Ще гледате ли "Ender's Game"?

Мръсните страсти – на сапун

Ще гледате ли Ender's Game на кино?

Да
30
70%
Не
13
30%
 
Total votes: 43

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun May 12, 2013 11:23 am

Дам така по-бива. Мене стартрека ми беше Филма дето давам пари веднъж годишно за кино, така че не се знае. Ще видя отзивите като излезе, така и така рядко рипам за пред и премиери. Но принципно е филм с ефекти и тн, което като нямам голям плазм като Емо си е тегаво от торента.

Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Sun May 12, 2013 3:18 pm

Roland wrote:Всъщност "джихадът" е към даването на пари за продуктите му (какъвто този филм косвено е, и той ще получи бая пари от него), защото тези пари отиват директно за борбата срещу правата ми в САЩ. Включително шансовете ми за гражданство.

Иначе филма и аз ще го гледам, ама на рип. Пари няма да дам.
Съвсем искрено мога да кажа, че няма нужда от много притеснения по тази линия. Разбира се, мога и да бъркам, но ако някой филм ще изгърми в боксофиса тази година, това ще е точно Ендър. При бюджет 110м. трябва да изкара най малко 200м. в световен мащаб, за да почне изобщо да си избива парите и поне 250м., за да е някакъв малък успех. В момента го виждам на максимум 150м. - тоест ще е на стабилна загуба. Просто изглежда тъп, особено за масовата публика, особено след ХИЛЯДА невероятни сай-фая в месеците дотогава (два от тях вече се навъртяха, Стар Трек 2 и особено Обливиън).
Vankata wrote:Ще гледам филма. Може би дори ще ида на кино, което не съм правил от няколко години.
И къде точно ще отидеш на кино, щом не си ходил досега, лол?
Life's too short to take it seriously.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun May 12, 2013 3:30 pm

Аз грубо като сметна 100тина ходения без пуканките са си вече един 3д телевизор, не че пестим от тва де. Тая година противно много прилични заглавия с ефекти се насъбраха и меки и космоси да му е тегаво човек да зяпа на лаптопа...

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Sun May 12, 2013 4:12 pm

Trip wrote:Съжалявам също така хората, които си мислят, че някой с пост във форум им казва и налага каквото и да било. Пространството е демократично, постовете на един заемат същото място като постовете на друг. Да, Ванка, заеби го тоя тъп аргумент, плс :)
Ъъъ, ама аз не говорех за поста във форума. Говорех за цялата тази яростна кампания против Кард. За мен тя е нещо много по-страшно от изцепките на един хомофоб.
Robert Jordan fan wrote:
Vankata wrote:Ще гледам филма. Може би дори ще ида на кино, което не съм правил от няколко години.
И къде точно ще отидеш на кино, щом не си ходил досега, лол?
Я пак, че нещо не ти схванах логиката?
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Sun May 12, 2013 4:23 pm

Има ли изобщо кино в Пловдив останало?

И ако има, защо не си ходил няколко години?

Кампания против Кард не виждам. (В Щатите може и да има де, наскоро го изхвърлиха като писател за новия Супермен комикс поради обществения натиск, което е чудесно, защото показва че има гражданско общество. В Америка. Не в България разбира се, там си имате бойкощество.) Просто, както казах отначало, не виждам смисъл да чета каквото и да е, написано от доказан идиот, който (поне понастоящем) е очевидно по-нискоинтелигентен от мен самия. За ТОВА става въпрос, не за агитациите му. Ти би ли прочел новия роман на Волен или Бареков?
Life's too short to take it seriously.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun May 12, 2013 4:33 pm

Ъъъ, ама аз не говорех за поста във форума. Говорех за цялата тази яростна кампания против Кард. За мен тя е нещо много по-страшно от публичните изцепки на един хомофоб със солидно обществено влияние.
fix'd.

По същата логика не би трябвало да има реакция и на изцепките на A Million Moms или някой от психопатите pundit-и във Фокс, примерно.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun May 12, 2013 4:35 pm

Ти за Пловдив не се грижи. Ние може и да не сме център на света, ама поне си имаме кино, та от време на време, като изорем нивите и насеем картофите, можем да свалим цървулите и с кални крака да идем на кино. Аз самата рядко ходя на кино, защото в БГ от лакомия на киноразпространителите нямам опцията да гледам филми на 2D, а на 3D ми е кофти. Иначе ходя само ако има филм на 2D, който да ме вълнува. Все по-рядко събитие, уви.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Sun May 12, 2013 4:47 pm

Alexis wrote:Ти за Пловдив не се грижи. Ние може и да не сме център на света, ама поне си имаме кино, та от време на време, като изорем нивите и насеем картофите, можем да свалим цървулите и с кални крака да идем на кино. Аз самата рядко ходя на кино, защото в БГ от лакомия на киноразпространителите нямам опцията да гледам филми на 2D, а на 3D ми е кофти. Иначе ходя само ако има филм на 2D, който да ме вълнува. Все по-рядко събитие, уви.
Е аз затва точно се махнах, така че напълно те разбирам.

Сега ходя на кино два пъти на ден. :)

Интересуваше ме с какво Ванката оправдава неходенето си на кино, не друго.
Life's too short to take it seriously.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 12, 2013 8:24 pm

Vankata wrote:Ъъъ, ама аз не говорех за поста във форума. Говорех за цялата тази яростна кампания против Кард. За мен тя е нещо много по-страшно от изцепките на един хомофоб.
Не съм сигурен, че схващам логиката. Защо е по-страшна? А щеше ли да е по-страшна, ако вместо да спонсорира борбата с правата ми, даваше пари на АлКайда? Или тогава би била по-малко страшна?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon May 13, 2013 1:00 am

Вероятно. До излизането му има още много време.
Честно казано, всеки малоумен ирационален предразсъдък като хомофобия, расизъм, сексизъм и така нататък в последно време ме вбесява. И все пак горе-долу всеки човек, когото познавам, проявява такива в някаква степен, аз самият включително. При Кард проблемът е не само в малоумните му ирационални предразсъдъци, но и, доколкото разбирам, в това, че финансира хомофобски организации и използва публичното си влияние, за да насажда омраза. Което е... гадно. И тъпо. От друга страна, гадости и глупости са вършили много хора, на чието творчество държа.
От трета, да бойкотирам филм, в чието създаване са намесени десетки хора, заради простотията на един, колкото и голяма да е тя, не ми се вижда правилно. В този смисъл, бих се замислил за евентуално бойкотиране на книгите на Кард - макар че, честно казано, надали - които са си, общо взето, изцяло негово творчество, но не и филм, който в огромната си част ще е работа на Гавин Худ и останалата част от филмовия екип - тия хора с нищо не са виновни за хомофобията на Кард.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 13, 2013 2:13 am

Не я схващам тая логика. Хората, отговорни за правенето на филма, са на заплати/хонорар. Те ще си получат парите независимо ти дали ще го гледаш, или не. Тези, които ще получават процент от приходите, няма да си легнат гладни дори филмът да флопне тотално.

И не го приемай като заяждане, но можеш ли да ми дадеш примери за други подобни задници, чието творчество подкрепяш? Щото ти казваш "много хора" и ми стана любопитно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon May 13, 2013 10:26 am

Аз книгата не я харесвам. Чел съм само първата от поредицата.
Има и някоя интересна идея в нея (другите са поостарели) и добро описание на силна психоза, през очите на човек който я преживява.
Нито е любимият ми вид фантастика, нито предизвиква експлозия в мозъка ми, както явно се случва с феновете и.
Нямам претенции да съм тънък познавач, но не бих я сложил в най-тежката категорията на sci-fi литературата.

Мен дори лековатите военни фантастики на Тимоти Зан ме кефят повече.

Не смятам да го гледам филма, колко и гъзарски ефекти и декори да му вкарат. Просто не обичам сюжета.

Колкото до кампанията срещу автора - едни 11 кината по-малко за филма в България, едва ли ще се отрази на глобалния бокс-офис.
Аз си мисля, че заради жанра си, филмът и без това ще е на загуба у нас.
Ама щом има хора, които смятат че гласуват за определена кауза по този начин - хубаво.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon May 13, 2013 11:01 am

Не съм чел книгата и не знам кой какво ще спонсорира, но трейлърът изглежда... зле :lol:
Просто като видя одъртелия Харисън Форд, някакво случайно дървено детенце, болезнено банални реплики тип "You really don't see them as children, do you?!" и надпис "От режисьора на X-Men Origins: Wolverine" ми се убива абсолютно всякакво желание за гледане. И това нещо излиза на кино в месец, в който чакам продълженията на Тор и Игрите на глада... просто никакъв шанс.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon May 13, 2013 11:06 am

Tочно Тор 2 и Игрите да са масивно по стойностни (извън контекста на автора) бвахахахаха :rollrofl: :rofl:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon May 13, 2013 11:06 am

Roland wrote:Не я схващам тая логика. Хората, отговорни за правенето на филма, са на заплати/хонорар. Те ще си получат парите независимо ти дали ще го гледаш, или не. Тези, които ще получават процент от приходите, няма да си легнат гладни дори филмът да флопне тотално.

И не го приемай като заяждане, но можеш ли да ми дадеш примери за други подобни задници, чието творчество подкрепяш? Щото ти казваш "много хора" и ми стана любопитно.
Далеч не само Кард взима процент от приходите. И, да никой няма да се лиши от храна заради това, но това се отнася и до самия Кард. Бтв, доколко си сигурен, че той не е продал текста за твърда сума?

При все това си мисля, че би било един доста добър начин човек да ирази гражданска позиция, обаще ще си го изтегля на торент вероятно:)

Що се отнася до известни хора с хубаво творчество и лоша биография, аз се сещам за Роман Полански, който и досега е обвинен в изнасилване на малолетна в Щатите.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests