Майкъл Крайтън и как се определя литературно качество

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Oct 20, 2011 10:20 am

Morwen, аз не съм много съгласен, че ако пишеш увлекателно, можеш да бъдеш на границата на посредствеността. Това все пак си е качество, което те издига поне една идея по-нагоре.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Oct 20, 2011 10:26 am

Добре, нека бъде малко под средното ниво тогава. Но смея да твърдя, че има такива книги. Вземи голяма част от клишираните любовни романи, примерно. Или някои от модерните напоследък вампирски...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Oct 20, 2011 10:33 am

Имам два въпроса.

1. Що се връзвате на това тъй очевидно преднамерено тролене?
2. Троленето защо не е в прането?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu Oct 20, 2011 11:14 am

Feanor wrote:
zemonti wrote: Разбира се, че продажбите не са единствения критерий за "качеството" на дадено литературно произведение, но е лекомислено да се подценява като доказателство, защото е математически неманипулируемо.
- Какво правиш под уличната лампа?
- Изгубих си ключа някъде в тъмното.
- А защо го търсиш под лампата?
- Защото тук виждам по-добре.
Този пост почти осмисли цялото досегашно тролене в темата :)
иначе и аз се чудя защо последните К страници не са в прането
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Oct 20, 2011 11:21 am

Щото аз над своите постове съм хвърлил някоя друга ценна за мен мисъл и не ща да потънат в прането.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Oct 20, 2011 1:24 pm

Извади си я във файлче:Р Според мен темата трябва да е най-малкото разделена, независимо дали ще потъва в прането или тук.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Oct 20, 2011 1:36 pm

Ценна за мен мисъл = мисъл, която ми е важна и ми се е щяло да споделя.

А разделянето бачкаше ли?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Oct 20, 2011 2:08 pm

Разделянето - да. Местенето на част от постовете в друга тема - не.
This is it. Ground zero.

User avatar
zemonti
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Oct 18, 2011 6:16 am
Location: Canada

Post by zemonti » Thu Oct 20, 2011 11:24 pm

Trip wrote:Искам рецензии на КНИГИТЕ МУ или обзорни материали ЗА КНИГИТЕ МУ, не за живота му
Като искаш нещо толкова конкретно, намери си го бе! Почвай ги една по една! Аз и да почна да ги чета ти намеря каквото очакваш, ти ще извъртиш, че било пристрастно, непрестижно, или недостатъчно. Нали съм прав?

User avatar
zemonti
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Oct 18, 2011 6:16 am
Location: Canada

Post by zemonti » Thu Oct 20, 2011 11:38 pm

Morwen wrote:
Разбира се, че продажбите не са единствения критерий...
Съгласна съм, че големите продажби показват нещо....
Тогава защо си се заяла с мен?!?

Morwen wrote:
"Commercial art" можеш да провериш в Google. Не съм си го измислил. 4'600'000 съвпадения дори , когато са в кавички.
И как се връзва добре нагласеното определение...
Преди да продължим, искам да ти напомня, че ти заяви, че понятието "Commercial art" не съществува и аз съм си го бил измислил. След като спреш да се правиш на луда и си признаеш грешката можем да продължим дискусията относно значието на термина "комерсиален". Нали нямаше да игнорираме неща които не ни отърват, а?

User avatar
zemonti
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Oct 18, 2011 6:16 am
Location: Canada

Post by zemonti » Thu Oct 20, 2011 11:50 pm

Feanor wrote:
zemonti wrote: Разбира се, че продажбите не са единствения критерий за "качеството" на дадено литературно произведение, но е лекомислено да се подценява като доказателство, защото е математически неманипулируемо.
- Какво правиш под уличната лампа?
- Изгубих си ключа някъде в тъмното.
- А защо го търсиш под лампата?
- Защото тук виждам по-добре.
Това е много сладък виц. Наистина.

Хайде сега да ми кажеш колко велики произведения, с множество награди и ценни отзиви нямат значителни продажби. Или не е съвсем, като изгубено в тъмното, ама търсено в светлото?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Oct 21, 2011 12:09 am

zemonti wrote:
Trip wrote:Искам рецензии на КНИГИТЕ МУ или обзорни материали ЗА КНИГИТЕ МУ, не за живота му
Като искаш нещо толкова конкретно, намери си го бе! Почвай ги една по една! Аз и да почна да ги чета ти намеря каквото очакваш, ти ще извъртиш, че било пристрастно, непрестижно, или недостатъчно. Нали съм прав?
А той не ти ли обясни вече защо не е длъжен той да търси доводи в подкрепа на твоята теза, бе? А ако не намира докога да търси и колко време да отдели, за да докаже, пак повтарям, твоята теза?
Аз по тази логика да ти кажа сам да си намериш линкове, че Крайтън не е велик писател? Не, чакай, ти си беше намерил...
zemonti wrote:
Morwen wrote:
Разбира се, че продажбите не са единствения критерий...
Съгласна съм, че големите продажби показват нещо....
Тогава защо си се заяла с мен?!?
Защото смятам, че въобще не показват това, което ти смяташ и не доказват нищо еднозначно, което ти обясних доста подробно, ти защо пак прочете само половината изречение, което ти изнася от поста ми?
Morwen wrote:
"Commercial art" можеш да провериш в Google. Не съм си го измислил. 4'600'000 съвпадения дори , когато са в кавички.
И как се връзва добре нагласеното определение...
Преди да продължим, искам да ти напомня, че ти заяви, че понятието "Commercial art" не съществува и аз съм си го бил измислил. След като спреш да се правиш на луда и си признаеш грешката можем да продължим дискусията относно значието на термина "комерсиален". Нали нямаше да игнорираме неща които не ни отърват, а?
След като ти спреш да се правиш на луд ще признаеш ли, че "Commercial art" в смисъла на Гугъл, към който ти ме препрати, няма нищо общо с твоето определение, така че явно само ти си вложил това значение в него?
Да ти дам аналогия, ако аз ти кажа че аспиринът е известен алкохол, въпреки че аспиринът съществува, алкохолът аспирин ще е нещо, което аз съм си измислила. По същия начин терминът "Commercial art" за нещо различно от рекламни материали си е само твой и може би на още някой, който е объркал понятията.

И това твоето вече със сигурност е тролене. А за това, че се правя на луда - това е начинът да си изкараш бан, да.
Last edited by Morwen on Fri Oct 21, 2011 12:21 am, edited 2 times in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Feanor
Scholar
Posts: 134
Joined: Fri Jan 16, 2009 12:06 am

Post by Feanor » Fri Oct 21, 2011 12:14 am

zemonti wrote: Хайде сега да ми кажеш колко велики произведения, с множество награди и ценни отзиви нямат значителни продажби.
Няма :D

Към модераторите: тема -> кофа. Моля. Няма смисъл.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Oct 21, 2011 12:16 am

Хайде сега да ми кажеш колко велики произведения, с множество награди и ценни отзиви нямат значителни продажби.
Или може би, следвайки собствения си съвет, трябва сам да си ги намериш... :)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
zemonti
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Oct 18, 2011 6:16 am
Location: Canada

Post by zemonti » Fri Oct 21, 2011 12:34 am

Заключването на една тема е безсмислица.
Ако няма какво повече да се каже, то тя сама си отива в забвението.
Който не му харесва да не я отваря.

Но не виждам в какво повече се убеждаваме. Моруен само се измята, а Трип иска сериозни доказателства за величието на Крайтън, докато сам безгрижно охаректеризира Тарковски, като "легендарен и велик". Егати и двойния стандарт!

Ще следя дали някой ще се включи с нещо различно от заяждане.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests