Майкъл Крайтън и как се определя литературно качество

Мръсните страсти – на сапун
Locked
User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Oct 21, 2011 3:40 pm

Всичко се обърна против мен, защото си позволих да се застъпя за един наистина труден за четене автор, който вместо на увлекателността набляга на стъписващи идеи, подкрепениос често досадни извадки и цитати на истински личности/събития.
Истината е диаметрално противоположна на думичките, които съм удебелил.
Още повече използвах за довод на значимостта му неговата продаваемост, което в литературните среди звучи грозно и дразнещо. За тези среди е по-важна добрата дума (дори субективна) отколкото сухите цифри.
Навсякъде, където говорим за качество, е по-важна добрата дума, даже многото на брой аргументирани добри думи. Набий си го в главата и не ме отчайвай, плс.

Сам си противоречиш" е грубо и обидно.
Не - просто е вярно.
които дори нямат различно мнение от моето, но не им харесва как се аргументирам.
Това е защото се аргументираш глупаво.
да изясним с вас защо смятате че един автор с толкова внушителни продажби и известност може да е всъщност "под средното ниво"/
Защото, for GOD'S SAKE, известността и продажбите нямат нищо общо с литературното ниво. Jesus!

User avatar
zemonti
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Oct 18, 2011 6:16 am
Location: Canada

Post by zemonti » Fri Oct 21, 2011 4:06 pm

Току що установих, чв в последните 2 страници аз съм единствения, който дискутира самата тема. Другите участници просто ме използват за да изпуснат малко пара.

Това напълно оправдава преместването и в "мръсно пране" и ме кара да се замисля защо споря със специфична група от артистично ориентирани хора с моя практично-статистически начин на възприемане. Това трудно ще доведе до нещо различно от конфликт.

Все едно съпруг-строител и съпруга-цигуларка да спорят за избора на семейна кола. И двамата са прави за себе си, но ако имат различна доза толерантност нещата стават грозни.

За това се извинявам за дразнещите ви мои доводи, съзнавайки, че не са за пред всеки. Дори и на Моруен, която прекали.

Съгласен съм, че заключването на темата ще спести по-нататъшни неприятности.

Емо

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Oct 21, 2011 4:11 pm

zemonti wrote:Ето един съфорумник с който е трудно да се беседва.
Точно така. След пет години писане в този форум всички наоколо ме знаят като труден събеседник. :twisted:

Редакция:
Впрочем, ако си очаквал да дам сериозен отговор на очеизбождащо тролски пост, доста си се объркал. За да не осъзнаваш какви ги вършиш в момента, трябва да си или малоумен, или трол, или и двете. В нито един от трите случая усилията да се разговаря с теб не са оправдани. По-скоро е точно обратното. Даже не мога да разбера защо Trip продължава да си губи времето.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 21, 2011 4:25 pm

zemonti wrote:
RRSunknown wrote:
Още повече използвах за довод на значимостта му неговата продаваемост само в англоезичните страни
fixed
Само? Верно? Готов ли си да спориш за това?
А ти можеш ли да докажеш че също толкова продаваем в Индия, Китай, източна азия и арабските държави (които да напомня съставят повече от 50% от населението на света и по логиката за абсолютно сравнение на бройки са определящи за света като цяло).

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Oct 21, 2011 4:25 pm

Аз се извинявам, за това, че съм прекалила, макар да не виждам как изтъкването на факти може да е прекаляване.

И, без да се обиждаш, никът се произнася Морвен, което ти беше казано, но ти просто го пропусна заедно с другите неща:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Oct 21, 2011 6:14 pm

За това се извинявам за дразнещите ви мои доводи, съзнавайки, че не са за пред всеки.
Да, много са префинени и предизвикателни и издават колко дълбоко осмисляш литературата.

Айде да заключваме.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Oct 21, 2011 6:44 pm

Речено-сторено
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests