Цигански проблеми

Мръсните страсти – на сапун
Post Reply
User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Mon Sep 26, 2011 2:56 pm

Marfa wrote:Въпросът е, че той така и така щеше да е там заради Панаира, но когато наистина трябваше да вземе отношение и наистина да бъде там, просто рече "Не политизирайте!" и се намести по-удобно, за да гледа как персонификацията му в лицето на Любо Нейков гони Рачков по бели гащи.
Ми прав е, какво да политизира? Конфликтът, при все всички безумни теории, които въртите, си е баш етнически. С години българите събират злоба срещу мангустите, и ето я искрата, която пали бурето. Какво политическо има? Хората искат да смачкат паразитите, нищо свързано с политика няма, поне в тесния й смисъл (нито пък неочаквано, въпрос на време беше).
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Sep 26, 2011 3:00 pm

RRS, word.

Кое е безумно бе, Ордо? Какво общо имат Айшето и Хасан от варненската Максуда с някакъв изтърван местен феодал, хрантутен от всички партии поред, за да им осигурява гласове на изборите и самозабравил се до такава степен, че да мисли, че ще му се размине и показно убийство? Айшето и Хасан си имат други грехове, но не са Киро със заграбените земи, златния трон, фалшивия алкохол, замъците и простоиите му.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Mon Sep 26, 2011 3:24 pm

О, както казва V - разбира се, има някои, които са по-виновни от други. Просто Цар Киро е някакъв събирателен образ на циганското население в страната - нагло, крадливо и така нататък, да не изброявам епитети. И протестите и погромите можеш да си сигурен, че не са заради ТОЧНО ТОЗИ СЛУЧАЙ и заради ТОЧНО ТОВА УБИТО МОМЧЕ, а срещу цялото беззаконно племе, което живее на гърба на данъкоплатците.

И преди да ми го хвърлите в лицето - да, истинските (по-скоро "големите") виновници си остават властимащите, но това не прави тия пиявици по-малко пиявици.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Sep 26, 2011 3:41 pm

О, сигурна съм, че протестите на хората от Катуница са именно заради точно това убито момче, което убийство идва като капак на множеството беззакония на точно този богопомазан индивид (Киро), но виж, скинарите наистина нямат нужда от точно това убито момче, за да тръгнат да се саморазправят с Айшето и Хасан, дето обрали лозето на стрина ти Гинка от Долно Кюлотино. Това е все едно мутрата Перо Репата от Бургас да убие човек, вследствие на което многолюдна тълпа да иска смъртта на мутрата Геро Компира от Плевен, щото той също си позволява разнообразни беззакония.

Ако се свика митинг с искания за справедливост, работеща полиция, работеща съдебна система и работеща държава, ще бъда в първите редици. Но ако се свика митинг, който иска да пречука Айшето и Хасан, защото самозабравил се местен феодал си дерибейства на воля, което пък е пряка функция от продължаващо десетилетия наред замитане под килима на опасни взривни вещества - не, мерси. Човек съм и не държа да губя човешкото в себе си. Предпочитам да действам, без да се правя на развилнял се селянин от градче в Дивия Запад, обесил някой, задето му окрал царевицата. Искам да живея в съвременен свят, който не се подчинява на дивашки закони.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Sep 26, 2011 4:00 pm

Абе днеска си вървя по центъра - гледам минават едни роми - здравей , здрасти си бяха с хората и никой нито ги гонеше нито ги псуваше.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Mon Sep 26, 2011 4:12 pm

Marfa wrote:О, сигурна съм, че протестите на хората от Катуница са именно заради точно това убито момче, което убийство идва като капак на множеството беззакония на точно този богопомазан индивид (Киро), но виж, скинарите наистина нямат нужда от точно това убито момче, за да тръгнат да се саморазправят с Айшето и Хасан, дето обрали лозето на стрина ти Гинка от Долно Кюлотино. Това е все едно мутрата Перо Репата от Бургас да убие човек, вследствие на което многолюдна тълпа да иска смъртта на мутрата Геро Компира от Плевен, щото той също си позволява разнообразни беззакония.

Ако се свика митинг с искания за справедливост, работеща полиция, работеща съдебна система и работеща държава, ще бъда в първите редици. Но ако се свика митинг, който иска да пречука Айшето и Хасан, защото самозабравил се местен феодал си дерибейства на воля, което пък е пряка функция от продължаващо десетилетия наред замитане под килима на опасни взривни вещества - не, мерси. Човек съм и не държа да губя човешкото в себе си. Предпочитам да действам, без да се правя на развилнял се селянин от градче в Дивия Запад, обесил някой, задето му окрал царевицата. Искам да живея в съвременен свят, който не се подчинява на дивашки закони.
Да бе, чували сме ги тия лафове за първите редици много пъти. Последният път когато ме млатиха жандармерия, докато исках "работеща държава" и останалите там прекрасни думички, почти двумилионна София успя да изкара на протест зорлем 3-4 хиляди души. Сигурно 50% от младежите там поименно ги знаех. И тогава интелектуалци, социолози, журналисти и всякаква подобна отвратителна сволоч също се надпреварваха да ни изкарват кой от кой по-пияни, дрогирани, платени и т.н.

И докато отделните мутри имат отделни палати в Бояна, Боровец, на майка си у **** и т.н., и е малко трудно да вдигнеш всенароден гняв срещу Картофа и Пъпеша (най-вероятно ситуирали гъзовете си на Малдивите, докато ти евентуално си намерил и палиш някоя от четиридесетте им вили), ненавистта на голяма част от населението срещу циганите лесно се канализира и лесно се насочва срещу гетата. И, за всеобщо нещастие, онова за сеенето на ветрове и жъненето на бури лека-полека се превръща в една такава грозновата реалност.

Иначе хубаво звучи онова за "човешкото в себе си" и прочие високоморални позиции, до момента в който остарееш някъде из Пичковци и всяка вечер се молиш на Провидението местният цигански клан да не ти открадне зимнината или недай си Боже - да ти разпори дупето и да те заколи след това, к`во като си на 80. Щото не знам вие колко впечатления имате от положението в страната, но из северните села понякога те е страх да излезеш от автомобила, че да не се окажеш заровен в безименен гроб нейде из мисиря.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Sep 26, 2011 4:22 pm

Първо, по-кротко. Тук не е форумът на АТАКА. Второ, последният път, когато си бил на митинг с искане точно пък за законност, правова държава и пр., е било точно когато си бил на дружеска сбирка, сбрала се спонтанно да ремонтира разбитите люлки пред блока.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Mon Sep 26, 2011 4:31 pm

Marfa wrote:Първо, по-кротко. Тук не е форумът на АТАКА. Второ, последният път, когато си бил на митинг с искане точно пък за законност, правова държава и пр., е било точно когато си бил на дружеска сбирка, сбрала се спонтанно да ремонтира разбитите люлки пред блока.
Сега станах атакист, ясно 8-)

Whatever, продължавайте с коректните и кротки постове.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Sep 26, 2011 4:32 pm

Пич, верно споко ;), тва не е секцията за коментари във vesti.bg, за да съм по-точен от Марфата.

Първо, ВСИЧКО на тоя свят е политическо, в смисъл на "идеологическо", което е и адекватният синоним на първата дума. Второ, проблемът с ромите е решим в рамките на точно едно поколение с една думичка - образование. Тия хора са честолюбиви и ИСКАТ да видят децата си успели. Жертва са на обстоятелствата си, точно колкото и ние, ама повече, тъй че тия псувни, дето ги редиш като попска броеница и със същия плам, са си донейде просташки, ще ме прощаваш. Властимащите им е през оная работа обаче, щото знаят, че циганите са лесен електорат, докато са скотове.

А твоето понятие за "некоректност и некроткост" се припокрива доста добре с моето за "комичност". Всеки с дефинициите си.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Mon Sep 26, 2011 4:41 pm

Trip wrote:Пич, верно споко ;), тва не е секцията за коментари във vesti.bg, за да съм по-точен от Марфата.

Първо, ВСИЧКО на тоя свят е политическо, в смисъл на "идеологическо", което е и адекватният синоним на първата дума. Второ, проблемът с ромите е решим в рамките на точно едно поколение с една думичка - образование. Тия хора са честолюбиви и ИСКАТ да видят децата си успели. Жертва са на обстоятелствата си, точно колкото и ние, ама повече, тъй че тия псувни, дето ги редиш като попска броеница и със същия плам, са си донейде просташки, ще ме прощаваш. Властимащите им е през оная работа обаче, щото знаят, че циганите са лесен електорат, докато са скотове.

А твоето понятие за "некоректност и некроткост" се припокрива доста добре с моето за "комичност". Всеки с дефинициите си.
Първо, простено ти е. Второ, ако обърнеш внимание, изрично съм посочил, че иде реч за политиката в тесния й смисъл, благодаря за езиковия hint все пак. И трето, я посочи в коя държава със значително ромско малцинство тия честолюбиви люде масово са с образование, успели и т.н.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Sep 26, 2011 4:47 pm

Ти първо ми посочи държава със значително ромско малцинство, както и определение за "значително". А иначе за политика в "тесен" смисъл си има доста по-точни определения ;) Партийни игри, примерно. Не е нужно думата да се замърсява (още повече) като се употребява неинформирано.

О, и - чувствам прегрешенията да отлитат. Благодаря ти!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Sep 26, 2011 4:54 pm

Двоен пост, но все пак - нали съзнаваш, че отричайки това, че ромите са продукт на средата си, ти приемаш, че някак изконно и изначално са долнопробна смет? Нали няма нужда да ти казвам кои хора, загубили Втората световна, са смятали същото?

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Mon Sep 26, 2011 5:00 pm

Trip wrote:Ти първо ми посочи държава със значително ромско малцинство, както и определение за "значително". А иначе за политика в "тесен" смисъл си има доста по-точни определения ;) Партийни игри, примерно. Не е нужно думата да се замърсява (още повече) като се употребява неинформирано.

О, и - чувствам прегрешенията да отлитат. Благодаря ти!
- Франция
- Италия
- Румъния
- Гърция
- България
- Сърбия
- Словакия
- Унгария
- Словения

Можеш да провериш как са процентно в тези страни, навсякъде го приемам като "значително". Нужно ли е да ти показвам удивителния успех на тези страни с интеграцията и образоването на ромското малцинство или сам ще си издириш инфото?

"Политически" отнесено към протеста го вкарвам в контекст тогава - че е организирано/планирано от определена, парламентарно представена политическа сила, която цели да извлече дивиденти от създалата се ситуация. Със сигурност не бяха организирани нещата, разбира се в последствие някои политгамени яхнаха вълната, но това е друга тема.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Sep 26, 2011 5:04 pm

Изреждаш ми държави с десетилетия, да не кажа векове, традиция в НЕсправянето с ВСЯКАКВИ етнически малцинства, от които всички без две са бивши комунистически страни.

(Бтв специално за Унгария знам от човек, живял там, че там УНГАРЦИТЕ ебават мамата на ромите на общо основание, без онези да правят нищо от калибъра на ромските изстъпления, от които се ужасява всяка градска баба.)

Да ти обяснявам ли защо и как проблемите на ромите там са именно въпрос на социална политика, а не на изконно неподатливите на образование гнусни "мангусти"? Практически ми даваш пример с "България и разни страни баш като нея в това отношение". Синьо и синьо.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Mon Sep 26, 2011 5:20 pm

Trip wrote:Изреждаш ми държави с десетилетия, да не кажа векове, традиция в НЕсправянето с ВСЯКАКВИ етнически малцинства, от които всички без две са бивши комунистически страни.

(Бтв специално за Унгария знам от човек, живял там, че там УНГАРЦИТЕ ебават мамата на ромите на общо основание, без онези да правят нищо от калибъра на ромските изстъпления, от които се ужасява всяка градска баба.)

Да ти обяснявам ли защо и как проблемите на ромите там са именно въпрос на социална политика, а не на изконно неподатливите на образование гнусни "мангусти"? Практически ми даваш пример с "България и разни страни баш като нея в това отношение". Синьо и синьо.
Умишлено вкарваш спора в задънена улица. Аз ли съм виновен, че ромите са географски разпределени основно в централна и източна Европа? Разбира се, може да си даваме примери с Финландия, където я можеш да събереш една улица с роми, я не, и където дори да има проблеми с тях, са твърде дребни и епизодични. Естествено, че говорим за държави, където циганите имат значително присъствие, гета из повечето населени места, бла-бла-бла.

И не е само Унгария, бтв, също от първа ръка - в Русия също ги газят, но там подобни неща принципно са под сурдинка и затова не я споменах.

Та, като сме тръгнали по тая плоскост, би ли пробвал с теория защо този честолюбив и жаден за успех и образование народ е така "нехаресван" (да не ползвам по-силни думи) на всички тия места?

Бтв, отговорът на въпроса от двойния ти пост е твърде сложен, а честно казано в момента не мога да се изстискам за двустраничен ферман. Ако искаш директен отговор на въпроса "абе ти гаден расист/ксенофоб/краен националист ли си?" - не, не съм, напротив.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests