Ще гледате ли "Ender's Game"?

Мръсните страсти – на сапун
Locked

Ще гледате ли Ender's Game на кино?

Да
30
70%
Не
13
30%
 
Total votes: 43

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon May 13, 2013 2:29 pm

Емо, независимо колко сол са му трили (не е като да няма за какво) той си остава пример за тезата с даровития творец с гадни черти на характера много повече от оня пич с чашата, когото единствено спомена...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon May 13, 2013 2:31 pm

И сега споменах и Полански. Но тезата не е това. Темата не е това.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon May 13, 2013 2:33 pm

Е ми освен да платим на някой да го убие, не виждам какво друго вече да направим. Той е хомофоб, ясно, но гледането на филма не означава, че подкрепям изтрещяването му, нито пък негледането на филма по някакъв начин ще му окаже някакъв демидж. Все пак аз наистина смятам тоя филм да го дръпна от замундата, да е живот и здраве, щото не ми се дават грешни пари точно за това.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon May 13, 2013 2:34 pm

Примерите ги дадох, понеже Роланд ме помоли. Може да видиш точно какво ми е написал.
За мен, лично, "потенциален убиец", какъвто е Ози, е нещо много по-сериозно от "бесен хомофоб". А Ози го харесвам много.

Що се отнася до другото - форумите на ИМДб бяха почти буквално заляти от теми, писани от хора, твърдящи, че "Играта на Ендър" било имитация на "Игрите на глада", ситуирана в космоса - това беше изчистено, де. Всъщност темите там, свързани със скандалите му, също ги има и също са активни, но далеч не са толкова много.

И, честно казано, не мисля, че един блокбастър, който не е направен от outspoken хомофоби, и в който е замесен само един такъв, е правилната платформа за тия неща.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon May 13, 2013 2:37 pm

(това, което ще напиша тук, са чисто логически разсъждения, които не изразяват моя позиция в едната или в другата посока)

Емо, не те разбирам, наистина. Ако човек *вече е* на общата позиция "няма *твърде голямо* значение що за човек е творецът, ако творбите му ми харесват", не виждам защо не можеш да приемеш твърдение в стил "това е общата ми позиция, в този конкретен случай не виждам нещо твърде много по-силно, което да ме убеди повече, отколкото за *другите* творци, чиито творби харесвам, така че, чисто по пътя на логиката, за мен няма причина да третирам *този* случай различно от общия".
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon May 13, 2013 2:39 pm

Кво значи замесен, бе, пич, води се един от продуцентите! Филмът носи заглавието на книгата му!
Освен това няма значение за теб потенциален убиец ли е по-зле от outspoken хомофоб (и я се екстраполирай вредите от един такъв от гледната точна на хомосексуалните, преди да правиш оценки), нито дали е по-зле за мен, за Сульо или за Пульо. Важното е, че в обществен план има нужда да се говори за тоя човек такъв, какъвто е. В Имдб, не знам, аз говоря за Гардиън и Холивуд.ком, примерно. И не знам фенбойчетата на Игрите на глада защо ги ползваш въобще за аргумент...

Пенчев, защото мисля, че темата се измести леко от лични предпочитания, в момента, когато почнахме да сливаме лично нужното с нужното в обществен план около тоя филм.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon May 13, 2013 2:40 pm

Изведнъж загубих желание за участие. Съжалявам. Старая се да говоря спокойно и ми се ще да получавам същото в отговор.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon May 13, 2013 2:41 pm

Някъде да съм те нагрубил?

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon May 13, 2013 2:44 pm

Емо, самият начин, по който е формулиран въпросът в темата, изисква лично мнение, което НЕ МОЖЕ да бъде съвсем чисто отделено и отрязано от "обществено нужното". Въпросът не е "трябва ли, според вас, да бъде правен филм по книга на Орсън Скот Кард" или "трябва ли, според вас, голяма част от хората по света да бойкотират този филм"; въпросът е "*вие* ще гледате ли този филм". Е, *в този момент* изведнъж много рязко се намесват личните предпочитания, мнения, решения и обосновки.

Иначе, честно казано, това ще е и моето последно писание конкретно в тази поддискусия. Напълно разбирам последното писание на tigermaster.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon May 13, 2013 2:48 pm

@Trip
Не. Не си премерих правилно приказките, за което се извинявам. Нито съм се почувствал засегнат, нито искам да те засегна, просто не мисля, че емоционалният тон е подходящ за подобна дискусия.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 13, 2013 2:53 pm

Емо, айде плс да не се правиш на ударен с "някъде да съм нагрубил?", тонът ти е точно на границата на допустимото почти винаги напоследък. Това, че не я прекрачваш с "тъпанар, мама ти мръсна, защо нападаш моя хомосексуален онеправдан другар" не значи, че това не лъха изключително много от всяка една написана дума.

Освен това убийството срещу отявлената хомофобия като сравнение мен лично ме отврати от темата, особено при "извода", че второто било много по-тежко и ужасно явление.

Разбирам я тази борба за правата и даже представи си я подркрепям, ама айде GET A GRIP е баси....

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon May 13, 2013 3:05 pm

Въпреки че съм отговорил с Да, не съм много сигурен дали ще го гледам на кино. Хомофобията на Кард е противна, но няма отношение към хората правили филма, който бтв и на мен отсега ми изглежда като флоп. Иначе отсега виждам как ако не махнат сцената в душовете (доста невероятно) ще се почнат догадки за скритата хомосексуалност на Кард, оправдани или не. Не съм му погледнал рейтинга, но за де не се изрязва нищо и да има възможност да е свестен на филмът му трябва един сочен R-рейтинг. Въпреки че каквото има да се изрязва, сигурно вече е изрязано. Така или иначе средностатистическото американско лапе се съмнявам че ще го е еня за морални дилеми и прочие.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Mon May 13, 2013 3:15 pm

Robert Jordan fan wrote:Интересуваше ме с какво Ванката оправдава неходенето си на кино, не друго.
Много просто - съвременното кино не ми е много по вкуса. Рядко се появява филм, който да ми привлече вниманието. Отгоре на всичко сега с тази мода по 3D не мога да ходя и на някои филми, на които искам, защото 3D-то не ми понася, а разпространителите не смятат за нужно да пускат 2D копия.


Roland wrote:
Vankata wrote:Ъъъ, ама аз не говорех за поста във форума. Говорех за цялата тази яростна кампания против Кард. За мен тя е нещо много по-страшно от изцепките на един хомофоб.
Не съм сигурен, че схващам логиката. Защо е по-страшна? А щеше ли да е по-страшна, ако вместо да спонсорира борбата с правата ми, даваше пари на АлКайда? Или тогава би била по-малко страшна?
Тогава щях да ида да гледам филма два пъти :)

Добре де, сериозно - от една страна имаме човек с крайни възгледи, който ги пропагандира в рамките на закона. От друга имаме опити за налагане на обществена цензура върху творчеството му, което в по-голямата си част няма връзка с тези възгледи. Ми не знам, за мен общество, в което такова нещо е възможно, ме плаши доста повече от някакъв си хахо. Но пък всеки гледа от собствената си камбанария - теб въпросът те засяга лично, така че нормално е да не си съгласен.


Trip wrote:По същата логика не би трябвало да има реакция и на изцепките на Trip, примерно.
fix'd.
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon May 13, 2013 3:27 pm

Емо, айде плс да не се правиш на ударен с "някъде да съм нагрубил?", тонът ти е точно на границата на допустимото почти винаги напоследък. Това, че не я прекрачваш с "тъпанар, мама ти мръсна, защо нападаш моя хомосексуален онеправдан другар" не значи, че това не лъха изключително много от всяка една написана дума.
Не си точни ти, дето да говориш точно по тоя въпрос. Нито предвид това как пишеш на другите, нито с това как ги четеш в повечето случаи. Сори. Границата на допустимото. Пха.
Освен това убийството срещу отявлената хомофобия като сравнение мен лично ме отврати от темата, особено при "извода", че второто било много по-тежко и ужасно явление.
Сравнението и според мен е тъпо, а "изводът", за който говориш, не съществува, и съм последният, който би го направил. Не знам по кой диагонал си чел точно.


Тайгърмастър: Въпросът е точно емоционален. Нещата в крайна сметка опират до "Кефът от това да си го гледам на кино-екран ми е по-важен от обществения профил на тоя човек и по продължение, отношението му към хомосексуалните."

Оттам нататък всякакви сравнения между хомосексуалните, по чийто адрес тоя човек говори наистина потресаващи мръсотии, и онеправданите пчелички-труженички от екипа на филма - които парите са си ги взели и са ги изпили вече, дето се вика, - са просто в джаза.

Щото аз се опитвам да си представя как се отразяват тия негови изказвания върху хората, за които тоя (хомосексуалният) аспект от обкръжението им, от ежедневието и от психиката им, ги определя като личности. Опитвам се да си представя някакъв такъв свой личностноопределящ компонент, нещо с което емоционалният ми живот е сраснат безвъзвратно, и после как някакъв човек - от позицията на публичен авторитет! - го праща не в кофите, ами и аз не знам къде.

Опитвам се да претегля тия си опити да си въобразя цялото това омерзение и факта, че един от най-близките ми хора ги изпитва нерядко, срещу факта, че някакви анонимни, безлики хора на другия край на света, дето са правили филма - и са си взели парите за него, повтарям, - сигурно не са хомофоби и може даже да са свестни. Може и филмът да е свестен - но няма да дам пари за него.

Впрочем, мен лично точно репутацията на Полански ме е спирала във всичките пъти, когато съм се питал дали да не гледам Пианистът.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon May 13, 2013 3:49 pm

Само ми се ще да кажа, че като намесих и останалите, работещи по филма, изобщо не говорех за безименните труженици, а за хора като актьорите и режисьора. Ейса Бътърфилд - или както му се чете името - трудно би получил роля във високобюджетен филм, ако и двата такива, в които е участвал преди това, са се провалили финансово. За Абигейл Бреслин, като гледам, това е първа роля в наистина скъп филм. За останалите деца - също. Те не са безименни пчелички-труженички.

Както и да е, ще се опитам да отговоря по-сериозно вечерта или утре, ако трябва. Сега лягам да спя.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests