Annoying tea party shit

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Annoying tea party shit

Post by Amelia » Sat Aug 08, 2015 2:00 am

Ghibli wrote:Какво не й е наред на тази снимка с Wildrose, че не схващам? Между другото, американската Tea Party ми е също толкова непозната като всички останали в онази част на света - не че ме интересуват, но беше забавно как очакваш хората да са наясно с нея :)

А, ок, видях, колелата на автобуса съвпадат с изображението...

OMG, Ghibli, не вярвах, че е останал човек с Интернет на тая земя, който да не е разбрал каква изродщина в световен мащаб е американското Tea Party Movement, ама явно имало...

Иди се образовай, че си трябва. Това са уродите, които настояват за малко правителство, ниски данъци и облекчаване на регулациите в разни бизнеси, като междувременно гарнират всичкото това с приказки за Джизъз, хомофобия, ксенофобия, расизъм, женомразство и т.н. Май от всичките актове на омраза, само антиционизъм не практикуват, да им се ненадеваш. Античовешката им дейност е оставила белези навсякъде - доста от тях са бели милионери, финансово свързани с корпорации, които наливат пари в политиката на страната, за да им се позволи да си правят квото си искат. Те са тея дето отричат climate change, внасят проектозакони, с които искат да узаконят убийството на медицински персонал в клиники за аборт и обръщат часовете по еволюция в училище в часове по Джизъс и креационизъм. Те са тея дето в момента призовават към бойкот на решението на Supreme Court-a за легализация на хомосексуалните бракове, лелеят за безценната си Втора поправка и искат всичко да се разрешава с оръжия - от междусъседските отношения, до инвазия в Иран и пускане на дроунове в Ирак и Афганистан.

И понеже цялата тая клоунада се развива в страната с най-голяма армия в света, чиято икономика дирижира всички останали световни икономики, на всички трябва да ни пука за това, щото животът на всички ни, без изключение, е насран от тея.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Ghibli » Sat Aug 08, 2015 9:56 am

Аз гледам по друг начин на това - моята възможност да влияя на политиката на САЩ е равна на 0, така че за мен лично няма смисъл да се образовам по въпроса.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Amelia » Sat Aug 08, 2015 10:15 am

К. Надявам се розовия ти информационен балон да остане все така недосегаем за климатичните промени и поредицата войни и проблеми с човешки права в Близкия Изток, които тласкат емигранти и бежанци към България. :lol:
Last edited by Amelia on Sat Aug 08, 2015 10:33 am, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Ghibli » Sat Aug 08, 2015 10:19 am

Намали малко агресията? :roll: Не всички са длъжни да се интересуват от политиката на САЩ, сериозно. Реакцията ми към климатичните промени и войните по света каква би трябвало да бъде, според теб?
Last edited by Ghibli on Sat Aug 08, 2015 10:21 am, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Amelia » Sat Aug 08, 2015 10:20 am

Това е сарказъм. Има неща, които са базова обща кутура в глобализирания свят, в който живеем. Свинщините на САЩ скапват живота И в България.

Реакцията ти я оставям на теб - важно е да знаеш, че ги има и какво ги причинява. Ако някой ден ти се наложи да вземеш някакво решение за нещо, било то отношение към бежанец в България, това дали да си купиш продукт на дадена корпорация или това за кого да дадеш гласа си, когато гласуваш, то най-добре да разполагаш и с някаква информация, за да поставиш нещата в перспектива.
Last edited by Amelia on Sat Aug 08, 2015 10:26 am, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Ghibli » Sat Aug 08, 2015 10:22 am

А сарказмът не е агресия, защото? Допълних си поста по-горе с въпрос, между другото.

П.П. Тая дискусия е за прането, сори 8-)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Amelia » Sat Aug 08, 2015 10:26 am

Аз мога да кажа, че твоето мрънкане е пасивна агресия. Ко прайм тогава? :roll:

Аз също си едитнах поста горе.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Ghibli » Sat Aug 08, 2015 10:41 am

За агресията - намаляваш активната агресия към мен, и наблюдаваш дали ще намалее отговора й, който възприемаш като мрънкане.

Само общи приказки - трябва да съм информирана, бла бла. Не, не трябва. Няма полза за мен да пълня съзнанието си с боклуците на света, при положение, че не мога нищо да направя по отношение на тези проблеми.

Ок, от твоята гледна точка - трябва да взимам осъзнати решения и да предприемам осъзнати действия. Да вземем за пример наближаващите местни избори в България, на които аз имам право да гласувам и теоретично някакво влияние (практически никакво, но това е друг въпрос). По какъв начин следва да направя връзката между американската Tea Party, климатичните промени, ислямска държава и пр., и това решение - как да гласувам на българските местни избори?

Изчезвам, можем да продължим после.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Aug 08, 2015 11:03 am

:popcorn: ей едно анимирано смайли дето винаги ще е на място в този форум за мен :D

През малкия Ники ми е и на мене бтв за некви Чайници на пичка си лелина за момента след като в няма 10 часа Реднеците около мен, докато се опитвам да си проветря ергенската обител, си пекът по хлад карначета на балкона и Сичко Вътре... :suck:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Amelia » Sat Aug 08, 2015 11:12 am

Не, няма какво да продължаваме. Ако си решила, че от теб нищо не зависи и затова ще си плуваш в розовия информационен балон, хубу, само ако обичаш не парадирай с невежеството си тук все едно е нормата на поведение. Или парадирай, но не мрънкай после за това, че хората те взимат на подбив. :lol:

Едно мога да ти обещая - промяна НЯМА да се случи, докато хората масово си живеят в розовите балони. Промяната може да е незначителна, като това да не си купуваш продуктите на Нестле, Епъл, Монсанто, Байер, етц или да не гледаш световните по футбол, организирани от ФИФА. Може да се изрази в това да дадеш някоя друга дреха на бежанските лагери в страната или поне да не гледаш кафявите хора в центъра на Софето с презрение. Или пък да имаш някакво становище за разполагането на американски военни бази в страната и за законите за чуждестранни инвестиции (които примерно в момента позволяват на канадска компания да добива и изнася благородите метали на България за без пари, замърсявайки междувременно български почви и води) и да подкрепиш това си становище, гласувайки за съответната партия. Ето ти примери за неща пряко или косвено свързани с политиката на Tea Party Movement в САЩ, които влияят на живота в България и върху които ти можеш да упражниш някакъв контрол без да полагаш особени усилия. Пък ако се почувстваш ОСОБЕНО авантюристично настроена, можеш да почнеш гражданска инициатива за нещо - примерно холандците наскоро осъдиха собствената си страна, за това, че не се справя с екологичните си задължения. Тук граждани също натискат политиците и корпорациите, които искат да си вадят и прокарват петрол ебавайки майката на целия ландшафт и съсипвайки резервати и свещени за индианците земи.

Айде със здраве.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Ghibli » Sat Aug 08, 2015 4:12 pm

Не ми отговори за местните избори, както и очаквах, защото нямаш аргумент в подкрепа на тезата си. Но пък отново ми пусна зле прикрита обида, че съм невежа и недостатъчно граждански активна, щом не се интересувам от американската вътрешна политика. Ми не, не е така.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Annoying tea party shit

Post by Yan » Sat Aug 08, 2015 5:03 pm

Пък на мен ми е забавно как уж интелигентни хора обиждат несъгласните с позицията им, вероятно щото тва ги прави да изглеждат много куул, знам ли.
Ениуей, детската градина се пренася тук. :mrgreen:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Amelia » Sat Aug 08, 2015 7:26 pm

@Ghibli
Amelia wrote:Или пък да имаш някакво становище за разполагането на американски военни бази в страната и за законите за чуждестранни инвестиции (които примерно в момента позволяват на канадска компания да добива и изнася благородите метали на България за без пари, замърсявайки междувременно български почви и води) и да подкрепиш това си становище, гласувайки за съответната партия.

Пък ако се почувстваш ОСОБЕНО авантюристично настроена, можеш да почнеш гражданска инициатива за нещо - примерно холандците наскоро осъдиха собствената си страна, за това, че не се справя с екологичните си задължения. Тук граждани също натискат политиците и корпорациите, които искат да си вадят и прокарват петрол ебавайки майката на целия ландшафт и съсипвайки резервати и свещени за индианците земи.
Ян! :heart:
Аз се чудя пък белег за качеството на чий интелект е това, че цъфваш на всяка дискусия на Гибли да й помагаш. :lol:
Остави я веднъж да се справи сама - може пък да й се получи.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Yan » Sat Aug 08, 2015 7:45 pm

Amelia wrote: Ян! :heart:
Аз се чудя пък белег за качеството на чий интелект е това, че цъфваш на всяка дискусия на Гибли да й помагаш. :lol:
Остави я веднъж да се справи сама - може пък да й се получи.
Предвидимо, Амелия. Предвидимо. Можеш и по-добре :mrgreen:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Annoying tea party shit

Post by Xellos » Sat Aug 08, 2015 7:50 pm

Image
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests