Election Bullshit

Мръсните страсти – на сапун
LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sat May 31, 2014 4:07 pm

Morwen wrote:Причината да не можеш да се примириш с това, че аз ти отговарям на очевидния въпрос, е че не искаш отговор, а да се заяждаш специално с Марфа. Иначе нямаше да коментираш авторството в пъти по-интензивно, отколкото коментираш самия смисъл на поста.
И аз отговорих на твоя изфабрикуван отговор. Скролни нагоре и прочети. Да не би да имаш проблем с компютъра, че пропускаш така съобщения?
Заяждам се с хората, които се заяждат с мен и ме сравняват със зеленчуци, прасета и всякакви други растителни и животински видове, а след това най-лицемерно и грозно ме обвиняват в елитарност.

moonlight
С опит да върна темата обратно в руслото: Сравнение между прогнозите на социолозите и резултатите от изборите

Някои опорни точки направо си се набиват на очи...
Боя се, че е невъзможно. Иначе евала за статията.
"Да, така е. Ниската избирателна активност е причината разликата между ГЕРБ и БСП да е само 11%. Всички видяхме какво стана при високата избирателна активност, последвала порциите на Доган през 2009 г."
От статията е цитатът. Интересно ми е Роланд и Марфа как ще го коментират. Аз съм напълно съгласен.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat May 31, 2014 6:00 pm

LFbg, още не си научил, но ще научиш, че в този форум положението е малко, като в България. Всичко си върви по мед и масло, докато не се засегне егото на управляващата структура. Тогава има равни, по-равни, най-равни, богове, Амелиа и те така. Ти никога няма да си прав, защото къв си ти, че ще си прав? Ратайчетата трябва да си знаят мястото. :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jun 01, 2014 2:50 am

Amikae wrote:LFbg, още не си научил, но ще научиш, че в този форум положението е малко, като в България. Всичко си върви по мед и масло, докато не се засегне егото на управляващата структура. Тогава има равни, по-равни, най-равни, богове, Амелиа и те така. Ти никога няма да си прав, защото къв си ти, че ще си прав? Ратайчетата трябва да си знаят мястото. :lol:
Батеееее, айде поредната жертва. Насила те държи някой тук, окован си с вериги и не можеш да спреш да постваш.

Идва някакъв там пич, който се държи на видима възраст 20, държи някакъв комично интензивен снизходителен тон, с много смайлита, говори на хората на "момиче" и т.н. и после Злата Власт е виновна, че всички му скачат?

Който се чувства като жертва, е поканен да си ходи. Тоя форум е за хора, на които им е приятно да пишат тук и да си комуникират с останалите юзъри, пък ако ще и останалите юзъри да са трима души.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jun 01, 2014 4:21 am

ЛОЛЗОРС! :lol:

Амикае, само да споделя, че ти за да си ни ратай, тряя да ни вършиш няква работа. Понеже не ни вършиш никва работа, си просто един най-обикновен селски бек. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sun Jun 01, 2014 10:05 am

Amikae wrote:LFbg, още не си научил, но ще научиш, че в този форум положението е малко, като в България. Всичко си върви по мед и масло, докато не се засегне егото на управляващата структура. Тогава има равни, по-равни, най-равни, богове, Амелиа и те така. Ти никога няма да си прав, защото къв си ти, че ще си прав? Ратайчетата трябва да си знаят мястото. :lol:
Ахахаха, падам от стола направо - просто мога да посоча момента, в който ги ядоса. Айде, да не кажа нещо по-тежко, все пак автоцензура правим, ама да се е*а, трябва да съм много прост, щом цял живот на шибаното его на някого стъпвам, а? Нещо не мога да се приуча да живея по тая прекрасна българска "максима" - наведената главица, сабя не я сече.
Сега, и в близкото бъдеще, ще бъдеш разпънат на кръст и изгорен на кладата на форума като еретик или вещица... или като двете заедно.

Роланд:
Идва някакъв там пич, който се държи на видима възраст 20, държи някакъв комично интензивен снизходителен тон, с много смайлита, говори на хората на "момиче" и т.н. и после Злата Власт е виновна, че всички му скачат?
Я да ти припомним този пост:
Всеки има право да ми реагира С КАКВИТО СИ ИСКА ДУМИ.
и след това тези думи:
Всяко действие има противодействие. За всичко, което някой от нас прави или казва, останалата част от човечеството има мнение, което може да изрази в прав текст В РАМКИТЕ НА ЗАКОНА.
Даже и с големи букви си го написал, един вид, да се знае... Някои обаче имат повече право от други. Примерно, на мен могат да ми кажат, че съм свиня, но аз не мога да ползвам смайлита. На мен могат да ми кажат, че съм пубер и съм се държал пуберски, но аз не мога да отвърна, че една жена се държи като момиче. Мен могат да ме упрекват за избора ми и да го наричат "морално неадекватен", но аз не мога да упреквам за избора на другите и не мога да им търся сметка, защото, цитирам дословно, "тролче, в качеството си на какъв изискваш от хора, в случая от мен, да ти се дават някакви обяснения?"
Демек, къв съм аз, че да ми се обръща внимание? Къв съм аз, че да съм прав? Ратайчетата трябва да си знаем мястото... :lol:
... ако ще и останалите юзъри да са трима души.
Както подканваш тук един, там втори, натам са тръгнали нещата...
ЛОЛЗОРС!

Амикае, само да споделя, че ти за да си ни ратай, тряя да ни вършиш няква работа. Понеже не ни вършиш никва работа, си просто един най-обикновен селски бек.
Ето как изглежда мнението на една улегнала в живота дама. Дамите пишат "тряя", "няква", "никва", "селски бек"... Отговорът, който ще получиш от мен, определено ще е с обръщение "г-жо".
Ако искаш принц - бъди принцеса. Това е моментът, в който очаквания се разминават с реалност.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jun 01, 2014 10:24 am

Не искам принц. Искам непокорен форумен войн с ненаведена главица като теб!!! :heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jun 01, 2014 11:21 am

А, споко, тука е прането, няма нужда от автоцензура.

И естествено, че всеки може да реагира както си иска. Но и на него после му реагират както си искат и т.н. и т.н. Когато влезеш в някакво общество, дори малко и изолирано като тукашното, или се съобразяваш с някакъв тон, който е подходящ за ситуацията, или почваш да чупиш стойки на голям пич и настройваш мигновено всички срещу себе си.

Ти избра второто. Споко, ясен си, никой не е шокиран от поведението ти. Такива като тебе са си класическа порода по форумите. Влиза, изфъчква се на всички и после почва да бучи срещу репресивния режим и да играе някаква роля на саркастичната жертва, която едновременно е много репресирана и много над тия неща.

нАучна статия мога да напиша за тебе, толкова пъти съм те срещал по форумите... :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sun Jun 01, 2014 1:23 pm

Roland wrote: И естествено, че всеки може да реагира както си иска. Но и на него после му реагират както си искат и т.н. и т.н.
Е добре де, тогава защо обвиняваш ироничния ми тон? Защо ме заплашваш(ти написа, че било заплаха) заради реакцията ми? Хем мога да реагирам както искам, хем ме заплашваш(по твои думи) с някакви санкции.
Да не говорим, че въобще не смятам иронията за някакъв обиден тон. Рязък - да, но обиден - не.
Когато влезеш в някакво общество, дори малко и изолирано като тукашното, или се съобразяваш с някакъв тон, който е подходящ за ситуацията, или почваш да чупиш стойки на голям пич и настройваш мигновено всички срещу себе си.
Значи ти смяташ, че е съвсем подходящо за ситуацията да ти кажа, че си разпасано прасе и зеленчук? Теб тези сравнения не те обиждат, така ли, Роланд?
и настройваш мигновено всички срещу себе си.
Ха.. същия въпрос като на Морвен: Кои са тези всички? Изброй ги поименно. Толкова ли не можеш да видиш, че това сте няколко човека и се подкрепяте един друг постоянно? Пуснах коментар към пост на Марфа, ти дойде и отговори, започнахме да спорим, Марфа се върна и ме налази, аз се защитих, при което отгоре ми скочи и Морвен, а Амелиа от време на време пускаше по някой коментар. Сметни сега с колко човека споря едновременно и кои сте. Никой външен човек няма измежду вас.
Ти избра второто. Споко, ясен си, никой не е шокиран от поведението ти. Такива като тебе са си класическа порода по форумите. Влиза, изфъчква се на всички и после почва да бучи срещу репресивния режим и да играе някаква роля на саркастичната жертва, която едновременно е много репресирана и много над тия неща.
И на кои всички съм се "изфъчкал"? Писах на Марфа, после тези твои "всички" се юрнаха отгоре ми, да я защитават.
А по отношение на "репресивния апарат", виж началото на поста ми.
нАучна статия мога да напиша за тебе, толкова пъти съм те срещал по форумите...
Силно се съмнявам, че можеш да напишеш каквато и да е научна статия. Вместо да ми драскаш някакви такива общи работи от сорта на "ясен си ми", вземи отговори директно на въпросите ми.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 02, 2014 3:53 am

LFbg wrote:
Roland wrote: И естествено, че всеки може да реагира както си иска. Но и на него после му реагират както си искат и т.н. и т.н.
Е добре де, тогава защо обвиняваш ироничния ми тон? Защо ме заплашваш(ти написа, че било заплаха) заради реакцията ми? Хем мога да реагирам както искам, хем ме заплашваш(по твои думи) с някакви санкции.
Да не говорим, че въобще не смятам иронията за някакъв обиден тон. Рязък - да, но обиден - не.
Обидно е когато влизаш в някакво общество с очевидната причина да търсиш конфликт вместо да създаваш връзки. Обидно е, когато хора, които очевидно имат нещо между ушите, получават от теб надменна снизходителност, при положение, че не си даваш труда да я покриваш със знания (които може и да имаш, а може и да нямаш).

Що се отнася до заплашването, ти имаш право да реагираш както си искаш. Модераторът на частен форум има право да ТИ реагира на реагирането както той си иска. Никой няма да ти попречи да се държиш както пожелаеш, но това не значи, че няма да има някакви последствия. Също както можеш да кажеш на шефката си в работата, че е тъпа дебела курветина, която никога няма да може да задържи мъж, и никой няма да ти попречи, но това не значи, че не е най-вероятно да бъдеш уволнен. Сега по-ясно ли е? Правото на свободна реч не е право на защита от последствия.
LFbg wrote:
Когато влезеш в някакво общество, дори малко и изолирано като тукашното, или се съобразяваш с някакъв тон, който е подходящ за ситуацията, или почваш да чупиш стойки на голям пич и настройваш мигновено всички срещу себе си.
Значи ти смяташ, че е съвсем подходящо за ситуацията да ти кажа, че си разпасано прасе и зеленчук? Теб тези сравнения не те обиждат, така ли, Роланд?
Не знам откъде се появи тоя въпрос, но не е от място, с което съм запознат...
LFbg wrote:
и настройваш мигновено всички срещу себе си.
Ха.. същия въпрос като на Морвен: Кои са тези всички? Изброй ги поименно. Толкова ли не можеш да видиш, че това сте няколко човека и се подкрепяте един друг постоянно? Пуснах коментар към пост на Марфа, ти дойде и отговори, започнахме да спорим, Марфа се върна и ме налази, аз се защитих, при което отгоре ми скочи и Морвен, а Амелиа от време на време пускаше по някой коментар. Сметни сега с колко човека споря едновременно и кои сте. Никой външен човек няма измежду вас.
Явно не ти е направило още впечатление, че това не е много голям форум. Странно, но не и изненадващо предвид общата несхватливост, която демонстрираш.

И естествено, че никого няма да ти изброявам поименно, за бога :)
LFbg wrote:
Ти избра второто. Споко, ясен си, никой не е шокиран от поведението ти. Такива като тебе са си класическа порода по форумите. Влиза, изфъчква се на всички и после почва да бучи срещу репресивния режим и да играе някаква роля на саркастичната жертва, която едновременно е много репресирана и много над тия неща.
И на кои всички съм се "изфъчкал"? Писах на Марфа, после тези твои "всички" се юрнаха отгоре ми, да я защитават.
А по отношение на "репресивния апарат", виж началото на поста ми.
Пич, ти смяташ, че аз сега за първи път те срещам ли? Че не съм ти чел абсолютно идентичното поведение в Game of Thrones темата? По-сериозно плс.
LFbg wrote:
нАучна статия мога да напиша за тебе, толкова пъти съм те срещал по форумите...
Силно се съмнявам, че можеш да напишеш каквато и да е научна статия. Вместо да ми драскаш някакви такива общи работи от сорта на "ясен си ми", вземи отговори директно на въпросите ми.
Хаха, виждам, че нацелих нерв.

Кои въпроси? Те повечето са тип реторично заяждане, ако някой е всъщност сериозен въпрос, кажи, че да му отговоря конкретно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Jun 02, 2014 2:15 pm

В интерес на истината, LFbg наистина беше сравнен с разпасано прасе, а негласувалите на евроизборите бяха наречени зеленчук. Вижте първата страница на тая тема.

И на мен хич не ми харесва тонът му, ако трябва да съм честен, но не е като да е съвсем без основание. В крайна сметка именно това за зеленчука ме ядоса достатъчно, че изобщо да се обадя.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 02, 2014 3:53 pm

Аха, не е било от мен и съм го пропуснал. Ми обидно си е, факт. Но тонът му си е такъв по дефолт, не е в отговор на нищо. Виж НЕГОВИЯ първи пост в темата (с който тя започва), виж му и включванията в Game of Thrones. Тва видимо не е човек, който иска дискурс.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Jun 02, 2014 5:02 pm

Виждал съм му ги включванията за троновете, макар че понеже не следя сериала, рядко отварям темата. Не са чак като тук.

Както и да е, по тази тема дискусия просто не може да се проведе, понеже възможност някоя от страните да смени позицията си по какъвто и да било начин не съществува. Още по-невъзможно става при наличието на емоции от едната страна и ирония от другата. И двете неща са толкова контрапродуктивни, че няма на къде повече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Mon Jun 02, 2014 5:39 pm

Roland wrote:Аха, не е било от мен и съм го пропуснал.
Ех, колко удобно. Хванаха те в крачка и "ама аз съм го пропуснал" :lol:
Как си го пропуснал докато си местил мненията? Щото, като гледам така, си подбирал мнения, не всичко е сложено тук...
Но тонът му си е такъв по дефолт, не е в отговор на нищо. Виж НЕГОВИЯ първи пост в темата (с който тя започва)...
Не ти отива това, което правиш в момента. Аз се смея, но някой ще вземе да ти повярва. Даваш препратка към първия пост в тази тема, който наистина е мой, но е в отговор на Марфа. Защо коментарът на Марфа не е тук, защо си го спестил? Ето го и него:
Spoiler: show
А как ме вбеси една колежка, не е истина. Започна се лежерно.

"Не мога да повярвам, че Бареков взе толкова много. Ама как може?! Ма толко ли са тъпи тия? АМА ТОВА Е БЕЗОБРАЗИЕ!"

Друга колежка я пита дали е гласувала.

"Ами не. То какво да гласувам? Всички са мошеници, отвратена съм, никакъв смисъл няма да се гласува всички интелигентни хора са на моето мнение..."

Болднатото е дословен цитат.

Е, изпуших. Викам, ти кого точно очакваше да избере купеният електорат, докато "интелигнентните" си чешете не знам което у вас, ма? Поне имай доблестта да си траеш и да не се обаждаш, щото ако си беше дотътрила трътката до урната, и останалите като тебе умници ако го бяха направили, сега тоя разговор нямаше да го водим!

Ама то какъв смисъл имало, разбираш ли? То от мен ли се решава всичко? Е, викам, нали си интелигентна, сети се! Тя тая приказка "докато умните се наумуват, лудите се налудуват" не съм я измислила аз. Бъди си интелектуално висша у вас и остави мангалите и лумпените да определят политиката на страната, щот за разлика от мене примерно си мноо интелигнента.

Другата колежка също пощуря. Вика, и как точно разбра, че всички са маскари, моля? Интересувала ли си се?

Ми те всички били опорочени!

Е като са опорочени, барем поне за Зелените да беше гласувала, за когото щеш, само да има трицифрено IQ, все ще го намериш. И като цяло, вика, след като си се направила на умна, сега ще си мълчиш и ще си гледаш Бареков, щото е твой продукт.

Тая беше на ръба да се разциври. А аз бях на ръба да я цапардосам с нещо.

Мога да разбера някой да не гласува - не одобрявам по никакъв начин, но да речем, че мога да го разбера, - ама не и после да търси махна на изборните резултати. Шейсет процента зеленчук (щото това не е електорат тука, това са зеленчуци) остана да никне в парника, щото е твърде елитен да иде и да прави нещо, дето е умерено лесно дори за средния мангал, че после и да има претенции. А бе яяяяя!!!
_________________
" Шейсет процента зеленчук (щото това не е електорат тука, това са зеленчуци) остана да никне в парника, щото е твърде елитен да иде и да прави нещо, дето е умерено лесно дори за средния мангал, че после и да има претенции."
Даже 2 пъти написано: Шейсет процента зеленчук (щото това не е електорат тука, това са зеленчуци) остана да никне в парника
Да, определено тонът ми не е в отговор на нищо... Нали, Роланд? И това си го пропуснал сигурно...
... виж му и включванията в Game of Thrones. Тва видимо не е човек, който иска дискурс.
Грозно е това. Много грозно. Да вадя ли сега аз ваши разпри от предишни години? Някои са особено интересни...
Или просто мога да насоча вниманието на хората към последната ви "дискусия", която разиграхте с annorion... Не коментирам кой е бил прав и кой не, а крайностите, до които стигнахте. Да очаквам ли довечера да ми звънне някой и да ме пита "ама ти ей там що така ми каза"? И, разбира се, познай кои са основните участници... Та искам да те приканя да не си сочим в разните теми из форума, а да се съсредоточим върху тази. Ако може, разбира се.
Досега ти зададох един куп директни въпроси, трудничко ще ми е да възпроизведа всички, защото ти успя да им се изплъзнеш, но най-важният поне да драсна:
Имаш ли политически пристрастия?(любима партия)

Аз му знам отговора, но искам сам да отговориш, за да видят другите, които следят темата, ако има такива.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jun 02, 2014 7:16 pm

Нежни, раними душици. Просто да не повярваш. Терористът нахлу в детската ясла и безжалостно изтрепа проходилчетата с узи.

Ако на някого му е все едно какво ще е управлението на страната, ако някой се чувства твърде висш, за да иде и да гласува - или пък му е все едно кой точно ще управлява страната, в която живее, ако просто се държи така, сякаш всичко това са някакви природни явления, които си стават без негово участие, то той се държи като зеленчук. Ма някого не го кефело? Така, както го виждам, нито съм аватарът на Вселенската Правда™, нито има някаква забрана някой да не е съгласен с мен. И все пак това е моето мнение и аз не мога да изпитвам търпимост към хора, които - да подчертая, щото това точно е поантата в цялата работа - хем не гласуват, хем после имат претенции към онова, което гласувалите са избрали. Мога да разбера човек да не гласува, не мога да разбера след това да има претенции. Да опростя: не гласуваш, нямаш претенции. О, ама аз това май го бях писала?

За прасето в граховата нива - изпитвам искрена непоносимост към форумни тролове. Може да се държи на травматично преживяване в миналото, може да е вродено - не знам. Не разбирам троловете, не разбирам удоволствието от това да прочетеш произволни три букви от нечия публикация, да получиш фиксация върху тях, след това да прескочиш отговора на твоята фиксация и да си намериш някоя нова, да започнеш да си тълкуваш на произволен принцип произволни цитати, да изискваш да ти се обясняват и после пак, и после пак... и така - до безкрай. А, и накрая, естествено, си клета жертва. Това пък вече е абсурдно.

Цялата работа вече стана жалка като кафеварката на Бойко Борисов. Вали, гърми, той си иска кафеварката.

Та така. Извинявай, LFbg, че нарекох "зеленчук" хората, които искат да получават дивиденти от процес, в който нито са участвали, нито имат намерение да участват и който всъщност не ги интересува. Приемам, че си техен говорител, затова те моля да им предадеш извинението ми.

Извинявай, че оприличих троленето ти като поведение на разпасано прасе в грахова нива. Забележи, че всъщност не съм те наричала прасе. Но явно смяташ, че "държиш се като" = "ти си еди си какво", а аз не съм знаела, че общувам с една толкова ранима натура, за да прибегна до по-поетични метафори. Все едно, извинявай, LFbg, ти не си прасе.

Сега, понеже наистина нямам никакво намерение да се занимавам повече с тая тема, й давам един могъщ ънфолоу. Чао и бъдете щастливи.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 02, 2014 8:14 pm

Ае стига му се обяснявахте на тоя льольовец. Да видим ако не му отговаряте дали ще може да си говори сам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests