Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jun 17, 2015 7:04 pm

Morwen wrote:
The Dragon wrote:
Morwen wrote:Не успях да разбера съвсем - смяташ, че подобни случаи, ще намалят доверието на съдебните заседатели в обвинението или нещо не схващам?
Да. За жалост.
Факт, такива случаи вредят на всички, макар че се надявам все пак да успяват да докарат някаква степен на безпристрастност в журито.
Не е въпрос само на безпристрастност, а че модерните изнасилвания са фундаментално неясни. Около 10-20% от случаите са ясни - извършителя по някакъв начин е обезсилил жертвата. Останалите са някакво комбо от млади хора, хормони, алкохол, наркотици, скапана комуникация и лоши решения.

А разбира се вманиачените феминистки на тема sexual assault успяха да върнат цялата борба за равноправие на жените около 50 години назад, след като наложиха тезата, че жената е перманентна жертва и по никакъв начин не носи отговорност за действията си след първия шот текила.

И разбира се не може да се води диалог на тази тема ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Thu Jun 18, 2015 7:49 pm

Бе вманиачените феминистки намират сексизъм във всичко и всичко ощетява жените. Всичко.

Мен най-вече ме дразни теорията за equal pay, която и Обама почна да раздухва. Смисъл това, че жените изкарват по-малко не значи, че им плащат по-малко. В крайна сметка кой нормален работодател ще наема мъже в тоя случай, ако може да си наеме само жени и да си спести 20 процента? Сериозно.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jun 18, 2015 8:10 pm

Litz wrote:Бе вманиачените феминистки намират сексизъм във всичко и всичко ощетява жените. Всичко.

Мен най-вече ме дразни теорията за equal pay, която и Обама почна да раздухва. Смисъл това, че жените изкарват по-малко не значи, че им плащат по-малко. В крайна сметка кой нормален работодател ще наема мъже в тоя случай, ако може да си наеме само жени и да си спести 20 процента? Сериозно.
На жените не им плащат по малко, а средната жена получава по малко. Което е различно. Все пак една жена губи от най-ценните си години раждайки деца, вместо да е корпоративна кучка градяща кариера. Мъжете могат да си позволят и да са по-агресивни при смяна на работа/пазарене за заплата - което е лесно като нямаш семейство/деца and on and on ... има стакване на играта срещу женския пол.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Thu Jun 18, 2015 8:42 pm

my point exactly.

Доколко раждането е губене на време не знам. Има жени, които успяват и двете като майка ми (ма тя други проблеми има).

Иначе ето нещо позитивно, което съвременният феминизъм постигна:

http://www.ibtimes.com/nigeria-bans-fem ... ut-1938913

Ся един закон пролет не прави, но е доста по-добре да има закон, от това да липсва.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 18, 2015 8:44 pm

Мда. Наскоро гледах някво видео на Мадокс, където въпросния цитираше някъв официален доклад. Жените като цяло получават по-малко от мъжете като цяло. Но като се вземе предвид това какво работят, разликите в заплащането стават незначителни. Жените по-често работят по-нископлатени работи. Иначе на тая работа получават същите пари като мъжете.

Което обаче не значи, че стъкления таван е изчезнал и че често се срещат работодатели, които предпочитат да наемат мъж вместо жена (при еднакви квалификации), щото не им се разправя с калимерите около евентуалните бременности. Което много сори, ама трябва да спре просто.

А за обрязването - да, хубаво е, че е официално забранено вече в Нигерия, но то е официално забранено и на други места, но продължава да се практикува. Една от причините за това е, че самите жени си го искат. Забраната само го вкарва в ъндърграунда, където могат да се случат сякви сакатлъци в тая процедура. Тоя проблем няма да се реши без добро образование и хигиена.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jun 18, 2015 9:03 pm

Litz wrote:my point exactly.

Доколко раждането е губене на време не знам. Има жени, които успяват и двете като майка ми (ма тя други проблеми има).
Ммм естествено че има. При 4 милиона жени в БГ (или 150 в САЩ) винаги ще има няколко които са толкова талантливи ( и късметлийки) че да успеят да градят кариера, да са майки и супер наточени от фитнеса.

Амелия - не е толкова просто. Ако става дума за позиция където си лесно заменим (Здравейте "IT-а" от HP, 60K, Sutherland и хора завършили академията на Наков) е лесно. Но примерно в един малък стартъп който 2 години финансово ще е на ръба на бръснача, едно заместване може да ти излезе много скъпо.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 18, 2015 9:09 pm

Аз знам, че не е просто, но отново стигаме до това, че основно жените излизат в майчинство в днешно време и заради това и ги разглеждат като пола, който ще те остави да увиснеш без работници, за да си гледа децата. Самото раждане и възстановяването след него не отнемат чак толкова време. Да почнат вече и мъжете да си гледат децата и да излизат в отпуск по бащинство - така ще се отрегулират нещата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Thu Jun 18, 2015 9:17 pm

За обрязването има и много жени, които не го искат. Образованието си е майката. В крайна сметка ако ми обясняват някви супер възвишени неща на тема как не съм истинска жена с клитора си без да съм изпитала клиторен оргазъм в културния контекст на тия държави може и да се навия да мина под ножа. Ся верно е, че има жени, които смятат че клиторът е символ на патриярхията и трябва да се премахне, ма тия са за лудницата.

Относно бременните жени съм съгласна, че е безумно да им се отказва работа, щото потенциално може би някога в близкото/далечното бъдеще те биха могли да забременеят. Но когато твърдят, че жената изкарва 80 цента за всеки долар, който мъжа изкарва за същата работа и ми призлява.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Fri Jun 19, 2015 9:47 am

Amelia wrote:Самото раждане и възстановяването след него не отнемат чак толкова време. Да почнат вече и мъжете да си гледат децата и да излизат в отпуск по бащинство - така ще се отрегулират нещата.
Exclusive breastfeeding is recommended up to 6 months of age, with continued breastfeeding along with appropriate complementary foods up to two years of age or beyond.

+

http://www.dailymail.co.uk/debate/artic ... rgeon.html
I fear this gender imbalance is already having a negative effect on the NHS.
The reason is that most female doctors end up working part-time — usually in general practice — and then retire early.
As a result, it is necessary to train two female doctors so they can cover the same amount of work as one full-time colleague.
Given that the cost of training a doctor is at least ?500,000, are taxpayers getting the best return on their investment?
There is another important issue. Women in hospital medicine tend to avoid the more demanding specialities which require greater commitment, have more antisocial working hours and include responsibility for management.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jun 19, 2015 9:59 am

Извинявай, но не мисля, че има много жени, които кърмят децата си до 2 годишни, а и нали се сещаш, че едно двегодишно дете, което вече яде нормална храна, няма да има нужда да бъде кърмено по 5 пъти на ден. Освен това късното кърмене се препоръчва най-вече в страни, където има недостиг на храна, замърсена вода и т.н. Да не говорим, че детето изисква време доста след като е забравило за кърменето.

Що се отнася до лекарите - и от мъжете лекари трябва да обучават два пъти повече вместо да карат някакви хора да прегарят от работа, особено като се има предвид какви може да са последиците от това.
Last edited by Morwen on Fri Jun 19, 2015 12:24 pm, edited 2 times in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jun 19, 2015 10:29 am

Кърмата при нужда може да се изцежда и да се оставя на таткото да нахрани бебето. Има си и помпи, с които това да се направи. Има ги от години.

Относно лекарите - жените, ЕСТЕСТВЕНО, че избягват идиотските часове и т.н, при положение, че трябва да си идат в къщи и да си дундуркат децата. Ако повече мъже почнат да си тръгват те по-рано от работа, за да вземат малките от детската градина или да ги заведат на уроци по пиaно, футбол, етц, или щото детето е болно, жените ще могат да поемат и по-късни смени. Изобщо, очевидни неща някви.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Fri Jun 19, 2015 1:54 pm

GPs are very well paid. Their average salary is around ?103,000 — quite sufficient for a woman doctor who is also a mother to be able to afford quality childcare at home.
But the salary also means that part-time working still allows for a comfortable lifestyle.

A female junior surgical trainee told me recently that when she went to medical school, some female students announced from the start that they intended to be part-time GPs when they qualified.
На Амелия наистина майчинството би и било пречка в гоненето на нобеловата награда, но аз съм само поредния прост програмист и да ми плащат 2 години за да си отглеждам детето ми се струва добра оферта.

Какво ви кара да смятате, че повечето хора са супер амбициозни и се стремят към някакви ръководни позиции и бляскава кариера?
Защо мислите, че болшинството от жените на драго сърце ще отстъпят "дундуркането на децата" си за да прекарват повече време на посредствената си работа?
В много държави средната продължителност на живота е по-висока за жените, а пенсионна възраст по-ниска. Защо феминистките не се борят за премахването на това неравенство?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Jun 19, 2015 2:34 pm

Onslaught wrote: Какво ви кара да смятате, че повечето хора са супер амбициозни и се стремят към някакви ръководни позиции и бляскава кариера?
Защо мислите, че болшинството от жените на драго сърце ще отстъпят "дундуркането на децата" си за да прекарват повече време на посредствената си работа?
В много държави средната продължителност на живота е по-висока за жените, а пенсионна възраст по-ниска. Защо феминистките не се борят за премахването на това неравенство?
Първия въпрос е по скоро - да не пречим на тия които искат.

Втория - щото радикалните модерни феминистки не се борят за равноправие отдавна, а за контрол.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jun 19, 2015 4:04 pm

Onslaught wrote: На Амелия наистина майчинството би и било пречка в гоненето на нобеловата награда, но аз съм само поредния прост програмист и да ми плащат 2 години за да си отглеждам детето ми се струва добра оферта.

Какво ви кара да смятате, че повечето хора са супер амбициозни и се стремят към някакви ръководни позиции и бляскава кариера?
Защо мислите, че болшинството от жените на драго сърце ще отстъпят "дундуркането на децата" си за да прекарват повече време на посредствената си работа?
В много държави средната продължителност на живота е по-висока за жените, а пенсионна възраст по-ниска. Защо феминистките не се борят за премахването на това неравенство?
По първия въпрос - каквото каза Драгън.
А за пенсиите - в повечето страни върви към това. При страните, за които има информация в Уикипедия, в повече от половината възрастта е еднаква. На въпроса защо досега е било така - когато бай ти Ненчо се пенсионира от него се очаква да ходи да играе карти с комшиите и евентуално да взима внуците от училище. Когато леля ти Нонка се пенсионира, от нея се очаква да продължи да готви, чисти, да гледа внуците, винаги когато се наложи и да затваря зимнина. Да, може би като работодател на теб не ти пука за това и те е яд, че срещу същите пари получаваш 10 години по-малко. Е, от една страна, не ги плащаш ти, от друга очаква се, че и ти ще извлечеш полза от твоя аналог на съответната леля и обществото като цяло ще е по-добре така. С промяната на очакваното разпределение на ролите, се променя и възрастта за пенсиониране.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Fri Jun 19, 2015 5:26 pm

The Dragon wrote: Първия въпрос е по скоро - да не пречим на тия които искат.
В развитите страни има ли някакви законови пречки, или става дума за предразсъдъците които имат и двата пола?

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 8 guests