За кожата на един клет писател или Терзийски vs Кеворкян

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sat Apr 12, 2014 3:46 pm

Без да коментирам стила на писане на Терзийски и неговите възможности, искам да вметна, че писателите по презумпция са надути пуяци - той съзнателно се опитва поне да избяга от този стереотип, макар и невинаги успешно. Те обикновено се опитват да прикрият това, че всекидневно се сблъскват с пагубна самокритичност и съмнение, което допринася за тяхната свръх-чувствителност. Очевидно е бил обиден от случилото се при Кеворкян - нали и всички ние сме се ядосвали, когато са ни разкарвали по общини, в КАТ и т.н.? Нима не сме имали право да роптаем, често в мрежата, криейки се зад псевдоними по форуми и блогове? Неговият грях е, че говори открито от собствено име, иначе е като повечето от нас.

Съжалявам, просто аз самият се занимавам с изкуство (донякъде) и разбирам желанието му да бъде оценен от останалите :roll:
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Apr 12, 2014 3:56 pm

Там е работата, че ако един творец е уверен поне до някаква степен в уменията си и творбите си, няма да се поддава толкоз лесно на провокации.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Apr 12, 2014 4:00 pm

Моля те, само не сравнявай разкарването по общини с участие в развлекателно телевизионно предаване.
А дали Терзийски е надут пуяк не знам, обаче във всичко цитирано до момента демонстрира едно безмерно самочувствие, на което не мисля, че има право.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Apr 12, 2014 6:47 pm

Отварям, чета и разбирам, че LFbg или лъже, че е влизал в книжарница, или е влизал с много конкретна цел, без да се оглежда да види какво има (в което няма абсолютно нищо лошо и всъщност е съвсем нормално) и после си е излизал, но не разбирам защо в този случай говори за секциите с български автори като за нещо, което е наблюдавал от първа ръка, така да се каже.


Напълно разбираемо е желанието ти, LFbg, да защитиш свой любим автор. Начинът да го направиш, обаче, е едно към едно със самия Терзийски. Мрън-мрън-мрън-българските автори никому не са нужни мрън-мрън-мрън-горкичкия той-мрън. Отбележи, че не коментирам Терзийски като автор, а като човек. Това е съвсем различно. Например, почитателка съм на творчеството на Русков, но вече от доста места дочувам, че като човек бил истинско леке. Това, всъщност, донякъде се доказа и от безобразната лайняна баня, която двамата със Секулов организираха срещу Господинов, а причината беше обикновена завист. Господинов, разбираш ли, си позволявал много да говори по телевизора И ДА ИЗРАЗЯВА МНЕНИЕ, копеле, а те кротко си мълчали, защото не това била ролята на Интелектуалеца™. Мрън.

Та не ми дреме колко велик автор е Терзийски. От него съм чела туй-онуй, но не съм го дочитала, защото всичко ми е пропито едно такова с мрънкащо неудовлетворение, посипано с три щипки недоволство и разбъркано с няколко лъжици порицание към обществото, вселената и всичко останало. Отгоре е глазирано с Поучение. Ама не с поучение, което читателят да открие в текста, ами именно с Поучение. Вижте сега как ще ви Поуча.

И в това няма нищо лошо, разбира се. Човекът си има аудитория, чете се, нека. В конкретния случай обаче той отива при Кеворкян. Резултатът е побългарен вариант на Дързост и красота, само къде Брук още не се е мернала. За мен би било унизително да се самонатиря в ролята на жертва и горкичък никому необходим български автор подсмрък, за него явно е маркетинг. Просто аз не съм му целевата аудитория и затова коментирам.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat Apr 12, 2014 7:31 pm

tigermaster wrote:
Егати смешника. Терзийски, де.
WTF, веднъж като позволиш да се почне и няма да има край :mrgreen: Тоя сега ще вземе да стане още по-известен. А аз накрая ще взема да купя някоя негова книга :mrgreen: :mrgreen:
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sat Apr 12, 2014 7:57 pm

Marfa wrote:Отварям, чета и разбирам, че LFbg или лъже, че е влизал в книжарница, или е влизал с много конкретна цел, без да се оглежда да види какво има (в което няма абсолютно нищо лошо и всъщност е съвсем нормално) и после си е излизал, но не разбирам защо в този случай говори за секциите с български автори като за нещо, което е наблюдавал от първа ръка, така да се каже.


Напълно разбираемо е желанието ти, LFbg, да защитиш свой любим автор. Начинът да го направиш, обаче, е едно към едно със самия Терзийски. Мрън-мрън-мрън-българските автори никому не са нужни мрън-мрън-мрън-горкичкия той-мрън. Отбележи, че не коментирам Терзийски като автор, а като човек. Това е съвсем различно. Например, почитателка съм на творчеството на Русков, но вече от доста места дочувам, че като човек бил истинско леке. Това, всъщност, донякъде се доказа и от безобразната лайняна баня, която двамата със Секулов организираха срещу Господинов, а причината беше обикновена завист. Господинов, разбираш ли, си позволявал много да говори по телевизора И ДА ИЗРАЗЯВА МНЕНИЕ, копеле, а те кротко си мълчали, защото не това била ролята на Интелектуалеца™. Мрън.

Та не ми дреме колко велик автор е Терзийски. От него съм чела туй-онуй, но не съм го дочитала, защото всичко ми е пропито едно такова с мрънкащо неудовлетворение, посипано с три щипки недоволство и разбъркано с няколко лъжици порицание към обществото, вселената и всичко останало. Отгоре е глазирано с Поучение. Ама не с поучение, което читателят да открие в текста, ами именно с Поучение. Вижте сега как ще ви Поуча.

И в това няма нищо лошо, разбира се. Човекът си има аудитория, чете се, нека. В конкретния случай обаче той отива при Кеворкян. Резултатът е побългарен вариант на Дързост и красота, само къде Брук още не се е мернала. За мен би било унизително да се самонатиря в ролята на жертва и горкичък никому необходим български автор подсмрък, за него явно е маркетинг. Просто аз не съм му целевата аудитория и затова коментирам.
Къф любим автор, кви 5 лева? Аз самият постнах статия с Терзийски, дето говори глупости и след това написах "Трипа явно е прав".
Ти...? Връзка Земя правиш ли?
Кви претрупани рафтове си сънувала, за кво говориш? Продал някой си там 10 хиляди бройки(за хората, четящи на плажа, ЛОЛ) и българската литература вече влезе в златен век... Само като го видя тоя мушмурок къде "преподава" и ми става ясно колко е писател. Не е дори в това проблемът, ама вие си дръжте розовичките очилца и си гледайте по рафтовете, слепци.
Какво значение има колко се е продал??? Вие да не сте на павликенския пазар, че да продавате тениски за 5 лева и якета за 10? Ницше, Кант, Сартр гладни ли са останали като не са продавали на конвейер?
Гледай си там рафтчетата и книжлетата и другите глупости, а образованието и държавата да вървят по дяволите. Толкова ли не можеш да се сетиш, че нещата не отиват към по-добро, а към по-лошо и след години няма да има кой да чете тия рядки... глупости.
Как може да се хвалиш с човек, който е дал пари на определени хора, за да кажат на средностатистическия българин, влязъл в книжарницата, че сега е "най-модерно да се чете" Господинов!?!?
Мъкааа... Мъкааааа... Всичко щеше да е много смешно, ако не беше толкова тъжно!

Трипе, ето това е емоционален отговор. Или както ти го казваш - драматизирам. Ае пийте една студена вода и не ме занимавайте с идиотщините си, че нямам време да обяснявам като на 5 годишни....

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Apr 12, 2014 7:59 pm

Бе явно имаш. Не се спря тия дни. Пък ти вземи да попрочетеш малко Господинов, мисля, че не е съвсем адекватно да коментираш автори (като автори), които не си чел. Терзийски съм му чел две неща, впрочем, + всички откъси, които си е пускал в профила (много са).

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sat Apr 12, 2014 8:11 pm

Съвсем адекватно е да коментирам похватите, които използват, и да си вадя изводи от тях по същия начин както ти си вадиш изводи за Терзийски.
Не, нямам. Минавам за по няколко минути през сайта, това е. Друга някаква сметка ще ми държиш ли? Може би при малко повече влагане на мисъл щеше да се досетиш, че правя нещо на компа и сайта ми седи табнат. Ама нейсе...
Я, я постой няколко минути тук да ни обясниш една практика как става. Обясни ни моля те как средностатистическия българин, влизащ през ваканциите в книжарниците, знае да потърси Господинов или който и да е. Как става това, а? Човек, който през живота си е чел 20 книги, от които 19 са трилърчета като тези на Дан Браун, а 20тата е йънг-адулт романче. Я го обясни това. Дали случайно някой не му помага за избора, а? Дали например при въпрос "Абе предпочети ми нещо", въпросният човек от книжарницата съвсем невинно не "предпочита" Господинов(примерно), щото бил много модерен и много се четял. Или сигурно слушаме много сутрешен блок... Хахаха...
И за редакторската работа можем да си поговорим. Например какво се иска от един млад писател и как се търсят тия ми ти млади писатели.
И за конкурсите също много можем да полафим. Искаш ли? Знаеш ли как протичат?
А публикуването на бг писатели? И за него да кажем някоя добра дума, а? Например колко издателства го правят? И тия "добри думи" на кориците, от кого се пишат?
Още много неща има. Но айде коментирай тези, че гледам тук отбор Мартин сте доста настървени и не се пускате един-друг за нищо на света.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Apr 12, 2014 8:16 pm

Това, което знам, е че човек, който подхожда мнително, без да разполага с грам информация, подхожда откровено глупаво. Към каквото и да било.

Знам също така, че леко съм уморен да се разправям с дечица. Ти си действай и ставай велик писател. Или недей и обвинявай нагласената система, дето не ти дава шанс. Все ми е тая, честно казано. Чао чао.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sat Apr 12, 2014 8:45 pm

Trip wrote:Това, което знам, е че човек, който подхожда мнително, без да разполага с грам информация, подхожда откровено глупаво. Към каквото и да било.

Знам също така, че леко съм уморен да се разправям с дечица. Ти си действай и ставай велик писател. Или недей и обвинявай нагласената система, дето не ти дава шанс. Все ми е тая, честно казано. Чао чао.
Благодаря, че съвсем неинтелигентно избяга от въпросите. Нормално всъщност, аз директни отговори не очаквах. :lol: Като събереш достатъчно кураж, ела и ми отговори, за да си говорим честно и открито. Докато нямаш смелост да го направиш не си чеши езика за някакви други въпроси, по които не съм писал.
Няма никакво значение дали аз съм, ще ставам или няма да ставам писател. Не обвинявам системата, която е създадена, за това, че аз не мога да пиша достатъчно добре. Обвинявам я, защото не е правилна!
За трети път ти казвам, че аз не се разправям!
Свали си розовите очила. Светът не е прекрасното място, за което го мислиш. Хората не са честните приятели, за които ги смяташ. Нещата не са точно така, както изглеждат.
Както казах, когато имаш смелостта да говориш пряко към зададената тема, а не да ми се гънеш като червей на буца, ела и ще поприказваме. Дотогава не ни хаби взаимното време.

И само към теб:
Не си прави труда да отговаряш, няма смисъл. Няма нужда да ми обясняваш неща, които според мен са грешни или наполовина верни. Нито ще ги възприема като правилни, нито ще ги използвам, нито нищо. Надявам се все пак, от всичкото написано от мен, разбра, че не харесвам чак толкова Мартин и предпочитам други автори.
Дано си разбрал за какво говоря.

ЕДИТ(че и го обърках):
За Марфа/Марва или както там се произнася.
Не ми отговаряй. Няма нужда. Задръж си интелигентността за себе си. Изляй я там на... не знам на какво. На някой рафт.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Apr 12, 2014 8:54 pm

Пералня?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Apr 12, 2014 9:44 pm

Понеже ЛФбг не вижда нужда вече някой да му отговаря, викам този топик да си заминава в Прането, където му е мястото. А ЛФбг най-вероятно ще се чувства по-добре в друг форум, където хората пият студена вода по-често, не са злобни към него и са склонни да харесат дълбокия му житейски цинизъм, породен от опит в литературата и математиката.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Apr 13, 2014 9:43 am

Някаква странна биполярност забелязвам тук.

Мрън-мрън-мрън-прав е Терзийски българските автори никому не са нужни мрън-мрън-мрън влизал съм в книжарници такова нещо нямаше мрън-мрън-мрън-мрън-мрън- къде съм казвал подобни неща-мрън.

Ае чао по случая.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests