Election Bullshit

Мръсните страсти – на сапун
LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Thu May 29, 2014 10:38 am

Marfa wrote:А как ме вбеси една колежка, не е истина. Започна се лежерно.

"Не мога да повярвам, че Бареков взе толкова много. Ама как може?! Ма толко ли са тъпи тия? АМА ТОВА Е БЕЗОБРАЗИЕ!"

Друга колежка я пита дали е гласувала.

"Ами не. То какво да гласувам? Всички са мошеници, отвратена съм, никакъв смисъл няма да се гласува всички интелигентни хора са на моето мнение..."

Болднатото е дословен цитат.

Е, изпуших. Викам, ти кого точно очакваше да избере купеният електорат, докато "интелигнентните" си чешете не знам което у вас, ма? Поне имай доблестта да си траеш и да не се обаждаш, щото ако си беше дотътрила трътката до урната, и останалите като тебе умници ако го бяха направили, сега тоя разговор нямаше да го водим!

Ама то какъв смисъл имало, разбираш ли? То от мен ли се решава всичко? Е, викам, нали си интелигентна, сети се! Тя тая приказка "докато умните се наумуват, лудите се налудуват" не съм я измислила аз. Бъди си интелектуално висша у вас и остави мангалите и лумпените да определят политиката на страната, щот за разлика от мене примерно си мноо интелигнента.

Другата колежка също пощуря. Вика, и как точно разбра, че всички са маскари, моля? Интересувала ли си се?

Ми те всички били опорочени!

Е като са опорочени, барем поне за Зелените да беше гласувала, за когото щеш, само да има трицифрено IQ, все ще го намериш. И като цяло, вика, след като си се направила на умна, сега ще си мълчиш и ще си гледаш Бареков, щото е твой продукт.

Тая беше на ръба да се разциври. А аз бях на ръба да я цапардосам с нещо.

Мога да разбера някой да не гласува - не одобрявам по никакъв начин, но да речем, че мога да го разбера, - ама не и после да търси махна на изборните резултати. Шейсет процента зеленчук (щото това не е електорат тука, това са зеленчуци) остана да никне в парника, щото е твърде елитен да иде и да прави нещо, дето е умерено лесно дори за средния мангал, че после и да има претенции. А бе яяяяя!!! :evil:
Някаква елитарност, и то здрава елитарност, лъха от мнението ти. Не можеш ли да разбереш, че отказа да си дадеш гласа също е проява на избор?
Пък и може би тоя народ не е за демокрация? Интересен факт, изправени пред криза, римляните са избирали 1 мъж, който да ги води. Давам ти го като пример, за да ти покажа защо през годините се гласуваше за определена фигура, а не за партия.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Thu May 29, 2014 12:54 pm

Roland wrote: И това, че нещо ти е право, не те прави имунизиран от реакции срещу него.
Смея се на иронията тук. Нали знаеш, че важи и наобратно? Ти като по-отговорен човек от мен, обясни ми защо гласуваш за лъжци? Да не би да има някаква висша форма на отговорност и интелигентност тук, която аз не мога да прозра?
Единствената причина, поради която от време на време отивам да гласувам, е, за да прецакам ДПС-то...
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 29, 2014 1:25 pm

LFbg wrote:
Roland wrote: И това, че нещо ти е право, не те прави имунизиран от реакции срещу него.
Смея се на иронията тук. Нали знаеш, че важи и наобратно? Ти като по-отговорен човек от мен, обясни ми защо гласуваш за лъжци? Да не би да има някаква висша форма на отговорност и интелигентност тук, която аз не мога да прозра?
Единствената причина, поради която от време на време отивам да гласувам, е, за да прецакам ДПС-то...
Първо да, има висша форма на отговорност и интелигентност, която не разбираш. За малка част от нея виж горния ми пост към тайгърмастъра.

Второ, ти колко точно си проучил всяка една кандидатура? Всеки кандидат на всяка партия поотделно ли си хванал в лъжа? И двамата знаем отговора на тоя въпрос, така че "защо гласуваш за лъжци" се превръша от резонно питане в смешно опростяване. Това е политика. Лъжите са навсякъде, защото такава е играта. Въпросът не е дали някой е чист и неопетнен в безкористната си честност, а какво ще направи, ако го избереш. Нещо, което няма как да знаеш, ако не си проучил нещата сериозно. Което отново и двамата знаем, че не се е случило.

Трето, научи какво е ирония, защото в поста, който си цитирал, няма нищо, което да можеш да наречеш по тоя начин...
And you can't dance with a devil on your back...

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Thu May 29, 2014 2:17 pm

Първо да, има висша форма на отговорност и интелигентност, която не разбираш. За малка част от нея виж горния ми пост към тайгърмастъра.
Ехехехе... "Има ли? Има бе, е виж ми оня пост, там е малка част от нея." А голямата част къде е?
Второ, ти колко точно си проучил всяка една кандидатура? Всеки кандидат на всяка партия поотделно ли си хванал в лъжа? И двамата знаем отговора на тоя въпрос, така че "защо гласуваш за лъжци" се превръша от резонно питане в смешно опростяване.
Трябва да проверя всеки един кандидат на всяка една партия? Че да се опитвам даже да ги хващам и в лъжи, поотделно при това?
Всъщност извинявай, аз не се изразих правилно и заради това ти тръгна в грешната посока. Нека си перифразирам въпроса: Обясни ми защо гласуваш за шибани олигофрени, нагли, безочливи, безсъвестни Байганьовци, национални предатели, лъжепатриоти и т.н., и т.н. или за недоказали се пишман аристократи, професори, специалисти, експерти, умници и като цяло за хора без управленски опит?
Така вече на една вълна ли сме?

Това е политика. Лъжите са навсякъде, защото такава е играта. Въпросът не е дали някой е чист и неопетнен в безкористната си честност, а какво ще направи, ако го избереш. Нещо, което няма как да знаеш, ако не си проучил нещата сериозно. Което отново и двамата знаем, че не се е случило.
Не се лъжи, само единият знае...
Трето, научи какво е ирония, защото в поста, който си цитирал, няма нищо, което да можеш да наречеш по тоя начин...
Ирония x2 Не в поста, ама карай... Плюс това съм ти я показал, ама пак... карай... Кучетата си лаят, керванът си върви.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu May 29, 2014 2:33 pm

Трябва да проверя всеки един кандидат на всяка една партия? Че да се опитвам даже да ги хващам и в лъжи, поотделно при това?
Всъщност извинявай, аз не се изразих правилно и заради това ти тръгна в грешната посока. Нека си перифразирам въпроса: Обясни ми защо гласуваш за шибани олигофрени, нагли, безочливи, безсъвестни Байганьовци, национални предатели, лъжепатриоти и т.н., и т.н. или за недоказали се пишман аристократи, професори, специалисти, експерти, умници и като цяло за хора без управленски опит?
Така вече на една вълна ли сме?
Какво във фразата "по-малкото зло" не разбра? И какво променяш ти като не гласуваш?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 29, 2014 4:34 pm

LFbg wrote:
Второ, ти колко точно си проучил всяка една кандидатура? Всеки кандидат на всяка партия поотделно ли си хванал в лъжа? И двамата знаем отговора на тоя въпрос, така че "защо гласуваш за лъжци" се превръша от резонно питане в смешно опростяване.
Трябва да проверя всеки един кандидат на всяка една партия? Че да се опитвам даже да ги хващам и в лъжи, поотделно при това?
Всъщност извинявай, аз не се изразих правилно и заради това ти тръгна в грешната посока. Нека си перифразирам въпроса: Обясни ми защо гласуваш за шибани олигофрени, нагли, безочливи, безсъвестни Байганьовци, национални предатели, лъжепатриоти и т.н., и т.н. или за недоказали се пишман аристократи, професори, специалисти, експерти, умници и като цяло за хора без управленски опит?
Така вече на една вълна ли сме?
Каза същата глупост, но с повече думи, така че не - не сме на една вълна. Ако ще говориш обобщаващи изказвания като "всички са лъжци", трябва да ЗНАЕШ, че всички наистина СА лъжци. Което естествено ти не знаеш, защото както току що сам потвърди, ти не си проверявал "всички" поотделно. Що се отнася до останалите ти думички, те са в общи линии повторения на същото "всички са маскари", все така непроучено, както се видя. Единствените, които заслужават внимание, са "професори, специалисти, експерти, умници и като цяло хора без управленски опит". Всички без последното са чудесен избор за хора, които да те управляват. А управленският опит не се придобива като те огрее Земното слънце и ти се активира криптонския ген, а чрез - wait for it - управление. Което е и начинът, по който хората избират алтернативи на голямото и малкото зло - гласувайки за индивиди, които не са се доказали още като уроди, НО дават заявки за качества, които съответният избирател цени. Разбира се за целта човек трябва малко да поостави позьорския мързелив цинизъм настрана и всъщност да помисли практически върху гласоподаването.

LFbg wrote:
Това е политика. Лъжите са навсякъде, защото такава е играта. Въпросът не е дали някой е чист и неопетнен в безкористната си честност, а какво ще направи, ако го избереш. Нещо, което няма как да знаеш, ако не си проучил нещата сериозно. Което отново и двамата знаем, че не се е случило.
Не се лъжи, само единият знае...
Не, и двамата знаем, а и да не го знаехме, ти го потвърди в горния си пост. Айде да си спестим пубертетските едносрични отговорчета. Първия такъв го игнорирах, ама почва да додява. Ако имаш претенции за някаква класа като спориш, трябва да са ти под нивото.
LFbg wrote:
Трето, научи какво е ирония, защото в поста, който си цитирал, няма нищо, което да можеш да наречеш по тоя начин...
Ирония x2 Не в поста, ама карай... Плюс това съм ти я показал, ама пак... карай... Кучетата си лаят, керванът си върви.
И поредното пубертетско отговорче. Схванах къде я виждаш иронията, аз ти казах, че я няма. Естествено, че важи и в двете посоки това, само че не съм аз тоя с бягството от отговорност, че някой да ми държи сметка на мен. Като аз реша да се фъчкам за морално неадекватните си избори, които са си "мое право", всеки има правото да ми реагира както намери за добре. Междувременно сега говорим за негласуване.
And you can't dance with a devil on your back...

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Thu May 29, 2014 5:59 pm

Вони на политически предразсъдъци...
Каза същата глупост, но с повече думи, така че не - не сме на една вълна. Ако ще говориш обобщаващи изказвания като "всички са лъжци", трябва да ЗНАЕШ, че всички наистина СА лъжци. Което естествено ти не знаеш, защото както току що сам потвърди, ти не си проверявал "всички" поотделно.
Т.е. ако аз знам, че в една партия от примерно 100 депутата, 10 са честни и можещи хора, обаче междувременно са и 9та дупка на кавала, трябва да гласувам за тая партия? Нищо, че останалите 90, в които е и властта, са лайна? Логиката загряваш ли я? Аз НЕ гласувам за 1 човек, това не ти е мажоритарен вот. Capish? Гласувайки за определена партия, не поставяш непременно властта в ръцете на можещите, в случая е точно обратното. Затова ти написах "Трябва да проверя всеки един кандидат на всяка една партия? Че да се опитвам даже да ги хващам и в лъжи, поотделно при това?" Сега вече загря ли я логиката? По принцип не съм против младежкия романтизъм, но не ми го запращай в лицето.
Що се отнася до останалите ти думички, те са в общи линии повторения на същото "всички са маскари", все така непроучено, както се видя. Единствените, които заслужават внимание, са "професори, специалисти, експерти, умници и като цяло хора без управленски опит". Всички без последното са чудесен избор за хора, които да те управляват. А управленският опит не се придобива като те огрее Земното слънце и ти се активира криптонския ген, а чрез - wait for it - управление. Което е и начинът, по който хората избират алтернативи на голямото и малкото зло - гласувайки за индивиди, които не са се доказали още като уроди, НО дават заявки за качества, които съответният избирател цени. Разбира се за целта човек трябва малко да поостави позьорския мързелив цинизъм настрана и всъщност да помисли практически върху гласоподаването.
Напротив, не са. Само по себе си това, че си учител, професор, специалист и т.н. в дадена област не значи, че ти си най-добрия човек за министър или пък този, който трябва да ме представлява в Европа, нито пък значи, че посоченият човек не е смотан, независимо от титлите, дадени му от други смотаняци. Или пак да ти синтезирам казаното -> личността прави името и титлите, а не обратното. Аз за титли не гласувам, пък ти като си толкова доверчив...

Не, и двамата знаем, а и да не го знаехме, ти го потвърди в горния си пост. Айде да си спестим пубертетските едносрични отговорчета. Първия такъв го игнорирах, ама почва да додява. Ако имаш претенции за някаква класа като спориш, трябва да са ти под нивото.
Спести си нервите, това поне можеш. Пий една студена вода.
Като аз реша да се фъчкам за морално неадекватните си избори, които са си "мое право", всеки има правото да ми реагира както намери за добре.
:lol: Ето отново... И какво? Аз съм по-малко морален човек от теб, така ли? Щом не гласувам, значи нямам морал? По-лош човек съм от теб, по-глупав и останалите 70 процента от българите също. Лош материал сме... Иронията усети ли я?
Това, че ти гласуваш не те прави автоматично "прав", а мен автоматично "грешен". Според българския закон, на който сигурно и ти се подчиняваш, всеки пълнолетен гражданин може да гласува, може и да не гласува.
Въобще, прави каквото искаш. Аз не ти държа сметка, още не. Гласувай... за зелени, за оранжеви и за всички цветове на дъгата даже. И чакай. Досега си чакал, ще чакаш и за напред. Ще те оправят.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 29, 2014 6:16 pm

@ LFbg

Вони на интелектуален снобизъм...

Ако в една партия 10-тимата честни и можещи са навряни в девета дупка, това не е добра партия. Не знам защо реши, че защитавам подобна теза, но тук въпросът беше за гласуване за евродепутати, където освен за партия, се гласуваше и за хора. Но дори да не беше такъв случая, в добрата партия честните и можещи хора са начело. Можеш ли да ми кажеш с пълна сигурност, че в България няма такава партия? Всичките ли ги знаеш толкова добре? Не се опитвай да ми елементаризираш изказванията, че да ги подиграваш по-лесно. Това си има официално название като похват, и е евтино.

Не знам с останалото какво ми казваш - те хората правели името и титлите, а не обратното. Добро утро. Е и? Пак човек с висше има сериозна вероятност да знае повече от човек без висше. Човек с висше по икономика има вероятност да е по-добър министър на икономиката от бивш професионален спортист. Неудобно ми е по тоя начин да ги обяснявам нещата, щото очаквах да са пределно ясни за човек с твоите огромни претенции. Ти за титли не гласуваш, за партии не гласуваш, за хора не гласуваш, значи какво остана? Една изключително лесна позиция, в която не ти се налага да разсъждаваш изобщо, защото всички опции си ги определил като грешни по начало.

За кой бил прав и грешен, морален и неморален, това мен не ме вълнува. Аз споря за принципни положения, не за някаква измислена правота или моралност. Няма добри и лоши тук, има отговорност, която човек може да я поеме или да не я поеме. Ти си избрал да не я поемеш и се фъчкаш, възмутен, че някой си казва какво мисли за теб по тоя повод. Свободна реч, уви.

И понеже явно "Chicago, IL" под аватара ми не е достатъчен хинт, нека ти споделя, че аз не чакам никой в България да ме оправя.
Last edited by Roland on Thu May 29, 2014 6:21 pm, edited 1 time in total.
And you can't dance with a devil on your back...

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Thu May 29, 2014 7:53 pm

Никакъв интелектуален снобизъм не е да си отстояваш мнението. Интелектуален снобизъм е да претендираш, че само твоето мнение е вярно.
Ако в една партия 10-тимата честни и можещи са навряни в девета дупка, това не е добра партия. Не знам защо реши, че защитавам подобна теза, но тук въпросът беше за гласуване за евродепутати, където освен за партия, се гласуваше и за хора.
Е как не защитаваш подобна теза? Сега ще ме караш да ти диря думите ли? Не бяха ли точно твои въпросите от типа "ама АБСОЛЮТНО сигурен ли си, че ВСИЧКИ са лъжци"? Отговорих ти - абсолютно сигурен съм, че има честни и добри хора, но масата са боклук. Сега изведнъж ми заявяваш "ама на мен тезата ми е, че партиите са еди какви си". Каква ти е тезата? Аз досега си мислех, че говорим за политиците като цяло, а не за партиите!?
Но дори да не беше такъв случая, в добрата партия честните и можещи хора са начело. Можеш ли да ми кажеш с пълна сигурност, че в България няма такава партия? Всичките ли ги знаеш толкова добре? Не се опитвай да ми елементаризираш изказванията, че да ги подиграваш по-лесно. Това си има официално название като похват, и е евтино.
А ти знаеш ли всички над 200 партии?
Отговарям ти на леко прикрития въпрос - не смятам, че в момента в България има партия(или политик), която може да управлява държавата пълноценно и да я изведе от перманентната криза, в която е.
Отговарям ти на явния въпрос - не, не мога да кажа със сигурност дали в България има или няма партия, съставена само от честни и почтени хора. Може би има, но това не я прави годна за управление. Нужни са и други качества.
Що? Ти как мислиш? За мен от напълно честния и почтен човек не става лидер.
Не знам с останалото какво ми казваш - те хората правели името и титлите, а не обратното. Добро утро. Е и? Пак човек с висше има сериозна вероятност да знае повече от човек без висше. Човек с висше по икономика има вероятност да е по-добър министър на икономиката от бивш професионален спортист. Неудобно ми е по тоя начин да ги обяснявам нещата, щото очаквах да са пределно ясни за човек с твоите огромни претенции. Ти за титли не гласуваш, за партии не гласуваш, за хора не гласуваш, значи какво остана? Една изключително лесна позиция, в която не ти се налага да разсъждаваш изобщо, защото всички опции си ги определил като грешни по начало.
Как "Е и?" Как така "Е и"? :lol: Висшето в България се купува с лекота, наред с дипломи и фиктивни знания. За образованието ли искаш да отваряме дума? Ти за дипломи ли гласуваш? За човека с най-много думи зад и пред името си? Щом не ти пука, какъв е проблемът Пеевски да е евродепутат? То и съда в нищо не го е уличил...
Къде видя, че не съм гласувал за хора? Цитирай ме. Напротив, доста ми е трудна позицията, защото не хвърлям сляпо вярата си в някой... А ти не допускаш ли варианта всички опции да са грешни? Под "всички опции" визирам партиите в листата.
За кой бил прав и грешен, морален и неморален, това мен не ме вълнува. Аз споря за принципни положения, не за някаква измислена правота или моралност. Няма добри и лоши тук, има отговорност, която човек може да я поеме или да не я поеме. Ти си избрал да не я поемеш и се фъчкаш, възмутен, че някой си казва какво мисли за теб по тоя повод. Свободна реч, уви.
Хахаха! Свободната реч не значи, че можеш да приказваш каквото си искаш, админе!
Като аз реша да се фъчкам за морално неадекватните си избори, които са си "мое право", всеки има правото да ми реагира както намери за добре.
Напротив, нямаш право да реагираш както си искаш. Демокрация означава свобода в рамките на закона! Всичко друго е някаква изфабрикувана, грозна форма.
И как не те вълнува кой бил прав и грешен? Та ти с горния цитат каза баш това. Или греша? Или може би тук не определяш избора ми да не гласувам като "морално неадекватен"?
А единствената отговорност, която едно човешко същество има, е пред себе си. Другите са резултатни.

Amelia
Да, в даването на акъл нямаме равни.
Last edited by LFbg on Thu May 29, 2014 7:56 pm, edited 1 time in total.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Thu May 29, 2014 9:35 pm

Марфа, ако случайно мен визираш в поста си, ще те помоля да ми цитираш думите дословно за вбъдеще, за да не си измисляш някакви неща, които не съм казал. Също ще те помоля, ако възнамеряваш да повеждаш някаква дискусия, прочети ми предишните коментари. Това, ако си се обърнала към мен. Багодаря предварително.
Amikae, прочети(ако случайно не си или ако си го забравил) на Константинов "Разни хора, разни идеали". Съгласен съм напълно с теб за предния пост.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 30, 2014 12:35 am

LFbg wrote:
Ако в една партия 10-тимата честни и можещи са навряни в девета дупка, това не е добра партия. Не знам защо реши, че защитавам подобна теза, но тук въпросът беше за гласуване за евродепутати, където освен за партия, се гласуваше и за хора.
Е как не защитаваш подобна теза? Сега ще ме караш да ти диря думите ли? Не бяха ли точно твои въпросите от типа "ама АБСОЛЮТНО сигурен ли си, че ВСИЧКИ са лъжци"? Отговорих ти - абсолютно сигурен съм, че има честни и добри хора, но масата са боклук. Сега изведнъж ми заявяваш "ама на мен тезата ми е, че партиите са еди какви си". Каква ти е тезата? Аз досега си мислех, че говорим за политиците като цяло, а не за партиите!?
Уф, досадно ми става да обяснявам очевидни работи, но да поясня - питах дали си абсолютно сигурен, че всички са лъжци, не защото смятам, че трябва да ги знаеш до един, а защото ТИ обобщи, че всички били. На което аз ти зададох реторичен въпрос, който очаквах че като човек с минимум средна интелигентност ще си преведеш като "недей да ръсиш елементарни обобщения като е пределно ясно, че всяко изказване, започващо с "всички", е по дефиниция погрешно". Очевидно очаквах твърде много.
LFbg wrote:
Но дори да не беше такъв случая, в добрата партия честните и можещи хора са начело. Можеш ли да ми кажеш с пълна сигурност, че в България няма такава партия? Всичките ли ги знаеш толкова добре? Не се опитвай да ми елементаризираш изказванията, че да ги подиграваш по-лесно. Това си има официално название като похват, и е евтино.
А ти знаеш ли всички над 200 партии?
Отговарям ти на леко прикрития въпрос - не смятам, че в момента в България има партия(или политик), която може да управлява държавата пълноценно и да я изведе от перманентната криза, в която е.
Отговарям ти на явния въпрос - не, не мога да кажа със сигурност дали в България има или няма партия, съставена само от честни и почтени хора. Може би има, но това не я прави годна за управление. Нужни са и други качества.
Що? Ти как мислиш? За мен от напълно честния и почтен човек не става лидер.
Благодаря за директния отговор. Това исках да ми кажеш - не, че не е ясно на всеки де - че не можеш да кажеш със сигурност. С което дори не те нападам - ЕСТЕСТВЕНО, че не можеш. Много малко хора са чак толкова отдадени, че да проучват всяка малка партийка, при все, че както Скърджа каза, лесно е да се отсее голяма част от плявата. Но ми е дразнещо когато хора, които не са си дали съответния зор, ръсят общи приказки и обобщават всички под някакъв похлупак на "не стават". Не знаеш дали не стават. Има много млади хора, които имат знанията, желанието и дори все още някакъв идеализъм - хора от типа, който на запад има реален достъп до власт и демонстрира умения и качества. Част от тях са и в нашите партии, въпросът е да им се даде шанс. Което не става с цинизъм.
LFbg wrote:
Не знам с останалото какво ми казваш - те хората правели името и титлите, а не обратното. Добро утро. Е и? Пак човек с висше има сериозна вероятност да знае повече от човек без висше. Човек с висше по икономика има вероятност да е по-добър министър на икономиката от бивш професионален спортист. Неудобно ми е по тоя начин да ги обяснявам нещата, щото очаквах да са пределно ясни за човек с твоите огромни претенции. Ти за титли не гласуваш, за партии не гласуваш, за хора не гласуваш, значи какво остана? Една изключително лесна позиция, в която не ти се налага да разсъждаваш изобщо, защото всички опции си ги определил като грешни по начало.
Как "Е и?" Как така "Е и"? :lol: Висшето в България се купува с лекота, наред с дипломи и фиктивни знания. За образованието ли искаш да отваряме дума? Ти за дипломи ли гласуваш? За човека с най-много думи зад и пред името си? Щом не ти пука, какъв е проблемът Пеевски да е евродепутат? То и съда в нищо не го е уличил...
Къде видя, че не съм гласувал за хора? Цитирай ме. Напротив, доста ми е трудна позицията, защото не хвърлям сляпо вярата си в някой... А ти не допускаш ли варианта всички опции да са грешни? Под "всички опции" визирам партиите в листата.
Допускам го, но не допускам варианта да си толкова навътре, че да го знаеш със сигурност или дори умерена убеденост. Ако беше, досега щеше да си извадил факти и имена. За образованието не искам да говоря, нито съм казал, че непременно ще гласувам за букви пред името. Но да ми твърдиш, че изобщо нищо не значело, е смехотворно. Повярвай ми, моята диплома от музикалната академия не съм си я купил...
LFbg wrote:
Като аз реша да се фъчкам за морално неадекватните си избори, които са си "мое право", всеки има правото да ми реагира както намери за добре.
Напротив, нямаш право да реагираш както си искаш. Демокрация означава свобода в рамките на закона! Всичко друго е някаква изфабрикувана, грозна форма.
И как не те вълнува кой бил прав и грешен? Та ти с горния цитат каза баш това. Или греша? Или може би тук не определяш избора ми да не гласувам като "морално неадекватен"?
А единствената отговорност, която едно човешко същество има, е пред себе си. Другите са резултатни.
Всеки има право да ми реагира С КАКВИТО СИ ИСКА ДУМИ. Сериозно, пич, ако ще ми отговаряш, ще трябва да спре да те мързи и да не ми четеш изреченията дума по дума, а нацяло, за да не трябва да обяснявам елементарни и очевидни работи. Всяко действие има противодействие. За всичко, което някой от нас прави или казва, останалата част от човечеството има мнение, което може да изрази в прав текст В РАМКИТЕ НА ЗАКОНА. Сериозно, ако ще ме караш да си дообяснявам постовете по тоя глупав начин, просто да спрем, а?

Намирам позицията ти за морално неадекватна, да. Не ме вълнува дали това те прави генерално аморален, лош или грешащ. Може да си най-правият човек на света. За МЕН това не променя нещата и съответно аз водя тоя спор. Макар и към момента да ми е доста разочароващо нивото на ответната страна.
And you can't dance with a devil on your back...

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Fri May 30, 2014 7:54 am

Да, както казах, вярвай там, че някой ще направи нещо. Зелени, кафяви и всякакви други. Някой ден ще се оправят нещата. По същия начин както досега са били оправяни.
Дай да говорим конкретно? Дори да дадем властта на зелените или на РБ, или на който там ти искаш, пак няма да стане нищо. Останалите винаги ще се опитват да ги прецакат - Бойко, ДПС-то, БСП-то, Бюрека... държавните институции ще работят против тях, ромите винаги ще са на контра, бабите и дядовци са заклети БСП-ари и т.н., и т.н.
Ти си имаш политически фаворит и смяташ, че като ги изберем, всичко ще си дойде на мястото, защото те са честните, почтени, добри и можещи хора aka рицарят на бял кон. Такива неща не съществуват, админе, няма рицар на бял кон. В реалния свят човек трябва да си изработва нещата и обикновено си сърба попарата на изработеното. Проблемът не е просто в политиците, а в народа. Ако на тоя народ не му харесваше статуквото, щеше да го промени. Simple as that! Обаче му харесва. Затова протестираме рядко, протестите ни бързо се политизират и в крайна сметка водят до нищо, защото ни залъгват с малки работи.
Робско мислене -> робски народ. 25 години да търпиш нагли олигофрени и да продължаваш да си гласуваш за тях с надеждата, че нещо може би ще се промени... Къде каза, че е голямата интелигентност тук? Аз виждам само младежки романтизъм и незряла вяра в доброто.
Да пусна ли и аз едно обвинение? Ако хората като теб, спрат да гласуват и се сетят, че държавата е в жестока криза и трябват други действия, може и нещо да се оправи... Дотогава се въртим в затворен кръг - "ама тия са можещи, ако ги изберем ала-бала... " Вярвай си.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri May 30, 2014 9:14 am

Marfa wrote:Кво беше? "Абсолютно сигурен съм, че има добри хора, но масата е боклук".
LFbg wrote:Марфа, ако случайно мен визираш в поста си, ще те помоля да ми цитираш думите дословно за вбъдеще, за да не си измисляш някакви неща, които не съм казал.
Изпълнявам и цитирам дословно.
LFbg wrote:Отговорих ти - абсолютно сигурен съм, че има честни и добри хора, но масата са боклук.
Не знам какво да ти препоръчам - да пиеш гинко билоба или просто да се отадеш на хобито си и да идеш да мериш дебелината на средновековните мечове.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Fri May 30, 2014 9:27 am

Момиче, като не знаеш - не препоръчвай.
Не принизявай разговора до лични нападки и заяждания, те са за личните съобщения. Ако вие модераторите не можете да спазвате добрия тон, какво остава за останалите?
Цитатът, който си ми показала, се отнася за политиците. За тях си говорехме с Роланд. Върни се няколко страници назад и прочети.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri May 30, 2014 9:39 am

Младеж, в поста ми има един-единствен цитат. Този. Ако съм искала да цитирам друга твоя глупост от по-предна страница, щяла съм да го направя.

И престани да се вайкаш като настъпено куче от лошите админи и модератори - нито някой те е баннал (по необясними за мен причини), нито дори някой те е заплашил да те банне или нещо такова. Ако си възобразяваш, че ти ще се държиш като разпасано прасе в грахова нива, а някой ще седи кротко в ъгъла и ще плачи, щото бил модератор, разбираш ли, си в друга вселена.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests