Протуберансите на Колди

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Протуберансите на Колди

Post by трубадур » Fri Nov 08, 2019 9:11 pm

Кефи ме как се опитвате обаче :mrgreen:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by coldie » Fri Nov 08, 2019 9:26 pm

От моя страна е философски. Философиятя се занимава и се е занимавла с много неща, но същността е да се занимава със същността.
Не, няма да влизам в режим обясняване чрез някакви теории про-анти. Няма да отстъпя и ако ще се пише нещо, поне от моя страна ще е с филосфска, морална и човешка насоченост.
Да кажем, че някога еволюционизма бъде достатъчно добре аргументиран, ако до тогава изобщо има хора. Нито ти, нито аз ще сме живи, дори това да се случи.
Аз много често задавам един въпрос на различни хора - от това и това твое поведение какво следва?
Какво ако Исус е измислица, какво ако изкуплението е е измислица, какво ако обещанието за вечен живот е измислица.
Християснстово ви обещава вечен живот.
Какво ви обещава еволюцинизма, нищо.
И сега вероятно ще си помислите, че аз се самозалъгавам. Но според мен се самозалътгвате вие и си удвоявате усилията да занесете тленното в гроба, там няма да ви е от полза. Дори учението за Христа да е измислица, човечеството не познава по добро обещание. Имаме там прераждания в източните религии, какво ви обещат те- че ще се преродиде без значение в каква форма и вид. Но няма да помните нищо от предишния си живот. Фундаментални разлики. Исус обещава, че ще вдигне всички след смъртта и ще има съд по, не по делата, нито по помислите, ами по плодовете.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Протуберансите на Колди

Post by Amelia » Fri Nov 08, 2019 9:48 pm

И т.н.
Стандартните скатавания на лицата, които наистина нямат с кво да подкрепят твърденията си.

Кво ми обещава теорията на еволюцията? Обяснение на моят собствен метаболизъм посредством наблюдения на други, генетично свързани с мен организми; оттам - лекарства, които ще удължат живота ми и ще повишат качеството му. Нови хранителни и текстилни продукти, с които ще мога да разполагам дори в неблагоприятните климатични условия, които ни предстоят. По-голяма продуктивност на съществуващи животински и растителни видове, с които ще можем да добиваме повече продукт с по-малко ресурси (важно при множащото се население на планетата). Нови механизми, чрез които да се борим с болестотворни организми и бъдещи епидемии. И прочее, и прочее. Теорията на еволюцията не само ми обещава разни неща, а ВЕЧЕ изпълнява обещанията си, предвид това, че сега живеем, всички ние на тая планета, много по-добре от поколенията преди няколко столетия дето са имали само обещанията на Джизъс. Джизъс не им е помогнал много като ги е изтребвала чумата, например.

Аз ако ти обещая 200 милиона долара, ще ми повярваш ли на обещанието? Ако ти обещая, че ще те направя да живееш вечно? Не? Що така? Виж, обещавам ти, няма как да не те лъжа, нале.

Ебати малоумието. Плз заключете темата - абсолютно нищо няма да излезе от нея.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by Xellos » Fri Nov 08, 2019 10:17 pm

Що се оставяте да ви троли ве бунаци? Не мога да локвам теми, иначе голямо местене ще пада, като не мое се сдържите с Роланд да не отговаряте на позиви от друга вселена. :mrgreen:
Capture.JPG
Capture.JPG (64.84 KiB) Viewed 6463 times
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by coldie » Fri Nov 08, 2019 10:21 pm

Тези, неща, които си изброила как са повишили качеството на живот нямат нищо общо с еволюция. И дори да нямат каквто ти дават? Надеждата, че няма да живееш не до 60 ами до 90 години?

User avatar
Drake
Adept
Posts: 234
Joined: Fri Aug 27, 2004 5:07 pm
Location: Castle Discordia
Contact:

Re: Протуберансите на Колди

Post by Drake » Fri Nov 08, 2019 11:39 pm

90 години е едно добро начало, особено ако сме в крепко здраве благодарение на повишеното качество на живот. Така или иначе, ние еволюционистите няма да се прехвърлим в едно по-добро място след като се гътнем, по-добре да си го направим хубаво тук и сега, за колкото се може повече. Ако твоето предложение е да страдаме с надеждата, че после ще е хубаво -- мерси.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by coldie » Sat Nov 09, 2019 12:03 am

Drake wrote:
Fri Nov 08, 2019 11:39 pm
90 години е едно добро начало, особено ако сме в крепко здраве благодарение на повишеното качество на живот. Така или иначе, ние еволюционистите няма да се прехвърлим в едно по-добро място след като се гътнем, по-добре да си го направим хубаво тук и сега, за колкото се може повече. Ако твоето предложение е да страдаме с надеждата, че после ще е хубаво -- мерси.
Това, че човек трябва да страда задължително в земният си път, за да достигне безмъртие, са си някакви ваши лични обструкции. Има есенция, записана в Библията. И аз ви го казах поне два пъти. Възкресение, приемане на Исус и вечен живот.

User avatar
Drake
Adept
Posts: 234
Joined: Fri Aug 27, 2004 5:07 pm
Location: Castle Discordia
Contact:

Re: Протуберансите на Колди

Post by Drake » Sat Nov 09, 2019 12:20 am

Т.е. не пречи да се възползваме от възможностите за дълъг живот и щастие на земята, благодарение на еволюционистките открития описани от Амелия и в същото време приемаме Исус и се радваме и на безсмъртие след като земният ни път приключи?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by coldie » Sat Nov 09, 2019 12:38 am

Да, Христос обещава вечен живот на всеки, който го приеме със сърцето си.И тук идва големият проблем.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by Xellos » Sat Nov 09, 2019 9:01 am

72623284_3024539800895265_1721977892205756416_n.jpg
72623284_3024539800895265_1721977892205756416_n.jpg (52.76 KiB) Viewed 6425 times
:ninja:

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by Nameless_onee » Sat Nov 09, 2019 11:39 am

Тези неща с празните обещания ги дават и на ислямистките самоубийци. Разлика няма, празни думи без никаква възможност за доказателство.
Такъв тип хора, със сляпа вяра и без капка критическо мислене са най-опасните.

Колди дай философското си разбиране за еволюцията, че е интересно как ги виждаш ти нещата
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Протуберансите на Колди

Post by Amelia » Thu Nov 14, 2019 2:36 am

Специален поздрав за @coldie :
Image
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Протуберансите на Колди

Post by coldie » Fri Nov 15, 2019 8:53 pm

Nameless_onee wrote:
Sat Nov 09, 2019 11:39 am
Тези неща с празните обещания ги дават и на ислямистките самоубийци. Разлика няма, празни думи без никаква възможност за доказателство.
Такъв тип хора, със сляпа вяра и без капка критическо мислене са най-опасните.

Колди дай философското си разбиране за еволюцията, че е интересно как ги виждаш ти нещата
Завиждам на всеки, който е приел искрено и безрезервно Христос в сърцето си. Много е лесно да вярваме в дарвинизъм, в индуизъм, сливане с абсолют, прераждания, в това, че накрая ще те претеглят на теглилката според това дали добрите ти дела са повече от лошите. Това не ни коства почти нищо.
Всичко е цветя и рози.
Християнският Бог се опитва да ни вкара в правият път с моркова и тоягата. Този, който си мисли, че спазвайки разни предписания, благославяйки Бога ще получи автоматично Спасение е пълен глупак. Няма такова нещо. Обаче имаш опцията, преди да е станало прекалено късно, да се изкупиш ако наистина приемеш Изкупителя в сърцето си.

Защо ли в Библията е написано, че глупаци са тия, които са отрекли Бог в сърцето си? Не в ума си, ами в сърцето си. В тази връзка много атеисти не са отрекли Бог в сърцето си, а го отричат в ума си.

Ако баща ти или майка ти ти набие два шамара, означава ли че не те обича?

Морковът - това е опция на твоя родител да те вкара в правия път. Той си кооперира с тоягата - болката, страха, който да те вкара в правия път, за твое добро.

Това е многократно "кохерентно" изпитано в живота на много хора.

П.с. И тук да добавя, че не е толкова страшно, ако не получим вечен живот изпълнен с доволство. Умираме си и намираме покой защото вече нищо не чувстваме, нито виждаме, нито усещаме. Успокоителната нотка на атеизма. Но ако тази приказка Библията не е просто приказка, ще се молим да умрем тук и сега и да ни изядат червеите в гроба в който нищо няма да усещаме. Защото иначе ще страдаме вечно в съзнание.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests