Ще гледате ли "Ender's Game"?

Мръсните страсти – на сапун
Locked

Ще гледате ли Ender's Game на кино?

Да
30
70%
Не
13
30%
 
Total votes: 43

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue May 14, 2013 12:07 pm

Trip wrote:Нещата в крайна сметка опират до "Кефът от това да си го гледам на кино-екран ми е по-важен от обществения профил на тоя човек и по продължение, отношението му към хомосексуалните."
Горе-долу това е моята позиция. Не знам дали ще гледам филма на кино или вкъщи, но най-вероятно ще го гледам, защото е фантастика по хубава книга и трейлърът не изглежда твърде зле, за да ме откаже. В общия случай не ме вълнува какъв бил авторът на някакво произведение, разграничавам нещата.
Впрочем, мен лично точно репутацията на Полански ме е спирала във всичките пъти, когато съм се питал дали да не гледам Пианистът.
"Пианистът" е гениален филм. Загубата си е за теб.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 14, 2013 12:13 pm

Ghibli wrote:
Trip wrote:Нещата в крайна сметка опират до "Кефът от това да си го гледам на кино-екран ми е по-важен от обществения профил на тоя човек и по продължение, отношението му към хомосексуалните."
Горе-долу това е моята позиция. Не знам дали ще гледам филма на кино или вкъщи, но най-вероятно ще го гледам, защото е фантастика по хубава книга и трейлърът не изглежда твърде зле, за да ме откаже. В общия случай не ме вълнува какъв бил авторът на някакво произведение, разграничавам нещата.
Впрочем, мен лично точно репутацията на Полански ме е спирала във всичките пъти, когато съм се питал дали да не гледам Пианистът.
"Пианистът" е гениален филм. Загубата си е за теб.
Тъй като май никога не се е случвало досега - едно голямо плюс едно, браво, Гибле! :lol:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 14, 2013 12:25 pm

Аз пък съм толкова убер щастлив, че получих 100 нърд точки от Алшу от следния му бисер :D Направо ми направи деня :rofl:
Нито Ендър е толкова голямо постижение, нито пък е толкова популярна книга (само някакви sci-fi нърдчета са чували за нея).
Филма, надали ще популяризира книгата с излизането си и вдигне драстично продажбите на тази антика, ама някакъв резон и тва да донесе пари на оня гъз. Не може само сциентолозите да изкарват милионите ся.


И бтв Пианистът вече е загуба да не се гледа.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue May 14, 2013 12:35 pm

Нещата в крайна сметка опират до "Кефът от това да си го гледам на кино-екран ми е по-важен от обществения профил на тоя човек и по продължение, отношението му към хомосексуалните."
Добре, а спря ли да ходиш на филми на Том Круз, тъй като той е член и пропагандатор на опасна секта, стъжнила живота на доста хора? При това не е просто човек, който силно я поддържа на думи, а а на практика един от лидерите й.

Да, разбирам, че тук го има и личният елемент - тоя стъжнява живота и на човек, който ни е приятел. И да, като лично решение е обосновано. Но ти насочваш това към обществото като цяло и го маркираш като морален избора на социума, нали.
Last edited by Morwen on Tue May 14, 2013 2:25 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 14, 2013 12:39 pm

Xellos wrote:Аз пък съм толкова убер щастлив, че получих 100 нърд точки от Алшу от следния му бисер :D Направо ми направи деня :rofl:
Нито Ендър е толкова голямо постижение, нито пък е толкова популярна книга (само някакви sci-fi нърдчета са чували за нея).
Филма, надали ще популяризира книгата с излизането си и вдигне драстично продажбите на тази антика, ама някакъв резон и тва да донесе пари на оня гъз. Не може само сциентолозите да изкарват милионите ся.


И бтв Пианистът вече е загуба да не се гледа.

ахахахахаха това е толкова победа, въобще не съм го видял. АлШу, БАТЕНЦЕ!

Ура за сай-фай нърдовете!

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5237
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue May 14, 2013 12:46 pm

Получавате по -200 точки за това, как се правите, че не разбирате какво имам в предвид с това "само някакви sci-fi нърдчета".
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 14, 2013 12:52 pm

Какво има да разбираме по-точно? Че общата ти култура е престъпно ниска? Че говориш пренебрежително за една от най-популярните и обичани фантастични книги на всички времена? Че дори да си прав и книгата да не е популярна (макар че тя е) обиждаш почти всичките си съфорумци, наричайки ги "sci-fi нърдчета"? Че дори в момента с последния си пост се правиш на утрепан вместо да се извиниш?

<<<<<NERD. AND PROUD OF IT!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue May 14, 2013 12:53 pm

+∞, Никола.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5237
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue May 14, 2013 1:19 pm

Всъщност изказването ми беше в известна степен самоиронично щото и аз влизам в описанието "чували за нея"...но щом си мислите, че обществото (за което нямам особено високо мнение) има някакви по-високи възгледи за вас от "нърдчета"...само защото имате по-широки интереси от стандартните...

Хайде, щом се обиждате толкова съгласих се и се извинявам - аз съм тъпото нърдче, а пък вие сте културтрегерите.
Забравете, че съм имал наглостта да се се возя в един трамвай с вас.
Че говориш пренебрежително за една от най-популярните и обичани фантастични книги на всички времена?
И това, че аз (зажмотаният нърд) не харесвам книгата ви обижда?
Last edited by alshu on Tue May 14, 2013 1:28 pm, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 14, 2013 1:23 pm

Не просто нърдизма е ... от началото на осемдесетте. Днес всеки е нърд ебати ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 14, 2013 1:24 pm

Имам доброто желание да ти отговоря, но престъпното количество правописни грешки ме отказа, съжалявам. Просто не смятам, че ще говоря с човек, който действително би ме чул.
по-широки интересни
едни трамвай
зажмотаният

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5237
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue May 14, 2013 1:33 pm

Ми от вълнението е, най-накрая получих някакво внимание от вас...макар и отрицателно. Сигурно ще го помня с добро до края на дните си.
(Опитах се да коригирам част от правописните грешки, но не, прекалено съм развълнуван за това в момента.)

А сега ако може да изредите, какво според вас прави "Игрите на Ендер" толкова гениални и неповторимо, че нехаресването му да води до автоматична черна точка във sci-fi досието?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 14, 2013 1:50 pm

The novel won the Nebula Award for best novel in 1985,[9] and the Hugo Award for best novel in 1986,[10] considered the two most prestigious awards in science fiction.[11][12] Ender's Game was also nominated for a Locus Award in 1986.[6] In 1999, it placed #59 on the reader's list of Modern Library 100 Best Novels. It was also honored with a spot on American Library Association's "100 Best Books for Teens." In 2008, the novel, along with Ender's Shadow, won the Margaret A. Edwards Award, which honors an author and specific works by that author for lifetime contribution to young adult literature.[13] Ender's Game was included in Damien Broderick's book Science Fiction: The 101 Best Novels 1985-2010.[14]
Съвсем накратко от Уикипедия.

И не се вълнувай чак толкова, ако го играеш по-недостъпен жените/хората ще те харесват/уважават повече. :wink:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue May 14, 2013 2:12 pm

...но щом си мислите, че обществото (за което нямам особено високо мнение)...
Спокойно, и обществото няма високо мнение за теб.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Tue May 14, 2013 3:31 pm

Ще го гледам с най-голямо удоволствие. Разбира се, интересно ми е спрямо романа как се е случил сценария. В крайна сметка, мога да разгранича творчеството на един писател с неговата личност, така че, не ми е голяма драма :mrgreen:
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest