Протуберансите на Колди

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Протуберансите на Колди

Post by coldie » Tue Nov 05, 2019 7:08 pm

Роланд-е удари си два шамара пред огледалото... може да се освестиш. FOX News не са с нищо по-лоши или по-добри от CNN, ABC така нататък. Един дол дренки са всички. Ти май си сериозен наивник. Тръмп за да е още президент, значи не е направил нищо което да е фундаментално в разрез с така нареченият deep state.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Nov 05, 2019 7:26 pm

coldie wrote:
Tue Nov 05, 2019 7:08 pm
Роланд-е удари си два шамара пред огледалото... може да се освестиш. FOX News не са с нищо по-лоши или по-добри от CNN, ABC така нататък. Един дол дренки са всички. Ти май си сериозен наивник. Тръмп за да е още президент, значи не е направил нищо което да е фундаментално в разрез с така нареченият deep state.
Боже колко си зле. Ако КОЙТО И ДА Е друг го беше изцепил това безумие, вероятно щях да се опитам да обясня точно колко невъобразими са Фокс Нюз в сравнение с буквално всяка друга медия в човешката история, или къде се намираме с престъпленията на Тръмп, но ти видимо си взимаш информацията от руски блогове и фейсбук мимове, така че мисля, че каузата е пердута.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Tue Nov 05, 2019 9:09 pm

Roland wrote:
Tue Nov 05, 2019 7:26 pm
coldie wrote:
Tue Nov 05, 2019 7:08 pm
Роланд-е удари си два шамара пред огледалото... може да се освестиш. FOX News не са с нищо по-лоши или по-добри от CNN, ABC така нататък. Един дол дренки са всички. Ти май си сериозен наивник. Тръмп за да е още президент, значи не е направил нищо което да е фундаментално в разрез с така нареченият deep state.
Боже колко си зле. Ако КОЙТО И ДА Е друг го беше изцепил това безумие, вероятно щях да се опитам да обясня точно колко невъобразими са Фокс Нюз в сравнение с буквално всяка друга медия в човешката история, или къде се намираме с престъпленията на Тръмп, но ти видимо си взимаш информацията от руски блогове и фейсбук мимове, така че мисля, че каузата е пердута.
От години не чета нищо от ФОКС, нито от СНН. Те са ми са станали ясни отдавна. И РТ не чета, много рядко. Аз не вярвам на нито една маргинална медия.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Nov 05, 2019 9:52 pm

coldie wrote:
Tue Nov 05, 2019 9:09 pm
От години не чета нищо от ФОКС, нито от СНН. Те са ми са станали ясни отдавна. И РТ не чета, много рядко. Аз не вярвам на нито една маргинална медия.
Не, ако съдим по постовете ти, ти четеш основно чаени листа, черва на животни и, парадоксално, библията. Горе-долу това ти е политическото знание.

Бтв, нито една от изброените не е "маргинална" медия...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Alexis » Tue Nov 05, 2019 9:57 pm

Роланд, рядко съм съгласна с теб в тази тема, но мисля, че да отговаряш на троленето на Колди е като да се гмурнеш доброволно в помийна яма. Спести си този мазохизъм. Човекът или е трол от звездна величина, или няма грам капацитет да разбере и най-простия отговор, така че е безмислено да опитваш.

Моля модератор или админ да метне всичката тая помия където ѝ е мястото, но със сигурност да не бива оставена тук.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Tue Nov 05, 2019 10:00 pm

Roland wrote:
Tue Nov 05, 2019 9:52 pm
coldie wrote:
Tue Nov 05, 2019 9:09 pm
От години не чета нищо от ФОКС, нито от СНН. Те са ми са станали ясни отдавна. И РТ не чета, много рядко. Аз не вярвам на нито една маргинална медия.
Не, ако съдим по постовете ти, ти четеш основно чаени листа, черва на животни и, парадоксално, библията. Горе-долу това ти е политическото знание.

Бтв, нито една от изброените не е "маргинална" медия...
Нека да бъде каквото е.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Tue Nov 05, 2019 10:02 pm

Alexis wrote:
Tue Nov 05, 2019 9:57 pm
Роланд, рядко съм съгласна с теб в тази тема, но мисля, че да отговаряш на троленето на Колди е като да се гмурнеш доброволно в помийна яма. Спести си този мазохизъм. Човекът или е трол от звездна величина, или няма грам капацитет да разбере и най-простия отговор, така че е безмислено да опитваш.

Моля модератор или админ да метне всичката тая помия където ѝ е мястото, но със сигурност да не бива оставена тук.
Do it fast, do it clean. Just do it. Nike.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Tue Nov 05, 2019 10:09 pm

Ако аз обаче съдя по постовете,сте нищо повече от животни. Нищо повече от животни.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by penzata » Tue Nov 05, 2019 10:51 pm

нищо повече от животни. нищо повече от животни. нищо повече от животни.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Xellos » Tue Nov 05, 2019 10:59 pm

Alexis wrote:
Tue Nov 05, 2019 9:57 pm
Роланд, рядко съм съгласна с теб в тази тема, но мисля, че да отговаряш на троленето на Колди е като да се гмурнеш доброволно в помийна яма. Спести си този мазохизъм. Човекът или е трол от звездна величина, или няма грам капацитет да разбере и най-простия отговор, така че е безмислено да опитваш.

Моля модератор или админ да метне всичката тая помия където ѝ е мястото, но със сигурност да не бива оставена тук.
Понеже няма бутон лайк. Крайно време е да е третиран като спам бот и да се погрижат админите.
:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Wed Nov 06, 2019 12:15 am

Roland wrote:
Tue Nov 05, 2019 9:52 pm
coldie wrote:
Tue Nov 05, 2019 9:09 pm
От години не чета нищо от ФОКС, нито от СНН. Те са ми са станали ясни отдавна. И РТ не чета, много рядко. Аз не вярвам на нито една маргинална медия.
Не, ако съдим по постовете ти, ти четеш основно чаени листа, черва на животни и, парадоксално, библията. Горе-долу това ти е политическото знание.

Бтв, нито една от изброените не е "маргинална" медия...
Че има листа има, но по скоро ги пуши ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Thu Nov 07, 2019 6:33 pm

penzata wrote:
Tue Nov 05, 2019 10:51 pm
нищо повече от животни. нищо повече от животни. нищо повече от животни.
Еми така де, ако надменността е единственото нещо, които описват човека еми тогава ок, това което го пишете е най-малкото надменност и тогава сте супер хора.
Много много-много-многократно по запознати от мен и с еволюционистката история и с много други науки и теории обосновано посочват, че това е просто една теория, пълна не с доказани факти а недоказани предположения. Така де, ако нещо не е доказано няма как да знаем дали е факт.
Факт е обаче, че го няма "липсващото звено".

Аз лично имам усещането, че еволюционистите, дори не разбират какво по просто казано еволюция на цялата система, космос, земя, видове и прочее. След като вярват в неща, които са много далеч от същността на еволюцията. Повърхностно може да изглеждат свързани, обаче човек ако размисли логично, ми те не са.
Но какво да ви говоря, има такива хора които са убедени в нещо си, чели са това и онова и са решили, че вече знаят всичко или почти всичко.

Има и друго нещо, в повечето спорове между еволюционисти и апологети, има много видеа, еволюционистта подхожда не просто надменно, той се опитва да вмени предположения за факт, и в крайна сметка всеки добър апологет му разбива на пух и прав теорията, но добронамерено и никой голям апологет няма да си позволи да се държи надменно и да опитва да демагогства. Теория, друго ако не приемате, поне това изглежда съвсем нормално да приемете, че това е една теория. Теории бол.

Абе това поведение е жалко бе хора, аз откакто започнах да се осъзнавам не се подигравам на хората за това или онова, камо ли за правописни грешки. Та помня тука не много отдавна един случай в който един от админите ми се подиграваше, и целия му пост беше пълен с всякакви грешки.

На мен ей това ми обяснява много неща за еволюционистите атеисти.
https://www.youtube.com/watch?v=6uMjLKNf4ic

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by Nameless_onee » Thu Nov 07, 2019 7:55 pm

Според теб еволюционната теория (теория, както хелиоцентриската теория) е недоказана, за сметка на бъкащата със солидни доказателства (често на очевидци 😯) креационистка теория?

https://youtu.be/pa4q9d-lbkQ
https://youtu.be/iVYXZpUCl8Q

Ясно че няма да ги изслушаш ама ако го направиш доста хоризонти могат да ти се разкрият (и доста заблуди сринат).
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by coldie » Thu Nov 07, 2019 8:19 pm

Не, аз казвам, че еволюционистите не разбират същността на собствената си теория, говоря за нео-еволюционистите, тъй като теорията на Дарвин е по-различна. Може би защото както във видеото не излизат от своята идеология, която някак си им е имплантирана.
Какво общо има хеолоцентризма с еволюционизма, особено атеистичният, но и под каквото и да било форма?
Креационизъм като мдоерното понятие (Том Круз) е вид секта, не съм запознат с тях.
Ако имаш предвид креационизъм поради факта, че според Библията Бог е създал всичко е нещо различно. Вие май точно в това не можеше да направите уж малките но големи разлики.
Ако погледнеш Битие, хронологично напомня неоеволюционзма. Фундаменталната разлика е, че там има Бог, който създава всичко. Някои от най-големите умове през вековете дори да не вярват в Библията признават, че зад сътворението на всичко няма как да не стои разум.

Библията не е доказана, как да бъде доказана, научно? Но нищо от нея не е компрометирано. В това, число след толкова много години неща, сбития, хора описани в Библията са се потвърдили и от извънбиблейски източници и от археологически открития.

Пак това ще повторя, имам чувството, че еволюционистите не разбират същността на своята теория. Бъркат неща, които само изглеждат в тяхна подкрепа.

Всеки допър апологет е много по-добре запознат с еволюционизма от повечето еволюционисти.

Аз съм някакъв аматьор и в двете, но мога да задам поне по два въпроса на всеки апологет или еволоционист, и ще се пулят и няма да имат никакъв отговор.

Така, че ако не разбираш, опитай се първо да разбереш каква е същността на еволюционизма, почерпи мъдрост от видеото и подходи философски. И тогава ела и се присмивай на "креационистите".

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by coldie » Thu Nov 07, 2019 8:32 pm

Nameless_onee wrote:
Thu Nov 07, 2019 7:55 pm
Според теб еволюционната теория (теория, както хелиоцентриската теория) е недоказана, за сметка на бъкащата със солидни доказателства (често на очевидци 😯) креационистка теория?

https://youtu.be/pa4q9d-lbkQ
https://youtu.be/iVYXZpUCl8Q

Ясно че няма да ги изслушаш ама ако го направиш доста хоризонти могат да ти се разкрият (и доста заблуди сринат).
Ще отделя накакво време, но доколкото слушам първите минути, разказват същите приказки. Все пак благодаря, че някой не се отнася толкова надменно и поне се опитва да аргументира с нещо. Все пак да те попитам, ако аз ти пусна няколко часа видео на тема Библия а също и на тема дебат между еволюцинисти/атеисти и апологети, ще го изгледаш ли?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest