За кожата на един клет писател или Терзийски vs Кеворкян

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Apr 11, 2014 6:34 pm

Надали е пререждал много...
Мда. Че и ненужен бил българският писател, подайте ми кърпичка да си попия сълзите.

Тук възниква въпросът кога за последно си влизал в книжарница или библиотека.

Отговорът е, че не е било малко пренареждането. Точно в момента си имаме много писатели, творящи в най-различни жанрове. Дори в нашето списание сме представяли неколцина, хем сме с по-специфична насоченост. Дори да избегна първите две имена, които неизбежно му идват на ума на човек, като чуе "съвременен български писател" - Господинов и Русков, пак остава цяла поредица автори, пишещи в цяла поредица жанрове и при това с голям успех сред четящото българско население.

Карабашлиев, Секулов, Алек Попов, Исак Исаков, Кармен Мишу, Мария Донева, Владимир Зарев, Момчил Николов, ако щеш Сиромахов и Любен Дилов - син, някои не толкова широко известни, но пък готини като Kрасимира Кубарелова... и така нататък.

Стелажите с българска художествена литература са големи и претрупани.

А Терзийски определено не е моят автор, но това, което не ми допадна в случая, е мрънкането му. Ми отиваш при Кеворкян, най-малкото! Това ако не задейства алармената инсталация на шестото ти чувство, не знам кое би могло.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Fri Apr 11, 2014 6:57 pm

Последно вчера влизах в 2 или 3 книжарници от тези по-големичките. Не видях да има претрупан стилаж с нова българска литература. В едната съм сигурен, че въобще нямаше стилаж българска литература.
Преди 2-3 седмици пак минах през една големичка книжарница и съвсем нарочно се разтършувах за бг автори - имаше 3-4 имена. Общо 10на книжки, половината самоиздати.
Не знам, дано наистина греша. Дано наистина тези хора, които изброи, се четат и са широко известни. А дано, ама... По-скоро ти ги знаеш и твоят кръг от хора ги знаете, защото с това се занимавате.
"Четящото българско население" ако кажеш и колко процента от българското население съставлява, ще те черпя една бира.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Apr 11, 2014 8:38 pm

Поинтересувай се от тиражите и продажбите на Секулов, Карабашлиев, Русков и Господинов, като начало. И стига с тия стереотипи "вие си ги знаете, ама сте шепа хора". Не почиват на реалността, ама наистина. Колкото до процентите четящи - изместваш плоскостта на разговора. Сега, писатели с писатели ли ще сравняваме, или с чалга-звезди?

А Терзийски пише слабо. Откровено слабо.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Apr 11, 2014 10:50 pm

Днес бях в Сиела в Парадайз и има поне два рафта нова българска литература, а това е сред по-малките книжарници. В Хеликон си е секция.
This is it. Ground zero.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Fri Apr 11, 2014 11:04 pm

Нещо тръгна настрани разговорът. Ако искате да водим дискусия за литературата в България, хубаво, ама отговорите не се крият на рафтовете в Парадайза.
Трипе, защо ми го казваш това "Терзийски пише слабо. Откровено слабо"? Не разбрах каква е връзката с казаното от мен? Косвено намекнах, че книгата му ми е харесала, и?
Мисля, че идеята на това, дето го е написал под формата на статия, е да покаже, че в предаванията не го викат като писател и като цяло никой не се интересува от писателите като такива.
Между другото Карабашлиев не работи ли в Сиела(издателството)?
А, и Трипе, нямам и не мога да намеря конкретна информация за тиражите, така че ако ти е удобно, предостави я тук, да им хвърлим един поглед на тия тиражи.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Apr 11, 2014 11:17 pm

Toва за Терзийски не беше конкретно към теб. А самият той изобщо не говори за българските писатели, а за клетата си лична особа и нараненото си его.

" Хората чакаха 13 години вторият му роман, „Физика на тъгата“, но си заслужаваше. Само за месец след излизането си книгата продаде над 10,000 броя. " - от интервю с издателя на Господинов, Манол Пейков.

"Възвишение" на Русков, към април 2012-а, имаше три отпечатани тиража.

http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=462801

Ето ти и този материал, в него е споменато и за 18% сиво на Карабашлиев. РАботи в Сиела от около месец. Преди това им беше просто един от авторите.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Fri Apr 11, 2014 11:57 pm

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=3998559
Мярнах я днес.

Браво на Господинов. Сега като се поразмислих се сетих, че преди време ми попаднаха едни негови стихотворения в ръцете. На някакви разпечатани листи бяха, даже не се сещам точно откъде.
Проблемът ми на мен не е в продаването на книжките, а в съвсем друга насока.
"Препоръчай ми нещо, което е модерно сега", сериозно? Да не са гащи това? Пф... Повръща ми се.
"Отиде ли някой автор в сутрешен блок по телевизията, или пише за него във вестника, веднага се разбира и продажбите скачат за няколко дни". Парите отварят вратите... ако ме разбираш...
Иначе интелигентно са го написали. "... пише за НЕГО във НЕГО". А хората "чакаха 13 години ТОЙ", нали? :lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Apr 12, 2014 12:38 am

Егати смешника. Терзийски, де.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Apr 12, 2014 3:06 am

Ahahahhahaha. :lol: :lol: :lol: Deeba i jalkarq. Bih kazal che sujalqvam za latinicata, no vushnost podhojda da ne pisha na bulgarski vuv vruzka s toq baush.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sat Apr 12, 2014 9:11 am

Трипа беше прав за Терзийски.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Apr 12, 2014 9:22 am

LFbg wrote:http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=3998559
Мярнах я днес.

Браво на Господинов. Сега като се поразмислих се сетих, че преди време ми попаднаха едни негови стихотворения в ръцете. На някакви разпечатани листи бяха, даже не се сещам точно откъде.
Проблемът ми на мен не е в продаването на книжките, а в съвсем друга насока.
"Препоръчай ми нещо, което е модерно сега", сериозно? Да не са гащи това? Пф... Повръща ми се.
"Отиде ли някой автор в сутрешен блок по телевизията, или пише за него във вестника, веднага се разбира и продажбите скачат за няколко дни". Парите отварят вратите... ако ме разбираш...
Иначе интелигентно са го написали. "... пише за НЕГО във НЕГО". А хората "чакаха 13 години ТОЙ", нали? :lol:
Не разбирам кое цитираш?

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sat Apr 12, 2014 10:20 am

Цитирам стаятията, която ти ми даде. Прочети я.
Последното е от интервюто на редактора на Господинов.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Apr 12, 2014 10:25 am

Цитираш, все едно всичко е от една и съща статия, затова се обърках. Иначе явно драмата ти е с читателите, не с писателите и писането. Сутрешният блок е просто добър маркетинг, нищо лошо няма в това.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sat Apr 12, 2014 10:55 am

Мда, още вчера казах, че ми е другаде "драмата". И ако си представяш да цивря и да се оплаквам някъде, да плача вечер на възглавницата, а сутрин да се цупя, щото системата е келява, грешиш. Констатирам, че нещо куца някъде, това е. Имам право, нали?
Разбира се, че няма нищо лошо в рекламата по тв/вестници. Лошото е, че бг литературата се нуждае от някакъв особен тип реклама. If you know what I mean...
Някои гадни работи излизат от тая статия.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Apr 12, 2014 11:17 am

Нищо такова не си представям, най-малкото защото би било доста скучно да си представям такива неща - въображението ми е малко по-интересно от това :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests