Черният ангел: Раждането на един от нас - коментари

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Dec 17, 2011 6:50 pm

Богданов, ако обичате вземете и решете какво искате от нас най-накрая. Ние не сме от евентуалните клиенти на издателството Ви и следователно можете да си позволите да направите маркетинг експеримент с абсолютно неадекватен рекламен текст, за който предварително знаете какви реакции ще произведе. И изведнъж се оказвате огорчен от въпросните реакции и от българската народопсихология като цяло и в частност народопсихологията в този форум, поради щото не сме изръкопляскали и изцвилили от възторг пред проявената от Вас смелост да издадете някаква книга. Която книга не е добра според Вас (и не заслужава гръмката си реклама), но пък може да се окаже комерсиална, т.е. издаването й не изисква чак толкова смелост.

Логическата инконсистентност е инконсистентна.

Продължавам да не разбирам защо изобщо ни занимавате със себе си и дейността си, а очевидно и Вие не разбирате.

За незапознатите с ерагон16 - ето ви пример в каква среда е израснал този създател на взривна литература и с каква критика му се е налагало да се разправя до този момент:
http://www.citadelata.com/forum/index.p ... topic=3076

Иначе, от прочетените няколко страници на въпросното четиво, мога да кажа само едно нещо - двама редактори очевидно не са достатъчни. Трябвало е да му сложите още двама. Или още от самото начало да имате само един, който все пак знае какво прави.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sat Dec 17, 2011 7:21 pm

Amelia, определено се вижда как е израснал автора. В смисъл, от произведение като
Spoiler: show
Така духа Бром и моми4ето тръгнали към кулута на вампира както вси4ки я няри4али.моми4ето се казвало Елизабет.По пътя тя съзряла едно малко пти4е и си припомнила за слокоините и дни в селото.
запяла

Преди бях така 6тастлива в моят свят
изпълнен с толкова много ме4ти
моят свят бе толкова ску4ен а сега
толково много ми липсва тои

ме4таех аз да избягам от него
но ве4е не желая това
искам пак да докосна тревата
поросена със студена роса

Моми4ето свело глава и една сьлза паднала по лицето и .Духьт и про6епнал 4е нямя от какво да се страхува 4е отново 6те се върне там
В този момент те 4ули два коня и се скрили зад наи близките храсти.
Това били грабителите.Те вла4ели сестра и по земята и я налагали с кам6ик Елизабет не издържала и запяла .В този момент грабителите паднали мъртви.Тя дори не си у4удила.Нямала време за това.Изти4ала до сестра си но за съжаление ве4е било късно.Сестра й била мъртва.
през прекрасната поема/песен, към която ни препращаш, та чак до наши дни - взривността стабилно нараства.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

bogdanov
Smallfolk
Posts: 19
Joined: Sun Dec 26, 2010 4:59 pm

Post by bogdanov » Sat Dec 17, 2011 7:39 pm

Много накратко: Мишо Шамара беше ученик, когато се мъчеха през 90-те да правят Гумени глави и репетираше под нашия офис. Много е малък и той и останалите за да се уча от тях.
Авторът е един от тримата спечелили конкурса и си издаваме книгата според правилата. Като беше толкова лесно, да се участвали да сте спечелили, пробваха се над 200 човека.
Колкото и да ми е тъжно да го кажа, фантастичните форуми /така наречения фендъм/ са много малка част от литературната общност.
Между другото "Лорд"-ът също участва.
Защо не сме издали друго? Ами издали сме, тая година близо 50 книги, има си достатъчно информация за тях във фейса /със снимки и видео/.
Както казах и по-горе - предложете ни нещо "качествено" ще го разгледаме.
Темата си тръгна на хейт още от момента в който се каза - "А, то това е Ерагон надали може да напише нещо свястно".
Копиранията на текстове от къде ли не, с обяснения, че видите ли щом е пишел така, надали ще се научи направиха темата и смехотворна.
Авторът също чете тази тема, така че всичко казано го е прочел.
Не се сещам на какво не отговорих още. А да, правилното е в първото изречение да е "Краят на Света", защото е нарицателно, но тъй като Фейса прави проблем с кавичките /текста е копнат оттам/ се е създало впечатление за грешка.
Към Мъжемразката: Разпускам, честно казано, тренирам как се води диалог с неприемаща те аудитория. С приемащата е лесно.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Dec 17, 2011 7:39 pm

Определено има напредък Eragon16, в прочетените от мен няколко страници от романа double facepalm моментите са само по 3-4 пъти на страница, вместо почти всяко изречение, както беше в предишните му творби, които са ми попадали. Пак е ужасно зле, естествено, но поне не е пълното дъно.
Last edited by Demandred on Sat Dec 17, 2011 7:48 pm, edited 1 time in total.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Dec 17, 2011 7:47 pm

Коя е мъжемразката??? :shock:

Богданов, не се справяте с диалога. Потренирайте още малко, по възможност някъде другаде.

Иначе аз пуснах онзи линк не за да се види колко зле пише ерагон16. Това, което Вие сте ни дали да видим от предстоящата му книга илюстрира достатъчно добре авторските му качества. Но понеже се заговори за градивна критика, форуми и т.н. исках светът да види каква критика ражда автори като ерагон16. И като Лорда.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Dec 17, 2011 8:06 pm

bogdanov wrote:Темата си тръгна на хейт още от момента в който се каза - "А, то това е Ерагон надали може да напише нещо свястно".
Което май е напълно вярно. Ерагон явно наистина не може да напише нещо свястно... Съжалявам. Демото е кошмарно. Никой читател с акъл в главата си не би купил подобно нещо. Не и ако знае какво да очаква.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

bogdanov
Smallfolk
Posts: 19
Joined: Sun Dec 26, 2010 4:59 pm

Post by bogdanov » Sat Dec 17, 2011 8:59 pm

tigermaster wrote:
bogdanov wrote:Темата си тръгна на хейт още от момента в който се каза - "А, то това е Ерагон надали може да напише нещо свястно".
Което май е напълно вярно. Ерагон явно наистина не може да напише нещо свястно... Съжалявам. Демото е кошмарно. Никой читател с акъл в главата си не би купил подобно нещо. Не и ако знае какво да очаква.
92 и аз мислех така. После направих първите си пари с Пако Рабан.
Тия неща не са чак толкова прости, колкото изглеждат.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Dec 17, 2011 9:23 pm

И на мен все по-неясно ми става каква е идеята на тая тема. Всъщност ясно ми е - Богданов е наспамил където е могъл, с една и съща реклама, при все, че му е било ясно какви отзиви ще получи тук. Естествено, много по-лесно е да копи-пейстнеш навсякъде едно и също, нежели да го съобразяваш с публиката, та затова после имаше приказки за експерименти и кой какво очаквал. Като простата истина е, че богданов тоя топик му е сърбеж, който не може да устои да почеше.

Голям човек, който се занимава с несериозни начинания...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Dec 17, 2011 9:28 pm

Нали? :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dwight
Misting
Posts: 257
Joined: Mon Aug 20, 2007 7:24 pm

Post by Dwight » Sat Dec 17, 2011 10:47 pm

Хм, г-н Богданов, казвате, че момчето прочело доста литература, докато е писало това...нещо, което Вие наричате книга. Давам Ви един градивен съвет, пообразовайте го малко на тема военно дело през вековете и ще разберете, че е невъзможно куршум от огнестрелно оръжие да бъде отбит с...меч. Тук ще пропусна другите нелепи бойни описания, които звучат като извадени от детска енциклопедия. Тъй като не желая да влизам в полемика за качеството на книгата поради факта, че нямам нерви да споря за очевидни неща (като например, че книгата не става), ще се задоволя само с този кратък коментар. Все пак поздравления за идеята да издадете някой млад български автор. Жалко само, че хубавата идея се е превърнала в лош продукт.
P.S. Ако желаете да Ви препоръча нещо качествено като литература за военно дело, свържете се с мен. Поздрави.
If we did not have bad luck, we would not have luck at all.

bogdanov
Smallfolk
Posts: 19
Joined: Sun Dec 26, 2010 4:59 pm

Post by bogdanov » Sat Dec 17, 2011 11:03 pm

Dwight wrote:Хм, г-н Богданов, казвате, че момчето прочело доста литература, докато е писало това...нещо, което Вие наричате книга. Давам Ви един градивен съвет, пообразовайте го малко на тема военно дело през вековете и ще разберете, че е невъзможно куршум от огнестрелно оръжие да бъде отбит с...меч. Тук ще пропусна другите нелепи бойни описания, които звучат като извадени от детска енциклопедия. Тъй като не желая да влизам в полемика за качеството на книгата поради факта, че нямам нерви да споря за очевидни неща (като например, че книгата не става), ще се задоволя само с този кратък коментар. Все пак поздравления за идеята да издадете някой млад български автор. Жалко само, че хубавата идея се е превърнала в лош продукт.
P.S. Ако желаете да Ви препоръча нещо качествено като литература за военно дело, свържете се с мен. Поздрави.
Айде, почна се!
Първо - това е фентъзи.
Второ - мечът е специален.
Трето - в два от всеки три филма го правят.
Имаше една поредица, поспечелила доста Оскари, където с некви лазерни писалки, спираха квот ти хрумне. Да ти дам мейла на Спилбърг да му пишеш по темата?
Извън това, съм съгласен с теб. Калашник дупчи релса от 30 метра и съм го виждал с очите си, дори и с натовски калибър все би пробил желязото, особено от упор.
Ето тук една друга книжка от наш автор, който бая години е маал железата и е описал интересни боеве с мечове /ръка и половина основно, но има и катани и други екстри./ - http://e-knigi.eu/ebook.php?pid=94
Книжката е платена, но демото е достатъчно голямо за четене. Принципно е религиозен роман, но може да се чете и като фентъзи.
А сериозно търсим специалист по фехтовка с мечове като консултант за втората книга. Горепосоченият автор прекалено много е махал в кендото и си е объркал стила и само за катани може да говори.
П.С. В един щатски цирк гледах как ловят куршум с голи ръце, ама знае ли човек ;)

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Dec 18, 2011 12:19 am

Добре, нека прегледаме какво се случва тук. Представя ни се книга на автор, който през годините е израстнал в общество където според единия ментор градивната критика е нещо, което трябва да се забрани със закон, а другия е психично болен (буквално) и се мисли за архангел войн, който вади зъби на вампири (СЪВСЕМ сериозно), а останалите членове на обществото са 14-15 годишни деца, които те хвалят, защото си им приятел. Вие идвате в Шадоуденс, където аз, който съм на 19, съм най-малкия и тъпият от всички и където се чете с една идея по-сериозна литература и ни пускате пошла, смешна и изпълнена с какви ли не граматически, пунктуационни, стилистични и правописни грешки реклама на нещо, което със сигурност няма да ни хареса, след това ни нарачите "хейтъри", обяснявате ни, че сме тъпи и че не разбираме великата идея на издателството ви, сравнявате книгата със Star Wars и автора с Лукас и после ни обяснявате колко сме малоумни, защото не вникваме в дълбоката идея на конкурса (където си спомянм лично как Спархоук агитираше да се гласува за ерагон 16 на самата начална страница на Цитаделата). Сериозно?
Last edited by Dante on Sun Dec 18, 2011 1:28 am, edited 4 times in total.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Dec 18, 2011 1:06 am

bogdanov wrote:П.С. В един щатски цирк гледах как ловят куршум с голи ръце, ама знае ли човек ;)
Във филма "Престиж" е обяснено как се прави това. Доста е елементарно.

Dante, кой е този архангел воин?
Много готино мнение, бтв. Точно в момента не бих могъл да го кажа по-добре.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Dec 18, 2011 1:13 am

Сидиъс. Това го казвам от първа ръка, защото когато бях на 15-16 и аз бях част от тая секта. Обяснявал ми ги е много такива.

едит

Хахахахаха, сега се ПОПИКАХ от смях като се сетих за тази картинка, която публикувахте по-рано:
Spoiler: show
Image
Жената ми се нацупи, не сме се виждали от няколко дена, чака ме да си легнем, а аз зарибен пиша постове, възумутен от тъпотията :lol: :lol: :lol:
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Dec 18, 2011 11:12 am

А бе, не е ли време някой да пусне пералнята, извинете, че ви прекъсвам?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests