Черният ангел: Раждането на един от нас - коментари

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Dec 16, 2011 1:49 am

@bogdanov
Ние тук не четем Ерагон (pun not intended but appreciated). Очевидно сте наясно с това, след като познавате сайта ни. Затова рекламата на това творение ТУК можеше да се направи по доста по-умерен начин, още повече че очевидно не живеете в абсолютна самозаблуда относно качествата на автора. Аз лично ако не бях прочела, че ерагон16 ще ме взривява с литература, нямаше да се подигравам с Вас така.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

bogdanov
Smallfolk
Posts: 19
Joined: Sun Dec 26, 2010 4:59 pm

Post by bogdanov » Fri Dec 16, 2011 1:51 am

При така зададена постановка - никак.
Просто не ми харесва това хейтене, с което се започна.
Примерно - "До ада и назад" е определено по-слаба, но там отношението беше друго.
Всъщност 4/5 от постигна не е насочен към теб лично и няма как да ти отговоря.
Темата защо сме решили да заложим така на развитието на автора е много дълга и си мисля, че при тези настройки няма как да ви я обясня. С една дума - решили сме да си харчим парите за една фикс идея в доста дългосрочен план - може да проработи, може и да не проработи. Инвестирането в автори, изпълнители, групи и прочие е много стара дейност и има доста филми направени по нея.
Най-общо - Русланов засега изпълнява замисъла на конкурса. Изключително сме доволни от него. Дали ще стане автор или ще се изгевези и той само, времето ще покаже.
Но определено нямахме нужда от книга, написана по правилата, на която Русланов е само лице. Пазарът на БГ фантастика е слаб и няма да се оправи скоро, така че инвестирането само в една книга не е оправдано.
Такива ми ти онакива, драги ми Смехурко.
П.С. Имаме много реална /и реалистична/ представа каква книга издаваме. Рекламата си е реклама. Тези от група А, на които им влиза първосигналната, определено са мнозинство.

bogdanov
Smallfolk
Posts: 19
Joined: Sun Dec 26, 2010 4:59 pm

Post by bogdanov » Fri Dec 16, 2011 1:54 am

Amelia wrote:@bogdanov
Ние тук не четем Ерагон (pun not intended but appreciated). Очевидно сте наясно с това, след като познавате сайта ни. Затова рекламата на това творение ТУК можеше да се направи по доста по-умерен начин, още повече че очевидно не живеете в абсолютна самозаблуда относно качествата на автора. Аз лично ако не бях прочела, че ерагон16 ще ме взривява с литература, нямаше да се подигравам с Вас така.
Пак някой пише, преди да чете. Тук сте добра фокусна група и ми беше интересна реакцията точно на този тип реклама.
Като цяло не сте купувачи на книгата и мога да си позволя експерименти.
Много първосигнално мислите нещата. Това, че рекламата е такава, не значи че ние мислим на това ниво.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Dec 16, 2011 2:13 am

Виж сега, въпреки, че ти ме отряза за конструктивния диалог, бих искала да опитам да изясня нещо.
Сигурно не разбираме докрай твоите/вашите идеи и концепции. В някаква степен е така, защото те и не са особено обяснени. Но дори в частите, в които сме си ясни ние имаме диаметрално различно мислене и ценности. За теб е ценност това, че човекът си е събрал сума ти гласоподаватели и че е готов да пише много. За мен това е пренебрежимо (и мога да обоснова защо, но не е това въпросът). За мен е ценност да има добро изразяване и да пише грамотно. За теб е екстра, която може и да я няма или да се появи в неопределеното бъдеще. Е, логично е, че аз най-вероятно съвсем откровено няма да харесам това, което ти си счел за ценно. Но това не е хейт. Това е моето вътрешно, непредубедено отношение.
Защо според мен би трябвало понякога да се вслушваш в хейта, вместо да го игнорираш със саркастични подмятания? Защото всъщност съществува онази книга, която хем ще е популярна и ще е на автор-ентусиаст, хем ще грамотно и кадърно написана. И тогава не само че ние двамата ще я харесаме, ами ще я харесат и пъти повече хора като цяло. Което би трябвало да те интересува. Но няма да я намериш, ако не търсиш друго мнение.
Аз се уморих и ще пия кола, ти си пий божоле. Кой е елитаристът сега? :lol:

Едит: О, то било експеримент. Аз съм била морско свинче. Що ли се хабя.
А вие може би не мислите на това ниво, но показвате друго. Звучи като "Ти не ме гледай, че съм с нацистка свастика, аз не съм нацист" - да, би могло, но не е логично.
Last edited by Morwen on Fri Dec 16, 2011 2:29 am, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Feanor
Scholar
Posts: 134
Joined: Fri Jan 16, 2009 12:06 am

Post by Feanor » Fri Dec 16, 2011 2:23 am

Edit: Бях пуснал тежката артилерия тук. Като помислих няколко часа по-късно, обаче, потенциал за подобрение не виждам, а потенциалът за изнервяне от моя страна е голям. Та следвам си собствения съвет и изчезвам да се радвам на ваканцията в приятна среда. Който прочел -- прочел.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Dec 16, 2011 6:40 am

Аз пък не знам защо изобщо се правят експерименти, след като резултатът от тях е предварително известен, както си личи още от втория пост на г-н Богданов.

Всъщност друго искам да попитам. Ние сме добра фокусна група с ясни намерения спрямо книгата на ерагон16 и това оправдава маркетингови експерименти и т.н.. Та, разчита ли вашето издателство на нас като купувачи ЗА ДРУГИ издадени от вас книги? Защото с въпросните експерименти тук определено губите доверието ни.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

bogdanov
Smallfolk
Posts: 19
Joined: Sun Dec 26, 2010 4:59 pm

Post by bogdanov » Fri Dec 16, 2011 8:36 am

Amelia wrote:Аз пък не знам защо изобщо се правят експерименти, след като резултатът от тях е предварително известен, както си личи още от втория пост на г-н Богданов.

Всъщност друго искам да попитам. Ние сме добра фокусна група с ясни намерения спрямо книгата на ерагон16 и това оправдава маркетингови експерименти и т.н.. Та, разчита ли вашето издателство на нас като купувачи ЗА ДРУГИ издадени от вас книги? Защото с въпросните експерименти тук определено губите доверието ни.
Не, нямаме припокриване като цяло, освен някакви случайности. Примерът с Ренета Бакалова по-горе е показателен.

bogdanov
Smallfolk
Posts: 19
Joined: Sun Dec 26, 2010 4:59 pm

Post by bogdanov » Fri Dec 16, 2011 8:40 am

Morwen wrote:Виж сега, въпреки, че ти ме отряза за конструктивния диалог, бих искала да опитам да изясня нещо.
Сигурно не разбираме докрай твоите/вашите идеи и концепции. В някаква степен е така, защото те и не са особено обяснени. Но дори в частите, в които сме си ясни ние имаме диаметрално различно мислене и ценности. За теб е ценност това, че човекът си е събрал сума ти гласоподаватели и че е готов да пише много. За мен това е пренебрежимо (и мога да обоснова защо, но не е това въпросът). За мен е ценност да има добро изразяване и да пише грамотно. За теб е екстра, която може и да я няма или да се появи в неопределеното бъдеще. Е, логично е, че аз най-вероятно съвсем откровено няма да харесам това, което ти си счел за ценно. Но това не е хейт. Това е моето вътрешно, непредубедено отношение.
Защо според мен би трябвало понякога да се вслушваш в хейта, вместо да го игнорираш със саркастични подмятания? Защото всъщност съществува онази книга, която хем ще е популярна и ще е на автор-ентусиаст, хем ще грамотно и кадърно написана. И тогава не само че ние двамата ще я харесаме, ами ще я харесат и пъти повече хора като цяло. Което би трябвало да те интересува. Но няма да я намериш, ако не търсиш друго мнение.
Аз се уморих и ще пия кола, ти си пий божоле. Кой е елитаристът сега? :lol:

Едит: О, то било експеримент. Аз съм била морско свинче. Що ли се хабя.
А вие може би не мислите на това ниво, но показвате друго. Звучи като "Ти не ме гледай, че съм с нацистка свастика, аз не съм нацист" - да, би могло, но не е логично.
Не мога да пия кола, за жалост, имам повишена кръвна захар, основно от разправия с български автори.

Ето две наши фантастични книги на нивото за което говорим. Особено втората.

http://e-knigi.eu/ebook.php?pid=21
http://e-knigi.eu/ebook.php?pid=92

Безплатни са, четете спокойно. А някой ден можем да поговорим за разликите м/у добрите и продаваемите книги

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Dec 16, 2011 9:55 am

Благодаря за линковете.
Last edited by Morwen on Fri Dec 16, 2011 11:21 am, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Fri Dec 16, 2011 11:07 am

Някои хора май трябва да си проверят детектора за сарказъм. :P

А сега ще взема да попрочета нещо от Купувачът на очи, че ми стана гузно дето писах по овче мнение, без да съм прочел демото от ерагон.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Dec 16, 2011 11:25 am

Богданов, аргументацията ти се дави неспасяемо във факта, че и когато си пишеш стандартните мнения тук (и в Ефремов), ПАК бъркаш граматиката :lol:

Иначе, ако смяташ, че хората, пък били те и пубертети, ще разберат по-добре анонс, написан като от полуграмотен деветокласник, отколкото един стандартно, грамотно написан текст - ако смяташ, по някаква абсолютно неведома логика, че неграмотността е някакъв таен език, който хлапетата разбират ПО-ДОБРЕ от грамотността и по-добре му откликват, - нещата отиват в киреча. Много.

А доколкото схванах, с този конкурс си решил да си издириш графоманче. Поздравления, нацелил си човека. При положение, че се провалиш обаче (твърде вероятно), ако решиш да рационализираш провала си с нещо, различно от много некадърния продукт, който вадиш, хората ще ти се смеят много.

На тия, на които им пука достатъчно, разбира се.
Last edited by Trip on Fri Dec 16, 2011 11:51 am, edited 1 time in total.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Fri Dec 16, 2011 11:39 am

Поздрав за Trip:
Image

Чудя ви се защо си губите времето да пишете, след като очевидно съветите ви не са желани. Аз поне отдавна съм се отказал да давам акъл, когато очевидно няма кой да ме слуша.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Dec 16, 2011 11:43 am

Не, аз си парафразирам позицията на богданов, за да съм сигурен, че съм я разбрал правилно. Иначе целта ми не е точно да давам съвети. Забавно ми е. А и както виждаш, не се набирам на ф5-ицата.

bogdanov
Smallfolk
Posts: 19
Joined: Sun Dec 26, 2010 4:59 pm

Post by bogdanov » Fri Dec 16, 2011 11:53 am

Trip wrote:Богданов, аргументацията ти се дави неспасяаемо във факта, че и когато си пишеш стандартните мнения тук (и в Ефремов), ПАК бъркаш граматиката :lol:

Иначе, ако смяташ, че хората, пък били те и пубертети, ще разберат по-добре анонс, написан като от полуграмотен деветокласник, отколкото един стандартно, грамотно написан текст - ако смяташ, по някаква абсолютно неведома логика, че неграмотността е някакъв таен език, който хлапетата разбират ПО-ДОБРЕ от грамотността и по-добре му откликват, - нещата отиват в киреча. Много.

А доколкото схванах, с този конкурс си решил да си издириш графоманче. Поздравления, нацелил си човека. При положение, че се провалиш обаче (твърде вероятно), ако решиш да рационализираш провала си с нещо, различно от много некадърния продукт, който вадиш, хората ще ти се смеят много.

На тия, на които им пука достатъчно, разбира се.
Благодаря за пожеланията. Нищо не си разбрал, както винаги, но това е друг тема.
А за правописа - аз в Ефремов си обясних, че съм инженер, като инж. Димитров, и граматиката ми е донякъде. Има кой да се занимава с нея.
Нещо друго освен лични нападки ще родиш ли? Ти си ми голямото разочарование в тоя хейт.
П.С. Когато Ерагон обясни, че тук ще скочат и без да са прочели два реда не му вярвах, но експериментА засега е повече от успешен.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Fri Dec 16, 2011 12:03 pm

Бтв, аз прочетох пролога и първите 2 глави и съм общо взето на същото мнение като останалите в темата. Как трябва да структурираме критиката си, че да я имате впредвид?

Както някой беше в ревюто на Ралмията - страхотно е издаването на български автори в този жанр по принцип (особено млади), но в конкретните случаи правите мечешка услуга - слабото качество на литературата още повече ще отблъсне хората, които евентуално биха си купили нещо българско (което е общо взето еквивалент на "неизвестно" и "непроверено").

Покланявам ви се за опита да "създадете" автор в нашата родина, но за съжаление точките за родолюбие, склонност към експерименти и т.н. са до едно време - после отгръщаш страниците и си :roll:

Като плюс трябва да отчета, че давате възможност на читателите да проверят какво ще си купят, предоставяйки част от книгата свободно. Браво, така се прави. Уви, въпросната част ме убеди единствено да стоя далеч от книжарниците.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests