Изборна тема в прането

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed May 08, 2013 4:15 pm

Моля някой това да го премести в прането цялото, за да го обсъдим там.

Емо, може и да си прав за някои неща, но както знаеш на Ицо му е къс фитила и предвид, че се водите приятели може да не даваш цялото си аз откъм контренето. Освен това откровено казано не смятам, че ти си по-малко снизходителен.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed May 08, 2013 4:17 pm

Никола, това е от скоро. Като отидеш на списъка на форумите, виждаш кои са модераторите за всяка секция.
Иначе не искам да взимам страна или да давам мнение кой е флеймил и кой не, защото в момента това все още е въпрос на мнение.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed May 08, 2013 4:21 pm

Да, най-добре в прането.
Определено доста отдавна не целя да започвам разговори заядливо и да преминавам към откровено тролене с прилежащите смайлита и лични нападки. Гледам да питам - не е контрене, а са въпроси. Единият път изразих неразбиране, другият поисках доуточнение. Получих крайна липса на търпение, част от систематично отношение като към някъв малък рандъмляк, колчем посмея да се включа в политическа тема. Сори, не ме кефи, но честно казано, можех да кажа неща, доста повече в тона на това, което получавах отсреща - не го направих. Даже му изчетох два пъти постовете след споменаването на чаршафите, за да видя дали не съм пропуснал някакви важни детайли.

Ицо, сори, ако те дразня. Проблемът в случая не мисля, че е в предавателя обаче.
Last edited by Trip on Wed May 08, 2013 4:22 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed May 08, 2013 4:21 pm

Muad_Dib wrote:Моля някой това да го премести в прането цялото, за да го обсъдим там.

Емо, може и да си прав за някои неща, но както знаеш на Ицо му е къс фитила и предвид, че се водите приятели може да не даваш цялото си аз откъм контренето. Освен това откровено казано не смятам, че ти си по-малко снизходителен.
+1
не че ще джойнна ама стана излишно тегаво последните постове.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed May 08, 2013 4:29 pm

За да разведря темата искам да изразя задоволството си, че думата "рандъмляк" вече е по речниците и на други хора и ме е яд, че не си я патентовах навреме.

Тъй като тази тема вече така и така си е у прането - искам да кажа на Емо да дойде в петък да се разберете фейс ту фейс с наша помощ:)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed May 08, 2013 4:31 pm

Емо, между другото, ноу офенс, обаче мисля, че "систематично отношение като към някъв малък рандъмляк" не само за политически, а и за други теми, в които си се оплаквал, си е до голяма степен (да не се изцепвам с изцяло) в твоята глава и това, че го приемаш за даденост само пречи на диалога.
Last edited by Morwen on Wed May 08, 2013 4:32 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed May 08, 2013 4:31 pm

Подозирам, че и двамата ше сме забравили дотогава за кво е ставало дума :) Бтв, превъртях наум 5-6 човека, за да се сетя откъде я знам тая дума - бяхте наравно начело заедно с Жоро като потенциални варианти. Но предвид, че си му role-model-ът, и от него да съм я чул, пак от теб ше да я е зел :Р

Морви, случайно да видя първо поста, започващ с "Не разбирам..." а после поста с въпроса? Ся... Тва не е приемане за даденост, поне не мисля.
Last edited by Trip on Wed May 08, 2013 4:33 pm, edited 2 times in total.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed May 08, 2013 9:19 pm

Morwen wrote:Емо, между другото, ноу офенс, обаче мисля, че "систематично отношение като към някъв малък рандъмляк" не само за политически, а и за други теми, в които си се оплаквал, си е до голяма степен (да не се изцепвам с изцяло) в твоята глава и това, че го приемаш за даденост само пречи на диалога.
Не рандъмляк, а виден форумен теоретик, няколко души сме му го казвали по разни поводи в дискусии с по-практическа насоченост, сред тях и Ордо, но тая част от поста му беше внезапно изтрита малко след като Трип се логна във форума (тогава беше още мод на "Общи приказки"). И Алексис му го спомена в темата за циганските проблеми, малко по-надолу тук е. Аз пък му се нагледах на теоретичните излияния по редица поводи, не в теоретични теми за жалост (в теоретичните е цар, сериозно), та тоя филм ми доскуча вече (моя грешка, че още влизам в размяна на повече от три поредни поста с него, ама ще положа усилия да не я правя повече).


Muad_Dib wrote:Тъй като тази тема вече така и така си е у прането - искам да кажа на Емо да дойде в петък да се разберете фейс ту фейс с наша помощ:)
Няма да ни разтървете навреме. :mrgreen:

Аз специално може и да мина към 23.00 ч., ама ще питам домакина преди това дали са останали будни люде наоколо или колата да ме кара у нас. :P


Морве, "шибане" и "гъз" ги ползвах и по-назад в темата в същия контекст - онагледяване на мнението ми за ситуацията у нас. Модераторска забележка нямаше.


За твърдението на Трипалягата, че малко съм бил писал по въпроса - или не е отишъл отвъд първите 1-2 страници на изборната тема, или е минал бая на диагонал, понеже нататък и по-дълги постове имам.

Плюс това някои постове останаха в Абсурдистана след отцепването на изборната тема и то така останаха, че някои линии на разговор отидаха на кино с доглеждане.



Когато някой ми иска "политически анализ" на ситуацията (ама с увод, изложение и заключение ли, не стана ясно) след като съм един от най-много писалите в оная тема и няма кой знае какво да добавя, ами... не знам на какво отгоре да подхващам индивидуални занимания, пък и не съм влязъл в темата да пиша курсова работа "Социално-политическо развитие на България от средата на 80-те години до днес - планиране, същност и перспективи". Искаш нечие мнение - четеш изписаните до момента постове, не е като да няма.

Впрочем по-назад във въпросната тема вече обменихме с него мнения по въпроса, ама явно са позабравени. Е, не ми се повтаря едно и също.





Пък за мнението на гореспоменатия, че не видял нищо интересно в постовете ми по темата до момента и иска по-ясно и по-подробно, ами... как да кажа...
Spoiler: show
ПРЕЗ КУРА МИ Е, ЧЕ НЕ СА МУ ИНТЕРЕСНИ.

Морвето да го замени на trans penis, ако реши.

Доколкото видях, повечето от нас влизат в темата на изборите да обменят впечатления за ситуацията у нас и защо според тях е такава, не да участват в академична конференция. Сигурен съм, че има сайтове с подобна насоченост за млади форумни политолози.


А в оная тема Трипича си е точно малък рандъмляк, да. И там изрично подчертах, че като му казвам, че е по-малък и по-малко помни (конкретно управленията на Луканов, Беров и Виденов), не го казвам като упрек. Просто когато съм ходил на първите сини митинги, окупирал съм СУ срещу Член Първи от комунистическата конституция и съм гласувал на първите си "демократични" избори, той е бил някъде между детската градина и началното училище.

Така че теориите какво можело било и трябвало било да става звучат красиво, ама им се наслушах в едни по-предишни години, благодаря. После пък видях разликата между теорията и практиката. Многократно.

Неслучайно казах преди няколко седмици, че програмните изказвания по протестите толкова ми звучат като от 1990 г., че последните 23 години май са отишли на вятъра и айде пак отначало със следващото поколение, което на свой ред открива радостите на демократично-гражданското самоосъзнаване.

Ами успех. Been there, done that, след 10-15 години ако още се виждаме и всички сме си още тук, може да си припомним и сегашния период, та да видим кой на какъв акъл ще е тогава. Понеже и аз през 90-те години бях на друг спрямо сегашния ми.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed May 08, 2013 9:54 pm

Можеше впрочем да си перифразираш бай Ганьо веднъж в първата от тия теми и да не натякваш на всички постоянно колко си пекан, препатил и как всичко това си го виждал вече. Квалификациите ти горе няма да ги коментирам, само ще насоча (отново) вниманието на модераторите насам.

И имай достойнството, като си казал, че не щеш да говориш повече с някого, да не го подиграваш в трето лице в публичен форум. Който изпитва желание да те слуша, ще се свърже с теб на лични, убеден съм.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 08, 2013 10:26 pm

Ама защо така с лошо за шибането? (._. )
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed May 08, 2013 10:27 pm

Ми не ни искат разрешение, няма вазелин, няма презервативи... Шибат и не питат. :(
Last edited by passer-by on Wed May 08, 2013 10:28 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 08, 2013 10:28 pm

Sometimes "no" means "harder" :twisted:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed May 08, 2013 10:30 pm

Е, не мога да не припомня името на една адвокатска кантора (дали не беше от Бостън Лигъл) - "Harder, Faster and Deeper - attorneys at law". :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests