Равни права и функции на половете [SPLIT]

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Sun Aug 26, 2012 11:12 pm

BTW, не са 2 години, една е вече.

Поне на реалната заплата.
VMITW!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 26, 2012 11:13 pm

Досадно бейтване. Проблемът им е, че не ги наемат и им плащат по-малко.

Идиот.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Sun Aug 26, 2012 11:28 pm

Roland wrote:Досадно бейтване. Проблемът им е, че не ги наемат и им плащат по-малко.

Идиот.
До какво доживях: +1 :)
VMITW!

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Aug 26, 2012 11:45 pm

Roland wrote:Проблемът им е, че не ги наемат...
Това се уточни вече: на такъв работодател не му трябват лекции за равенството на половете (а и той надали ще ги изслуша), а най-обикновена правна консултация.
Roland wrote:... и им плащат по-малко.
Това е категорично невярно - поне за България! У нас заплатата се определя от длъжността и стажа, а не от пола. При еднакви други условия съдиите жени и мъже получават еднакви заплати. И архитектите. И учителите. И продавачите. И бояджиите.
Hemos pasado!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Aug 27, 2012 12:09 am

Работодателите, които не го схващат? Членовете на форума, които ги ожалват? И не на феминистките, извинявай, а на жените в детеродна възраст. :)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Mon Aug 27, 2012 9:24 am

Roland wrote:Темата е на друго място вече, но аз не мога да си затрая. Това е най-безчувственият, циничен, игнорамусен и нетолерантен ненаписан от Цайса пост, който съм виждал в този форум. Не само защото аргументът "а малките африканчета гладуват" е безумен и идиотски, но и защото сред цялото "аз съм толкова готин като ви ги казвам нещата в очите" дуене, изцяло пропускаш да отбележиш факта, че бременността и прочее "недъзи" на жената по никакъв начин не оправдават по-ниското й заплащане. Оправдават по-трудното й наемане в някаква степен, но да й се плаща по-малко веднъж щом е взела позицията, е равнозначно да казваш, че или а) нейният труд е по-маловажен от този на мъж, вършещ същото, или б) нейната работа е на по-ниско ниво. Нито едно от двете не отговаря на истината и като ше ни се зъбиш колко е напреднало европейското и американското общество за сметка на самоубиващите се китайчета, вземи съобрази, че 50+% от това общество са жени.
О, това е бил звукът от чупещо се стъкло..

Честно, през центъра ми е за определенията ти. Тука в тоя форум пада едно толкова ГИГАНТИЧНО лицемерие, че още се чудя как не съм одрайфал екрана, сериозно (Трип, можеш да приемеш това като отговор на ЛС-то ти).

Чудя се дали отвреме навреме на кликата ви се случва да се погледнете отстрани.

Благодаря на всички за няколкото дискусии и хубави книги, на които попаднах тук. Ще помоля някой модер или админ да ме затрие, че не открих такава възможност. Живи и здрави!
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 27, 2012 9:41 am

Батенце, не знам защо е цялата тая мелодрама от теб при положение, че си се утепал за тоя форум! :lol:
Неприятен троснат гъз си през цялото време. Изобщо, кат рОден си ни. :lol:
Баси смешника. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon Aug 27, 2012 9:56 am

Разбира се, оприличаването на президента на една велика страна с президент на "черна страна" си е расистка шегичка, докато оприличаването на президента на друга велика страна с "колумбийски наркобарон" е манифестация на свободното слово.
Обидата на участник във форума на "феминистка" е... обида, но наричането на друг такъв "идиот" или "гъз" е проява на лежерна фриволност...
Уважаеми админи, а защо просто не баннете всички, които изказват тук мнения различни от вашите, и да продължите толерантно дискурса помежду си?
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 27, 2012 9:59 am

Валерий, грешната тема е това... :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon Aug 27, 2012 10:02 am

Христина, това важи за няколко теми, дискутирани напоследък, хи-хи :)
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 27, 2012 10:19 am

Найс уан! :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Aug 27, 2012 10:46 am

Да, аз тайно съм отявлен сексист, но съм и лицемер, та се правя на интересен в тая тема. Признайте си и вие, бе, лицемери! Гигантични!
Разбира се, оприличаването на президента на една велика страна с президент на "черна страна" си е расистка шегичка, докато оприличаването на президента на друга велика страна с "колумбийски наркобарон" е манифестация на свободното слово.
Ако правиш този паралел, смяташ ли, че величието на тези страни, както и на президентите им, позволява теглене на успоредици, за да ти е изряден примерът? Питам, понеже ми се стори, че го твърдиш насериозно.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Aug 27, 2012 12:43 pm

Разбира се, оприличаването на президента на една велика страна с президент на "черна страна" си е расистка шегичка, докато оприличаването на президента на друга велика страна с "колумбийски наркобарон" е манифестация на свободното слово.
Ми не, "държи се като колумбийски наркобарон" е оценка на поведенеито на съответния президент, а "ми то нямам какво да кажа за него, ама той е черен, значи страната е черна" е оценка единствено на цвета на кожата на другия президент. Ако не виждаш разликата, може би трябва пак да помислиш.
Обидата на участник във форума на "феминистка" е... обида, но наричането на друг такъв "идиот" или "гъз" е проява на лежерна фриволност...
За второто си прав, и това, че ние си знаем, че за Амелия "гъз" понякога си е проява на умиление, всъщност не прави думата по-малко значима. "Феминистка" обаче не е обидна дума, а това, че няколко човека тук й реагирате като бикове на червено е друг въпрос.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 27, 2012 5:29 pm

Квото каза Морви, по първия въпрос, а ще забележиш, че по втория никой нищо никому не е казал. Псуваме си се всички. Разбира се, има такова нещо като контекст, нали, ама да не издребняваме.

Путин потъпква правата на гражданите си, на власт е вече сигурно повече години, отколкото сестра ми изобщо е била жива, и това е поведение на деспот, не на президент на модерна нация. Държи се ТОЧНО като колумбийски наркобарон. Междувременно, да си правиш бъзици за цвета на кожата на Обама, е расизъм, когато идва от самопризнат фашист, който смята, че е смешно двугодишният му син да "стреля по педалите с пушката".

Контекст.


Ордо, сигурен съм, че имаш самоконтрола да не постваш и БЕЗ да ти е затрит никът. Тия тантруми и жестове на ритуално изоставяне лицемерно сме ги надживели вече тук...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Aug 27, 2012 7:59 pm

Interpreter wrote:Разбира се, оприличаването на президента на една велика страна с президент на "черна страна" си е расистка шегичка, докато оприличаването на президента на друга велика страна с "колумбийски наркобарон" е манифестация на свободното слово.
Обидата на участник във форума на "феминистка" е... обида, но наричането на друг такъв "идиот" или "гъз" е проява на лежерна фриволност...
Уважаеми админи, а защо просто не баннете всички, които изказват тук мнения различни от вашите, и да продължите толерантно дискурса помежду си?
Тъкмо това е причината да не вярвам на разни гей-организации, защитници на правата на малцинствата и на хора с промити от тях мозъци: щото схващат толерантността като отношение, което другите им дължат - но те самите го дължат само на себеподобни и на никого другиго. Такава ми ти една толерантност...
Hemos pasado!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests