Човекът във високия замък, въпрос

Мръсните страсти – на сапун
Post Reply
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Човекът във високия замък, въпрос

Post by coldie » Mon Apr 02, 2018 8:01 pm

От Филип К. Дик

Някой чел ли е книгата и гледал ли е сериала по нея? Само прехвърлих различни страници от книгата но ми изглежда много различна от сериала. Който е с два излезли сезона и просто исках да дочета от книгата как завършва историята. Но доколкото виждам сериала никак не се придържа към книгата и в допълнение последователността е разбъркана.
?

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Човекът във високия замък, въпрос

Post by penzata » Mon Apr 02, 2018 8:34 pm

Един бърз сърч (горе вдясно) показва 21 поста, в които е споменато самото заглавие. Навярно, около тях, има и други коментари, в които да се изказват мнения за книгата. :unsure:

Като цяло не разбирам, защо съществува тази нова тема, като можеше да си зададеш "въпроса" в някоя от всичките съществуващи (рандъм стафа в този форум, някъде при сериалите или в спама), но най-вече заради факта, че ти не си чел книгата, а само си бил "прехвърлил" някакви страници. Нито споделяш мнение, нито искаш да дискутираш нещо, нито каквото и да било.

Вярно, че не си активен от известно време и този ти пост изобщо не изневерява на стила ти, та разбирам напира и нуждата да припомниш за чудатостта си, но подобни неща като долния цитат:
Но доколкото виждам сериала никак не се придържа към книгата и в допълнение последователността е разбъркана.
?
ми бъркат в здравето, заедно с това че "книгата ти изглежда много различна от сериала", а не обратното, както и цялата конструкция на "темата" ти, заедно със заглавието.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Човекът във високия замък, въпрос

Post by coldie » Mon Apr 02, 2018 9:13 pm

Може би не ме разбра. Гледах сериала по книгата(2 сезона, има обявен 3-ти), който не довършва историята. И прегледах книгата за да мога да хвана откъде да я чета за да видя как завършва историята.
И от това което успях да разбера изглежда, че книгата и сериала са доста различни.

Затова попитах дали някой е и чел книгата и гледал сериала по нея, та ако може да ме ориентира откъде да я чета за да видя края на историята, ако изобщо има такъв.

П.С. Разбираш ли, аз не съм чел книгата, гледах сериала, който не е довършен и си мислех че са се придържали към книгата, и затова си дръпнах книгата, но това което видях е че няма нищо общо като хронология със сериала, отделно в сериала се набляга на различни сцени сравнено с книгата, затова попитах ако някой е направил и двете - чел е книгата и е гледал сериала по нея, дали може да ме ориентира откъде да я чета за да науча края на историята...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Човекът във високия замък, въпрос

Post by penzata » Mon Apr 02, 2018 11:10 pm

:shock:


:dash: брейндемидж :dash: брейндемидж :dash:брейндемидж :dash: брейндемидж :dash: брейндемидж:dash:брейндемидж :dash: брейндемидж:dash: брейндемидж
__________________________________________________________________________________________
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Човекът във високия замък, въпрос

Post by трубадур » Tue Apr 03, 2018 12:15 am

Пензич поне вече знаеш за кой ще е продължението на хелблейд :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Човекът във високия замък, въпрос

Post by Roland » Tue Apr 03, 2018 5:55 am

НЕ ИСКАМ ТОВА ДА Е ИСТИНА
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Човекът във високия замък, въпрос

Post by coldie » Tue Apr 03, 2018 7:07 pm

Господа и дами,
не ми е ясно защо така реагирате?
Това е някаква носталгия към безсмислените коментари, може би?

Ясно посочих, че НЕ СЪМ ЧЕЛ КНИГАТА.

Какво не разбрахте?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Човекът във високия замък, въпрос

Post by Roland » Tue Apr 03, 2018 7:09 pm

Anybody want to take this? Or should I?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Човекът във високия замък, въпрос

Post by coldie » Tue Apr 03, 2018 10:01 pm

Roland wrote:
Tue Apr 03, 2018 7:09 pm
Anybody want to take this? Or should I?
Да. Може.
По едно време те смятах за интелигентен човек. И сега те смятам за интелигентен човек. Знаеш ли; навремето когато се карахме в един друг форум най-голямата обида ми нанесе един друг...от вашите среди. С него ще ми бъде трудно да се помиря. Той вероятно не се сеща, но аз помня. С теб? Изпитвам някаква тъга (не знам какво е), че интелигентен човек като теб не може да превъзмогне минали караници. С нещо помниш ли НАИСТИНА да съм те обидил? Защотоаз не помня с нещо ти наистина да си ме обидил.
Смятам, че е под нивото ти. Може и да греша.
Сам знаеш, че не съм чест гост тук. Дали ми пука дали някой ще ме банне? Като цяло не. Но все пак това е място където влизат и пишат интелигентни хора.
Просто... ами гледате много марвел филми.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Човекът във високия замък, въпрос

Post by Moridin » Wed Apr 04, 2018 7:25 am

@coldie, има статия за сериала в списанието, където се говори и за разликите с книгата :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Човекът във високия замък, въпрос

Post by Yan » Wed Apr 04, 2018 10:05 am

@coldie Книгата не е особено дебела, така че просто я прочети от началото до края. Струва си.
Иначе каквото Моридин каза.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Човекът във високия замък, въпрос

Post by coldie » Fri Apr 06, 2018 9:35 pm

Yan wrote:
Wed Apr 04, 2018 10:05 am
@coldie Книгата не е особено дебела, така че просто я прочети от началото до края. Струва си.
Иначе каквото Моридин каза.
Общо взето я прочетох. Философска книга. Направо няма почти нищо общо със сериала. Но за пръв път ми се струва, че сериала е по-...хмммм увлекателен от книгата. Зависи как ще завършат историята. Иначе някои от актьорите са невероятни.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests