God, are you there?

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri May 20, 2011 6:20 pm

Martix wrote:Що така всяка тема рано или късно се превръща в Silver vs The Resistance.
Бил ценял само своето мнение. Кой не цени само своето мнение?
Аз
Martix wrote: Едно от първите неща, в които всеки нормално развиващ се човек се убеждава, е че неговото си мнение е абсолютно най-вярно по всеки въпрос.
Генерализации much? :)
Martix wrote: Просто по-интелигентните хора добавят уговорката, че - да, тяхното мнение е най-вярно, но също така то е и ябсолютно напълно погрешно.
А това, че Silver не е най-любезният събеседник не означава, че не е прав до голяма степен в повечето случаи.
Едното е напълно ортогонално на другото :) Силвъра попита, отговори му се.
This is it. Ground zero.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri May 20, 2011 8:49 pm

Нужно ли беше да насираш дискусията?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Fri May 20, 2011 10:14 pm

Аз, наблягам на това, аз съм този който изказва собственото си мнение, ти си ти и изказваш собственото си мнение. И когато пишеш ти, то ти си аз.
Има ли велик учен, разбирай откривател или доразвител :| , който да не е напуснал границите на собствената си корична наука. Въобще как може науката да познава граници?!
Какъв е смисъла на ограниченията в творчеството и..науката?
Кое е физика и метафизика, кое е химия и алхимия? Кой го решава, ти ли ? Ти ли си го решил това и задоволява ли те някой друг да го е решил вместо теб?
Last edited by coldie on Fri May 20, 2011 10:18 pm, edited 1 time in total.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri May 20, 2011 10:16 pm

coldie wrote:Аз, наблягам на това, аз съм този който изказва собственото си мнение, ти си ти и изказваш собственото си мнение. И когато пишеш ти, то ти си аз.
Има ли велик учен, разбирай отркивател или доразвител :| , който да не е напуснал границите на собствената си корична наука. Въобще как може науката да познава граници?!
Какъв е смисъла на ограниченията в творчеството и..науката?
Кое е физика и метафизика, кое е химия и алхимия? Кой го решава, ти ли ? Ти ли си го решил това и задоволява ли те някой друг да го е решил вместо теб?
К-к-какво? :shock:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sat May 21, 2011 10:46 am

Silver wrote:В конституцията трябва да се напави само една промяна по този въпрос: всеки е свободен да вярва в какъвто си булшит поиска - ако ще да е Джийзъс, ако ще да е Спагетеното чудовище, стига да не натоварва останалите с този булшит.

raylight, направи си т-шърт с тоя надпис.
Я обясни тогава какво е материя, какво е енергия и защо аксиомите в математиката са такива, каквито са? И къде беше ти, когато Бог създаде Вселената?
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat May 21, 2011 11:39 am

След като ми задаваш последния въпрос, значи или не четеш постовете ми, или не ги разбираш. И в двата случая не мога да ти помогна. За дефиниции и смисъл на базови физични понятия, не това е темата (да не говорим, че има уикипедия). Колкото до fine tuning аргумента - на него отдавна е отговорено.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sat May 21, 2011 12:42 pm

Рейлайт, ти осъзнаваш ли колко опасен и вреден си? За себе си и за околните.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 609
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Sat May 21, 2011 4:52 pm

Делюжън, хора като теб ще ме откажат от атеизма, честно.
бтв, днес идва Исус, ако не знаете :lol: http://www.ebiblefellowship.com/outreach/tracts/may21/

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sat May 21, 2011 9:57 pm

Във връзка с линка, който даде - вчера една майка се е опитала да убие децата си, за да не преживеят края на света.

Сега свържи този факт, моят пост и на рейлайт поста. Можеш ли?
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 21, 2011 10:17 pm

В интерес на истината хора с психични отклонения си има и със, и без религия. Та ако са склонни да оставят външен авторитет да мисли вместо тях, ще правят глупости, без значение дали авторитетът е религиозен или светски.
Иначе религията си е благодатна почва за избуяване на такива отклонения, де.

Интересно впрочем какво ще става догодина. Ние си се майтапим, че тогава идва краят на света, но някои хора като нищо може да го приемат насериозно.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat May 21, 2011 10:20 pm

Делюжън, майката очевидно е отявлен психопат. А доколкото ти си човекът с агресивния тон и пеняването против тези, дето за разлика от теб не са озарени от Висшата Истина™, не знам кой е опасният и вредният. Честно казано, на мен не ми дреме колко и дали си опасен и вреден, докато ограничаваш тези си качества единствено до осенената си от Прозрението личност, но силно се притеснявам, когато виждам с каква стръв навираш маниащината си в лицата на хората. Въобще не ме интересуват идеите ти и антирелигиозната ти обсесия, на мен те не ми пречат. Пречи ми обаче това, че си абсолютно лишен от възпитание арогантен простак, успешно персонифициран в някаква местна форма на Болен Сидеров. С удоволствие прескачах неуспешните ти опити за комуникация с личностите, които за теб са като прах под сандалите ти, но в момента съм принудена да ти кажа, че ако не се опиташ да промениш поведението си и не спреш да обиждаш събеседниците си, може и да си починеш от този форум.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat May 21, 2011 10:28 pm

Напълно съгласен съм с Марфа! Делюжън, тонът ти смърди. Повтарям - С М Ъ Р Д И. В този свят на ширещи се масови, при това нагли заблуди, те трябва да бъдат посрещани с толерантност. Разбери най-сетне, че нищо няма да постигнеш така. Взми си поука и МОМЕНТАЛНО започни да се отнасяш с разбиране и да уважаваш безпрецедентната хорска глупост. Задръж напълно правилните си представи за себе си! Ор елс...

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 609
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Sat May 21, 2011 10:44 pm

Нас не ни интересува тук колко си прав - всички го знаем. Освен Рейлайт, нито един религиозен няма по този форум доколкото ми е известно. Ние просто не се гордеем чак толкова много, че, ОМГ, сме прозрели че Бог както е описан в Библията не съществува, а вероятно и въбще. Въобще, какво се опитваш да постигнеш тук? Да ни събереш всичките в тълпа и да тръгнем да рушим джамии и синагоги? Хората на Волен правят такива неща - ние не искаме да имаме много общо с тях.
Нормалното (и единствено вярно :lol:) отношение към религията е в зависимост от начина, по който ти влияе на поведението. Ако искаш да бесиш гейове и да отричаш еволюцията - имаме проблем. Но за голяма част от хората религията е просто начин да се чувстват добре и не им влияе много на ежедневието - на кой му пука тогава? А понякога, да не повярваш, дори те прави по-добър човек - в такъв случай въобще не ме интересува дали вярваш че на Джозев Смит му е говорил Бог преди двеста години или че спасението на душата ти зависи от това да се кланиш в точно определена посока няколко пъти на ден. Само фанатиците мерят по един аршин.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat May 21, 2011 11:02 pm

Нямам намерение да се намесвам в спора, минавам само за да кажа нещо.
Silver wrote:Напълно съгласен съм с Марфа! Делюжън, тонът ти смърди. Повтарям - С М Ъ Р Д И. В този свят на ширещи се масови, при това нагли заблуди, те трябва да бъдат посрещани с толерантност. Разбери най-сетне, че нищо няма да постигнеш така. Взми си поука и МОМЕНТАЛНО започни да се отнасяш с разбиране и да уважаваш безпрецедентната хорска глупост. Задръж напълно правилните си представи за себе си! Ор елс...
Поглеждал ли си в тази тема, а и в почти всичките други подобни теми - повечето завъртяли се в някакъв момент около атеизма на Делюжън, между другото - как той си защитава позицията? Ако не си, разгледай темите. Човекът е антирелигиозен фанатик, но също толкова логически подкован, колкото и свръхрелигиозните. Затова и Амелия се отказа да спори с него. А и не само тя.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat May 21, 2011 11:11 pm

Да, неслучайно се съгласих напълно с Марфа. За бога...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest