God, are you there?

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 21, 2011 11:19 pm

Silver wrote:Да, неслучайно се съгласих напълно с Марфа. За бога...
Кой по-точно? :mrgreen:

Това малко в духа на подписа на Ваш, който цитира един култов автор, за жалост споминал се:
I used to be an atheist, until I realized I had nothing to shout during blowjobs. "Oh Random Chance! Oh Random Chance!" just doesn't cut it….
Robert Anton Wilson
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat May 21, 2011 11:22 pm

Делюжъна май е бивш евангелист който сега наваксва с опит да разпространавя истината по най- наглия начин.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 22, 2011 10:23 am

Силвъре, нали знаеш къде да си навреш евтиния сарказъм?

Преди да преместя темата в прането, където трябваше да замине още преди еони, да си дам и аз мойте пет стинки.

Тази тема почти още от самото си съществуване не е подчинена на спора има ли или няма Бог. Е, в началото имаше някакви такива опити, но после центърът значително се измести и оттогава лайтмотивът е да забраним религиите като вредни и опасни, да срутим всички храмове със земята и по възможност да анихилираме всички, които вярват, съмняват се или просто не са напълно сигурни кои сме, какво сме, защо сме, защо нещата са такива, каквито са, и пр.

Религиите като цяло и вярата в частност са вредни и опасни по следните причини: кръстоносните походи; испанската инквизиция; лудите психопатки, дето са готови да си заколят децата, щото незнамкойси озарен бил казал, че тия дни светът ще свърши. Освен това кръстоносните походи и инквизицията, да не ги забравяме. Очевидно страничният ефект на вярата да носи утешение и надежда на хората, които имат нужда от подобни неща, се счита за незначителен, а клетите създания, които прибягват до тоя духовен диазепам са слаби, прости и заблудени. Ей ти, идиото нещастен, я си признай, че си слаб, прост и заблуден! Не си размахвай дипломата, свали оковите, с които Бог е приковал разума ти към стената на невежеството, престани да ми говориш простотии и току-виж пък прозреш Правдата, до която съм стигнал отдавна и която е единствената валидна Правда на тоя свят. Признай си колко си прост и ограничен, и ще те оставя намира. И ако ме оприличаваш на старозаветен разпенен пророк, който нанася словесен погром на непрозрелите Истината слепци, ти ме обиждаш. И въобще, това е плод на собственото ти въображение.

Защото, ако имаше Бог, наблягам на "ако", нищо от това, което се случва, всички тези страдания, гладове, петролни войни, геноциди, нищо от това нямаше да е факт. Ако имаше Бог, нищо от това, което изживявам през последните години, нямаше да ми се случи. Копеленцето просто не съществува, набий си го в главата. Ако си способен да го направиш де. С пластелин ли да ти го обясня? И не само не съществува, ами аз с удоволствие бих набухал в магмата всичките му храмове, статуи, икони, писания, а защо не и малоумните невежи, дето са толкова убедени, че копелето съществува и слънцето грее от гъза му, че въобще не забелязват на какво се е обърнал тоя свят. И не им дреме и за това, което аз изживявам, да не почвам да изброявам.

И когато най-сетне съкровената цел е постигната, когато дойде оня ден, за който пее Джон Ленън, когато няма да има нито рай, нито религии, всичко ще бъде несравнимо по-хубаво. Феновете на Левски и ЦСКА ще продължат да се требят, но поне няма да е в името на некво несъществуващо копеле. Племената тутси и бхуту пак ще се замерят с мини, мъжкарите пак ще требят гейове, ония с по половин мозъчна гънка ще продължат да бият всеки, дето е с една идея по-мургав от тях... Но няма да е в името Божие. Нали ще е прекрасно? И когато пак някъде избухне война, поне никой няма да твърди, че е заради Копелето. Грузинците ще избиват осетинци, просто щото са осети, американците може да нападнат и Саудитска Арабия ако щат, но на цял свят ще е ясно, че ще е заради петрола (щото иначе никой нямаше да се сети), въобще, ще се възцари идилия. Ще бъдем свободни. Със свободата, дето е на върха на копието и за която трябва да се борим всеки ден. Как човек налага свобода с копие? Няма значение, не това е важното.
------------------------

Когато Гъливер попада при лилипутите, се озовава в центъра на кървава война, причинена от спора от коя страна е правилно да се бели яйцето. Детска приказка, а може би не съвсем.

Щото Моята Истина™ е, че Човекът е арогантно самовлюбено копеле, което живее в своя собствена вселена, чийто център е самият той, и в която всичко е подчинено на Неговата воля и Неговите правила. Понякога се захласва в изучаването на вселената си, открива интересни факти, създава си закони, които твърдо пасват на персоналната му вселена, а тези, които не пасват, обикновено се отхвърлят като мистификации, неистини или откровени глупости, които не си заслужават въобще споменаването. Фактът, че съществуват поне още 6 милиарда арогантни самовлюбени копеленца, дето си живеят в собствената вселена, не променя нищо. Защото истината е само в Неговата вселена. И не, не говоря за универсалните константни за почти всяка персонална вселена истини, като например състава на водната молекула и хранителните свойства на авокадото. Иде реч за по-висшата Истина, до която не всеки е достигнал, но която е единствено правилната. Защото е в Неговата вселена. И който не е съгласен... Е, там вече зависи от конкретния индивид. Някой просто ще свие рамене и ще спре да спори с несъгласните. Друг ще им се нахвърли персонално. Трети пък ще си хареса Някой Друг, чиито идеи силно се доближават до Неговите, само че е по-харизматичен и има по-ясна идея какво да прави с тези, дето по някаква причина не Му харесват, и ето ти на поредния кървав сблъсък. Пък ако ще да е между фенове на Левски и ЦСКА, между скинари и индийски туристи, между хора, дето спорят от коя страна се бели яйцето.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun May 22, 2011 1:18 pm

Марфа,

Преместила си топика в кенефа, защото в него има 5 поста, които не са по темата и един пост на делюжън, който си е позволил малко по-критично отношение към един юзър, отколкото е разумно? Също си преместила темата заради богатия набор цитати на Моридин, голяма част от които са отношението ми към човек, който намира за напълно нормално промотирането на притча за детеубийство в името на бог пред деца?

Добре.

Тази тема, между другото, съдържа обяснен на прост език един изключително тънък момент за "сътворението", от който започват всички проблеми и неразбирания. И за съжаление е единственото място на български език, на което го има това обяснение. И ти преместваш този топик, който за разлика от повечето подобни, тече почти 99% строго по темата? Заради това, че си въобразяваш, че някой тук иска да изпепели всички религиозни хора и да им срути църквите и джамиите?

Разбери: позицията на разума е всеки да държи собствените си виждания за себе си, когато тези виждания почиват на лични нужди. Право на гласност имат САМО тези виждания за света, които могат да бъдат проверени НЕЗАВИСИМО от различни хора. Това е въпрос на дефиниция, както личи от тези две изречения. Не можеш да поставяш равенство между двете позиции, те са коренно противоположни като методи за достигане до тях.

Правилният начин на действие, когато не си съгласна с нечия позиция е да изложиш контрааргументи. Когато казвам, че правилната позиция е моята, това не е арогантност. С това аз заявявам сигурност, че мога да се справя с всеки довод против нея. За съжаление, вместо да дадеш доводи, ти упражняваш цензура.

Моля те да преместиш топика обратно, където му е мястото. Тази почти 50 странична тема (с 5 политически некоректни поста вътре - два от които на администратор) е не само за Бог, ами и за това, което се нарича intellectual honesty.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 22, 2011 1:39 pm

Е ти нагледно сблъсъкът между две вселени.

Имаш си собствена дефиниция за каква е правилната позиция на разума и кой какво право на гласност има. ОК, никакъв проблем с позициите ти и разбиранията ти. Само че аз смятам, че право на гласност имат всички виждания за света, а ако някой сметне нечии виждания за неправилни, има цялото право на света да му обясни защо ги смята за неправилни посредством разумни договори и аргументи, които са различни от усреднената форма на забележката "малиии, колко си тъп".

Уважавам мнението ти за мястото на темата, но тя ще си остане в прането, щото аз пък съм твърдо убедена, че мястото й е именно тук. Ако някой друг админ или модератор не е съгласен, винаги може да я премести. А ако толкова искаш, отвори си нова тема, включи обяснението на прост език за сътворението и не се дръж към хората арогантно. Току-виж, темата ти пожънала успех.

В интерес на истината искам да посоча, че с огромно удоволствие щях да пратя да се перат само обидните коментари, но така полученият резултат щеше да бъде извънредно грозен. Можех направо да ги изтрия, но пък мразя да трия ей така разни неща. Нека си седят като паметници. Затова тук е цялата тема. Знам, покрай сухото изгоря и мокрото, обаче, познай, не ми пука. Пак ти казвам, направи си нова тема и давай. Хем за разлика от делюжъна имаш достатъчния информационен бекграунд, за да можеш да се аргументираш, без да обясняваш на отсрещния колко е прозд. Пък тук, да ти кажа, не че си хваля форума, ама хората ако щат да са вярващи, ако щат да са агностици, ако щат да са абсолютни атеисти, повечето са с достатъчно високо IQ, че общуването с тях да е приятно.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun May 22, 2011 1:58 pm

Имаш си собствена дефиниция за каква е правилната позиция на разума и кой какво право на гласност има. ОК, никакъв проблем с позициите ти и разбиранията ти. Само че аз смятам, че право на гласност имат всички виждания за света, а ако някой сметне нечии виждания за неправилни, има цялото право на света да му обясни защо ги смята за неправилни посредством разумни договори и аргументи, които са различни от усреднената форма на забележката "малиии, колко си тъп".
Точно това правя от първия си пост в темата. Ти четеш постовете ми като персонална атака срещу интелекта ти. И това, както обясних, е защото нямаш аргументация срещу позицията ми. Аз имам срещу твоята. Следователно, моята представа е по-правилна от твоята до момента, в който ти не оспориш моята аргументация или не предложиш доводи срещу моята позиция. Лично твоя работа е дали да промениш погрешната си позиция - никой не ти оспорва това право. Но остави на останалите да преценят сами за себе си, не им ограничавай достъпа до правилната позиция и до информацията, която ДОКАЗВА правилността й.

След като смяташ, че тема, която в последните си страници (поне в/у тях имам поглед) е изключително концентрирана върху заглавието си, заслужава да бъде в прането... просто защото смяташ така... надявам се поне някой от админите да я премести, където дискусията ще може да продължи.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Sun May 22, 2011 3:12 pm

Silver wrote:Марфа,

Преместила си топика в кенефа, защото в него има 5 поста, които не са по темата и един пост на делюжън, който си е позволил малко по-критично отношение към един юзър, отколкото е разумно? Също си преместила темата заради богатия набор цитати на Моридин, голяма част от които са отношението ми към човек, който намира за напълно нормално промотирането на притча за детеубийство в името на бог пред деца?
Те са отношението ти към човек, който намира за напълно нормално религиозното образование.
А начинът, по който ти си го формулирал, просто илюстрира манипулативния ти и предизвикателен маниер на общуване - единствената причина, поради която въпросният човек реши да не ти отговаря. Ако беше ти отговарял, щеше да има банове, а се разбрахме, че няма да има.
Обаче, ако не спреш с манипулативните твърдения, човекът може и да размисли. Така и така, темата е вече в прането.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun May 22, 2011 3:32 pm

Единствената причина, поради която ти конкретно реши да не ми отговориш на запитването - как ще формулираш тази притча по нетравмиращ за децата начин - е защото няма как да направиш това. На този фон, да ми говориш за манипулативност е меко казано смешно.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun May 22, 2011 8:06 pm

Марфе, процентът дразнещи те мнения в тази тема беше твърде нисък, за да заслужи тя низвергване в прането. Можеше просто да изтриеш или редактираш тези няколко, които според теб не са за нея. Много лично го даваш. :roll:
Marfa wrote:Знам, покрай сухото изгоря и мокрото, обаче, познай, не ми пука.
А би трябвало да ти пука, особено в качеството ти на модератор.

Ако всяка тема с такъв процент дразнещи-някой-модератор-постове отиваше в прането, този подфорум щеше да стане най-обемистият. :roll:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun May 22, 2011 8:24 pm

Доста идейни теми получиха такава съдба.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 22, 2011 8:50 pm

Горките. Идейни теми. И като е в прането, какво? Не можете да коментирате ли? Че давайте де, таман тук не модерирам, та ще е по-весело. Не забелязвам да съм й ударила ключа. Даже написах коментар, който можете и най-вероятно ще оспорите.

Процентът на дразнещите мнения не съм го мерила, но процентът на обидите, били те завоалирани, преки или омотани в сарказъм като абитуриентки в прекалено малки за размерите си парцалки, в един момент стана нетърпимо голям. Пак ви казвам, ако толкоз си страдате за темата, отворете си нова и спорете като цивилизовани хора с цивилизовани хора. Въздържайте се да разговаряте с опонента си все е едно е тригодишно дете със забавено развитие. Но на тая тема в настоящия ѝ вид мястото ѝ в момента си точно толкоз тука, че няма накъде повече. И това беше последното ми обяснение.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Tue Mar 27, 2012 5:49 pm

Айде, не е ли време вече за ежегодната атеистично-религиозна караница :)? Омръзна ми да ви чакам.
И защо темата е тук?
Look at the darkness...
...around me.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Dec 31, 2012 5:00 pm

Време е за религиозно - езотеричната караница.
Истината е в преражданията. Някои тук са първо прераждане в човек. Сиреч били са животно или маймуна в предишният. Ето, че така доказахме и еволюцията.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests