Хрониките на Ралмия

Мръсните страсти – на сапун
Post Reply
Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Хрониките на Ралмия

Post by Itilon » Wed Apr 16, 2008 2:19 pm

Ам, по принцип ми се иска да излизат повече книги от български автори. Много искам да си давам и част от парите за такива. Тази обаче

http://axiom16.com/forums/viewtopic.php?t=6710

по-скоро няма да си я купя. Това, че авторът е млад не е грях. Че книгата е малка, а цената не пак мога да го преглътна. Но комбинацията от преразказаната история и свидетелствата за множество правописни грешки вече наистина ме отказа.

От друга страна може и да греша. Някой случайно да е чел тази "Перла на феникса"? :twisted:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Apr 16, 2008 2:37 pm

Ми май беше качена цялата на един сайт/форум, ма откакто се реши да бъде издавана, вече не е. Аз успях да прочета само Епилога, който беше 1:1 финалната сцена от Стар Уорс с Вейдър и Императора. :thumbsup:

Нека видим рецензията тук първо. :idea: Нали затва са лит-фензините.
Last edited by shayhiri on Wed Apr 16, 2008 2:47 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Wed Apr 16, 2008 2:41 pm

shayhiri wrote:Аз успях да прочета само Епилога, който беше 1:1 финалната сцена от Стар Уорс с Вейдър и Императора. :thumbsup:
Чудесен повод да не си я купя. :mrgreen: За съжаление! Ще чакам ти или Боби да издадете нещо ново - така поне и да не ми хареса ще мога да ви псувам по форумите :D и дори да получа отговор. :mrgreen:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Apr 16, 2008 2:44 pm

Боби никога не е влизал по форуми (точно за да не го напсува некой :mrgreen: ), но пък мен ме излови, факт. :neutral: Отивам са в съседната тема за игрите.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Apr 16, 2008 3:12 pm

За да не каже някой, че се заяждам с автора, пускам само един кратък пасаж, който е достатъчно показателен що за творба е това:
Вратата на хана се отвори и в нея влезе Злото. То имаше вида на огромен, обкован в черна стомана рицар, наметнат с тежък мрачен плащ, с рогат шлем, разкриващ вълма от най-черен мрак, увенчани с две зли червени очи. Зад него със зловещо тракане пристъпиха четири скелета, чиито кости бяха покрити от вехти ризници, с изтеглени саби, потъмнели от времето, но все така остри и смъртоносни.
Никой от групата не го бе виждал преди, но го познаха веднага. Рицаря на Смъртта. Черният Лорд Дакавар.
- Съпротивата ви е безсмислена - проговори мрачният войн с глас, който сякаш долиташе изпод надгробен камък.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Apr 16, 2008 3:49 pm

Мен ме отказа от първото изречение :lol: Редактор няма ли... Грешка още в първото изречение е ебаси излагацията. Пишеш нещо, после ще го издаваш, толкова ли е трудно да се отдели още малко време да му оправиш грешките? Ама не - хайде да го издадем, пък нещо толкова дребно никой няма да му обърне внимание.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Apr 16, 2008 3:53 pm

Значи, Itilon, потресена съм от малкото уважение което доказвате към един толкова ерудиран, оригинален и скромен млад писател като господин Драганов!!! :lol:
И също от невероятната антибългарска и несолидарна изява - все що е българско, трябва да се чете! :spank: Пък било то и Цитаделата!!! :hihi: :mrgreen:


:rofl: :rofl:

Аааааааааааааааааааааааааааахххххха! Водичкааааа, че ще пукна от смяяяяяяях!!! :rofl: :twisted:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Wed Apr 16, 2008 7:55 pm

За мен две водички, моля :lol: :lol:

Наистина ще ми бъде интересно да прочета ревюто в следващия брой по темата :lol:

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Apr 16, 2008 8:48 pm

Аз ще го дочакам също! :lol: Но само понеже го пишат нашите хора. И са много по-грамотни и пишат по-добре от мен!! 8-)
Книгата бих си я причинила само безплатно, от нета някъде!! :twisted:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Wed Apr 16, 2008 10:04 pm

И би устояла на изкушението да получиш и подарък филм към книгата? Тцтцт, това е то - балкански манталитет :lol:

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Apr 17, 2008 9:59 am

С филм бих я взел, ама само ако е екранизацията на "Хрониките на Ралмия". И то цялата квинта-тетра-мегалогия. :D

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Thu Apr 17, 2008 1:11 pm

Това е любимата ми поредица, Дълбоко ме впечатли с оригиналноста си и дълбоките завръзки. Бих казал, че са малко хората, които могат да разберат колко дълбоко е това произведение. Любимият ми герой е Злото.
Шегата настрана- Хубаво е, че все още излизат български фентъзи писатели. Жалко, че не биват подбирани добре.
Image

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Thu Apr 17, 2008 2:33 pm

Не съм съвсем съгласен! След няколко такива "писатели" никой нищо българско вече няма да поиска да издаде. :(

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Thu Apr 17, 2008 4:03 pm

Itilon wrote:Не съм съвсем съгласен! След няколко такива "писатели" никой нищо българско вече няма да поиска да издаде. :(

Има аудитория, която харесва такива писатели.
Image

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Apr 17, 2008 4:08 pm

Къде са тея заблудени хора? Че и даващи по 10 лева за подобно нещо? :shock:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests