Хрониките на Ралмия

Мръсните страсти – на сапун
inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Thu Feb 05, 2009 7:30 pm

ПП: Какъв е тоя паралел между Алекс и Хари... Първият пример, за който се сещам: Алекс скочи на Роло, щото оня му беше казал, че е фукльо, скочи и на сър Валтъс, който го обучаваше; Хари никога не е нападал безбройните хора, които го мразят, а по време на уроците по оклумантика изтърпя постоянно тормозещия го Снейп едва ли не без да гъкне...
Да скачаш срещу всеки дръзнал да ти даде акъл или критика е типична черта на Сашо (Спар), така че сами не знаете колко много истина има в тази книга :lol:

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Thu Feb 05, 2009 7:51 pm

Ахам... Е, аз няма да държа критиката за себе си, я...

Иначе с такива тромави инфодъмпове и затормозяващ текст не бих чел цялото това нещо.

lune
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Tue Jun 16, 2009 2:17 pm

Post by lune » Tue Jun 16, 2009 2:49 pm

На мен ми хареса.Да,имаше доста правописни,пунктуационни грешки като цяло,но е много приятно четиво.Алекс е типичния млад герой,който от неуверено момче се превръща в герой-аз харесвам такива персонажи.Още повече,че аз обичам да чета за елфи,а в Ралмия ги има,макар че ми се беше искало Лиянна да е по-силен елф,не знам защо.Драконите рулираха,особено онова малкото,кодето искаше Алекс и компания за домашни животинки хД..като цяло-чакам да излезе втора книга за по-обстоен коментар.

User avatar
Sephiroth
Farmer
Posts: 50
Joined: Sun Jan 06, 2008 2:12 pm
Contact:

Post by Sephiroth » Tue Aug 04, 2009 3:00 pm


annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Tue Aug 04, 2009 4:39 pm

Аз само да отбележа...

Главният герой от loser се превръща в машина и герой. На авторът може и да му се иска той да е този герой, но това няма как да стане, уви. Същите минуси в човекът Драганов се забелязват и в главният герой... в такъв случай жалко, че го познавах, когато прочетох книгата. И той и героят му нямаше с какво да ме изненадат.

След това да обърна внимание на цената - 10лв. са прекалено много за такава книга. Има доста чуждестранни шедъоври в България, за да отделиш тази сума за посредствено нещо като това. Аз не съм плащал, за да я чета, така че изказвам странично мнение. Ако бях платил за това нещо щях много да се ядосвам... не че 10лв. биха ми били някакъв проблем, както и на повечето хора в този форум, предполагам, но бих се чувствал излъган да ми вземат двойно и тройно за тази книга. Както и да е...

Иначе усилието на авторът е похвално, защото не е виновен, че му липсват оригинални идеи. Виновен е обаче, че взима парите на хората, а дори не си е направил труда да преработи малко историята, както от правописна, така и от сюжетна гледна точка, за да я направи малко по-четивна.

Моята оценка за тази книга е 3/10
Единица за усилията да натиска клавишите
Единица за усилието да навърже любими моменти от книги в един свързан разказ
Единица за усилието да убеди някой да издаде посредствените му представи за фентъзи - със сигурност се изискват много добри търговски умение, за да се продаде нещо такова. Може би това е единственото нещо, свързано с тази книга, което наистина ме е впечатлило( говоря за добро впечатление, защото не може да се каже, че тези от другата крайност липсват, дори напротив).

И за финал един съвет от мен: Ако сте начинаещ фентъзи автор прочетете тази книга. Несъзнателно авторът й е създал учебник за това какъв модел не трябва да следвате, когато се захващата с писанито на художествена литература. А ако сте фенове на автори като Паолини и Салваторе, то тази книга е точно за вас, защото веднъж завинаги ще ви откаже от тях и ще ви насочи към наистина добри писатели на фентъзи като Мартин и Ериксън.

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Tue Aug 04, 2009 10:32 pm

Абе, вие откъде такава омраза към автора, че чак книгата му намразвате? :? сериозно, книжлето няма повече минуси от Ерагон, ако човек се абстрахира от правописните грешки...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 04, 2009 11:09 pm

Дооооста повече са му минусите от Ерагон и ти го казвам без никво отношение към автора това :)
And you can't dance with a devil on your back...

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Tue Aug 04, 2009 11:32 pm

Еми, минусите, които аз помня от Ерагон, са: насилен диалог, преписване, преписване, преписване, много любовни драми, написани досадно.... стилът беше среден.

Ралмията е с целувка без причина и сватба накрая, преписване, преписване, АХ, ПРЕПИСВАНЕ, правописни грешки, стил може би малко под средния и диалогът май на места не се беше получил непринудено (още помня как Санарос сравни Ралмия с палачинка).

Герои не ми се сравняват в момента, но Алекс съвсем честно не ме е нервил толкова... :neutral:
Last edited by RAT400 on Tue Aug 04, 2009 11:33 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 04, 2009 11:33 pm

С тая разлика, че Паолинката е написал огромен като мащаб текст, където от втора книга натам има дори паралелни сюжетни линии. Ся, лайно е, ама се е постарало. Творението на Драганов е на ниво фенфик.
And you can't dance with a devil on your back...

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Tue Aug 04, 2009 11:34 pm

Е, ти пък :) дай да видим на г-н. Драганов другите пет като излязат какво ще кажем :P

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 04, 2009 11:39 pm

Е ние сме ги... виждали... ако и в суров вид...

Освен това сериозно ли мислиш, че ще излязат?
And you can't dance with a devil on your back...

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Tue Aug 04, 2009 11:44 pm

Нямам идея, нито ме интересува особено, честно казано: надали бих си ги купил. Чувал съм обаче, че тиражът бил изчерпан...:dunno:

За това, че сме ги виждали - той човека може и цели сюжетни линии да добавя, преди да излязат... дявол знае какво ще му хрумне, хем че за четирите-петте години, докато видим шестата (ако книгите излизат със скоростта на някои небезизвестни български издателски къщи) като нищо може да стане и по-добър писател.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 04, 2009 11:45 pm

Предвид трак рекърда му, очаквам само дегенерация, не еволюция от него...
And you can't dance with a devil on your back...

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Tue Aug 04, 2009 11:48 pm

Какъв трак рекърд, какви пет лева?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 04, 2009 11:56 pm

Пичът почна като фен на фентъзито като цяло, с ник Валхеру.

После реши, че от фентъзито го кефи най-много Едингс и стана Спархоук.

Започна да отхвърля всякакви по-зрели фентъзита от типа на Мартин примерно, а също и да башва всякакви книги с каквато и да било сексуалност или реализъм в тях.

Реши, че всъщност не харесва фентъзи, а само няколко ТОЧНО определени фентъзи поредици.

Накрая любимият му автор се оказа човек, който не владее добре английски, издава се сам и хобито му е да бълва псувни по други успешни автори и да ги обвинява, че му завиждат и се опитват да го провалят (Станек).

В момента има Дарт пред името си и хората във форума му го наричат "лорд". Всеки от тях е на максимално 17 години, освен най-добрият му приятел, когото не желая да коментирам...


Това за мен е постоянна спирала надолу, не знам ти как го виждаш.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests