Ще гледате ли "Ender's Game"?

Мръсните страсти – на сапун
Locked

Ще гледате ли Ender's Game на кино?

Да
30
70%
Не
13
30%
 
Total votes: 43

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Ще гледате ли "Ender's Game"?

Post by Roland » Sun May 12, 2013 1:28 am

Това е малко нестандартна тема, пък и филмът излиза чак на есен, но внезапно ми стана любопитно. Моята позиция, вероятно твърде добре известна на повечето тук, е че на бесни расисти, хомофоби, сексисти и прочее уроди не трябва да се дават пари, трудът им не трябва да се популяризира и не трябва да им се обръща внимание, поне докато са живи и активно използват позицията и финансите си да тровят живота на други хора.

Освен това филмът вероятно ще е тъп :mrgreen:
Last edited by Roland on Sun May 12, 2013 11:20 am, edited 1 time in total.
And you can't dance with a devil on your back...

Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Sun May 12, 2013 5:31 am

Да, но само щото ми е безплатно киното. :)

Иначе и аз го мразя тоя калъф, щото е тъп просто. Не съм му чел нищо, но не мога да повярвам, че човек, който след 11ти септември се нахвърлил на кафявите емигранти (което го окачествява като пълен цървул и тъпак) може да напише умна книга, която да си струва да чета.
Life's too short to take it seriously.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 12, 2013 6:11 am

Бе той подивя доста след като написа тая конкретно книга.
And you can't dance with a devil on your back...

Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Sun May 12, 2013 6:39 am

Оф, така е. И - без да съм я чел - всъщност продължавам да смятам, че е добра литература, даже винаги съм и бил много навит. Но явно филмът ще ми е първи.

Но наистина съчувствам на феновете на книгата, които после са станали свидетели на падението на автора. Даже може да я прочета не за друго, ами за да потърся следи за този ужасен обрат в мисленето му впоследствие. Мисля си, че в образа на Питър е ключът от мазето. Но да не говоря без да... съм гледал филма. :)
Life's too short to take it seriously.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sun May 12, 2013 8:21 am

Не съм чел книгата. Възможно е да го гледам заради трейлъра, Харисън Форд, Бен Кингсли и момченцето, дето участва в Хюго. Така както гледах и Апокалипто, заради Мел Гибсън (Смело сърце и Страстите са много силни филми, а тогава Мел Гибсън беше обявен за най-изпадналия чичка в Холивуд). Не знам в подробности какви са личните пристрастия на автора на книгата и честно казано не ме интересува толкова, ако филмът е добър :)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun May 12, 2013 8:52 am

Честно казано не знам. Тъпа ситуация, защото много харесвам книгата. Но по-скоро няма да го гледам, все пак има и по-важни неща.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 12, 2013 8:57 am

Super M wrote:Не знам в подробности какви са личните пристрастия на автора на книгата и честно казано не ме интересува толкова, ако филмът е добър :)
Image

http://www.rightwingwatch.org/content/d ... government
Orson Scott Card, author of the popular sci-fi novel Ender’s Game, has joined the board of the National Organization for Marriage. You may have heard of NOM recently thanks to its misleading “Gathering Storm” TV ad campaign which attacked equal rights for gays and lesbians.

We think that Card, who turned into a reactionary crank somewhere along the way, will be a good fit for NOM. Both have ample experience with alternate realities, and that should prove useful in explaining why committed same-sex couples shouldn’t be allowed to marry.


http://www.deseretnews.com/article/7002 ... .html?pg=1
Because when government is the enemy of marriage, then the people who are actually creating successful marriages have no choice but to change governments, by whatever means is made possible or necessary.

...

Why should married people feel the slightest loyalty to a government or society that are conspiring to encourage reproductive and/or marital dysfunction in their children? Why should married people tolerate the interference of such a government or society in their family life?

If America becomes a place where our children are taken from us by law and forced to attend schools where they are taught that cohabitation is as good as marriage, that motherhood doesn't require a husband or father, and that homosexuality is as valid a choice as heterosexuality for their future lives, then why in the world should married people continue to accept the authority of such a government?

What these dictator-judges do not seem to understand is that their authority extends only as far as people choose to obey them.

How long before married people answer the dictators thus: Regardless of law, marriage has only one definition, and any government that attempts to change it is my mortal enemy. I will act to destroy that government and bring it down, so it can be replaced with a government that will respect and support marriage, and help me raise my children in a society where they will expect to marry in their turn.

Biological imperatives trump laws. American government cannot fight against marriage and hope to endure. If the Constitution is defined in such a way as to destroy the privileged position of marriage, it is that insane Constitution, not marriage, that will die.


И с две думи за NOM:

http://www.hrc.org/nomexposed/section/the-facts
The National Organization for Marriage is fighting tooth and nail to slow down the inevitable, bipartisan shift toward marriage equality across the country. All other anti-gay groups in the U.S. have ceded the marriage issue to NOM, which runs aggressive statewide campaigns against marriage equality and against pro-equality candidates – from state legislators on up to President. The Pew Research Center reported NOM’s spending on advocacy in Washington, D.C. increased 161% from 2008-09 - at a time when the country is reeling from the worst financial crisis since the Great Depression.

Long expert at dismantling advancement through the ballot box -- witness California’s Prop 8 in 2008 and Maine’s Question 1 in 2009 -- NOM has increasingly taken a more aggressive approach in its fringe mission. The group’s newest chairman, John Eastman, is horribly anti-gay. And the group is calling on the GOP presidential candidates to set up a presidential commission if elected to “investigate” LGBT Americans - all the while NOM remains under investigation by the Maine Ethics Commission. Here are some key points
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun May 12, 2013 10:21 am

Не ме интересува изобщо, че е от книга писана от човек превърнал се в гъз после, филма го правят други хора и е базиран на добра книга. Всичко останало за този автор е в другия контекст и няма да ми попречи да се кефя на филма ако е направен добре, поне на трейлър се очертава як. Проблема, че човека има зъб на гейовете не прави Играта на Ендър някакъф Майн Кампф при положение, че филма съвсем ще е политически коректен сигурно. Ако трябва да филтрираме филмите и книгите щото са писани от задници в личния си живот няма да остане много за гледане. Иначе симпатизирам на идеята в момента въпросния да бъде сгазен от диви глигани, но чак да праим джихади като Роланд към цялото му съществувание не мерси :).
Last edited by Xellos on Sun May 12, 2013 10:25 am, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 12, 2013 10:25 am

Всъщност "джихадът" е към даването на пари за продуктите му (какъвто този филм косвено е, и той ще получи бая пари от него), защото тези пари отиват директно за борбата срещу правата ми в САЩ. Включително шансовете ми за гражданство.

Иначе филма и аз ще го гледам, ама на рип. Пари няма да дам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun May 12, 2013 10:28 am

Ммм ако е опрял до мойте 9 лева има голям проблем с ресурсите тоя :). Разбирам те напълно де, но няма да си загубя съня, че съм гледал филма стига да не е тъп.

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Sun May 12, 2013 10:34 am

М-да, интернет е такова забавно място...
Spoiler: show
Image
Super M wrote:Не знам в подробности какви са личните пристрастия на автора на книгата и честно казано не ме интересува толкова, ако филмът е добър :)
+безкрай

Ще гледам филма. Може би дори ще ида на кино, което не съм правил от няколко години. Дори да е тъп, ще го гледам, напук на хората, които си мислят, че могат да ми казват какво да гледам и какво не.
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun May 12, 2013 10:35 am

Тц, и аз няма да дам пари. Определено не ми е толкова важен един филм от сума ти, ако знам, че близък приятел има основателни причини да не иска филмът да получава пари и че, нещо повече, е емоционално ангажиран с тия причини. Ще си го изпиратствам и ше си го гледаме на плазмата вкъщи.

Съжалявам също така хората, които си мислят, че някой с пост във форум им казва и налага каквото и да било. Пространството е демократично, постовете на един заемат същото място като постовете на друг. Да, Ванка, заеби го тоя тъп аргумент, плс :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun May 12, 2013 11:07 am

Ще гледам филма, ако се окаже добър, както всеки друг филм. Също както изиграх Shadow Complex (игра, чиято история се развива в света на някаква тъпа книга на Кард), защото е супер готина игрица, правена от страхотни девове.
Въобще в създаването на един филм участват много повече хора от болния мормон, така че тази тема е много шум за нищо.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun May 12, 2013 11:14 am

Roland wrote:Всъщност "джихадът" е към даването на пари за продуктите му (какъвто този филм косвено е, и той ще получи бая пари от него), защото тези пари отиват директно за борбата срещу правата ми в САЩ. Включително шансовете ми за гражданство.

Иначе филма и аз ще го гледам, ама на рип. Пари няма да дам.
Според мен по-добре промени малко анкетата тогава на "Ще гледате ли на кино филма?", че така май по-скоро се разбира "Ше гледате ли въобще филма?", което е друга работа. :)

Аз въобще иначе не знам за този филм какъв ще е, що ще е, но в крайна сметка каквото каза Трип малко по-горе. Баба ми спря да слуша Веселин Маринов след неговите изцепки, така че според мен си има принципно значение.
Са, ако се окаже най-якият филм за годината, ще си помисля :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 12, 2013 11:20 am

Права си. Промених въпроса.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests