Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Jan 07, 2015 5:01 pm

Litz wrote:Бе всъщност цвета, който символизира чистота и девственост са синьото, голям смях, щото майка ми точно на втората си сватба се ожени в синьо.
Аз говоря конкретно за белите рокли, които всъщност са нещо бая скорошно, и при тях идеята за чистотата е вторична и възникнала по - късно в сравнение с тази, че така се показваш колко си богат като носиш нещо направено от скъп бял плат и което ще носиш само веднъж. Преди това е било обичайно да се омъжват жените с каквото имат подръка.
Иначе това за синьото не го знаех.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata


User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jan 07, 2015 9:39 pm

Въпрос с повишена трудност. Коя е жертвата в случая:
http://www.ijreview.com/2015/01/228383- ... gn=Culture

Бтв, тая и аз бих я бушонирала.

Онслот, гледам първото клипче. Тая жена ме кефи безмерно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jan 08, 2015 4:34 am

Изгледах и другите две клипчета.

Начи тая, най-добре да се придържа към еволюция, социология и история, щото като почне да говори за икономика, глупостите почват да бликат. Това за фемпокалипса беше много зле. Да, не е хубаво социалните помощи и задълженията след развод да се разпределят по тоя начин, ама аре да не е това причината за Апокалипсисъ в Япония (и по света), а?

Начи все ми се струва, че повече мъже ще ходят да се образоват в уни-то, ако таксите не бяха десетнайсет хиляди долара на семестър и ако след образованието си имаха повече възможности за реализация. Що за безумен свят е тоя, в който ти ТРЯБВА стипендия, за да можеш изобщо да си позволиш да учиш??? И това ли идва от двойния стандарт при развода и биологичните особености на брака? Щото дълбоко ме съмнява дълбоката мотивация за образование, работа и, въобще, живот на рандъм 18-годишен пишлигар, таман завършил гимназията, да е биологичната нужда от предаването на собствените му гени в бъдните поколения. Вие за това ли мислите като се чудите кво да правите с живота си? Щото аз мисля за собствения си кеф, таковата.

Когато живееш в общество, в което 99% от хората работят като животни, за да може горния 1% да си живеят като царе, не виждам как ще си мотивиран за труд, образование и успех. В България колко от образованите хора живеят като някви Крезове? Що имаме футболисти, мутри и чалга певици като лични модели на подражание, а не учени, доктори и прочее? Липсата на нуклеарни семейства била виновна, рийш ли, не дерегулацията на пазара и корпоративните и мафиотските злоупотреби с парите на данъкоплатците. Дрън-дрън ярина.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Thu Jan 08, 2015 8:30 am

Amelia wrote: Начи все ми се струва, че повече мъже ще ходят да се образоват в уни-то, ако таксите не бяха десетнайсет хиляди долара на семестър и ако след образованието си имаха повече възможности за реализация. Що за безумен свят е тоя, в който ти ТРЯБВА стипендия, за да можеш изобщо да си позволиш да учиш??? И това ли идва от двойния стандарт при развода и биологичните особености на брака?
Това което аз разбрах е, че изглежда на запад стипендиите и механизмите подпомагащи образованието са непропорционални в полза на жените, както и че училищната система по-принцип е по-добре пригодена за тях.
http://www.telegraph.co.uk/education/ed ... aster.html
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... girls.html
Amelia wrote: Що имаме футболисти, мутри и чалга певици като лични модели на подражание, а не учени, доктори и прочее?.
Атлетите, певците и т.н. не са лични модели само в България, а навсякъде. Предполагам че има нещо общо с вниманието, славата и признанието които полувачават от медиите и обществото за успехите си.
Amelia wrote: Щото дълбоко ме съмнява дълбоката мотивация за образование, работа и, въобще, живот на рандъм 18-годишен пишлигар, таман завършил гимназията, да е биологичната нужда от предаването на собствените му гени в бъдните поколения. Вие за това ли мислите като се чудите кво да правите с живота си? Щото аз мисля за собствения си кеф, таковата.
Ами мотивацията включва, това че ролята на мъжете в обществото е на всяка цена да осигурят прехраната на семействата си. Постигането на финансов и професионален успех е начинът да си спечелиш уважението на другите мъже и експоненциално да увеличиш избора си от потенциални сексуални партньорки.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jan 08, 2015 9:42 am

Това дълбоко не е вярно за диспропорционалната система. Да, има квоти за жени тук и там. Но в университетите продължава да има специалности, които са си традиционно мъжки - точните науки, математиката, инженерните специалности. В упраженията ми по химия, които водех на инженери, я имах 2-3 момичета от 20 студента, я не. В тея специалности болшинството приети студенти са мъже. Има инициативи, с които да се поощри интересът на жените към тея направления - на мен ми флъдят и-мейла с един women in science нюзлетър, в който ме уведомяват за уоркшопи и прочее по темата. Вероятно има повече специално организирани стипендии за жени, отколкото за мъже, но отново - основният проблем тук е, че образованието е толкова скъпо, че трябва да разчиташ на програми и стипендии, за да го получиш, а не че има повече стипендии за жени. И тоя проблем няма да се реши с нуклеарни семейства и преразглеждане на политиката при разводите, а с адекватно финансиране на висшето образование. Е, могат да пренасочат парите, които са заделени за подпомагане на самотни майки, към образователната сфера. Ама и това не изглежда особено адекватно. Кво прайм начи, в случаите в които жената е забременяла и родила със съгласието на мъжа, който после я е заебал? Или й се е наложило да бяга от него, щото оня е бил изрод? Са, не е като мъжете да са винаги невинните жертви, дето жените ги уреждат с деца, без да ги питат. В тоя ред на мисли, онуй дето нямало контрацептиви за мъжа също е дебилитет. Ми кондомите кво са? Еякулацията навън кво е? Те ти два начина, дето намаляват шанса от бременност и дето са изцяло във властта на мъжа.

И онова, че нямало доктори, щото жените лекарки не работели по 44 часа на седмица... Начи тая мацка, доколкото разбирам е канадка и даже се вихри ей тука при мен в Албърта, щото е говорител на Men's Right Edmonton. Едмънтън ми е на 3 часа път с кола от Калгари. Ми ше взема да ида на крака и да й обясня що чака за лекари месеци наред. Не е щото жените лекари не работят по 44 часа на седмица, а щото канадските лекари обичат да се изнесат към САЩ като завършат, където почват да правят ебаси кинтите с тамошната система на здравеопазването. На мен вече няколко лекаря ми избягаха към Америка - висококвалифицирани специалисти. Точно тоя тип, за който чакаш. Та ако на Канада й трябват още лекари, да вземе да си произведе и да ги стимулира да си стоят в нея, вместо да се чудят дали патриархата или феминизма са им виновни. Щото на тоя имиграционен наплив не се смогва лесно - напоследък всяка година в страната влизат по 260000 нови имигранта със статут на постоянно пребиваващи.

Изобщо, мацката има адски ценни попадения, особено като обяснява как се е стигнало до настоящото положение от еволюционна и историческа гледна точка. Ама икономическите й хипотези са преувеличени прекомерно, а и поне в тея три клипчета, които гледах не видях да предлага решение на НАСТОЯЩАТА ситуация. Да, ясно що така е станало. Да, феминистките са фул оф шит. Сега кво да правим е въпросът? Ако си видял клипче, в което е предложила алтернативи отвъд "ми тряя да остаим тея неща да си се развиват сами за още няколко десетки хиляди години, докато станат биология, вместо психология" ще се радвам да го видя.

едит: Мотивацията на мъжете е била да си изхранят семействата в патриархалните времена, когато, съгласна съм, не е имало как да е друга. Ми сега пак ли така трябва да се мотивират мъжете? И жените? При всичката технологична революция, която размива разликите между ролята на двата пола в света?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Jan 08, 2015 9:52 am

То като нашите идиоти дето се дивят що лекарите вместо да си седят тука, бягат кой към Франция, кой към Германия, кой къде свари. Че даже Баце на няколко пъти успя да артикулира идеята да ги задължал първо да си отработели тука не знам колко там години, преди да идат да работят за свястна заплата.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Thu Jan 08, 2015 11:14 am

Amelia wrote:Но в университетите продължава да има специалности, които са си традиционно мъжки - точните науки, математиката, инженерните специалности... Има инициативи, с които да се поощри интересът на жените към тея направления - на мен ми флъдят и-мейла с един women in science нюзлетър, в който ме уведомяват за уоркшопи и прочее по темата. Вероятно има повече специално организирани стипендии за жени, отколкото за мъже...
Има си традиционно мъжки специалности, както и традиционно женски, което си е обусловено от естествените разлики в мъжката и женската психология. Работата е там, че въпреки че има повече инициативи които помагат на жените да навлязат в "мъжките" специалности отколкото обратното, пак жените са тези които се оплакват колко са подтискани.

Това с лекарите е по-скоро не най-добрия пример за нещо за което и ти писа по рано в темата.
Amelia wrote:Половината PhD студенти са жени. И после изчезват. Много малко от тях продължават научната си кариера и стават ръководители на научни групи.
Парите за образование похарчени за мъжете и жените са по равно и след това мъжете ги оползотворяват в по-голяма степен защото много жени се поддават на натиска от обществото(или собствените си приоритети) да си гледат къщата и децата.

Това за неадекватното финансиране на образованието в много страни и неадекватното заплащане след това не ги оспорвам като сериозни проблеми, но те са общи за двата пола.
Amelia wrote:Мотивацията на мъжете е била да си изхранят семействата в патриархалните времена, когато, съгласна съм, не е имало как да е друга. Ми сега пак ли така трябва да се мотивират мъжете? И жените? При всичката технологична революция, която размива разликите между ролята на двата пола в света?
Не че трябва но в повечето случаи е така. Жените не че трябва да приоритизират децата и домакинството(ти например изглежда че не го правиш), но го правят. Както се казваше в едно от клипчетата жените почти винаги изискват от мъжете до тях да са поне толкова успели колкото са и те. Сега когато жените имат повече възможности за професионално развитие, това добавя допълнителен натиск върху мъжете да се реализират. Ако някой мъж който има възможност да стане адвокат или програмист, вместо това реши да преследва мечтата си да е дърводелец ще си ограничи по-този начин потенциалните партньорки, както някоя жена която не иска деца би ограничила своите.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jan 08, 2015 11:44 am

Начи аз съм съгласна, че стипендии само за жени в западното ни общество са ненужни и създават двоен стандарт. Просто не го виждам като чак такъв проблем, водещ до Апокалипсис и т.н.

За PhDтата, държа да отбележа, че те РАБОТЯТ по време на PhDто си. Т.е. извършваш научен труд, за който ти се плаща. Парите идват основно от проекти, които твоят ръководител е спечелил. Това дълбоко не е държавна субсидия на образованието ти, поне не в тая част на света. Част от задълженията ми бяха да ОБРАЗОВАМ студенти, т.е. не е само рисърча. Това няма нищо общо с онова, за което GWW говореше. Тя говореше за ъндърградс. Там има държавни субсидии, т.е. държавата ти помага да се образоваш. Са, колко точно помага в тая част на света - не знам. Студенцията плаща доста сериозни пари за образованието си както казах. Въпросът е, че някои жени не си отработват на 100% парите, които са вложени в тяхното образование, щото се пенсионират по-рано и т.н. Доколко е вярно това, отново един господ знае, щото жената докато работи също плаща данъци все пак. Според мен ако работи към 10-ина години по специалността си, вече е изплатила дължимото към страната си. Да не говорим, че доста от университетските специалности не изискват кой знае колко пари - са филолозите, примерно, химикали не ползват. Лаборатории не им трябват. И т.н. Така че нещата са по-сложни отколкото тя ги представя и далеч не толкова апокалиптични.

Аз мисля, че ако еманципацията си свърши работата както трябва, мъжете ще бъдат облекчени откъм отговорност. Са друго си е да не си единствения човек, който работи в къщи и от когото всички останали зависят. Една от причините що аз и мъжа ми все още нямаме деца е, че мен ме тресе дълбок ужас от това, че ще трябва да поема отговорността за издръжката на друго живо същество. Щото не мога да позволя само мъжът ми да работи и докато мога, ще работя и аз. Просто това е честния начин според мен. Ако родя в някъв миг и приоритетите ми се настроят към това да си отглеждам децата може и да размисля, но, наистина разбирам кво му е на един патриархален мъж. Та това да мериш пишки с жена си ми се вижда по-лесно от това всичката отговорност да е на твоите плещи.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Jan 08, 2015 12:04 pm

Amelia wrote:Изгледах и другите две клипчета.

Начи тая, най-добре да се придържа към еволюция, социология и история, щото като почне да говори за икономика, глупостите почват да бликат.
Там е работата, че и по другите въпроси е много зле. Колко съм се забавлявал с глупостите й. Познанията й по история особено са плачевни. Основната й теза "women have never been oppressed anywhere at any time", което е меко казано идиотизъм. Имаше май и разни постове или клипчета, в които обясняваше как видите ли, в Афганистан талибаните въобще не дискриминирали жените. Постоянно повтаря, че мъжете в Америка и Великобритания били получили правото да гласуват в замяна на задължението за военна служба, което въобще не е вярно исторически. И т.н.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jan 08, 2015 12:27 pm

Абе малко са й нестандартни дефинициите, ама съм склонна да се съглася с нея за доста неща. Не съм видяла това за жените в исляма, ама онова за патриархалното общество при нас връзва смисъл. Мъжете са си платили за привилегиите с, примерно, тежък физически труд. Или с военната служба. По това време жените и да са искали, не са можели да поемат ролята на мъж - просто трудът е бил твърде физически тежък в отсъствието на модерна технология. Разглеждането на жените като невинни жертви в продължение на хилядолетия ги изкарва неприятно малоумни и неспособни. Жените ще трябва да сдобият някои от мъжките задължения, ако желаят да имат някои от мъжките привилегии. Ролята на мъжете в патриархалното общество е поддържаща, а не главна (ако разгледаме създаването на деца като основната цел в живота на човек от онова време). И прочее, и прочее. Много ме кефи как извърта сдъвкани от феминистките клишета и им посочва всичките логически дупки. Доколкото виждам, жената наистина иска равенство между половете, а не мъжко или женско сюпремаси. С което ме спечелва веднага.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Thu Jan 08, 2015 12:35 pm

Amelia wrote:но, наистина разбирам кво му е на един патриархален мъж. Та това да мериш пишки с жена си ми се вижда по-лесно от това всичката отговорност да е на твоите плещи.
Съгласен съм но проблема е, че феминистките виждат само себе си като онеправдани и подтиснати.

Като се вземе предвид, че все пак жената си има явна анти феминстка agenda очаква се, че ще преувеличава и изкривява нещата понякога, но на тези неща за които Demandred споменава и аз не съм попадал.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Jan 08, 2015 1:32 pm

Anyway, we’ll see. But some of her questions got me thinking. At one point I told her that what was once radical feminist thought is now mainstream–not mainstream feminism but mainstream culture. That if, for instance, you walked up to anyone on the street and said, “Women were historically oppressed,” their answer would be “of course”. And I’ve even seen MRAs, and MRM-friendly people such as Christina Hoff Sommers, parrot this line of thinking–that women in the past were oppressed because they were women.

Ms. Rekai responded with something along the lines of, “Wait, so you don’t believe women were oppressed?”

I said no.
http://www.donotlink.com/framed?32865
Абе малко са й нестандартни дефинициите, ама съм склонна да се съглася с нея за доста неща. Не съм видяла това за жените в исляма, ама онова за патриархалното общество при нас връзва смисъл. Мъжете са си платили за привилегиите с, примерно, тежък физически труд. Или с военната служба. По това време жените и да са искали, не са можели да поемат ролята на мъж - просто трудът е бил твърде физически тежък в отсъствието на модерна технология.
Това не оправдава дискриминацията. Не е катo жените примерно в средновековното село да са са излежавали и да са си гледали кефа, докато мъжете им са се трудели. Всички са бачкали яко.

Плюс това колко се труди някой исторически няма никаква връзка с това колко е привилигирован. Да не би благородниците да сеа се трудели повече от крепостните селяни? Не, просто са били по-силни.

В обществата, за които има исторически данни за infanticide практики, в повечето случаи много повече бебета момичета са били убивани, отколкото момчета, и никога обратното. Дори и сега е така в Индия, Китай и немалко други страни. Това как са връзва с теориите, че жените са по-ценени от обществото и по-защитавани?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Jan 08, 2015 8:13 pm

Amelia wrote:Въпрос с повишена трудност. Коя е жертвата в случая:
http://www.ijreview.com/2015/01/228383- ... gn=Culture
Не знам кой е жертвата, обаче ако мен някой ме удари както тая кифла фрасна младежа, ще страда - освен ако не е някакво хлапе на дванайсет години или по-малко, примерно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jan 08, 2015 10:25 pm

И хлапе да е, пак ще яде шамари от мен.

Мат, и аз не съм съгласна, че не е имало диксриминация срещу жените, но пък и тя не казва точно това. Ако прочетеш текста от линка дето си пуснал, ще видиш и обясненията за Афганистан и Китай. Не звучат твърде налудничаво. Въпреки че ненам къв ще да е па тоя ислямски закон, дето го имало и в ззападните общества, според който парите, изкарани от жената са си само на жената. Това там избива вече яко на сай-фай. Отделно, имам известен проблем с тезата, че лошите икономически условия в Афганистан са виновни за тва дет се случва. В смисъл, да, виждам как това може да повлияе. В същото време в Саудитска Арабия, която не е Афганистан, жената не може да кара кола, щото ще й се повредяли яйчниците. Ненам, ненам...

Основната й теза (с която съм съгласна бтв) е, че ако жените желаят да са "свободни" и "привилегировани" като мъжете, ама наистина, ще им се наложи да поемат същите задължения като мъжете. И че голяма част от женската дискриминация произлиза точно от това, че жените отказват да поемат тези задължения. Или обстоятелствата го налагат. Но това, че нито мъжете, нито жените в Афганистан са истински свободни си е вярно отвсякъде. И двата пола нямат особено право на избор в така изграденото (не на последно място посредством външен натиск) общество. Всички са жертви на това оскотяване, не само жените.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests