеки епизод обичаха да повтарят най-очевидните неща по 10-20 пъти...и защото неминуемо фокусът минаваше към най-безинтересните събития, точно в момента, в който вземе че се случи нещо дори бегло интригуващо.
Да, това е стандартен начин за точене на локуми...ама малко, не всъщност много бяха прекалили с него.

LightOne
Това да е перфектното аниме?
Аре ся. Перфектни неща не съществуват.
Важното е, положителните черти на заглавието да са те впечатлили повече от отрицателните...явно в случая не е така.
Това аниме толкова много е искало да избяга от клишетата
Ъъъ...аз поне видях доста meitantei-ски, драма, политически трилър и хорор trope-ове и клишета (поне до мястото докъдето бях стигнал).
Ако личи някаква амбиция, това е историята да е мрачна, seinen-ска и доста оплетена.
Не че не обичам такива неща, но начинът на разиграване на сюжета не ме изкефи...както и комбинацията на "сюжетните подправки". Хубаво е да даваш надежда на зрителя/читателя, че нещата скоро ще се изяснят...но да го правиш през 5 минути и почти всеки път да го разочароваш...е малко досадно...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Post by Nowiqbroi » Wed Jul 25, 2012 10:18 am

Light one - смисълът е, че имаше нещо recurring, за това как информацията за ужас и насилие е е по-афектираща отколкото самото присъствие на такова събитие, колкото и да е травмиращо то. Някакво Meta оправдание е за постоянната злоупотреба на оня похват със скърцащата врата, от която се оплака alshu, струва ми се - той Урасава я прилага навсякъде и по другите си манги и явно е под заблудата, че наистина действа. Но на времето историята ми хареса, хубаво беше изградена и въпреки, че на моменти ми тъпееше, като цяло ми задържа вниманието за 74 епизода, за което му направих евалата тогава. Помогна ми и това, че е toned down и gritty + че патосът на хуманните идеали не можа съвсем да надмогне кошмарът на реалността, което пък беше заложено от самото начало (егат претенциозното го написах). Може би ще е по-добре да прочетеш мангата.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Wed Jul 25, 2012 6:17 pm

Живец в това мрачно аниме не съм и очаквала да има, та не съм имала проблем с липсата му.
Имах предвид живецът в мен, интересът да следя, да тръпна. Ясно ,че тая тематика не е да търсиш живец. Просто можех да спра сериала по всяко време, но неверието, че ми се случва за пръв път да не съм грабнат ме накара напук да го довърша.
Като мрачност в атмосферата, някои персонажи, злото в Йохан - много беше крийпи.
Да, като мрачност и персонажи ме изкефиха както споменах, но липсата на финал и пропуските в уж "катарзиса" му са ми голям минус.
Да, това е стандартен начин за точене на локуми...ама малко, не всъщност много бяха прекалили с него.
А, ей това го изтървах, мерси че ми го припомни. Можех спокойно да си скипвам през два за четири епизода. То както не ме хвана в началото, съвсем накрая нямаше как да тръпна и да гризкам нокти за съспенса на нещо, което знам че ще приключи или каже чак по-следващия епизод или по-следващия.
Аре ся. Перфектни неща не съществуват.
Важното е, положителните черти на заглавието да са те впечатлили повече от отрицателните...явно в случая не е така.
Е, ся. :lol: Имах предвид хайпа в статията и темата, където аз минус не виждам посочен. Това ми беше недоумението как никой нищо не е споменал и аз се чудя мога ли аз да съм толкова тъп да мрънкам за дреболии. :D
Иначе положителните черти ме впечатлиха много - няма да изброявам пак. Просто липсваше едно-единствено нещо - моя интерес да ми пука. На втората половина доста умувах защо се получава така - имаме много добри елементи тук, но заедно не сработиха както се надявах. Дори в крайна сметка бях готов да се примиря и да кажа, че много ми е харесало заради елементите сами по себе си. Но за причините които изброих в последните два епизода, ми се отщя да се заблуждавам.

Light one - смисълът е, че имаше нещо recurring, за това как информацията за ужас и насилие е е по-афектираща отколкото самото присъствие на такова събитие, колкото и да е травмиращо то.
Това е добро обяснение и тема за размишление, мерси. Връщам една точка назад. Остават още няколко дузина.
патосът на хуманните идеали не можа съвсем да надмогне кошмарът на реалността, което пък беше заложено от самото начало
Това го осъзнах и ми беше много добра идея в анимето, което едва ли срещна другаде толкова добре предадена, но в края все пак намекнаха именно за този патос с прошката и втората операция...и с това приключиха. Ако бяха развили нещата малко и "след това" нямаше да ми направи впечатление. Но те приключиха точно с това, без да загатнат свърши ли работа или не.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Post by Nowiqbroi » Wed Jul 25, 2012 6:43 pm

Spoiler: show
Както си го спомням, в съновидението Йохан каза на Тенма един вид, че въпреки че той има име и следователно своя личност, тя е без стойност за него заради случката с майка му и нацистите. Та предвид песничката и зуумът мисля, че е приемливо предположението, че се е самоубил, след като Тенма не го уби за пореден път. От друга страна може и още да е жив и да продължи да буйства. Всъщност е дори по-правдоподобно, предвид, че той е психопат. Но това не е толкова от значение, по-важното е, че щом липсва от леглото, значи не е подействало, imo. А защо го имаше съновидението? Ем, след като се разреши проблемът с личността и съществуването на Йохан, след всички перипетии, подсъзнателно се е досетил, че може да има още една врътка, и тя да е фатална. Срещал съм някъде едно обяснение, включващо паранормалност, обаче не ми се ще Йохан да е буквално Звярът от библията, а само да си е преносно такъв
А онова, което написах може и да не беше точно така, но определено ставаше реч за въздействие върху психика, особено върху крехка такава. :lol: Ще пробвам да отговоря и на останалите точки.
Spoiler: show
На половината мисля, че Йохан е психопат е достатъчно задоволително обяснение :lol:

Добре..ама не, хич не е добре при положение че оня образ помощника на Йохан сто часа се мъчи да го убие и накрая го оставя жив... Смисълът е?
Искал е да получи обещаното от Йохан преди смъртта си. Не е виждал scenery-то и е излезнал да търси Йохан. Може от изцедената кръв вече да не е мислил трезво.

Какъв е смисълът да бъде спасен, ако той отново си продължава старите игрички?
Мда. Никакъв.
Попитали Диоген защо не обича хората - нито добрите, нито лошите.
-Лошите - защото вършат злини, а добрите - защото им позволяват да ги вършат. :lol:

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Wed Jul 25, 2012 8:37 pm

По първия спойлер ок, има неща, които са приемливи, ако на чак толкова високо ниво е замисълът на анализ.

На втория.
Spoiler: show
Ами доста лесен изход е това, че е просто психопат. При положение, че горният спойлер е с доста дълбоко значение. За сюжет с претенциите да е "дълбок" това лековато "ми ще си прай квот си иска" не ми се вярва да е правдоподобно. Най-важното за мен беше хвърлянето на лафчетата как Йохан изпитвал емоция както в Къщата на вампира, как той усещал някаква промяна в себе си. И накрая само си останахме с казаното.
Също това че е психопат не обясни що инспектора оцеля, когато два епизода се би в смъртна опасност.

А това за смисълът и Диоген хептен ги извъртя. Аз разбирам идеята и нямам против да се изсмее Йохан на всички и да си продължи по старому. Това ще е някакъв край.
Това, което видяхме на финала беше обаче половинчата работа. Сериалът приключи без да сложи край на най-важната си тема. Да, остави го отворен, ама тоооолкова широко отворен, че аз изобщо да няма за какво да се хвана, та камо ли спекулации да въртя. Йохан просто изчезва, без да ни се покаже, какво мисли и чувства след края на всичко. Изобщо това ли бе края на всичко? Ей това, че оставиха да мъдрим за "стария" Йохан, без да ни дадат грам от "новия" и така да имам за какво да се хвана да спекулирам на отворения финал, не ми хареса. Особено и то при наличието на съня. Да беше реален диалог да се хванеш за сламка, а то... Като искате да не давате ясен завършек - ок, ама айде поне дайте за нещо да се хванем де, а не насред нищото да приключва историята с Йохан.
Не ми е проблем, че прошката би била безсмислена като тематика, а че не мога да разбера (защото изобщо не ми бе дадено избор да разбера) има или няма смисъл в крайна сметка за бъдещето на Йохан.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Post by Nowiqbroi » Wed Jul 25, 2012 9:11 pm

Spoiler: show
Преди малко погледнах финала, и точно преди да покажат леглото с прозореца има един кадър с дърветата, и слънцето как грее през тях, все едно някой гледа нагоре > хвърлил се е. Това го нямаше в мангата, та краят си е затворен, просто са оставили на кинематографията да довършва, за по-голям ефект.

Също това че е психопат не обясни що инспектора оцеля, когато два епизода се би в смъртна опасност.
Ем, Роберто беше останал без кръв, не мислеше трезво. Той трябваше да убие инспектора, но понеже беше на умиране тръгна към Йохан, за да получи това, заради което е бил на негова страна. И заради, което е убивал хора.

Най-важното за мен беше хвърлянето на лафчетата как Йохан изпитвал емоция както в Къщата на вампира, как той усещал някаква промяна в себе си. И накрая само си останахме с казаното.
Това от предпоследния епизод ли е? Ок, сменяме психопат на дълбоко душевно травмиран високоинтелегентен човек. Малкото възстановена емоция му е позволила да се хвърли през прозореца, както сам учеше децата в арката с вампира, мисля. Но все пак Йохан е... особен. Още от малък. Не е като другите, дори тези върху които е експериментирано, та си има може би някаква генетична особеност, освен високата интелигентност. Тука може би влизам в конфликт с най-първото нещо, което написах, но мисля, че за да се афектира до чак такава степен, че да извърши такива зверства, изначало трябва да е малко мръднал, та всъщност по-скоро допълвам онова.
Накрая ще хвана да го изгледам пак цялото. :lol:

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Thu Jul 26, 2012 1:57 pm

Е, добре. Не съм лесен за убеждаване. Мерси все пак за отделянето от времето си да ми разясниш това-онова по сериала. Не съм сбъркал напразно да измрънкам значи. :D
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Post by Nowiqbroi » Thu Jul 26, 2012 7:31 pm

Опф, пак заповядай . Аз онова последното го написах, щото нещо не съм уверен, че съм разбрал всичко много добре, щом съм изтървал онези неща, а не защото ми е досадно да отговарям :lol:

Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Post by Nowiqbroi » Fri Jul 27, 2012 11:08 pm

Може ли някой по-специалист да анализира философското в анимето? Изглежда ми като някаква критика на германски философии от фашистки и комунистически тип. В някакво разваляне на младежта ли ги обвинява (lol)? Има ли уклон в полза на някоя?

И да се поправя за нещо по-нагоре из спойлерите:
Spoiler: show
Врътката в кошмара по-скоро е, че Йохан Продължава да се опитва да пречупи Тенма като го прекарва през собствените си ужаси, дори след събитията в Рухенхайм. Тоест той е неспасяемо болен.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon Jul 30, 2012 8:18 am

И аз като Амелията не го помня твърде много. Това, което помня обаче, е че статията ме зариби безкрайно по идеята да гледам анимето и след това се зарибих още повече по самото аниме (като за мен си имаше тъкмо колкото си трябва живец, ако не и повече). Гледах го втори път със сестрата (тя аниме не гледа и фактът, че го изпапа цялото, а наскоро дори го гледа пак е показателен колко й е харесало) и продължавам да го обожавам.
Може да има значение колко анимета е изгледал човек преди това, но смятам, че след като веднъж съм се зарибила, когато и да го гледам пак, все тъй много ще ми харесва :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Jul 30, 2012 10:50 am

Nowiqbroi
някой по-специалист...някаква критика на германски философии от фашистки и комунистически тип
Мнението на неспециалиста, дето е дропнал заглавието на 14-ти епизод :D. От "фашистки и комунистически" философии са си патили предостатъчно и самите японци, та нищо чудно.
Другото, което ми се наби на очи е категоричното мнение на автора, че европейците са абсолютни расисти и ксенофоби...все едно японците не са :D .
Аз (в тези 14 епизода) освен стандартни драма, крими и трилър trope-ве не видях, кой знае колко по-дълбоки неща.

Killua
Може да има значение колко анимета е изгледал човек преди това
Ъъъ...нали примерът със сестра ти (дето щом не обича аниме, значи не е гледала много) доказва точно обратното.
Пък и за мен какви анимета си гледал е от значение при заглавия пълни с пародии или референции към тях (да кажем Gintama), а в случая не забелязах такива, но пък имаше връзки към live action дедективски и трилър - филми и сериали. Подобно кинематографично вдъхновение забелязах и в мангата 20-th Century Boys. Явно авторът смуче идеи от подобни места.
Аналогично медиа отношение забелязвам и в тотално несвързаното с темата Lupin III. Сюжетите и атмосферата са доста в стил световните приключенските филми от 60-те и 70-те...

Накратко - за мен аниме опита не променя много изживяването по време на Monster, защото историята му е малко по-универсална и малко извън аниме/манга mainstearm-а.
Е, около Йохан имаше известно количество fanservicing за дами :D...ама някак не е толкова доминиращо.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Post by Nowiqbroi » Mon Jul 30, 2012 1:13 pm

btw по-нататък отиваха в някакво гето и там всички турци бяха с мустаци :lol: :lol:
В 20th някакви хипари-китаристи се гонеха с фашист, че накрая
Spoiler: show
се оказа, че те са го създали още в детството си.
Не помня какво се случваше в Pluto, но залагам, че е нещо подобно :lol: Той май цялото си творчество е посветил на това. :lol:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Jul 30, 2012 1:32 pm

Те турците не се ли случиха преди 14-ти епизод (или пък съм гледал повече серии и не съм си записал)?
Самите нацисти бяха някакви немощи, страхливи и комплексирани човечета...а не мускулестите скинари дето ги дават по новините :lol: .
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Post by Nowiqbroi » Mon Jul 30, 2012 1:48 pm

Лелел, това някаква червена пропаганда се оказа :lol:
В 15 епизод се появяват, май.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Jan 22, 2013 7:03 pm

След два фалстарта и пауза от няколко години, най-накрая събрах морални сили и заедно с една позната (сам нямаше да се справя) го изгледах на малки порции...

Естествено дамата беше възхитена (...защото Йоханчо е тооолкова сладъъък...), а аз бях леко изненадан да установя следните неща:
1. Предните пъти съм изгледал 20, а не 14 серии.
2. Колкото и време да е минало анимето ми звучи по абсолютно същия начин.
Радвах се на същите неща, дразниха ме същите неща.
Обикновено когато rewatch-вам, откривам колко са се променили възгледите ми за разни дреболии по заглавието, но Monster е едно от малкото при които нямам усещане за нещо различно.
3. За това време май съм станал малко по-устойчив към опитите на авторите да ти скъсат нервите: ахааа, да се разплете някоя нишчица и действието неминуемо са пренася при сестрата, която говори като малоумна и 90% от репликите и са повторение на зададените към нея въпроси. :D :D :D
(Да момичето е преживяло травма, ама не е хубаво толкова пъти да го набиват в лицето на зрителите.).
Вече ги приемам с презрение, а не с някогашната омраза и агресия.

След като уж го мразя толкова, защо си го причиних цялото?
Исках да имам пълното право да кажа "Хора, не съм съгласен!" :D.

1. Четох множество мнения от типа "Първите 20-30 серии, може да ви се сторят мудни, но с информацията натрупана от тях, заглавието изведнъж става много дълбоко и проникновено!".
Ето и впечатлението ми - сюжетът си е доста оплетен и преди това. По-скоро след 30-тата серия става очевидно как загадката, която се крие в дъното или не е нещо особено или няма да я разкрият напълно.
Цялото заплитане и объркване на 100 героя в 100 сюжетни линии водещи към "Киндерхайм 511" или към "Имението с червените рози" е, чисто механичен процес и стандартното теглене на локуми.
Да, изпълнен е майсторски и човек може да му се наслади, но нищо повече.
2. Четох множество мнения от типа "Заглавието е пропито от психологически и дълбоки философски теми!".
Хъм.
Има нещо, като заготовки в тази посока - но не видях нищо повече от detective noir нещата, плюс един-два чисто японски възгледа (или по-скоро mandatory поуки, без които цензурата няма да го допусне за разпространение :D ).
Има и попадения - примерно на мен страшно ми хареса усмивката на Гримър. До един момент си мислиш, че прекрасно разбира, какви ги върши и че владее положението. После те светват - това е маска.
Имаше и още 20-30 хубави идеи в този сорт, но са малко досадно скрити под тоновете пълнеж и повторения.
И може би заради бедната ми обща култура и образование не открих чак толкова дълбоки неща. Заплитане на историята, сериозен research на местата (Германия, Чехия, че дори и Франция) и организациите (настоящи и бивши), богата митология...все добри качества, но освен интересната форма, не разпознах някакво, кой знае колко дълбоко съдържание.
3. Четох множество мнения от типа "Колко е реалистично!".
Май има нещо такова.
Примерно един от моментите, които ми харесаха още при първото гледане - как Ева изрита Кензо още в секундата, в която и стана социално безполезен...а после му направи мръсно за отмъщение... :lol:.
Само че ако добавим и нереалистичните - безкрайната тъпотия на полицията, безкрайния идеализъм на Тенма, безкрайното доверие на приятелите и бившите пациенти в Тенма, свръхестествените му лекарски умения, свръхестествените умения на Йохан да твори зло...и още много други...балансът малко отива в лоша посока.
4. Някой беше споменал за изключителна графика и анимация...бе не че са грозни и не че не вършат доста добра работа при излагането на сюжета...ама някак не са чак изключителни.

Добре.
Стига съм плюл, а да кажа човешки какво ми хареса и какво не.

Хубаво:
1. Плетеницата от сюжетни нишки.
2. Богатата вътрешна митология на заглавието.
3. Някои от героите бяха интересни сами по себе си.
4. Част от трагичните събития бяха интересни и реалистично представени.
5. Лунге...този герой, първоначално не го разбрах правилно.
Мислих го едва ли не за злодей, който в последствие ще се направи завой на 180 градуса, а всъщност той е trol, който пречи и досажда на двата лагера - протагонисти и антагонисти. Точно техните негативни реакции са най-ценното нещо свързано с образа му. :D

Досадно:
1. Локумите които се теглят през цялото време и повторенията на една и съща информация.
2. Друга част от героите бяха нелогични или пък ненужно карикатурни.
3. Останалата част от трагичните събития, бяха прекалени, изстискани от пръстите и сработваха само на елементарно tearjerker-ско ниво.
4. Маса от загадките останаха неразкрити.
5. "Пълнежните епизоди" - аз имам много лоши спомени за една сложна мозъчна операция в мрачна и лошо оборудвана селска болница...ама нали д-р Тенма е "тенсай"...
6. Нина (или там както и е истинското име).
7. Травеститщината на Йоханчо...WTF?
8. Last but not least...славата на това шоу.
Да, заслужава я донякъде, но обикновено феновете му реагират така - "Ти си тъп, щом не харесваш това интелигентно шоу!".
Моите уважения...аз си се смятам за тъп и без това, но не мисля, че харесването на Monster е някакъв тест за интелигентност, култура, изтънченост или пр. елитарни качества.

Явно на автора на мангата това му се отдава - да бълва заплетени истории и да набърква в тях странни и понякога комично-зловещи или зловещо-комични герои (добре де, комичния елемент е по-силно застъпен в 20th century boys, но и тук го има).
Само дето в крайната цялостната картина, не се оказва много смислена, а и се заформят противоречия.

Май ще трябва да се стегна и да прочета зарязаното на половината 20th century boys...така според думите на Амелия, ще намразя и мангата и автора. :D
Не, не са това точните и думи :D, но е извод, който си вадя, защото след коментарите и по Eatman, препрочитането на първите томове и довършването му се оказа, че тотално съм го разлюбил (и тя е тотално права в критиките си)...подозирам същото ще се случи и с 20th century boys.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests