За и против гей дискусиите в форума

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 01, 2012 4:31 am

Аз искам да отбележа колко силно разочарован съм от повечето хора, писали в тая тема. Като мокър парцал ми дойде, честно. Впечатляващо е човек да види колко назадничави и ограничени могат да бъдат околните. Слава богу вскяаква форма на предразсъдък говори зле единствено за тоя, който я проявява.
passer-by wrote:Аз не видях някой да се е засегнал от нечия хомофобия, еле пък да е тръгнал да дискриминира хомофобите. Специално Муаддиб ни е доста добър приятел и IRL и можеш да си спокоен, че няма да го низвергнем. :lol:
Не знам, Ице, аз приятели хомофоби нямам.

Морви, тази тема ще ти я линквам всеки следващ път като ми обясняваш как "ма то в България не е толкоз зле за гейовете". Ей заради това игнорамусно презрително отношение никога няма да се върна в тая държава.


На всички велики мачовци, нека го кажа в прав текст - Шадоуденс по един или друг начин ВИНАГИ е бил 1/3 "форум за хомота". Който не го кефи това, бутонът Log out е горе вдясно - на никого няма да липсвате. Докато аз имам нещо общо с форума, тук толерантността към каквато и да било проява на предразсъдъци ще е нулева.


П.П. "Аз съм хомофоб, ама не съм тесногръд" е оксиморон.

П.П.П. Не знам за най-добрата марка, но аз използвам "Gun Oil" и "Astroglide"
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 01, 2012 2:25 pm

Не знам, Симеоне, аз не мисля, че нещата се решават с обръщане на гръб на всеки човек, с когото сте в разногласие. По-добре да водите разговор по въпроса, пък понякога има полза.

Още повече, че хомофобските изказвания очевидно се толерират във форума, а не се трият и не следват наказания, та не виждам защо това да променя отношенията ни на живо. А и никой не е излизал с ултиматум "или аз, или той", освен ако съм пропуснал някакви развития.



Иначе мнението ми по въпроса мисля, че го изразих ясно в първия си пост тук (на предишната страница е, ако си го пропуснал), а и в други теми, ама ако внезапно съм се оказал назадничав и ограничен, здраве да е.



И както си се загрижил за толерантността, да вземем да я разширим и над други групи от населението, например циганите, към които ти, доколкото си спомням, имаше отношение, подобно на това, от което се възмущаваш тук. Или, викаш, понеже в ШД няма цигани (доколкото ни е известно), няма проблем да се изказваме за тях като за втора категория хора?
И това е само един пример. "Нулева толерантност към каквато и да било проява на предразсъдъци" в ШД ли? Няма такова нещо.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 01, 2012 5:44 pm

Много неща са различни за мен от последния път, когато сме водили подобен разговор, повярвай ми. И не мисля, че някой тук е расист наистина.

Това не е разногласие. Разногласие е да гласуваме за различни партии.

Ако искаш да обсъждаме, пиши ми ЛС.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed May 02, 2012 6:14 pm

И аз не мисля, че е до разногласия и че думата е бая неподходяща в конкретния случай. Някак си предполага аргументирана позиция, а всякаквите фобии нямат нищо общо с интелектуалните функции на човек.

Не е въпрос на/за дискутиране наистина.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed May 02, 2012 6:24 pm

Морви, тази тема ще ти я линквам всеки следващ път като ми обясняваш как "ма то в България не е толкоз зле за гейовете". Ей заради това игнорамусно презрително отношение никога няма да се върна в тая държава.
Да, но аз всеки път ще ти напомням колко от мненията са ок и ще твърдя убедено, че ако наистина опре до това Никола няма да реагира така и че и на мен ми е казвал "Ходи се гръмни, кучко", пък после се е оказвало, че го няма предвид наистина. Драгън пък има същото отношение, което има към гейовете и към жените, неизпълняващи критериите му за ебателност. Той дискриминира по "сакън, да не опраша нещо, дето не ме кефи", а не по ориентация.
Е, и ще ти изровя хейтърски американски теми за идеята, разбира се.

На всички велики мачовци, нека го кажа в прав текст - Шадоуденс по един или друг начин ВИНАГИ е бил 1/3 "форум за хомота".
Аз мисля, че е абсолютно ненужно да го делим този форум на хомо и хетеро, а и с мерки теглилки отгоре на всичко...
Но и аз да кажа на великите мачовци - Шедоуденс винаги е бил форум за интелигентни хора, колкото и нескромно да звучи. Хора, които имат собствена мисъл и не се ограничават с "ама то това ПРОСТО е лошо и ТОЛКОЗ". И е имало всякакви теми, включително и за хомо, и за хетеро отношения. Някои са се отклонявали, избухвали, бивали заключвани, но не са били спирани още в зародиш, освен заради малоумие:) А точно темата за глбт литературата е напълно ок всякак.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 02, 2012 6:38 pm

Понякога е трудно човек да си даде сметка колко далечни са определени теми за хората, които не ги касаят лично...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed May 02, 2012 6:54 pm

Естествено, че темите които касят човек лично винаги са му по-близки, отколкото на другите. Не твърдя, че мога да ги съпреживея напълно, но това не означава, че съм по-сляпа, глуха и тъпа за тях по всеки възможен параграф. А и все си мисля, че познавам част от хората тук достатъчно добре.

И по темата, макар пак да е съмнителна популярна наука:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4771071
Last edited by Morwen on Wed May 02, 2012 6:59 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed May 02, 2012 6:59 pm

Аз продължавам да не мога да разбера защо когато някой прочете книга вместо да я обсъди в специалната и тема или общата темата за четени книги , я обсъжда в някаква трета тема.
Точно това е дискриминация - отделяне на отделна и затворена група.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed May 02, 2012 7:04 pm

Ми има тема за комикси, за твърда научна фантастика, за детски книги, за вампирски бози, за сексуалността и романтиката в литературата, за женските персонажи - все неща, които не се обсъждат в четеното или в отделните теми. Защо и за това да няма?
Да не говорим, че за хората не/интересуващи се от конкретния специфичен жанр или тема (това включва както ЛГБТ, така и горните) е много по-практично да има отделна тема, понеже са обособени групи.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 02, 2012 7:21 pm

Факт е и че този въпрос нямаше да го зададеш за каквато и да е друга тема.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed May 02, 2012 8:13 pm

Ако има специфичен жанр, а не просто се обсъждат книги от всякакви други жанрове със случаен или не гей елемент прощавайте.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Wed May 02, 2012 8:36 pm

RRSunknown wrote:Аз продължавам да не мога да разбера защо когато някой прочете книга вместо да я обсъди в специалната и тема или общата темата за четени книги , я обсъжда в някаква трета тема.
Точно това е дискриминация - отделяне на отделна и затворена група.
Е няма угодия. От темата:
Alexis wrote:За съответната литература :), където хората, на които евентуално тя им пречи, могат спокойно да я избягват.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed May 02, 2012 8:39 pm

на мен не ми пречи литературата - дразня се единствено от изкуствени отцепвания .

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 02, 2012 9:00 pm

RRSunknown wrote:Ако има специфичен жанр, а не просто се обсъждат книги от всякакви други жанрове със случаен или не гей елемент прощавайте.
Специфичен жанр има, и не един даже. Цели книжарници има посветени на него в белите страни. А както се вижда, дори случайният гей елемент на някои хора тук им предизвиква спазми, та явно си има нужда от тема.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed May 02, 2012 9:50 pm

Добре, разбрах, че не съм достатъчно ярко анти-хомофоб, прощавайте. :roll: :roll: :roll:

Иначе както Симеон казва, че не мислел, че тук има расисти "наистина", така и аз не смятам, че Колето ще се събере със скинари и ще тръгне да бие гейове по улиците понеже се е изказал отрицателно за тях тук. Аз с него няма да си прекъсвам отношенията, разбирайте го както желаете.

А предразсъдъци има и ще си има на всякакви теми и за всякакви групи хора. Включително тук, и то от повечето форумци. Това е положението.


П.П. За семантиците: Разногласие=различие в мненията по даден въпрос.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests