Аниме-препоръки и рикуести

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Aug 12, 2014 10:25 pm

АРГХ!!!


Добре де, добавям го в кюпа. За 2015 г. Image


П.П. Всъщност така като гледате заглавията в МАЛ-а ми, някаква бърза класацийка за ред на гледане? Image

Топ 10 поне? Image

http://myanimelist.net/animelist/passer-by
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Aug 12, 2014 10:41 pm

Бибоп и ГитС си ги сложил он холд. Ква е хавата там? Иначе Нодаме преспокойно изпреварва болшинството от нещата, които са ти в Plan to watch списъка. То доста от тях са и филми, които се приключват бързо. Но наистина, сега както си на вълна Моцарт, заебвай всичко друго и хващай Нодаме. Може да ти помогне да погледнеш на Моцарт и прочее класически композитори по различни начини.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Aug 12, 2014 10:46 pm

На вълна Моцарт съм бая отдавна, не ми е от сега, просто наскоро попаднах на компилацията, която ми идва чудесно подбрана. :wink:

А Уан Пийса забрави да го зарежа баш както съм в началото. Image Image

Бибопа и ГитС-а просто не съм ги подхванал системно в момента, но са на крачка от мятане в Watching (където вече е първият SAC, де, карам поред - но сега като ми дойдоха ДВД-тата на Бибопа, може да му дам предимство, а то и Планетес чака припомняне на ДВД).


Добре де, като поизрина On-Hold-а ще се върна тук да питам как да продължавам с нещата от Plan-To-Watch-а. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Sun Aug 17, 2014 1:19 pm

Nodame-то е малко random и в информацията, за да популяризира класическа музика, а пък за меломаните няма да каже нищо ново, но пък е страхитен сетинг за историятая която е готина с интересни герои и се развива любопитно.
От този сорт заглавия, които наричам "човешки". Няма изнасилено пържене на чувствата. Маледрама е разбираема и само в логичните места.
Ако не друго запознава зрителя с характерните неща за джосейскте заглавия, без да го травмира излишно. :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Oct 19, 2014 7:05 am

Абе алшу да те питам като специалист. Какво мислиш за тоя сайт:

http://anichart.net/fall

Щото е бая удобно интерактивен и мисля да прецъкам за няколко години назад да видя кво мога да си харесам да гледам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sun Oct 19, 2014 1:12 pm

Т'ва е много яко! Аз лично ползвам разните чартове, когато си избирам какво да гледам от новия сезон, а тук има и архив, и всичко :)

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Oct 20, 2014 10:16 am

Това за "специалист" не го разбрах, но да види сайта. За първи път чувам за него.

Данните са по-добре групирани, а TBA секцията е голямо преимущество, защото може да попадаш на информация за заглавия и автори, които не следиш отблизо.
Примерно бях забравил за римейка на Ginga Eiyuu Densetsu.
Още не знаех, че ще има Abenobashi Mahou Shoutengai Special)
Изглежда удобно.

От друга страна, ако игнорираме TBA-то и улесненията от групирането, останалите неща могат да се видят спокойно в календарната секция на AniDB, просто в малко по-суров вид.
Другото предимство е, че зад AniDB стои доста голяма аниме общност, част от която разбира японски или дори живее в страната на изгряващото слънце. Т.е. разнообразието в източниците им на информация води до по-голяма сигурност.
Тези тук не ги знаем от къде си черпят данните и колко често ги update-ват. Нищо чудно отношението да е прилично.

Това, което не ми харесва е визуализацията в стил таблет/телефон, ма то модата е такава. (А, можело да се гледа и като списък...абе пак нещо ми е неестествено.)
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Аниме-препоръки и рикуести

Post by alshu » Thu Jul 30, 2015 11:44 am

Хора, жега ми е, гадно ми е и съм абсолютно разочарован от излизащите в момента сериали.
Т.е. време е за нещо по-смислено, по-философско и по-арт. Време е за повдигане на културното ниво :monkey: .

Ако се сещате за някакви заглавия, които могат да минат за изкуство (ако примижиш достатъчно с очи) ще съм радостен, ако ги споделите.
Може да са страшно дърти. Формата също не е важна - уно шот-ове, шортове, спешъли, филми, че дори и сериали.
Като отправна точка - трябва ми нещо от рода на Angel's Egg (Tenshi no Tamago), Aru Tabibito no Nikki и Kino no Tabi, но не е задължително да е толкова сюрреалистично.


Връзка към списъка с гледаните от мен анимета може да се намери в подписа ми.
Благодаря предварително!
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Аниме-препоръки и рикуести

Post by Claymore » Thu Jul 30, 2015 2:29 pm

За философско и арт не знам, в зависимост кво влагаш в тия термини, ама тва е момента да пробваш Serial Experiments Lain най-накрая. :lol: :lol:
Иначе, никаква идея, при все огромния ми to watch списък. Твърде са рядки заглавията от тоя тип. Иначе, не е философско и май има от презирания от теб тип драма, но виждам че го нямаш никъде, та пробвай Now and Then, Here And There. Аз му се каня, може да го гледам август месец.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Аниме-препоръки и рикуести

Post by alshu » Thu Jul 30, 2015 4:19 pm

Lain няма да го гледам и под смъртна заплаха :lol:.

Now and Then, Here And There на външен вид не изглежда арт, но пък принципно мислех да му хвърля едно око...та мерси, че ми го припомни.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Аниме-препоръки и рикуести

Post by Killua » Wed May 11, 2016 10:35 am

В един учебник сега четох за какво иде реч в Galaxy Express 999
Някой гледал? Заслужава ли си? Старичко е, ама ми хвана окото и като рисунък, и като история.
Виждам, че има и манга, и аниме сериал, и филми, та се чудя кое е най-доброто от сите? Май филмът от 79? :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Аниме-препоръки и рикуести

Post by alshu » Wed May 11, 2016 11:29 am

Аз съм гледал съвсем малко.

Принципно има маса версии от различни години.
Тази инкарнация, която аз бях набарал много напомня на Uchuu Kaizoku Captain Harlock сериала от 1978 (който също не издържах и дропнах) и нищо чудно защото е спиноф.


Т.е. ако си падаш по другите неща на Leiji Matsumoto - още от същото. Същият арт, (почти) същите персонажи, същата атмосфера...

Сигурно е важен етап в развитието на аниметата, а и на световната анимация като цяло, но не съм фен.

Е, попадал съм на едно-две Captain Harlock OVA-та, които са ми харесали, но те все са били някакви remake-ове и опит от други хора да пресъздадат и обогатят атмосферата.
3D филмът беше отвратителен, като сюжет естествено.

Най-бързият начин да научиш всичко характерно за Leiji Matsumoto е Interstella5555: The 5tory of The 5ecret 5tar 5ystem...което нищо чудно вече да е гледано от теб. :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Аниме-препоръки и рикуести

Post by Killua » Wed May 11, 2016 11:52 am

Гледала, гледала, колко да съм гледала - само клиповете на Дафт Пънк 8-)

Нещо ме е ударила напоследък меланхолично-носталгична ретровълна и като прочетох за влак в космоса (който даже изпуска пара <3) и за хора, които отиват да си подменят телата с механични, ами много добре ми се стори!
Ама е старичко де, сега пуснах да върви нещо по ютюб да го прегледам (с английски дублаж, ма не ми се ровеше да търся в оригинал), та определено си е нужна правилната нагласа за такъв тип филми...

Ахаха, капитан Харлок се появи още в началото на филма на един плакат с надпис Wanted, ясно значи! Не ми беше попадал досега.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Аниме-препоръки и рикуести

Post by alshu » Wed May 11, 2016 12:54 pm

само клиповете на Дафт Пънк
Е, филмът е съставен от тези клипове навързани хронологично и още няколко клипа, които приключват историята.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Аниме-препоръки и рикуести

Post by Killua » Wed May 11, 2016 1:10 pm

alshu wrote:
само клиповете на Дафт Пънк
Е, филмът е съставен от тези клипове навързани хронологично и още няколко клипа, които приключват историята.
Аз съм гледала само клиповете на Дафт Пънк, но разбъркано, и не съм гледала приключващите клипове. Което значи, че съм гледала-недогледала :D Все пак много ме беше изкефила тази концепция навремето, доста оригинална хрумка, и много приятно реализирана (пак от гледната точка на гледала-недогледала).

Но стилът е наистина много подобен де... Не че по принцип аниме героите като им смениш коса и дрехи не стават тотално взаимозаменяеми, но тук е още по-набиващо се на очи. Аз загледах сега този филм от 79-а и ми носи точно това, което очаквах - меланхолична носталгия :) Като стана дума, сетих се за една анимация, дето я даваха по кабеларките деветдесетте, дори не знам дали е аниме (май че, питала съм и преди за него и сигурно даже ми е отговаряно, но ето на, пак съм забравила). Имаше някакви ледове, някакви воини, принцеси - всички бяха с дълги коси, удобни дрехи за бой... Имаше някаква мистика и магия също, като че ли. ВзЕми тая конкретика, но ако видя картинка, ще се сетя ><
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests