Издаваме творби на писатели

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri May 16, 2014 1:46 pm

Препрочети ми постовете, та да ти стане ясен по-важният за мен аргумент - тарифите, на които вършите работата и съответно качеството й + необяснимото за мен обещание, че хем ще издавате автори на килограм, хем на всеки от тях може да подсигурите по 1000 сваляния месечно за "дълго" време, ако го "харесат". (Какво ще рече дълго?)

И да, определено 700 лв./месец е доста слаба възвръщаемост, ако ще се гони количество. Колкото повече количество се гони, толкова повече ще трябва да се пише, сам го каза. Писането е МНОГО изтощително нещо и не може да се прави на кило, поне не и задълго. Ако човек ще се бъхти по тоя начин с надеждата да додрапа докъм 1000 лв./месец, без яснота колко месеца ще продължи това, това абсолютно не си струва.
Условията са съобразени с това, че набавянето на такъв тип текстове е много, много лесно. Има една услуга наречена Ghostwriting, плащаш веднъж за написването на творбата и си печелиш от нея.
Чакай сега, не беше ли условието "ТИ написваш творбата и после печелиш от нея." Кой е ghost-ът в този модел и вие какво търсите точно, нали ужким ghostwriter-и? (Впрочем, наистина не ни снасяш нова информация, перфектно знаем какво е ghostwriting, не го споменавай, сякаш за пръв път го чуваме.)

И изобщо, барем аналогичен бизнес-модел не можеш ли да ни линкнеш, не е нужно да казваш каквото и да било за "вас".

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri May 16, 2014 4:19 pm

П.П. Колко точно лесно е наистина да набавиш неужасни художествени текстове от български автори? От любопитство се чудя.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri May 16, 2014 4:31 pm

annorion wrote:Здравей!

Хм...

Или по-скоро ти звуча като някой, с който ти не искаш да работиш.
Не, повярвай ми, звучиш ми като някой с който не бих искала да работя не само аз, но ни всеки, който:

1. Очаква да знае за кого ще работи, когато кандидатства за работа
2. Очаква да знае под какво име ще бъде публикувана творбата му.
3. Очаква някакви конкретни финансови условия.
4. Очаква коректно отношения. Псуването не е такова. Игнорирането на неудобни въпроси също.

А тъй като повечето хора имат минимум три от тези изисквания, ти изглеждаш като човек, с който повечето хора не биха искали да имат работа

Ти също ми звучиш като някой, с който аз не искам да работя.

Ще ме попиташ защо?

1. Защото се съмняваш във всичко, което чуеш.
2. Защото ми изглеждаш като човек, който има мнение за всичко.
3. Защото не можеш да се усетиш кога мнението ти е нежелано.
4. Защото просто не ме кефи твоята нагласа към нещата.


!
Слабо ме интересува дали искаш да работиш с мен, тъй като никога не съм обмисляла това предложение за себе си. Но понеже изтъкваш очевидно неверни доводи, нека те поправя.

1. Не се съмнявам във *всичко*. Съмнявам се, когато ми отказват *каквато и да е* конкретна информация. Това е просто абсурдно. Не може да ми предлагаш като голям плюс "брандиране" и да отказваш
да кажеш името на бранда.
2. Е, ти пък ми изглеждаш като човек, който има мнение за всеки. При това си го съставяш от два поста във форум. И двамата не се познаваме достатъчно добре, за да правим подобни изявления.
3. Пич, това е публичен форум. Не се и съмнявам, че ти не си желал мнението ми, но форумът не включва само теб, за другите то беше напълно уместно. И твоите псувни и жалко перчене са нежелани ( и проява на много лош вкус), но това не ти попречи.
4. Разбираемо е, след като ти трябват хора, които да приемат всичко за чиста монета.

Но си прав, че не бих искала да работя с теб. За твое сведение (не че си ме питал, но и аз не бях питала теб), ето защо:

1. Не понасяш каквото и да е мнение различно от твое до степен на тежка агресия. Реакциите ти дори на въпроси са истерични. Истерията не е добра основа за бизнес и показва незрялост.
2. Отказваш да дадеш каквато и да е информация по основни въпроси. Работиш само с някакви хипотетични сценарии, които не е ясно дали сте реализирали някога. И няма как да се разбере дали тези сценарии не съществуват само в главата ти.
3. Говориш като мегаломан, склонен да омаловажава и дори презира всички други. Това няма как да е добра основа за партньорство.
4. Пишеш неграмотно. Не е фрапиращо неграмотно, но определено не отговаря на изключително високите ти претенции.
И сега аз като човек, който иска да му е спокоен живота си задавам следния въпрос: С кой бих искал да работя? С някой, който е учтив и знае какво да каже, който е съгласен с моите условия, или с някой, който е всезнайко и има наглостта да е подозрителен? И познай какво - отговора в 100 от 100 пъти би бил - с човека, който се държи учтиво.
Искам и дебело да подчертая, че е изключително нагло да говориш за учтивост, след като ти си псувал и обиждал по няколко различни начина хора само заради изказано мнение или дори въпрос. Как смееш въобще да ми говориш за учтивост? Дори в най-агресивния си пост не съм си позволила и една десета от презрителното ти отношение и вулгарността ти. И ти, точно ти, се заяждаш на тъкмо натема учтивост??? Извинявай, нахален до безумие ли си или мегаломан до глупост?

Да, разбирам. Ти очакваш ти да псуваш и обиждаш хората, а те да свеждат глави засрамено. Също както очакваш ти да не им даваш нищо конкретно, а те да ти дават книги. Има логика. Но някак продължава да ми звучи, като отношение на някой, с когото никой здравомислещ човек не би искал да работи.
Last edited by Morwen on Fri May 16, 2014 5:01 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Fri May 16, 2014 4:40 pm

ЕДИТ: Това е към Trip.

Ами опитай и ще разбереш.

Аз на никой нищо не обещавам като приходи, нито като време, т.е. период, в който ще ги получават. Писателите получават приходи, докато творбата се продава, това мисля, че е ясно. Както и защо можем да осигурим 1 000 или 100 000 сваляния на всеки писател за месец си е наша работа. Не можеш да си позволиш да купиш тази инфорамция, камоли да ти я дам безплатно в някакъв си интернет форум.

Така че вкарай малко common sense във въпросите ти. Не съм тук да разкривам как моята компания върши бизнес, нито как печелим, написах темата, за да дам шанс на който иска да спечели пари за себе си в дългосрочен план. Колко дългосрочен? Кой знае. Kindle е наоколо от години и сигурно ще продължи да бъде наоколо с години, но аз не съм собственик на Amazon, нито отговарям за тяхната политика и ако някой го интересува отговора на този въпрос - сигурно си имат съпорт мейл, питайте ги.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri May 16, 2014 4:44 pm

Добре, хем не обещаваш нищо, хем осигуряваш 1000 или 100 000 сваляния. Кое от двете е последно? Нищо не обещавате или осигурявате нещо? И моля те, не намеквай, че авторите ще имат приходи, докато Амазон и Киндъл съществуват, нелепо е. И не препращай хората към Амазон, ако имате намерение да ги публикувате вие, а не Амазон.

И ако искаш авторите да ти повярват, че ще осигуриш свалянията, как е и тяхна работа.
Last edited by Morwen on Fri May 16, 2014 4:51 pm, edited 2 times in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Fri May 16, 2014 4:46 pm

Спри да ми вадиш думите от контекста.
Morwen wrote:Добре, хем не обещаваш нищо, хем осигуряваш 1000 или 100 000 сваляния. Кое от двете е последно? Нищо не обещавате или осигурявате нещо?

И ако искаш авторите да ти повярват, че ще осигуриш свалянията, това е и тяхна работа.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri May 16, 2014 4:55 pm

анорионе, изрично не те питам за ТВОЯТА компания, прочети ми последното изречение! Питам те за ПОДОБНИ методи на работа.

Явно за тарифите и качеството на работа няма да ми отговориш, приемаме, че няма какво да кажеш, ок. (И бездруго вероятно съм доста по-наясно от теб с тази част от нещата.)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri May 16, 2014 4:55 pm

Кажи ми какъв е контекстът от който ги вадя.
Осигурявате ли някакъв брой сваляния? Цитираните от теб 1000 или 100 000? Ако не ги осигурявате, защо тогава го твърдиш в предишния пост?

А, и очаквам все пак да ми обясниш за учтивостта, гледам че си го игнорирал. Не е учтиво просто да го оставиш така.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Fri May 16, 2014 5:08 pm

Сега, хм...

Значи, Trip, аз не твърдя че съм навътре с каквото и да било свързано с книгоиздаването в Бъглария. Или в САЩ. Имам предвид книгоиздаването на хартия, знам някои неща, но дотам. Защото не ми е това бизнеса и не ми е интересно да знам нещата, за които парадираш, че знаеш.

Ние се занимаваме с маркетинг, с реклама, с брандиране и с онлайн книгоиздаване. Точка. Ако ми кажеш ти какъв опит имаш в онлайн книгоиздаването и е нещо впечатляващо, ще им е интересно да го чуя. Но ако нямаш такъв, то поне имай приличието да замълчиш по въпроса, защото издаването на е-книги е коренно различно от издаването на книги на хартиен носител. Ние не се занимаваме с издаването на последните, или поне - не и по начина, по който може би ти си свикнал да го правиш.

Относно примери за бизнес модела - мога да ти дам конкретни примери. Но няма да го направя, защото ще са примери с хора, коитп познавам и които вършат същото нещо като нас, с които обменяме информация и си помагаме. Ако решиш да преследваш кариера в сферата на онлайн книгоиздаването - потърси си тази информация сам.

За да не кажеш, че отбягвам въпроса ще ти подхвърля едно име: James Patterson. Ако знаеш какво имам предвид, подхвърляйки ти това име - добре, не си чак толкова незапознат с нещата. Ако не знаеш - ами тогава си достатъчно незапознат, за да не си струва аз да те запознавам с тях тепърва. Сигурно имаш някакви изградени представи за това какъв е процеса от писането до издаването и печеленето от дадена книга. Но мога да ти гарантирам, че освен ако нямаш богат опит в онлайн книгоиздаването, си нямаш и най-малка представа нито за общата картина, нито за малките детайли в процеса. В България няма онлайн книгоиздаване, няма и да има скоро, най-вероятно. Така че ти предлагам да не ми парадираш с някакви знания, за които не ме е грижа че ги имаш, тъй като ирелевантни към това, за което говорим.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri May 16, 2014 5:13 pm

Не водя този разговор, за да ме препитваш, и по никакъв начин не ми доставяш смислена информация, като ми даваш името на Патерсън, за да направя аз връзката с ghostwriting-а. Превеждал съм сума ти книги на Клайв Къслър, който работи по същия начин, така че не ми казваш абсолютно нищо. Ако с това и ще си останеш, приключваме разговора.

Впрочем за пореден път не разбра какво имам предвид, когато казах, че съм много по-навътре от теб в тези неща, нищо, че "тези неща" ги споменах в съседното изречение и връзката трябваше да ти е пределно ясна. Говорех за работата с текст от български на английски и качеството и скоростта, които предлагате. За ей това, убеден съм, знам доста повече от теб. Парадирам ли? Или работата с текст за онлайн издаване е коренно различна от обичайната?

П.П.: Колкото до примерите, бате, какво смяташ, че мога да направя, дори да ви знам всичките имена? На съд ли ще ви дам, прокуратурата ли ще насъскам, автомата ли ще нарамя, та да ви изтребя? Какви правови възможности смяташ, че имам - или просто някое шефче ви е наплашило? Бати параноята.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri May 16, 2014 5:19 pm

Trip, не се хаби, нашият човек смята, че не можеш да "имаш наглостта да си подозрителен". Цитат. Единствено трябва да приемаш неговите условия с благодарност. Вероятно нямаш право и на наглостта да имаш собствено мнение и информация, а на наглостта да псува и обижда има право само той. По някакви неизвестни за мен причини, които (отново) отказва да обясни.
Spoiler: show
И сега аз като човек, който иска да му е спокоен живота си задавам следния въпрос: С кой бих искал да работя? С някой, който е учтив и знае какво да каже, който е съгласен с моите условия, или с някой, който е всезнайко и има наглостта да е подозрителен?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Fri May 16, 2014 5:23 pm

Отново се опитвам да разбера как си правиш изводи за това кой от какво разбира, след като изобщо не знаеш нищо за мен, за това с какво се занимавам или за това с какво се занимава компанията ми. Baffling.

Творбите се превеждат от наши преводачи( т.е. които са си при нас на заплата) или от преводите, с които работим по проекти. Качеството е каквото би било ако мине през всеки един друг по-кадърен преводач по нашите географски ширини. Толкова.

Аз съм абсолютно убеден пък, че на ден през ръцете ми минава 10 пъти по-голям обем текстове на английски език от колкото през твоите ръце за цяла седмица или месец. След като ще си изтъкваме.
Trip wrote:Впрочем за пореден път не разбра какво имам предвид, когато казах, че съм много по-навътре от теб в тези неща, нищо, че "тези неща" ги споменах в съседното изречение и връзката трябваше да ти е пределно ясна. Говорех за работата с текст от български на английски и качеството и скоростта, които предлагате. За ей това, убеден съм, знам доста повече от теб. Парадирам ли? Или работата с текст за онлайн издаване е коренно различна от обичайната?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri May 16, 2014 5:26 pm

Ако ни беше просветлил кой си и с какво се занимаваш, може би нямаше да ни се налага да си правим изводи само от изцепките ти, наистина... Но тъй като не пожела, няма по какво друго да съдим.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri May 16, 2014 5:35 pm

Аз съм абсолютно убеден пък, че на ден през ръцете ми минава 10 пъти по-голям обем текстове на английски език от колкото през твоите ръце за цяла седмица или месец. След като ще си изтъкваме.
Нека ти минава, то това, дето остава (умения, информация) е важното. Ако пък толкова ти е драма, че те оценявам, без да те познавам, измисли някаква задачка, по която да се сравним. Знам, че си на двайсет и малко и че са ти слаби нервите и често се държиш на по-малко, отколкото си, а тия неща ги знам, щото не пишеш от вчера тук. Колко точно опит и познания би събрал при това положение, нямам представа.

Оценката ти за качеството на преводите сочи, че имаш представа изобщо как стоят нещата с тези преводи в България. Там е работата, че аз също знам, и ми е трудно да си представя, че ще кажеш горното, ако наистина си в час. Това, че текстовете ти минават на английски през ръцете, значи, че ги редактираш, предполагам, или ги оценяваш по друг подобен начин, което ме обърква още повече.

Тъй или иначе, прави анонимни кинти с анонимната си фирма от анонимните си купища български автори, дето произвеждат десет пъти повече текст на ден, отколкото аз виждам за месец, успех ти пожелавам. Очевидно си супер талантлив, че и самоук в сферата отгоре на всичко (ще ти спестя мъките на тълкуването: в сферата на работата с текст, не на книгоиздаването) и си се поставил в обстоятелства на неминуем успех. Викам, с това да приключим.

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Fri May 16, 2014 5:53 pm

Тъй като не е в стила ми да оставям някой да ми се прави на много интересен и да му се размине, да ти върна жеста с оценките на база интернет писаници.

Ти си някакъв си черноработник някъде си, независимо дали говорим за чистач на тоалетни или за добре платен преводач в еди-кое-си българско издателство. Факта е, че ако утре ти скимне да спреш да работиш, грижите ти за работата ще спрат, както и приходите, които получаваш от нея.

Не се замисляш за този факт, защото може да ти се прииска да се хвърлиш от някъде. Но за сметка на това обичаш да отделяш време за хобита, като четене на книги, гледане на филми и сериали, и писане на форуми, защото тези неща те карат да се чувстваш добре и така има с какво да си говориш, когато се срещаш с твоите приятели, още познати като "групата, на хората, които са тръгнали наникъде, защото им харесва да работят на заплата цял живот и да се чувстват значини, защото успяват да си платят телефона и сметката за водата".

Междувременно имаш мнение за всичко и се стараеш да участваш в дискусии и теми, които всъщност са безмислени както за световния глад, така и за твоето дългосрочно благоденствие, но пък поне те карат да се чувстваш добре докато пишеш мнението си.

Същевременно превеждаш по някоя творба на известен автор от време на време, и се чувстваш велик, защото това е най-близкото ти докосване до славата и величието, до които копнееш. Но пък и ти печелиш слава - твоето името сигурно краси много, много първи страници на книги в графата преводач. И сигурно това щеше да има значение, ако на някой му пукаше кой е превел книгата на еди-кой-си известен писател, който става по-богат благодарение на твоето издателство и на твоя недооценен от света труд, докато ти и твоите шефове си оставате все така в кръга на безкрайната нужда да се работи, за да се изкарва заплата. На края на работния ден се прибираш вкъщи и отбиваш времето докато дойде новия ден и пак запалиш колата, за да отидеш до омразната ти работа, която може би се заблуждаваш че обичаш, защото навремето си си мислел, че ще те направи богат.

Не искам да хабя повече от безценното ти време, разпускай докато имаш възможност и докато дойде време за нов работен ден от 9 до 5.

И забележи как изобщо не споменавам възрастта ти, за да те обидя. Колкото е по-голяма, толкова си по-преебан, в края на краищата.

Have fun.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests