Черният ангел: Раждането на един от нас - коментари

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Dec 15, 2011 10:18 am

O, това е ерагон16

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 15, 2011 11:15 am

Edit: А, аз бях изразила неположително мнение съчетано с конструктивна критика, но сега видях, че миналият път, когато съм го направила същият издател се е държал с мен като високомерен културтрегер на сбирка на пенсионерски клуб, та го изтрих. Да не се ядосваме и двамата...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Dec 15, 2011 2:31 pm

ХАХАХХАХАХАХА, книгата на ерагон 16!!! Това ще се купи.
Имам спомени от славните години, когато бях един от най-активните потребители на Цитаделата. Очаквайте нещо от типа на Ралмия. А самият автор не търпи никаква критика (която идва от всички, освен от семейството, приятелите и Цитаделата).
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Dec 15, 2011 2:37 pm


User avatar
Томек
Scholar
Posts: 104
Joined: Tue Feb 15, 2011 6:07 pm
Location: Sofia

Post by Томек » Thu Dec 15, 2011 4:42 pm

да, склонен съм да се съглася:

"Младежът му хвърли многозначителен поглед, не по различен от този на уплашен заек...

Търсеше отговора висящ на езика му, но все така нежелаещ да излезе...

Металът лъщеше на ярката светлина и отвреме на време пращаше леки искри към очите на младежа."

Яко комедия с елементи на ужас се задава.
Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем, ни в ясно време, ни в буря. Идем да убиваме под слънце и луна. Какво зората?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 15, 2011 5:00 pm

Да. Виждала съм авторски напъни на лицето ерагон16. Тая литературка ще вземе да ни взриви верно... :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Dec 15, 2011 5:05 pm

Аз мисля да изригна с белетристиката му, за вас не знам.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Dec 15, 2011 6:24 pm

ДА, АМА ТОЙ СЕ Е ИЗДАЛ, А ВИЕ КВО СТЕ ИЗДАЛИ, А?!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Dec 15, 2011 6:37 pm

И това ако не е факт. Издал се е. Честно казано, не ща де се замислям толкова върху това, че ще взема да се натъжа....

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 15, 2011 6:40 pm

Емо, братче, ако кажеш и теб ще те издадем. Хващаме родата и колегите да гласуват за теб, във фейсбук има и цяла индустрия с "ти гласувай за моето бебе, аз ще гласувам за твоето стихотворение", набързо ще ти уредим минимум хилядарка гласове.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Dec 15, 2011 6:41 pm

Браахахаахахха :lol: И това ако не е факт. :mrgreen:

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Dec 15, 2011 7:03 pm

Toва е най-забавното нещо, което се е случвало на българския книжен пазар от Ралмия насам!
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Feanor
Scholar
Posts: 134
Joined: Fri Jan 16, 2009 12:06 am

Post by Feanor » Thu Dec 15, 2011 7:19 pm

Не познавам нито автора, нито творчеството му, но подобни бомбастични реклами ме отблъскват. Един вид -- преди време, като не можех да разбера какво пише в еди коя си научна публикация, си мислех "Ей, трябва да съм тъп"; сега, като не мога да разбера какво пише в еди коя си научна публикация, си мисля "Ей, авторът трябва да е тъп". Та и с горното е така: бомбастично, а не съм го чувал никога -> в коша.
Roland wrote:ТОЙ СЕ Е ИЗДАЛ
А ей това трябва да се качи някъде като перфектната игра на думи на български език. Ролик, започвай да пишеш, може и ти да се издадеш, че и други да те издадат :D

bogdanov
Smallfolk
Posts: 19
Joined: Sun Dec 26, 2010 4:59 pm

Post by bogdanov » Thu Dec 15, 2011 9:13 pm

Първо искам да благодаря на всички за отговорите.
Когато се взе решение да публикуваме рекламата и тук, не се очакваше нищо друго освен хейт. /не знам дали сте се замисляли, но в тоя сайт хейта е преобладаващ, поне към външни имена/.
Но имайки добри спомени от Ефремов, хранех надеждата, че хейтът ще е качествен.
Пълна греда! Снобски изказвания /'сякаш съм на събиране на фенове на отхапана ябълка и чанти диагоналки/, обсъждане на автора /и издателя/, а не на книгата - тотални признаци на завист и липса на всякаква аргументация.
Сега вероятно ще последва следващото действие на несправящ се админ - ще се изтрие темата.
Изобщо аз тотално и много съм разочарован и отивам да удавя мъката си с новото божоле.
Само да вмъкна, тъй като тук има хора с литературни амбиции, преди година като се обяви конкурса, всички си мислеха, че като поканят мама, тати и съучениците си да гласуват от воле са направили 1000 гласа. Статистиката беше друга обаче - само първите 3-ма минаха 1000 гласа, а първите десет имаха над 100. Мечтите искат много труд, казва една мъдра източна пословица.
Благодаря още веднъж за отговорите и не ме разочаровайте за бъдеще с толкова беззъби отговори. Явно липсата на джавкане във Ефремов тотално ви се отразява.
П.С. Феанор - това, че не разбираш как се прави рекламна кампания, би трябвало да те засрами и да те накара да поразровиш малко, а не да обявяваш всичко за чрезвичайна глупост. Между другото една от първите работи, които се определят като започне да се пише книга е - "Какво искаш да кажеш с нея на читателите". Другото са упражнения по стил.
П.П.С. Ако някой все пак се интересува сериозно - освен активната рекламна кампания, която направи Ерагон, той изчете доста литература и буквално пренаписа книгата под ръководството на двама редактори. Това, че оставихме книгата да звучи като писана от 20 годишен е точно защото авторът е на толкова. Лесно беше да му помогнем да я напише на нивото на нашите 4Х годишни знания, само че тогава останалите 5 книги от поредицата увисваха яко, тъй като нямаше как да се покаже развитието на автора и героя. Но то това са неща които се мислят, а мисленето, за разлика от хейтенето винаги е било трудно.
Датата на премиерата е ясна, заповядайте ще дам лично на всеки микрофона да си изкаже мнението от сцената /ако ви стиска/.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Dec 15, 2011 9:23 pm

Богданов, там е работата, че анонсът в началото на тази тема е едва полукохерентен и тъпкан с елементарни граматически грешки. Анонсът. Дето рекламира книгата. Дето я представя. Осъзнаваш ли това какво впечатление прави?

А книгата не звучи като писана от 20-годишен, да вметна, а звучи като все същите ... текстове ... на ерагон16, каквито ги помня от Цитаделата, само че минали през редактор - който ги е пооправил, видно е, но определено недостатъчно. Ти как би коментирал дадените от Томек примери?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests