Семейство Амелиеви - the reality show

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Dec 24, 2011 3:20 am

Жена ми е особено трудна за понасяне днес. Гледам Rainbow, което крайно ме радва с пресиления си мачизъм подобно на също толкова фрашкания с японски патос Salaryman Kintaro. Guilty pleasure, един вид. Междувременно в бекграунда нон-стоп се чуват тежки презрителни подмятания, въздишания и сумтене от жената (тя между другото преди го е гледала същото и му е дала осмичка), която явно не знае разумните граници за саркастичната натура и не може да понася някой да се радва на нещо на спокойствие, ако в конкретния момент не й тичка на настроението. В края на краищата я изгоних в стаята да си смърди там. :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Dec 24, 2011 4:43 am

За тези ти излияния има теми в Общия подфорум. Примерно "Споделете пак". "Случи ми се нещо интересно". "Women and beer kegs" или квото й беше името там. "Култът към Амелия". При това положение няма какво да ми засираш Анимето с глупостите си. Ако желаеш да споделиш нещо относно Rainbow-а, отвори му тема или пиши в Гледано напоследък.

Понеже виждам, че срещаш трудности с избора на правилно място за оплакване от мен, но държиш да го правиш пред всички, опитай се отсега нататък като те свие чепика да ползваш ей тая тема тук. Не разбирам защо се буташ сам между шамарите, след като всяка от тези ти авантюри приключва с лош поунидж от моя страна, но щом държиш да си публично унизен - I'm happy to oblige. :mrgreen:

ПП. Надявам се искрено с тази тема да постигна повече успех отколкото при опитите си да те науча къде да си хвърляш дрехите за пране... :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat Dec 24, 2011 7:29 am

E, те, това е предколеден подарък от Амели и мъжо :). Весело забавление. Боже, хора, обичам ви :). Особено Амелито и нейните видоизменени потни жлези :mrgreen:
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Dec 24, 2011 8:51 am

Не знам къде в този пост ме поунна и определено не се чувствам унизен, така че не се притеснявай за мен. :mrgreen:

Бтв няма нищо култово или епично да мрънкаш 4 часа подред по адрес на аниме, което се предполага да харесваш и специално ми препоръча. Озадачаващо е по-скоро. Но от мен да мине, този път ще оставя мръсните си чорапи в коша и ей сега отивам в съответната тема да споделя мнението си за Яките Пичове под Дъгата!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Dec 24, 2011 9:00 am

Поуннат си тъй като поредния ти жалък опит да привлечеш вниманието на околните приключи в Прането, щото си имал неблагоразумието да изакаш някъв офтопик във форум, който жена ти модерира. :lol:

Иначе аз харесвам доста това, което става в последните 2/3-ти от Rainbow - оттам и високата ми оценка. Първата 1/3-а обаче БОЛИ. А ти го препоръчах не щото го намирам за велик образец в аниме жанра, а щото е от типа мелодраматични сейнен помийки, които знам, че обичаш страстно. Но айде, ще си говорим това в съответната тема.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Dec 24, 2011 9:17 am

Не беше офтопик - там си пишеше, че е за рандъм стъф! :P Но темата където ще да ходи. Ако не мога да споделя във форума, когато жена ми се муси в стаята, какво остава? Да се сдобрим ли, ебаси?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Dec 24, 2011 9:44 am

AlDim wrote:Не беше офтопик - там си пишеше, че е за рандъм стъф! :P Но темата където ще да ходи. Ако не мога да споделя във форума, когато жена ми се муси в стаята, какво остава? Да се сдобрим ли, ебаси?
НЕ!!!! Да не сте посмели!!! :oops: :oops: :oops:
:popcorn:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Mar 10, 2012 12:48 am

Съобщение за Сашко:
Сашко, неам връзка с теб и не ми се тайпи на ужасната клавиатура на оная чекийка (телефона ми), за да ти пиша дълъг обяснителен пост. Отивам да проверявам мидтърмс пред офиса на Майда. Телефонът ми няма покритие там и няма как да се свържеш с мен. Не идвай да ме взимаш с колата - сигурно ще кибича тук до полунощ. Прибирай се направо в къщи. Ще ти звънна като приключа за да дойдеш да ме вземеш, ако си още буден.
Цуфки.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Mar 10, 2012 2:51 am

Kopele, ima i pm-i za taq cel :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Mar 10, 2012 3:46 am

Така е по-забавно! :metal: :yay:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Mar 21, 2012 12:18 pm

муахахахахха чак сега я видях тая тема :mrgreen: :mrgreen: :rofl: :rofl: :rofl:
:ninja:

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue Mar 27, 2012 11:09 pm

И аз, ама кърти миФки :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Вие сте най-якото фамили евър!
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Apr 23, 2013 10:38 pm

Начи, кат стана дума за пръсно пране....

През последните 5 години аз, като всяка млада съпруга, извадена от рандъм български сексистки виц, безуспешно се опитвам да изкореня някои стари навици на Сашо. Или да му внедря нови - може и така да се разглеждат нещата предполагам.

Сега, познавате ме и знаете, че не съм човек, който изисква невъзможни, нереалистични и неразумни неща от околните. По принцип гледам да не изисквам от тях нищо, което не бих направила сама. Та в случая говоря за изискване, което според мен е не само обикновено и нормално, но и прозаично дотолкова, че всеки нормален човек го изпълнява автоматично на ниво гръбначен стълб. Или поне би трябвало. Става дума за това мръсните гащи и чорапи да се хвърлят в пригодения за това кош, а не да се оставят да се въргалят по земята или да висят на закачалката на кърпите в банята. У нас кошът се намира в спалнята, във вградения в стената гардероб. Леглото ни е на около метър от него, а частта от леглото, в която Александър спи и прилежащия й под се падат на малко повече от 2 метра. Споменавам прилежащия под, защото това е площта, която бива системно затрупвана с мръсно бельо от страна на Александър. А специфичните цифри са, за да илюстрирам потенциалното усилие, което изисква хвърлянето на мръсната дреха в коша. Начи, по дребни предварителни пресмятания, на Александър би трябвало да му коства допълнителна енергия от около 1.7 Джаула и евентуалното включването на още само 2 мускулни групи, за да извърши това така сложно действие на хвърляне на мръсните чорапи и гащи в коша за пране вместо на пода до леглото. Всъщност, току що ви онагледих с числа как ВЪПРОСНИЯТ АКТ НЕ ИЗИСКВА НИКАКВО УСИЛИЕ И НЯМА ОПРАВДАНИЕ, ЗА ТОВА, ЧЕ ПОСТОЯННО НЕ Е ОСЪЩЕСТВЕН.

Но нека се върнем на това колко прекрасен и рационален човек съм. Бидейки така прекрасна и рационална, аз също хвърлям дрехи по пода от време на време, но понеже съм единственият човек, който полага няква грижа за тая къща, считам, че на мен ми е позволено. Да не говорим, че не оставям дрехи да се залежават по пода повече от 24 часа. В случая заради Александър обаче се беше стигнало до това да не припарвам до неговата страна на леглото в дните, в които не приготвям дрехите за пране, поради културния шок, който ме сполита всеки път. А и там обикновено няма къде да се стъпи. Понеже отказвам да приема ролята, която свекърва ми е имала в живота му, а и вярвам, че мъжките човеци (предвид всичките им Нобелови награди, вицове за интелекта им, превъзхождащ женския и т.н.) би трябвало да се справят с прости неща като това как се отваря хладилника и къде се хвърлят дрехите за пране, в продължение на 5 години наблюдавах феномените в къщи и се опитвах да им задам правилна посока посредством добре изпитани педагогически методи, които са приучили не едно мое куче или котка на дисциплина. Мисля, че от набора ми с трикове остана само тоя с натъркване на дупето с хартийка и оставянето й в съответното таргетно място, в случая коша за пране. А да, също така все още не съм въвирала муцуната на Александър в белята, която е направил, за да разбере, че не трябва да се прави така. Ама опитах всичко в общи линии - опитах да чистя след него, опитах да не чистя след него, опитах да му говоря с благ тон, опитах да му се карам, зададох дежурния въпрос дали е расъл в пещера, обясних предимствата от това да се ползва коша за пране и недостатъците от това дрехите да се оставят по земята из цялата къща. В един миг даже перях само тази част от дрехите, които си беше сложил в коша, обаче това доведе до ревове: "Жена, нямам гащииииииии!!!" и пускане на пералнята само с няколко самотни чорапа и боксерки в нея.

Та това ме довежда до последния ми експеримент. Идеята ми беше дадена от една приятелка, която има мъж и двама сина в къщи, т.е. обръгнала е на всякакви такива неща и отдавна се е научила как да комуникира желанието си за ред и чистота в термини, които мъжете разбират. Та тя ми каза просто да събирам гащите и чорапите от пода, да ги сгъвам чинно и прилично и да ги прибирам в шкафа при чистите докато лицето не се научи да ги слага където трябва. Проведох няколко предварителни семинара в къщи, за да подготвя почвата. Да не кажете, че нещо издевателствам прекомерно над мъжа си и не му е даден heads-up, second chance, benefit of the doubt и квото там може да се даде. Предупреден беше повече от веднъж, даже повече от три пъти. След което се захванах да прилагам на практика съвета. Последната седмица сгъвах мръсни гащи и чорапи и ги слагах в шкафа при чистите. После гледах с научен интерес как Сашко си ги обува за ен-ти път без да забележи. И вчера докато си говорехме със свекърите, споменах нещо по темата и Сашо ми се изсмя и каза, че само приказвам и не съм почнала да си изпълнявам заплахите. Физиономията му, когато го осветлих, че от поне 5 дена носи мръсно бельо, беше прайслес и ме накара да се почувствам отчасти отмъстена. Не че държа да се чувствам отмъстена - аз все пак съм над тея неща, бидейки прекрасният човек, който съм.

Което не може да се каже за Сашко. Щото той се почувствал уязвен и решил да си отмъсти. И аз осъмнах на следващата сутрин с чифт прилежно сгънати мръсни НЕГОВИ чорапи в МОЯ шкаф. Смея се истерично колчем се присетя оттогава и хората в рейса ме гледаха притеснено вчера по тая причина. Представяте ли си мисловния процес в тая голяма, ръбеста глава, дето е довел до това? В смисъл НЕГОВИТЕ чорапи в МОЯ шкаф. WTF was he thinking???? :lol: :lol: :lol: :lol:

Сашкооооооо, Сашко... Ако решим тоя проблем на дневен ред са ни незагасянето на лампите, незатварянето на вратите из апартамента и незаключването на входната врата.

Батета, докато стигнем до митичните капак на тоалетната чиния и зле изстисканата тубичка с паста за зъби, може и да сме навъртяли около век брачен живот с тея темпове. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 23, 2013 11:32 pm

:bow:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 23, 2013 11:41 pm

:rollrofl: :rollrofl: :rollrofl:
:bow: :popcorn: :yay:

Следващият епизод кога е, че не го виждам в програмата нещо? :dunno:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests