Протуберансите на Колди

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Протуберансите на Колди

Post by Amelia » Fri Nov 08, 2019 1:04 am

Мхм. Източниците, за които попитах, къде са?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by coldie » Fri Nov 08, 2019 2:45 pm

Източници има много. Аз нямам за цел да влизам в спор на източници. Въобще не ми се четат огромни материали в момента.
Искам да разгледам въпроса логически, философски и морално.
Никой честен и с достатъчно капацитет и поне частично познаване на Библията християнин няма да потвърди, че съществуването на Бог е научно доказано, макар че има такива теории. И те идват предимно от огромни учени, според които е абсурдно всичко което съществува да не е дело на разум. А аз дори не съм дълбоко вярващ а seeker.
И всеки горепосочен, ще признае че и в самата Библия има много трудни за отговор въпроси. Има такива, които могат да бъдат обяснени само частично и дори такива които могат да бъдат обяснение само с предложения и то бегло. Библията има нещо, което е над всичко друго в нея. Другите неща са по-второстепенни. Ако ме попитат дали същ
Еволюцията се води наука, и също има основни парадигми. Пак казвам, че за мен еволюционистите не разбират философската и логическа същност на тази теория. Идеята, че от нищо произлиза всичко е абсурдна. Абсурдността се увеличава от твърдениито че цялото това разнообразие е дело на неизброими на брой случайност и предполагам и незброим на брой условности, случайности, обстоятелства.
Ако не греша самият Дарвин е написал, че жирафите са имали къси вратове, но в даден момент това с което се хранят по някаква незнайно но предполагаема от него причина е била нависоко по дърветата. И така повечето измряли но някои от тях се адаптирали и им пораснали дълги вратове. Малко подобно на нелепостта че две пет или 30 маймуни еволюирали с човек.
Само че въпроса с жирафите е дори по абсурден. Да оставим настрана че Дарвин сам си предоставя нещо предполагаемо и се опитва да си отговори по някакъв начин които му е изглеждал логичен но е абсурден. Ако приемем, че е това е станало, с огромна доза убеденост може да се каже, че това не е станало за дни, месеци и години. Преди да им пораснат вратовете тези жирафи щяха всички да са измрели. Дарвиновото обяснение обаче предполага че това е станало на някакво изолирано място. Жирафите с къси вратове по други места къде са изчезнали?
Проблемът с летящите насекоми. Твърди се че са регистрирани милиони различни видове и те имат различна бионеханична система и очевидното най различни форми.
Получават се едно число безкрайно число от набор от случайности в тази еволюция.
Въпроса с генералните различия в биологичните видове. Това че организмите имат общи неща не е никакъв аргумент, тъй като те са дело на базови неща стоящи в основата на био организмите. И не само на тях.
Знам че в лаборатории се опитва контролирана еволюция. Ето го другото погрешно схващане на еволюционистите - че някакви изменения в следствие на това и онова е еволюция. Но не по-малко важното е че това може да се случва бавно и измененията не са фрапиращи. Тук не говорим за намеса, защото тогава не е еволюционизма а крационизъм. Много клонове от науката като примерно генетиката е вид креационизъм.
Накъдето и да се обърнеш само креационизъм.
Очевидно е, че има някакъв естествен подбор но той не е такъв че да се образуват толкова много и толкова различни видове. Като при човешките раси - различните раси имат различни раси но това са незначителни разлики.
Твърди се че хората са рисувал в пещери преди много милиони години и какво? Ако това е вярно, е ами преди милиони са нарисувал антилопа ами тя си изглежда като днешните антилопи. Защо еволюцията спря? Самата идея на атеистичната еволюция предполага тя да не спира никога.
И разбира се най-щекотливия въпрос - липсващ звено. Но не просто е едно а като в картинките в които прегърбената маймуна става човек. Липсващото звено не е едно а са много липсващи звена след толкова години на упорито търсене не е открито.

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by Nameless_onee » Fri Nov 08, 2019 6:09 pm

Еволюцията се осъществява и в момента, просто колкото е по-сложен един организъм толкова е по-бавен този процес. Има голямо значение и продължителността на живота, понеже еволюционните процеси протичат в мярка поколения. Пресни и актуални примери за еволюция е процеса на придобиване на резистентност на вирусите към различните медикаменти, които трябва да ги борят.

Интересно ми е мнението ти по въпроса за възрастта на земята, който подметнах в предходният си пост. Понеже креационистите боравят в хиляди години, докато учените в милиарди, което обяснява защо за религиозните хора е трудно разбирането на един толкова бавен, но непрестанно протичащ процес като еволюцията
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Протуберансите на Колди

Post by Amelia » Fri Nov 08, 2019 6:42 pm

@coldie Некохерентните ти свободни съчинения на теми, които не разбираш не ме интересуват. А онова колко "еволюционистите" не разбирали еволюцията (щото ти все едно имаш изобщо капацитета и познанията да прецениш кой кво разбира) и това за "липсващото звено" и 200 пъти да го повториш няма да стане по-вярно. Очаквам да видя източници които доказват следните ти твърдения:
1. Еволюционистите (whatever the fuck that is) твърдят, че човек произлиза от шимпанзе.
2. Материали (истински научни материали, а не разни конспиративни Ютюб видеа), които доказват следното твърдение:
"Много много-много-многократно по запознати от мен и с еволюционистката история и с много други науки и теории обосновано посочват, че това е просто една теория, пълна не с доказани факти а недоказани предположения."
3. Материали, които доказват, че "липсващото звено" е легитимна част от еволюционната теория и че наистина липсва.
Бонус - Намери ми доказателства, че най-старите ни скални рисунки са на милиони години.

След като имало толкова много източници, не би било проблем да ми изброиш поне по 1-2 за всеки въпрос. Твоите разсъждения по темата не са източник. Аз ти искам източници точно щото бръщолевенията ти по темата са в гъзъ и е ясно, че не знаеш изобщо кво приказваш.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by coldie » Fri Nov 08, 2019 7:11 pm

Значи, откровен съм, ако целта ми да споря с източници и обосновки против еволюционизма ще започна да ги вадя и ще завалят и еволюциониста ако иска ще опитва да дава някакви предполгаеми обяснения. По тези пък и не само тези въпроси на всеки аргумент може да му се намери аргумент и нататък. Различни науки в момента твърдят неща, които създават допълнителни проблеми на еволюционизма.

Ако еволюциониста трябва да обяснява всевъзможните въпроси включително "еволюцията" на това или онова същество сигурно няма да им стигнат векове само да предлагат теории. Има видове при които само при тях самостоятелно граничи с някаква невероятна поредица от милиони случайности за да "евоюлират" в това което са. Това се унможава като погледнеш глобално и започва да става пълен абсурд. Да разбира се, това че нещо не е намерено не означа, че го няма. Това, че нещо има шанс да се е случило е число с неизброим брой нули, и една иденица накрая не означава, че не се е случило.

Резистентността на вирусите към медикаменти не е никаква еволюция, това е приспособяване. И това не е по-разлино от поговорката, че и с най-хубавото нещо не трябва да се прекалява. Ако така разбирате еволюцията, това е ок. Това обаче на мен ми затвърждава усещането, че не разбирате какво е еволюционната теория, тази общоналаганата. А оттам и защо. Дали Дарвин за себе си е пришил и човека към еволюцията или не е, различни сведения, тъй или иначе на база на неговият труд логично неоеволюционистите са стигнали до това да твърдят, каквото твърдят.

Една от най-най-най големите цели на еволюционистите и на тези зад тях еда докажат, че от неорганично може да се получи органично. Знам, че многократно са правили такива лабораторни опити. Не съм чувал да са успяли. Ако някъде е публикувано нещо такова, даже ще сметна че е фалшификация.

За мен въпроса защо правят това е защото особено тези зад тях искат да бъдат богове тук на земята. От окултизъм до еволюционизъм целта е тази.

Виж сега, това креационисти е много общо понятие. Аз не ги обичам такива, затова и толкова много си правя пояснения и добавки в написаното и накрая става постът ми дълъг. Редно е да се фрагментират нещата. Християнството има много деноминации и секти. Християните нямат нищо повече от Библията. Може и сред другите религии да го има това следното - но сред християнството има една, която я наричат секта - Евангелистите, които са всъщност най-чистите и честни. Това го казвам защото те са приели, че Християнството има само Библията, и всякакви други предписания, допълнителни практики, каквото щеш завива към други неща. Християните имам Библията и това. Има и най-важното и другото е второстепенно. Най-важното е Възкресението на Исус, приемането на Исус и след това обещанието за вечен живот.

Дали отнето или добавено в Библията. В самата Библия е написано, че индиректно Бог смята, че това е напълно възможно познавайки какъв е човекът. Пак в Библията има призив четящите внимателно да я изследват и да преценят дали е истина. Аз познавам бегло другите книги на другите религии, но дали някъде в тях има записано нещо подобно. Въобще Библията има някои неща, които фундаментално и не само по смисъл като самият смисъл на написаното, ами като Смисъл (противоположното на безмислено) се различава.

Не, не знам на каква възраст възраст е Земята. Която и наука да вземеш ако ти се търси ще намериш несъотвествия, насосвания, предположения, превърнати в догма и прочее. И геологията мога да посоча, и палеантологията защото са свързани и се изпозлват както за прокарването на еволюционизма, така и за отричането му.

Ако ще и да вземем и лабораторните методи за датировка на тази или онази находка. Те съвсем не са толкова точни. Сами по-себе си не са толкова точни колкото се прокламират. Но към това може да се добави още - когато датират нещо, да кажем някакъв скрит написан на животинска кожа, отчитат ли различни фактори, като как би могла да е обработена тази кожа, в тези предполагаеми хиляди години в която е била заровена или скрита/сложена някъде как и се е отразила околната среда, влажност, сухост, каквото щеш. Това дали би могло да промени та евентуално и драстично тази датировка и т.н.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Протуберансите на Колди

Post by Amelia » Fri Nov 08, 2019 7:13 pm

Не прочетох този чаршаф и няма да го прочета, защото съвсем ясно казах какво изисквам от теб, за да има изобщо смисъл от някаква дискусия. Личното ти мнение няма никакво значение вече, защото отдавна си се дискредитирал като човек, който абсолютно няма представа за какво става дума по темата за еволюцията.

Източници ор ГТФО.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by coldie » Fri Nov 08, 2019 7:16 pm

Amelia wrote:
Fri Nov 08, 2019 6:42 pm
@coldie Некохерентните ти свободни съчинения на теми, които не разбираш не ме интересуват. А онова колко "еволюционистите" не разбирали еволюцията (щото ти все едно имаш изобщо капацитета и познанията да прецениш кой кво разбира) и това за "липсващото звено" и 200 пъти да го повториш няма да стане по-вярно. Очаквам да видя източници които доказват следните ти твърдения:
1. Еволюционистите (whatever the fuck that is) твърдят, че човек произлиза от шимпанзе.
2. Материали (истински научни материали, а не разни конспиративни Ютюб видеа), които доказват следното твърдение:
"Много много-много-многократно по запознати от мен и с еволюционистката история и с много други науки и теории обосновано посочват, че това е просто една теория, пълна не с доказани факти а недоказани предположения."
3. Материали, които доказват, че "липсващото звено" е легитимна част от еволюционната теория и че наистина липсва.
Бонус - Намери ми доказателства, че най-старите ни скални рисунки са на милиони години.

След като имало толкова много източници, не би било проблем да ми изброиш поне по 1-2 за всеки въпрос. Твоите разсъждения по темата не са източник. Аз ти искам източници точно щото бръщолевенията ти по темата са в гъзъ и е ясно, че не знаеш изобщо кво приказваш.
От кой вид е произлязъл човек, какво твърдят еволюционистите? И какво значи (whatever the fuck that is). Не знаеш какво значи еволюционист ли?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by coldie » Fri Nov 08, 2019 7:54 pm

@Amelia , хрумва ли ти, че за да ти дам някакво четиво по тази тема, аз трябва първо да го прочета или препрочета, (ако го намеря, щото гугъл го направиха много глупава машинка и от години ти вади най-популярното а не каквото търсиш. А най-популярното обикновено е най "украсеното" и "сензанционно"), тъй като от години не съм се занимавал, и да го анализирам, и да преценя дали е стойностно, и дали в него има наистина добри агрументи. Не ми се занимава с това. Посочих, че моето желание е да подходя към въпроса философски и логически.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Протуберансите на Колди

Post by Moridin » Fri Nov 08, 2019 7:55 pm

Биологията (а не еволюционистите) твърди, че хората и шимпанзетата имат общ прародител, а не че хората са произлезли от шимпанзетата. Това се каза многократно в темата, @coldie, какво му е толкова трудното за разбиране?

Ето, чети: https://en.wikipedia.org/wiki/Chimpanze ... n_ancestor
This is it. Ground zero.

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by Nameless_onee » Fri Nov 08, 2019 8:12 pm

Какво значи случайност в контекста на еволюцията, че така свободно го използваш този термин?
Случайност е падането на метеорита погубил динозаврите, но еволюцията на бозайниците е следствие от промяната в средата и смяна на динамиката при естественият подбор.

Това да слагаш една книга написана, ревизирана и тълкувана от хора над милионите преки и косвени доказателства за еволюционните процеси е доста нелеп подход.
Да, човечеството не знае всичко отговори (въобще и в частност за еволюцията), но събраните следи и доказателства разкриват пределно ясно картинката на развитието на живота на земята. А по все още неотговорените въпроси се търсят отговори. И те ще бъдат намерени рано или късно, а библията ти дава отговори без да изисква или да има доказателства, които трябва да бъдат приети, въпреки всички противоречия с рационалното мислене.

Библията ти казва ”аз имам всички отговори”, щаз знам всичко”, ”което е различно е грешно”, ”не търси повече знания”. Такова подчинение и изкуствено ограничаване на светогледа е сред най-големите грехове на религиите.
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by coldie » Fri Nov 08, 2019 8:43 pm

Библията ти казва, изследвай ме и ако можеш намери отговорите, това твоето мнение, че Библията ти казва "имам всички отговори" е накакъв твой импринт, както и еволюционизма.
Никаква биология не твърди, че човек е произлязъл от маймуна. И специално микробиологията тотално го отрича.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Протуберансите на Колди

Post by Moridin » Fri Nov 08, 2019 8:44 pm

Уморителен си. Докога ще плещиш някакви твърдения просто ей така? Айде обясни се - кой от какво е произлязъл и как съдим за това.
This is it. Ground zero.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by coldie » Fri Nov 08, 2019 8:50 pm

3нам, че съм уморителен. Нищо ново не ми казваш. Каквото ми се струва по темата го казах в този мой "чаршаф".
Тук, както на вас ви задавам неудобни въпроси, понеже казахте че тук е форум на атистси еволюционисти, по същия начин го задавам във форуми на християни. С тази разлика от преди години, че сега изобщо не ми се занимава със спорове в които са внедрени теории, цитати и изследвания. Интересът ми е към философски разговор.
Вече го казах, много малко аргументи, пък да не кажи и хич не могат да не получат контрааргумент.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Протуберансите на Колди

Post by Amelia » Fri Nov 08, 2019 9:02 pm

coldie wrote:
Fri Nov 08, 2019 7:54 pm
@Amelia , хрумва ли ти, че за да ти дам някакво четиво по тази тема, аз трябва първо да го прочета или препрочета, (ако го намеря, щото гугъл го направиха много глупава машинка и от години ти вади най-популярното а не каквото търсиш. А най-популярното обикновено е най "украсеното" и "сензанционно"), тъй като от години не съм се занимавал, и да го анализирам, и да преценя дали е стойностно, и дали в него има наистина добри агрументи. Не ми се занимава с това. Посочих, че моето желание е да подходя към въпроса философски и логически.
Sources or GTFO.

Ако наистина има толкова много източници против еволюционната теория от толкова много добре запознати с еволюцията лица, би трябвало да можеш да ми намериш инфо с няколко клика. Също, не ме вълнува кво си спомняш или не си спомняш. Формулирал си гледна точка, която повтаряш като папагал. Тая гледна точка е дошла отнякъде. Няма кво тепърва да се образоваш по темата.

Терминът "еволюционист" е малоумен термин, който креационистите/религиотардите използват, за да създадат грешното впечатление, че еволюцията е като няква там религия, дето сляпо се вярва в нея и съответно има също толкова сигурни доказателства за нея, колкото за няквите си там религии. Т.е. никакви доказателства. Никой в нормалния свят, дето се движи по законите на науката не го ползва. За хора, които се занимават с еволюция като рисърч имаме други думи като "evolutionary biologist".
https://en.wikipedia.org/wiki/Evolutionism
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Протуберансите на Колди

Post by Moridin » Fri Nov 08, 2019 9:10 pm

Това ако е философски разговор, аз съм кралицата на Англия (но си оставам по-готин де).
Всъщност изобщо не се класира и за разговор. Айде обясни сега какво искаш да кажеш с микробиологията. Давай, просвещавай, атеисти, християни, будисти, сите.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests