За кожата на един клет писател или Терзийски vs Кеворкян

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

За кожата на един клет писател или Терзийски vs Кеворкян

Post by Morwen » Wed Apr 09, 2014 2:52 pm

Не съм чела книги на Калин Терзийски, чувала съм го само като популярно име. Имах намерение да потърся нещо негово, но след като прочетох две негови дописки, се отказах.
Първо ми попадна обяснението "аз колко съм велик, незаменим и уникален само на служба роду отидох във Всяка неделя да им обясня нещата, а те посмяха да нямат време за мен"
http://ploshtadslaveikov.blogspot.com/2 ... ost_7.html
А след това и разказа "моята почитателка и ученичка, от която се отчуждих, защото тя ми направи скандал и завиждаше на друг мой фаворит, а имаше и шизофрения, между другото ето и нейните име и фамилия"
http://www.edna.bg/kolonkata-na/izmeren ... ta-4633834
И всичко това през призмата на едно такова демонстративно смирение и добронамереност...
Не знам защо го пиша, просто бях неприятно изненадана два поредни дни.
Last edited by Morwen on Wed Apr 09, 2014 6:15 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed Apr 09, 2014 3:44 pm

Няма защо да се изненадваш, той си е тотален ненормалник. :lol:
Преди няколко години работех в книжарница в един от моловете и го виждах как се мотае из кафетата по цял ден, като през няколко часа минаваше през нас и пререждаше книгите в секция Нова българска литература, като слагаше неговите на най-видно място и закриваше с предните им корици другите книги на рафта...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Apr 09, 2014 6:13 pm

Като гледам положителното в цялата работа е, че вече не работи като психиатър...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 09, 2014 6:47 pm

Да, явно вече работи като литературен деятел и библиотечен читател. Или поне има всички белези на такъв.

1. Мотаене по цял ден из книжарниците - checked.
2. Пренареждане на книгите, за да сложи своята най-отпред - checked.
3. Демонстративно смирение и добронамереност, преминаващи рязко в нервни изблици - checked.

Някой да издаде безплатна карта за Столична градска на тоя човек.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Thu Apr 10, 2014 12:04 am

Сигурно има талант за писане, щом е спечелил европейска награда за литература. :wink:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Apr 10, 2014 1:13 am

Европейска награда, която всяка година се дава 12 писатели в категория за начинаещи автори. Номинираните се определят от национални журита и няма подбор между тях - печели всеки номиниран от страната си, която участва веднъж на 3 години в наградите. Тоест избира се по един писател от 36 страни от вътрешно за тези страни жури и в течение на три години по 12 от тези писатели печелят тази награда. Така че колкото и наградата да е осигурена с европейски пари, тя по никакъв начин не е резултат на някакво международно признание.
Не ме разбирай погрешно - това не значи, че наградата е абсолютно про форма. Но и не е толкова авторитетна, колкото звучи.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Apr 10, 2014 2:24 am

Самият факт, че се е съгласил да участва при Кеворкян е признак на ниска душевна хигиена.
Останалото са си рекламни раздувки, в стил - вижте ме...

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Thu Apr 10, 2014 8:36 am

Жалко, звучеше по... ефектно. И все пак ме натъжава фактът, че обявен за луд в интернет печели подобна награда. Останалите какви са тогава?

Devoted of Slaanesh wrote:Самият факт, че се е съгласил да участва при Кеворкян е признак на ниска душевна хигиена.
Останалото са си рекламни раздувки, в стил - вижте ме...
Четох после на Кеворкян отговора. Нещо не ми допадна стила "абе копеле, като не ти харесва върви си е*и майката". И той имаше някакви префърцунени изказвания за предаването. Всяка патка си хвали патетата.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Apr 10, 2014 9:29 am

И двамата са олигофрени в случая. Но Терзийски бие Кеворкян с това, че всъщност не го бива да пише + това, че цялата работа е да се вдигне шум покрай него, щото е издал книга...... От бандата на Шайха е тоя като цяло.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Apr 10, 2014 12:59 pm

И двамата ги намирам доста гнусни - единият драскач с претенции без покритие, другият - доносник, служил на комунистите и съсипвал живота на хората...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Apr 10, 2014 3:53 pm

Dr. Horrible wrote:Няма защо да се изненадваш, той си е тотален ненормалник. :lol:
Преди няколко години работех в книжарница в един от моловете и го виждах как се мотае из кафетата по цял ден, като през няколко часа минаваше през нас и пререждаше книгите в секция Нова българска литература, като слагаше неговите на най-видно място и закриваше с предните им корици другите книги на рафта...
:shock:
This is it. Ground zero.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Thu Apr 10, 2014 6:36 pm

Много бързо го оплюхте човека, сигурно половината не сте го и чели :roll:
Има хубави творби, в по-голямата си част много искрени, а в повечето си интервюта говори спокойно и уверено, като човек, който е преминал през много перипетии. А колкото до историята със стелажите - ако няма нещо чепато в него, то би ли бил истински писател :)
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Apr 11, 2014 3:42 pm

Книгите не съм му чела, да. Но обсъждането започна именно от четенето на статиите му, които вероятно са искрени, но са демонстративно морализаторски, самодоволни и изпълнени с патос. Но не изключвам и да има добри книги.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Apr 11, 2014 4:38 pm

Morwen wrote:Но не изключвам и да има добри книги.
Напълно е възможно. Като сценарист, обаче, смърди, поне според спомените ми от "Шаш".
Това обаче не е от значение. Поне мен нищо не може да ме убеди, че човек със сериозен телевизионен опит, включително в БНТ, не е бил наясно как се работи във "Всяка неделя", особено като се вземат предвид думите на Кеворкян, че и преди Терзийски е имало немалко пренебрегнати заради недостиг на време гости. Въпреки това Терзийски се е навил да участва. Какво е ревнал тогава?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Fri Apr 11, 2014 6:17 pm

Българският писател наистина е никому ненужен. Прав е.
Чел съм "Има ли кой да ви обича" и бих си купил и друга книга от него.
и пререждаше книгите в секция Нова българска литература
Надали е пререждал много...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests