Annoying tea party shit

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Annoying tea party shit

Post by Moridin » Mon Aug 10, 2015 9:19 am

Запознаването с политико-икономическите течения в световен мащаб е полезно не само защото всичко е свързано (например ако/когато TTIP стане факт, продукцията произведена в условията на американски регулации, ще бъде продавана в Европа; или например ситуацията с Гърция и перспективите пред нея са малко или много резултат от комбинацията между техния икономически модел и изискванията на СБ/МВФ/ЕЦБ към правителството, които са в голяма степен моделирани от икономически парадигми активно развивани в САЩ),

но също защото изглежда важно човек да знае какво се прави и какво работи и какво не по света, в смисъл на организация на обществото и на икономиката, за да знае какво може да се направи и какво може да сработи и в България.

С други думи, мисля, че критерият "мога да влияя върху" е доста тесен критерий за подбор на информация?
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Annoying tea party shit

Post by Ghibli » Mon Aug 10, 2015 7:38 pm

Аз не само смятам, че не мога да променя света, но също така смятам, че не мога да променя и България :) Понеже най-скоро предстои да влияя на съдбините на страната си, отговаряйки на жизненоважния въпрос за електронното гласуване*, можеш ли да ми свържеш този въпрос по някакъв начин с американската вътрешна политика и съществуването на Tea Party?

Или, в друга посока, да вземем един тесен пример: ако някой предложи креационизъм да се учи в българско училище, не ми трябва да знам за съществуването на Tea Party в Америка, за да го смятам за глупост, просто защото креационизмът си е, независимо кой го подкрепя някъде по света.

Като знаеш какво предвижда TTIP, какво влияние имаш върху него? Като знаеш от какво е породена ситуацията в Гърция, по какъв начин можеш да влияеш на развитието й? Имам предвид ти лично. Това знание те прави информиран, ок, няма лошо да е информиран човек за световната политика, щом го влече. Аз просто твърдя, че няма практически смисъл.

*къде е смайлито с табелка "сарказъм"?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Annoying tea party shit

Post by Morwen » Wed Aug 12, 2015 2:49 pm

За мен тонът в темата е твърде много отвъд необходимото. Признавам, и първата реплика на Гибли започва с по-кисел тон от необходимото, но отговорът я надскача. Смятам че информираността за света по принцип е плюс, но не можеш да вменяваш информираността за всяко дебилно движение в света (или петте най-влиятелни дебилни движения) като задължение на някого.

Също така съм виждала обратната страна на тази информираност. Постоянно във фейсбук някой се оказва информиран за кеймтрейлсовете, подмяната на Путин с двойник, подмяната на Обама с извънземен и спецификите на сутрешния секс с мъж зодия козирог. Някакви ентусиасти щяха да спасяват прилепите в деветашката планина (такова място просто няма), други ентусиасти искаха да премахват мълчаливия отказ и да го заменят с мълчаливо съгласие (което ще акумулира чудовищно беззаконие), трети ентусиасти обясняват как трябва да се забрани глутенът.

Също така, нека позволим като някакви хора спорят и половинките им да имат мнение, дори то да съвпада с това на партньора им.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Annoying tea party shit

Post by Moridin » Wed Aug 12, 2015 5:09 pm

Върху TTIP можеш да влияеш, като изпращаш писма на представляващите те евродепутати или участваш в дискусиите, организирани от ЕП за целта в България :)

Електронното гласуване е меко казано много съществен въпрос, но това е друга тема. Аз никъде не съм твърдял, че всичко възможно на света зависи от познаването на Tea Party :) За сметка на това можеш да си отговориш на въпроса за е-гласуването, информирайки се за това как то е било въведено в други държави, какви са евентуалните му недостатъци и (в случая на България и диаспората) какви са плюсовете му.

Не мисля, че някой очаква от някого да поглъща де що има информация на света (нито е възможно). Но е факт, че осмислянето на наглед безсмислена информация открива на осмислящия повтарящи се поредици от изводи, които биха могли да бъдат приложени в редица ситуации.

Tea Party движението е грозен пример за това как парите могат лесно да извратят демокрацията и медийния фон и колко лесно е солидарността и толерантността в обществото да се загубят. Тези феномени не са нови, но е интересно да бъдат наблюдавани в развита демокрация (всъщност една от първите демокрации в модерния свят).

Ти може да не мислиш, че можеш да промениш България или света, но правилното твърдение всъщност е: "не мога сама". Елитите разчитат именно на апатия и незнание, за да увековечават захвата си върху публичната власт и публичните средства :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Annoying tea party shit

Post by Ghibli » Wed Aug 12, 2015 5:20 pm

Общо взето каквото Морви каза, да не я повтарям :mrgreen:

Жалко, че не даваш някакви по-конкретни доводи. Въпросът за електронното гласуване беше в контекста на това, че според Амелия понеже не се интересувам от Tea Party-то, съм невежа и живея в розов балон. Затова и аз питах защо трябва да се интересувам точно от Tea Party-то.

Последният абзац ми звучи много неприятно. Напоследък съм развила непоносимост към активизъм. Тогава смени "не мога" с "не искам при тия условия": да вложа големи усилия и енергия за резултат, който няма да ми донесе удовлетворение.

(Къде е правилното смайли, когато му трябва на човек, апелирам да оправиш подредбата на смайлитата!)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Annoying tea party shit

Post by Moridin » Thu Aug 13, 2015 12:01 pm

Опитах, ама не е съвсем тривиално ;)
Аз съм дал доста конкретни доводи защо *е полезно* да се интересуваш от Tea Party
Дали *трябва*, това никой не може да каже :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Annoying tea party shit

Post by Ghibli » Thu Aug 13, 2015 9:15 pm

По-скоро се надявах да напишеш нещо, което да мога да приложа към себе си, един вид да се заразя от теб, но не се получи :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Annoying tea party shit

Post by Amelia » Fri Aug 14, 2015 1:58 am

Гибли, ти си невежа, не само защото не знаеш елементарни неща от съвременната геополитика, а и защото с киселяшкия си тон създаваш впечатлението, че едва ли не ти нарушавам покоя и вътрешния комфорт с това, че съм изложила някво инфо във форума. Най-якото е, че ти явно сама осъзнаваш невежеството си. Иначе нямаше изобщо да ми влизаш с типичния си ехидно-упрекващ-нацупен тон на някакъв тотално безобиден пост. Като не знаеш коя е Tea Party, ходи браузни в Гугъл кои са тея, или питай човешки ако ти се е приискало да знаеш. Или просто не отговаряй, ако нямаш нищо смислено за казване. Смърдяла си и в други теми, за това, че ти показвали някакви дълбоко затормозяващи те с негативизма си неща от света, на които си се натъкнала докато най-невинно си си браузвала форума, търсейки забавни неща, с които изключително отрудения ти мозък да си почине. Ми освен да ти препоръчам да не излизаш от 9gag, друго не знам. Аз лично обаче нямам никакво намерение да ти слугувам на капризите и да ти щадя крехката преуморена от негативизъм психика, така че ще си продължавам както досега. Най-важното в случая е, че научи кво е Tea Party, въпреки врънкането и съпротивата. Прави с това знание каквото пожелаеш.

Морве, когато ми покажеш къде Ян дава своите пет цента по темата за Tea Party и това колко е релевантна тя за живота в България, тогава ще ти повярвам, че е дошъл да споделя мнение, което обаче случайно съвпаднало с това на жена му. Дотогава, неговото включване си остава точно това, заради което ги подигравам.

Жоро, евалата!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Annoying tea party shit

Post by Ghibli » Fri Aug 14, 2015 10:50 am

Не знам какво да ти отговоря, освен да вземеш да пиеш някакви успокоителни? И да си сложиш очилата за четене?

Твоят пост "тая канадска партия може да не я знаете, но тя е същото като оная американска партия" ми изглеждаше аналогичен на това:
Spoiler: show
Image
Поради което аз отбелязах, че Е ЗАБАВЕН.

Стилът ти на общуване в спор във форума се вижда какъв е.

По същество: не, не съм невежа, защото Tea Party не го докарва до статус на "елементарни неща от съвременната геополитика", че да се интересувам от нея и да я знам. Нито ми е било проблем да науча какво е, нито съм се съпротивлявала на това знание. Това, което съм говорила някога в други теми и в друг контекст, е било казано някога по други теми и в друг контекст, очевидно нямащ общо с въпроса, по който си говорим тук, и е било възприето от теб по някакъв начин, който не е задължително верен.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Annoying tea party shit

Post by Marfa » Fri Aug 14, 2015 11:31 am

Ехо, ехо, ехо! Знам, че е жега и пр., ама защо са тия нерви? Локвам темата и ви моля малко да поуспокоите тона. Особено Амелито в случая. Peace и т. н.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests